Per Širvintų rajoną nusidrieks nauja dujotiekio trasa    Savivaldybės administracija vėl lipa ant to paties grėblio - išsisukinėja nuo atsakymų    Įstaiga kandidato nereklamavo, bet klientai plakatą nufotografavo    Šiltos eilės ir muzika sielai    Policija dėkoja   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

228 merės ir vienas dirbantis seniūnas

dingę veidai/ NERINGA pagal skaitytojų pastebėjimus /

       Taip galima būtų pavadinti mėlynąją knygą, iškart po Tarybos posėdžio pasklidusią po rajoną. Iš kur buvo žinoma, kad Taryba patvirtins merės ataskaitą – sunku pasakyti. Matyt tie patys ekstrasensiniai gebėjimai padėjo, kurie vis padeda iš anksto merei žinoti, kaip balsuos Tarybos nariai, ir iš anksto paskelbti apie priimtą sprendimą, kuris priimtas bus tik rytoj.

Opozicija į knygą „netilpo“

        nuotrauka iš www.sirvintos.ltNors Tarybos posėdyje merė tvirtino, kad ataskaita yra visos Tarybos, deja, visi Tarybos nariai į knygą „netilpo“. Užtat merė knygoje pakartota net 228 nuotraukose (jei gerai suskaičiavome). Su mėlynu, žydru, raudonu, smėlio spalvos kostiumėliu, su skara ir be jos, su tautiniais rūbais ir hidro kostiumu, su striuke ir kailiniais, besišypsanti ir rimta – kiekviename puslapyje į mus žvelgia JI. Merė.

       Vienur – kitur pamatysime ir valdančiosios daugumos atstovus. Tačiau net ir su žiburiu nerasime tų, kurie posėdžiuose sėdi merės kairėje. Tie devyni Tarybos nariai, kurie merės įtakai galios neturi, net neverti patekti į DIDŽIĄJĄ MĖLYNĄJĄ KNYGĄ. Tiesa, kai kurių jų pavardės paminėtos ir net raudonai arba oranžiniai paryškintos. Tai jie – blogiukai – nelankė komitetų posėdžių.

         59 puslapisTai jie – nepaklusnieji – balsavo netinkamai ir drįso abejoti JOS sprendimais. Į knygą pateko gerieji, ištikimieji rankų kilotojai, o tuos abejojančius, klausinėjančius būtų taip gerai apvynioti audeklu, kaip tvorą, saugančią vargšę apgriuvusią estradą.

Prašviesėjimas

      Dabar supratau. Tai va, kodėl žiniasklaida nustumta į kampą, prispausta prie kaitrių radiatorių ir užtverta tvora. Kitą kartą tvora bus aklina? Svarbiausia, kad tuos, kurie nepageidaujami, neparodytų iš priekio. Filmuokit iš nugarų kiek tik norite. Ne kiekvienas vertas į istoriją patekti. Žinote kaip, juk negali žinoti, kuris iš jų pasirašys sau nuosprendį ir ryšis kovoti dėl blizgančių regalijų. O jų taip nesinori atiduoti…

Vienas už visus

     Vartant knygą ir skaitant prierašus po nuotraukomis tampa aišku, kad Širvintų rajone dirba vienas seniūnas – Sigitas Bankauskas. Šiaip, galiu pasakyti, kad nieko blogo negaliu apie šį žmogų pasakyti. Tačiau kodėl nematomi kiti seniūnai? Juk jie taip pat dirba ir dirba nuoširdžiai. Juos taip pat myli žmonės, kreipiasi į juos pagalbos. Tad kodėl verčiame vieną žmogų jaustis nemaloniai prieš kolegas?

Išeitis yra!

       Merės ataskaitaNepastebėti neprieteliaus, iškirpti, jei netyčia pateko į nuotrauką, praeinant neatsakyti į pasisveikinimą, Tarybos posėdžiuose žeminti opoziciją. Tai tapo norma Širvintų rajone atėjus į valdžią merei, kurios naudai pirkti rinkėjų balsai ir tai yra pripažinęs teismas. Taip elgiamasi su tais, kurie ne taip galvoja ir ne taip kalba. Jiems nevalia patekti į istoriją. Tačiau STOP! Ar ne taip sovietmečiu buvo elgiamasi su savanoriais ir partizanais, kuriems dabar paminklus statome?

      Visus, kurie neparankūs – ištrinti! Pradžiai iš nuotraukų, vėliau iš dokumentų, galiausiai iš gyvenimo. Bent jau savo gyvenimo. Gal prisiminkime istoriją ir juos susodinę į traukinuką pasiųskime į šiaurę?

         Gal vis tik neveltui kai kurie komentatoriai rašė: jei nepatinka esama tvarka – jukš iš rajono?

     Tokiu būdu iš nuotraukos iškarpyti G.Bielskis, V.Patinskienė, V.Niekis, V.Eigėlis ir aš – Neringa. Įsidėmėkite šias pavardes. Tai žmonės, kurie kaip ir opozicija, greičiausiai nesupranta, kaip reikia rankas kiloti ir net nežino, kieno pavyzdžiu sekti atliekant šį darbą.

      O gal kada merė, nutrūkus posėdžio transliacijai, ir pasiteiravo, kas nori patekti į istoriją? Gal mes neišgirdome ir nežinojome, kad reikia ranką pakelti, kai ją kelia JI? Na, tuomet dideliausiai persiprašau, pati kalta, kad nenorėjau į istorinę knygą patekti. Ir atsiprašau kolegos, kuris greičiausiai nukirptas tik todėl, kad šalia manęs stovėjo.

       www.sirvintos.lt IpTik va, niekaip negaliu suprasti, kuo nusikalto paveikslai, kad juos iškarpė? O gal karpytojas nemokėjo nukarpęs nereikalingas galvas paveikslų atgal suklijuoti? O gal paveikslai netinkami tokiai garbingai knygai ir buvo liepta juos ištrinti iš istorijos? Tą žino tik JI – ta, be kurios ir lapas Širvintose nenukrenta.

    Tačiau, kaip galiu tikėti tuo, kas yra knygoje, jei akivaizdžiai matau, kad istorija koreguojama pagal vienos galvos (neiškirptos) norus?

         Ateis ruduo, lapai Širvintose vėl kris ir kils, suksis vėjyje, kviesdami paskutiniam šokiui. Kai ne žodžiai ir ne iškarpytos nuotraukos bus vertybė. O po to ateis žiema, užklosianti baltu apdaru visa, kas gyva ir išryškinsianti tai, kas buvo paslėpta ir iškirpta. Ir vienas vienintelis balsas galės lemti, kam kilti, o kam kristi į pavasarinį purvą…

P.S. O gal be reikalo mes čia šitaip? Gal knyga skirta opozicijos nariams ir kitiems abejojantiems? Kad pamatytų ir patikėtų esamu gėriu? Žiūrės žiūrės ir … praregės?


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

44 Komentarai (-ų)

 1. Širvintiškė sako:

  Ką gali žinoti,gal žmonės kurių nuotraukas ištrynė didžiuojasi ,nes anokia “garbė”,būti nuotraukoje kartu su tokia mere.O pasibaigus jos valdymui žmonės palikti nuotraukoje gėdysis jų,o gal ir dabar…………..

 2. krastieciai sako:

  Nejau jus zadat ir kituose rinkimuose uz sita zmogu balsuot?????juk jus zemina,aplamai visa rajona.As net tusinuko nepaimciau apipbrauk jos vardo ant balsavimo lapelio,nes butu geda.

 3. Ne merė kalta! sako:

  Nekaltinkit jos! Valstiečiai parodė, kad reikia iškarpyti draudžiamus produktus. Va ir karpo

 4. Ačiū sako:

  Dievui,kad neesu nei vienoje foto!Užjuoktų giminės!Užuojauta fotografams,kiek jie prakaito išliejo,kol įtiko krikštolinei,bet kai kurios vistiktai baisios,palliegusiai atrodo ,gavo ir gaus dar barti!

 5. per TV sakė sako:

  “Kirkilas atsisakė komentuoti”. Gi žino, kas pas jį partijoje. Supranta ko tikėtis…

 6. Klausimas sako:

  Kiek išeitų naujų lėkščių nupirkti ligoniams, jeigu į savivaldybės ataskaitą būtų įdėta 1 merės nuotrauka (bet didelė!), be likusių 227, paliekant tik tekstą? Kam tos nuotraukos, jei originalai prieš akis? Tiesa, istorijai…
  Na, galima porą gausiai iliustruotų palikti – Kirkilui ir istorijai.

 7. Esmė sako:

  Pinskuvienės „prilaikytojai“ respublikinėje žiniasklaidoje komentuoja ir puola „retušuotuosius“, kad va, kokie jie susireikšminę,mat, nuotraukon netilpo… Negi jie nesupranta, kad esmė yra ta, kad parodomas valdžios požiūris į žmogų,turintį gal ir kitokią nuomonę, parodomi darbo metodai, kurių sąžiningais toli gražu nepavadinsi.

 8. Virginijus sako:

  Širvintiškei. Teisingai. Klebonas dekanas kun. Leonas KLIMAS meldžiasi už gyvai vykstančias nuodėmes, prašo atleidimo čia pat klumpantiems. Ir galvoja, kokį pamokslą artimiausią sekmadienį reiktų paskaityti puikybės ištiktiems, aklumo kamuojamiems. Dievas atleido muitininkams, pasileidėlėms, atleis ir… Neklausk man…

 9. Širvintiškė sako:

  Na taip daryti tai nepadoru. O kas tas vyras su akinukais, kuris stovi nuleidęs galvą prie merės? Manau jis kažką nujautė jau tada negero….

 10. Pagarba sako:

  pagarba ištrintiems!Tai žmonės, nesilankstantys krištolinei. Ir gėda pasilikusiems. Ką ten Lučiūnienė veikia???!!!. Su Braškiene ar Pinske susidraugavo?

 11. Tai va sako:

  Kur, Kalnalaukyje,??? oi bėgu susirinkti, man taip patiko užtušuoti ” žmonių krištolinę”, kad negaliu sustoti. Suprantu, kad negerai elgiuosi, bet negaliu pakęsti, kai matau gražesnę už save… O gal man reikia psichologo? Na ne,man pirmiau reikia nuotraukų, o psichologas dar palauks:))))

 12. Jau sako:

  Kalnalaukyje prie konteinerių ir bsseino aptvertoje teritorjoje mėtosi mėlynos ataskaitos žurnalai,matyt ne visi,nevisiems malonu jį vartyti.

 13. seniūnas sako:

  dvi kėdes apsėdęsjau kiek metų? Tikriausiai ir alga dviguba? Kodėl neskelbia konkurso? Žmonės važinėja į Vilnių dirbti, mielai prisidėtų prie Širvintų ateities kūrimo ;)

 14. aritmetika sako:

  taigi viskas čia gerai: viena merė nesukontroliuos gi visų krentančių lapų, o 228 – jau geriau. Na, o tas seniūnas taigi nuo Dievo, ne taip, kaip kiti. Va ir visa aritmetika.

 15. Kada sako:

  O kada apsišarvavusi tyla prabils Živilė?

 16. To pakaks sako:

  Nu visai ne į temą komentaras, visai.

 17. :)) sako:

  Visas delfis ūžia apie Širvintų bobų gebėjimus:)

 18. Buvęs nemokša sako:

  Seniau turėjome mokykloje pažymių knygeles. Buvau įvaldęs puikią techniką – gavęs dvejetą o ir kuolą, o tai pasitaikydavo dažnokai, sugebėdavau juos išimti taip, kad tėveliai nepastebėdavo. Neprimena jums tie mano metodai atvejų su nuotraukų trynimu? Klasika yra klasika….

 19. Buvęs nemokša sako:

  Seniau, kai dar mokykloje dienoraščius turėjome, tai , gavę dvejetą, mokėjome jį gražiai išimti iš dienoraščio, kad tėvai nepamatytų…Neprimena senųjų metodų? Klasika yra klasika.

 20. stepas sako:

  kodėl 2013 metų kalendorius pataisytas į 2018?

 21. Kalendorius yra sako:

  2019, 2020. Todėl ir balandžio 22 raudona (Velykos). Taip atsidėjo nuotraukų retušavimui, kad net nesugebėjo patikrinti kalendoriaus :)

 22. Kalendorius sako:

  Balandžio 22 d pažymėta raudonai. Tai Lenino gimimo diena.

 23. Autorinės teisės sako:

  Kiekvieno fotografo foto nuotrauka ginama jo Autorinėmis teisėmis. Tai kaip tų teisių laikosi Širvintų r. vietinė valdžia? Tai parodo, koks požiūris į viešųjų pirkimų įstatymą, savivaldos įstatymą ir Biudžeto sandaros įstaymą… Rajono tarybą mes rinkome iš įvairių partijų ir narių. Biudžeto, reprezentacinės lėšos mūsų visų mokesčiai, ir tos lėšos yra ne tik žiūrėti į vienus ir tuos pačius veidus susitikimuose, furšetuose, tortų pjaustyme …..

 24. pakaks sako:

  kas per daug tas nesveika. Nebeverkit dėl dėmesio Kiaukliams, buvo laikai, teks nulipti nuo žirgų, traukinys nudardėjo ir aprimkit ir taip perdaug visko turit, sugebėkit tvarkytis.

 25. Daiva sako:

  O ar pastebėjot, kad knygos viršelyje esantis kalendorius netikslus?

 26. Šalna sako:

  Na dėl seniūnų ataskaitoje tai noriu paprieštarauti. Visi seniūnai puikuojasi rudens šventės nuotraukoje, atskyrai ne vienoje nuotraukoje ir Birutė, ir Niekis, ir Ramūnas, ir Griškienė, ir Sigitas. Kad Sigito nemažai, tai taip ir turėtų būti, juk jis dirba už du seniūnus ir Alionys ir Zibalai jo atsakomybėje. Pagal teritoriją gaunasi didžiausias plotas mūsų rajono, todėl nenuostabu, kad ir darbų ir projektų tenka daugiau vykdyti.

 27. To -apgailetina sako:

  Jus papasakojote puikia istorija – toks elgesys (nuotrauku tusavimas) budingas tam tikro lygio, issilavinimo zmonems. Inteligentas, baiges universiteta, neturintis tam tikru psichikos problemu zmogus niekuomet taip nepasielgtu. Jei ir noretu “nusodinti” priesus, tai darytu rafinuotai, subtiliai. O cia tai 3 klasiu su pataisom lygis. Ir tas “lygis” net nesupranta, kaip liudnai jis atrodo, ir kad issilavine, savo protu ir darbu kazko pasieke zmones niekada tokio asmens nepriims rimtai.

 28. Blyn! sako:

  Ka ten Luciuniene veikia? Kodel jos neiskirpo? Kokia geda!!!

 29. Arlekinas sako:

  Garsinasi, garsinasi mūsų pačiausioji, bet kad ir labai spalvingi, bet tušti puodai garsiai skamba…

 30. Tai va sako:

  Meras yra pirmas žmogus rajone į kurį turi visi lygiuotis,sekti jo pavyzdžiu. Tai va, sekdama pavyzdžiu, sėdžiu ir tušuoju ataskaitoje nuotraukas.

 31. cha cha sako:

  būtų palikus Bielskį, bet Tuškevičienė trukdė. O pakeist vietom specialistui kvalifikacijos neužteko.

 32. Vaje sako:

  Kiek pinigu isleista siai knygai? O kiek dar sumoketa uz ponios fotosopinima, nepageidaujamu karpyma? O juk tik dalies is ju butu pakake indams ligoninei nupirkti. O jei dar dali butu galima skirti ir maisto davinio ligoninei patobulinimui, nors po 1 euriuka prie ligonines paciento dienos normos. Bet ar poniai tai rupi? 228 pacios saves nuotraukos! Kas pasaulyje graziausia?- nauja diagnoze medicinos istorijoje!

 33. Janė sako:

  Betgi Bielskis yra Bonikato žentas,tai kaip čia dabar taip atsitiko?

 34. Bum sako:

  Tupa boba

 35. tuštybių tuštybei sako:

  rūpinasi visais- net dvi psichologės dirba psichologiškai prastai besijaučiantiems dvasisiai pakelti- kreipkitės.

 36. tuštybių tuštybė sako:

  bent prieš rinkimus suvaidintų garbingą, lanksčią ir visus vienijančią

 37. LSDDP sako:

  Nauja partija deklaruoja:”Dirbsime Lietuvai,kurioje gera gyventi visiems!” Turime pavyzdį Širvintas ir matome, kad tikrai dirbama ne visiems. Reikia priklausyti tam tikram luomui.

 38. Apgailėtina sako:

  Mano kaime buvo tokia juokinga istorija- viena boba susipyko su kaimynka, nes anos vištos pakapstė jos daržą. Tai grįžusi namo, iš to pykčio susirado nuotraukų albumą ir kur rasdavo kaimynkos veidelį, visur jį užtušavo, nors anksčiau labai jau geros draugės buvo. Būtų ir šiuo atveju juokinga, bet juk tai ne asmeninis albumas, o mero ataskaita, DEJA.

 39. Palaukit sako:

  cia ta knyga kur ir Kiauklų neliko, ar dar viena yra?

 40. Vau sako:

  Kaip galima pasitikėti tokia merės ataskaita, kai akivaizdžiai klastojami faktai? Ištrinti iš nuotraukos asmenys pasirašę savižudybių prevancijos memorandumą? Na jau čia tokį žemą lygį merė pademonstravo. Kaip jaustis tiems žmonėms, pašalintiems iš nuotraukos? Na čia jau tikrai pažeminimas ir patyčios? Gal todėl šalia nuotraukos įdėta informacija su psichologinės pagalbos telefonais? (Vilties linija, psichologinė pagalba suaugusiems)

 41. ? sako:

  Merė deklaruoja, kad ji dirba žmonėms ir stengiasi dėl žmonių, tačiau pasirodo, kad tarp žmonių yra ir nežmonių?

 42. eilinis piaras sako:

  jau ko ko, bet susireikšminimo kažkam neatimsi. Man tik niekaip nedašunta- ko tyli “komanda”, kodėl leidžia šitaip darkytis ir nepataria kai akivaizdžiai peržengiamos bet kokios ribos? ar skaidriausioji negirdi, ar jie baidosi netekti malonės ir taip leidžia jai toliau kvailintis? Negraži komanda, jokios deklaruojamos demokratijos ar ko ten dar.
  Ataskaita- cirkas. O kodėl vis dar mėlyna?
  Nuotraukų karpymas- juokingas. bet gal geriau tegul nuotraukas iškarpo, negu iš rajono deportuoja?

 43. jau sako:

  matosi, kad karalius darosi nuogas, durnystė…
  Dievo namuose taip pat turėtų būti tik malda, o kažkodėl tas sveikinimas, ne jos rašytas, nenuteikė šventei. Visur savo žodžio ir nuotraukų kišimas mėlynajai /raudonajai neatneš sėkmės, o tik atstums. Dar vis neišauga iš vaikystės, kur prašosi perdėtai dėmesio.

 44. Gyventojas sako:

  Cirkų cirkas… Išvažiavęs cirkas klaikus paliko…

Jūsų komentaras:


keturi − = du

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]