Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Bravo ir Niko garsina Širvintas Lietuvoje ir užsienyje

26991691_1566225356807729_1243657491572025824_n/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Nuotraukos iš asmeninio Niko ir Bravo albumo /

       Šiemet – šuns metais – minint ir šuns dieną nejučia akys sukasi į mūsų keturkojus draugus. Jų yra įvairiausių ir kiekvienas savo šeimininkui pats brangiausias.

        Tačiau Širvintose gyvena ir du gražuoliai auksaspalviai retriveriai – Bravo ir Niko – kurie Širvintas garsina ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio valstybėse.

       31253019_1659888064108124_1370149182228135936_nŠiuos du šuniukus Lietuvoje vykstančiose parodose atpažįsta kiti dalyviai ir žino, kad jie iš Širvintų. Juos jau atpažįsta ir parodose Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje. Kaskart iš parodų Širvintas garsinantys Bravo ir Niko grįžta su dovanomis ir įvairiausiais prizais. Jų šuniukai turi išties nemažai.

    Apie meilę šunims, apie pasiruošimą parodoms kalbamės su tais, be kurių nei parodų, nei prizų nebūtų – Niko ir Bravo šeimininkai Jūratė ir Darius Mekšėnai:

- Nuo ko prasidėjo meilė šuniukams?

- Pirmas šuniukas, kurį prisimenu, pas mane atkeliavo iš po svirno kažkokiame kaime. Tai buvo paprasta kieminukė Bobka, bet mano trečiokės džiaugsmui nebuvo ribų. Vėliau liko jos šuniukas Dzickus. Po jo namuose gyveno taksiukas Pifas, kuris užaugo kartu su mano dukra ir nugyveno 17 metų.

11193244_800537350043204_666134965933838044_n- Kodėl pasirinkote būtent auksaspalvius retriverius?

- Pažintis su auksaspalviais retriveriais prasidėjo ne visai įprastai… 2009 metais susirgo mūsų katinas Dūmas ir mes jį gydėme veterinarijos klinikoje „Greitoji žirafa“. Laukiamajame visos sienos buvo nukabintos auksiukų nuotraukomis, laikrodžiais, plakatais. Dukra vis negalėdavo atplėšt akių ir tyliai man sakydavo, kad labai norėtų tokio šuns, nes jis labai geras.

Gydykloje lankydavomės dažnai, todėl artimiau susidraugavom su vet. gydytojais Aiste ir Marium. Jie man ir papasakojo, kad pas vieną iš kolegių yra veislynas „Prima Santolina“ ir kad joje dabar kaip tik yra vada. Pasidomėjome  ar vadose būna kokių nors neparodinių šuniukų, nes apie parodas tada nebuvo nė menkiausio supratimo. Veisėja Daiva mums patikėjo tą mažą pūkų kamuoliuką, suteikė visą informaciją ir palydėjo į tą nerealių šunų pasaulį…. Taip namuose atsirado pirmasis auksaspalvis veislyno pavadinimu Mano žvirblis Prima Santolina, kai kurių širvintiškių labiau žinomas Šanso vardu. Deja, jo draugyste teko džiaugtis neilgai, tik ketverius metus, bet mums jis buvo būtent tas MŪSŲ šuo.  Ir kai Šansas išėjo į amžinus medžioklės plotus vaivorykštės šalyje, mūsų namai be minties apie šunį pabuvo lygiai dvi savaites… Darius, grįždamas iš darbo visad palikdavo „kiškio pyrago“, o jo nėra kam atiduot.

31265318_1659877064109224_2791479526922649600_nMan tik užteko tos menkos užuominos, kad liūdna… ir prasidėjo paieškos. Daiva pasakė, kokios ir kur vados laukiamos, kad Klaipėdoje bus „įdomi“ (veisėjų leksikonas) vada. Oi, kokia tolima mums pasirodė tada Klaipėda!!! 2013 m. gruodžio 26 d. Veislyne Afaja gimė mūsų „žalias“ šuniukas (antkakliuko spalva) Costa Bravo Afaja, širvintiškiams žinomas Bravo vardu. Jau nebebuvome tie ką tik iškepti šuniuko šeimininkai. Vadoje Bravo visada buvo santūrus, iš šono stebintis brolių ir sesių išdykavimus, bet visada duodantis grąžos, jei kas drumsčia jo ramybę. Pirkome mes jį patogiam gyvenimui ant sofos…

31271333_1659885004108430_1968014638490583040_n- Kas nutiko, kad pradėjote dalyvauti parodose?

- Gegužės mėnesį organizuojamos specializuotos retriverių parodos, veisėja pakvietė mus sudalyvauti ir parodyti, kaip auga šuniukas. Kaip mokėjome, taip paruošėmė jį parodai ir nuvykome. Būrys žmonių, daug auksiukų, pokalbiai… o mes tokie nieko nepažįstantys ir neišmanantys.

 Bravo dalyvavo mažylių klasėj ir buvo geriausias!!! Ir čia Darius „pagavo kablį“! Iš pradžių su išstatymu gelbėjo tai vieni, tai kiti. Bet parodose tai yra sudėtinga, nes kiekvienas rūpinasi savo augintiniu. Taip po truputį  Darius pradėjo krimsti hendlerio paslaptis. Buvo pusė metų, kai po darbo miške jis sėsdavo į mašiną ir važiuodavo į Vilnių. Dvi dienas mokėsi paklusnumo, o kitas dvi dienas hendlingo. Didžiausias ačiū Dianai Jurkuvėnienei už dresūros ir hendlingo pamokas, patarimus, griežtumą ir pagyrimus, už tą džiaugsmą kartu kai pasiseka. Ir taip žingsnis po žingsnio mes atradome savo pomėgį ir laisvalaikį.

13934959_1053064118123858_7345363480290082057_nO 2016 m. lapkričio 14 d. Belgijoje gimė kitas mūsų šeimos narys Prins Niko of Sweetmeat‘s, atsiliepia kviečiamas Niko vardu. Ir Belgija pasirodė esanti visai netoli… Dabar į parodas keliaujame jau keturiese, dažniausiai kartu važiuoja mūsų draugė Ugnė su Dariaus drauge Maya ir kartais prisijungia Bravo vaikučiai su šeimininkais.

- Ko reikia, kad šuniukas galėtų dalyvauti parodose? Kaip mokotės? Kaip ruošiatės?

- Kad šuniukas galėtų dalyvauti parodose, pirmiausia jis turi gimti veislyne ir turėti dokumentus, mikroschemą. Antra, jis turi maksimaliausiai atitikti veislės standartus.  Kol šuniukas auga, turi stebėti jo sveikatą, laiku skiepyti, tausoti jaunus sąnariukus, privalu socializuoti. Namuose atsiradęs pūkutis atneša be galo daug džiaugsmo, bet kartu ir visišką šeimininko atsakomybę. Savo šunį turi pažinti dar geriau nei pats save! Darius hendlingo mokslus kantriai  kremta Dianos Jurkuvėnienės hendlingo ir dresūros mokykloje. Ruošimasis parodoms prasideda nuo kirpimo. Parodos išvakarėse maudomės, džiovinamės, verdam ir kepam skanukus, kraunamės lagaminus…

1504057_597166537017161_2103460748_n- Kuo šuniukai garsina Širvintas ir Lietuvą? Didžiausi jų laimėjimai? Koks laimėjimas pats brangiausias?

- Kai būname parodose Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje visi auksiukų ringo dalyviai dabar jau žino, kad šita smagi kompanija yra iš Lietuvos. O Lietuvos parodose jau daug kas žino, kad mes iš Širvintų. Smagu kai tavo šuo laimi pirmą vietą savo klasėje, paskui pasiseka laimėti geriausio patino titulą ir galiausiai tampa geriausiu veislės šunimi BOB (iš anglų k. Best of breed). Visi, net ir mažiausi laimėjimai yra brangūs. Smagu, kai gauni BOB‘ą ir dalyvauji šou programoje. Bet kokiu atveju parodos yra smagu, nes susitinki su seniai matytais draugais, pasikalbi apie šunis, sužinai kažką naujo.

1800189_801026073246127_1882204108_n- Kokie jų charakteriai?

- Bravo labiau santūrus ir išlaikytas. Mes juokaujam, kad jo gyslomis teka mėlynas kraujas. Niko labai švelnus, gal šiek tiek bailiukas. Abu labai draugiški, gražiai sutaria tiek su žmonėmis, tiek tarpusavyje. Pagal tai, kaip jie ima maistą iš rankos, net nematydamas gali pasakyti kur kuris. Niko labai mėgsta sodininkauti, todėl daržą ir gėles teko saugoti tvorele. Abu labai mėgsta laisvai lakstyti mūsų laukuose, kur yra kūdra ir nuosavas miškelis. Veiklos netrūksta visai dienai! Abu mėgsta turkštis kūdroje, ypač jei kartu maudosi kažkuris iš mūsų. Smagu, kad nuo mažens jie nėra niokotojai. Seniausias žaisliukas (kempiniukas) dar gyvas nuo 2015 m., kai Rygoje Bravo laimėjo jaunimo nugalėtoją. Dovanų gavo žaislą, kurį dar ir šiandien nešiojasi. O Niko turi savo begemotuką, kurį iš guolio jam atidavė veisėjas, kad kelionėje mažiau stresuotų. Tik visi žaislai kartas nuo karto yra skalbiami, nes išsitepa nuo „darbo“.

Hendlingo pamokos su pasaulinio lygio hendlingo ir anatomijos mokytoju G. Oshea- Kaip šuns metų šuns dieną palepinsite savo gražuolius? Kas jiems yra palepinimas?

- Didžiausias skanėstas mūsų šuniukams yra sūris ir  šiandien jie gaus papildomą lazdelę „pic nic“ sūrio.  O šiaip Bravo ir Niko yra lepinami kasdien. Namuose niekada netrūksta šuniškų sausainių, įvairių kramtalų ir papildų. Aišku, skanėstai yra paskatinimas mokintis kažko naujo, taip pat skanukais parodoma, kad jie padarė kažką teisingai. Net nežinau, kas jiems svarbiau – ar buvimas drauge, ar skanukai? Manyčiau, kad jiems labai smagu būti drauge su mumis, o jei dar gauna kažko skanaus tai išvis rojus! Manau, kad kaip ir visuose santykiuose svarbiausia yra bendravimas. Kai drauge įdomu, tai pilvas groja tikrai ne pirmu smuiku.

- Kokių išdaigų yra prikrėtę šie šeimos nariai?

- Kaip nebūtų keista, namuose jie nieko nėra sugraužę ar nuniokoję. Puikiausiai sutaria su dar dviem katinais, trimis vėžliukais ir degu peliuku. Labai mėgsta pagulinėti kartu su mumis lovoje, bet kai labai sušyla, tai neria iš lovos ir kuo greičiau. Bravo net po mano gėlynėlius vaikšto tik takiukais ir retai kada numina augalą. O vat Niko tikrai jaunasis daržininkas. Jis visada atras lopinėlį žemės, kur galima bus padirbėti priekinėmis letenomis. Visą tarplysvį nueiti tvarkingai iki galo irgi ne jo valiai.

Bravo su veisėja Svetlana Rakovskaja- O šeimininkai ką mėgsta veikti be šuniukų? Kuris šuniukas kurį labiau pamyluoja?

- Be šuniukų?  Darius mėgsta žiūrėti sporto laidas ir filmus, bet tam laiko tikrai mažai. Aš mėgstu nerti, mėgstu kapstytis savo gėlynėlyje. Šiaip laisvo laiko turime labai mažai, nes gyvenimo tempas diktuoja savas sąlygas. Praktiškai visur keliaujam su šunimis. Net laisvalaikis skiriamas susitikimams su šauniais auksaspalvių šeimininkais. Su metais bendraminčių ratas tik plečiasi. Išskirti, kuris šuniukas labiau myli kažkurį iš mūsų tikrai negalėčiau. Niko aplamai yra švelnesnio būdo, bet gal todėl, kad jam dar tik 1,5 metų. Jie abu vakarais noriai glaustosi, noriai žaidžia su bet kuriuo šeimos nariu. Svarbiausia, kad tik kas nors jais domėtųsi. Kažkaip jau taip susiklostė, kad mano rūpestis yra kailio priežiūra, kosmetikos parinkimas, prausimasis, maitinimasis. Darius kasdien su berniukais eina pasivaikščioti, užsiima mokslais ir pasiruošimu parodoms.  Atostogos būna tik ten, kur galima būti su šunimis. Praktiškai mes daug laiko praleidžiam drauge.

31206371_1659863514110579_2171478431986876416_n- Ar specialiai mokėtės kuris, kad šuniukus ruoštumėte konkursams?

- Darius lanko Dianos Jurkuvėnienės hendlingo mokyklą, labai daug praktinių patarimų gauna iš patyrusios hendlerės ir veisėjos Sonatos Petraitienės, iš hendlerių Gintarės Voluntaitės ir Dovilės Andrijauskaitės. Kiekvienas naujas šuo yra naujas iššūkis, nauji mokslai, nauji pasiekimai ir nusivylimai. Tiesiog gyvenimas pajuda dar greičiau, nes teks pasirodyti keliuose ringuose.

- Ko palinkėtumėte visiems šuniukų mylėtojams?

- Šuns dienos proga noriu palinkėti būti atsakingais šeimininkais, mylėti savo augintinius ir visada prisiminti, kad tik jie mus myli besąlygiškai ir tokius, kokie mes esame. Taip pat labai linkėčiau, kad kuo mažiau šunų atsidurtų prieglaudose su skaudžiomis patirtimis. O mums, žmonėms, linkiu būti žmonėmis, nuoširdžiais žmonėmis!

- Gražių pergalių ir smagios draugystės!


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

3 Komentarai (-ų)

  1. Tikrai sako:

    Gražūs ir tituluoti, smagu matyti Širvintų gatvėse, traukia ir mažų ir didelių žvilgsnius. Tiesiog simpatikai;)

  2. Edita sako:

    Nuostabūs šuniukai, jų pergalės ir sėkmė didžiulis šeimininkų nuopelnas. Tokių mylinčių ir atsidavusių savo pomėgiui ir taip mylinčių savo augintinius kaip Jūratė Mekšėnienė ir Darius Mekšėnas nedaug. Kiekvienam šuniukui linkėčiau tokių šeimininkų.

  3. Fainuoliai sako:

    Nu bet kokie gražuoliai!

Jūsų komentaras:


aštuoni × = dvidešimt keturi

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]