Informacinis renginys „Dėmesys smurtui artimoje aplinkoje“    Jauniūnų pašto kolektyvo sveikinimas    Savaitės gaisrai - piktybiškai deginama žolė    Paramai praėjusiais metais Širvintų r. gyventojai skyrė apie 69 tūkst. eurų    Aktuali informacija gyventojams   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Dievo užmirštas kampas…

      kiemsargiu-protestas-62355781Atėjus pavasariui ir nutirpus sniegui, išlenda į paviršių visa tai, ko nespėjome sutvarkyti rudenį. Visu gražumu pasirodo šiukšlės, pernykščiai lapai,  šakų nuolaužos… Kiekvieną rytą, eidama į darbą, praeinu bemaž visą miestą. Ir kiekvieną sykį  pagalvoju apie žmogiškąjį faktorių.

      Yra tokie žmonės, kiemsargiais vadinami. Dirbo jie kažkada visame Širvintų mieste. Šlavė lapus, kasė sniegą, barstė smėliu takus. Vieni tai darė geriau, kiti – blogiau… Visokių buvo, bet…buvo. Rudeniop daugumas jų kažkur dingo, o jų vieton stojo technika. Modernu, greita, patogu, pasakytų  daugumas. Gal, bet drįsčiau tuo abejoti…

     Prasidėjus lapų kritimo metui į Nepriklausomybės aikštę (ten, kur yra 4 vejos su augančiais medžiais) atėjo vyrukas su lapų pūtikliu. O, pamaniau, naujovės pasiekė ir mano gimtąjį  miestą, šaunu! Ilgom eilėm  supūsti  lapai gulėjo ilgai ir nuobodžiai, juos nešiojo vėjas, spardė vaikai, o ir nuo medžių jie dar krito ir krito… Pagaliau atvažiavo traktorius, vyrai nesivargino švariai jų surinkti. Susikrovė tik pagrindinę masę. Kiti taip ir liko vejoje. Kadangi gyvenu šalia, per tvorą jie nuolat nešami į kiemą. Patikėkit, nusibosta tas Sizifo darbas juos nuolat grėbti.

       Sužinojusi, kad už Širvintų miesto švarą ir kiemsargių darbą atsakingas ponas Jaroslavas telefonu pabendravau su juo. Paklaususi, kur dingo Nepriklausomybės aikštės kiemsargis, gavau atsakymą, kad greitai jis  vėl bus. O paaiškinus apie vėjo nešiojamus ir nuo medžių krentančius lapus ir paklausus, ar juos  dar kartą kas sugrėbs ir išveš, ar lauksime, kol užsnigs, buvo atsakyta, kad lauksime sniego. Sulaukėme…

      Praslinko žiema, pagaliau atėjo  ir pavasaris…  Lapai ir nešvara bado akis. Kai dirbo kiemsargiai, šis klausimas buvo sprendžiamas kur kas greičiau. Tik atšilus gatvės pakraščių smėlis buvo sušluojamas ir išvežamas, šakos, nukritusios per žiemą ir šiukšlės – renkamos,  šaligatviai – valomi. Suprantu, viso miesto, turint vieną traktorių ir 2 ar 3 kiemsargius, vienu ypu sutvarkyti negalima. Tačiau, patikėkit, labai juokingai atrodo, kaip I. Šeiniaus gatvė ir Vilniaus gatvė prie savivaldybės (iki Norfos) „čiustijama“ , o toliau esančios teritorijos paliekamos likimo valiai. Karts nuo karto jomis pravažiuoja traktorius, sušluoja savo šepečiais šiukšles ir smėlį į pakraščius, bet jos ten ir lieka gulėti (bent jau toks vaizdelis  Nepriklausomybės aikštės pėsčiųjų dalyje, o kur dar pernykščiai lapai ir šakos). Iškyla dar vienas klausimėlis – o kaip trinkelės, ar jos ilgai atlaikys mašinos svorį, metalinių šepečių draskymą. Gal tai tik mano, nesusivokiančios gyventojos, nuogąstavimai?..

        O šiaip, turiu pasiūlymą ponui Jaroslavui. Esate atsakingas už miesto švarą ir tvarką, ar ne? Gal vertėtų išeiti iš kabineto ir savo kojom  pereiti  per visą miestą, užsukant į Kalnalaukį, Totorių gatvę, Nepriklausomybės aikštę… Nenoriu, kad mano miestas, kuriame aš gyvenu ir kuri myliu, būtų tvarkomas tik ten, kur mato valdžia ir svečiai. Tikriausiai žinote, kad žmogiškojo faktoriaus nepakeis jokia technika. Gal vertėtų švaros palaikymui pasitelkti ne tik statybininkus (bent taip prisistatė vyrai, trečiadienį tvarkantys Vilniaus gatvės kelkraščius), o kreiptis į socialinės paramos skyrių, darbo biržą, kad asmenys, kuriems skirti viešieji  darbai, galėtų talkinti greičiau sutvarkant miestą (nes visai nesinori laukti, kol skraidantys lapai aikštėje  bus  surinkti  kartu su šienaujama žole).

      Pagalvojau, ar gerb. Jaroslavas širvintiškis? Jeigu taip, turėtumėte būti tikras savo miesto tvarkos ir švaros bosas, o jeigu ne, tada –  be komentarų, nes esate tik žmogus, nepersistengiantis dirbdamas valdišką darbą.  Juk atlyginimas vis tiek mokamas, ar dirbsite jį  gerai, ar nelabai…

Nepriklausomybės aikštės gyventoja Margarita Vaičelytė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

27 Komentarai (-ų)

 1. klausimas sako:

  Stai pirmadienio rytas,o konteineriai pilni siuksliu.Kokia dabar imone tvarko sita dalyka?uz ka mes mokam?uz tai kad varnos tampytu siuksles!!!???

 2. pritariu tam kas pritaria sako:

  ant senatvės susipurvino krištoliniu skaidrumu

 3. > kalbant apie mokytojus sako:

  pritariu Jums. Tik “gerbiamos mokytojos” rašyčiau kabutėse, nes gerbti tokias mokytojas… na, tikrai nelabai išeina.

 4. kalbant apie mokytojus sako:

  jaučiausi kaip šlapiu skuduru per snukį gavęs, kai kai kurios gerbiamos mokytojos “išbalino” kai kurios mokinės mokslus, elgesį, atestatą, užklasinę veiklą. Visi jaunystėj buvom visokių kipšų priėdę, bet kai viskas pudruojama, pritempiama- nu neskanu tikrai.

 5. racinalizacija sako:

  Tai ką nežino, kad šiais laikais yra specialūs chemikalai piktžolėms? Kartą užpurški ir ramu 1-2 sezonams.

  Prie manęs, kai prieš Velykas pasnigo, moteriškė valė šaligatvius, nors po poros valandų ir taip sniego niekur nebeliko. Bet čia tikriausiai seniūnija tokius reikalus reguliuoja?

 6. Iš tikrųjų... sako:

  miesto centre gyventojus 5-tą ryto prižadina šluotražių garsas. Brūžina ir brūžina, neįmanoma apsiklausyti, dažnai be jokio reikalo. Arba rudenį tenka matyti kaip valytojos gainioja po vieną lapą prieš vėją. O tik žengi 10 žingsnių nuo Vilniaus gtv. link upės pakrantės – baisus šiukšlynas. Na, o vasarą- negaliu žiūrėti į pulką moterų visą dieną plušančių saulės kaitroje, su peiliukais krapštančių is trinkellių tarpelių žolytę. Atleiskit, niekur neteko to matyti, absurdas., vaizdas kaip kokiam konclageryje. Belieka virš gėlių arkos Šeiniaus gtv. užrašyti- ARBEIT MACHT FREI!

 7. kaimynui sako:

  Nu va. Kol nepaskaitė, nežinojo, kad reik sutvarkyt. Kaip šuniukui, turi pirštu pabaksnoti. Sakau, gal visada baksnokim čia ir miestas bus gražus

 8. To kaimynui sako:

  Ir dar pasakys, kad ir straipsnis suplanuotas

 9. Pagarba! sako:

  Žemai lenkiuosi prieš MOKYTOJĄ! Jei visi mokytojai būtų tokie pilietiški, užaugintų nuostabią jaunų žmonių kartą. Ačiū!

 10. Janina sako:

  Nepamirškite sušluoti pernykščius lapus paplūdimio take,apšluoti .surinkti šiukšles aplink suolus pliaže.Ši vieta turi būti valoma kasdiena.

 11. kaimynui sako:

  bus pasakyta, kad pagal patvirtintą planą šiandien šie darbai pradėti

 12. kaimynas sako:

  Po straipsnio pasirodymo kitą dieną į aikštę buvo suvarytas visas buvęs kikas, keturios moterys su šluotomis, du traktoriai su darbininkais, darbai pajudėjo.

 13. kazys sako:

  Na ponui Jaroslavui dėl darbo stengtis labai ir nereikia, visose miesto šventėse jis vaikšto paskui kištolinę ponią taigi geriau ar blogiau dirbs, jis vistiek dirbs.

 14. Laima sako:

  Valio! Atpažįstu savo Mokytoją: princingą, drąsią, reiklią visiems vienodai, kas bebūtum ir kieno pusėje bebūtum. Tokie mokytojai ir turi būti. Ačiū Jums už viešai parašytas pastabas dabartinei betoninei išpudruotai valdžiai.
  Beja, pridursiu. Per Nepriklausomybės aikštę į darbą eina ne tik valdančiosios daugumos narys – mokytojas. Viename iš joje stovinčių namų gyvena pati administracijos direktorės pavaduotoja. Taip taip, ta pati, kurios pavaldumui priklauso atliekų tvarkymas rajone.
  Ir nematyk tu šitaip! Net šiukšlių savo namo kieme. Tai bent storumo rožiniai akiniai uždėti.

 15. prisigyvenom sako:

  kaip drįstate ne tam laikrašty ne tuos klausimus uždavinėti? Kur liaupsės, aplodismentai, pagyros ? ir nebijok tu man. Visiems viskas gerai, o čia išlindo Pilypė iš kanapių.
  Šaunuolė mokytoja- pavyzdys jaunajai kartai, kaip negalima taikstytis ir tylėt.

 16. palyginimas sako:

  Du mokytojai, o jų pilietinės pozicijos yra skirtingos

 17. buvęs gyventojas sako:

  o kodėl Atžalyno mokykloje dirbantis mokytojas savivaldybės tarybos valdančios daugumos narys nekelia šios problemos: gal jis aklas? “Juk Širvintose gyventi gera”

 18. Įdomu sako:

  O mokytoja žino, kad jos vardu straipsnis parašytas?

 19. rinkejas sako:

  Daugiau tokių Mokytojų, kiti buduliai mokytojai prisišlieję prie neaiškių partijų bijo net vaikus sudrausminti, ką jau kalbėti apie straipsnelį apie negeroves

 20. Tiesa sako:

  Blogis viešpataus tol , kol dori žmonės nepasiryš veikti .

  Šaunuole Margarita.

 21. Gyventojas sako:

  Gagarinas prisiskraide… Drąsi jūs Margarita. Kiti jau bijo ką ir pasakyti o ką šnekėti apie straipsnio rašymą ir pasirašymą

 22. Saunuole sako:

  Mokytojo pavyzdys. Saunuole

 23. Taip sako:

  Kaip čia dabar, be kažkieno žinios lapai krenta bet kur? Na o pavasari tai atšilus orams ir nutirpus sniegui išlenda šiukšlės, ku..os ir motociklininkai. Gal ir mūsų karalystėje todėl kai kas taip reiškiasi?

 24. As sako:

  Saunuole Margarita.

 25. Pritariu sako:

  Gryna teisybė parašyta straipsnyje. Dėmesys tik centrui. Baisu, kokia betvarkė Kalnalaukio gatvėje prie konteinerių aikštelių. Niekada tokios betvarkės nebuvo.

 26. DIANA sako:

  DAR TOKIOS BETVARKES GYVENIME NEBUVO.BAISU ZIURETI,APLINK SIUKSLES,ZEMES,SAKOS.NEISMANO TAS PONAS JAROSLAVAS SITO DARBO ESMES.JAM REIKIA PATIRTIES IGYTI.

 27. Bijau sako:

  Bijau, kad po šito straipsnio bus išpjauti ir Nepriklausomybės aikštės medžiai, taip kaip atsitiko su obelimis palei Plento gatvę. Dabartinė valdžia žiauriai nepakanti medžiams ir labai imli pinigams. O pagrindinis jos argumentas, kodėl reikia atsikratyti brandžių medžių- tai kad jie šiukšlina savo lapais ar obuoliais ir daug lėšų reikia visoms toms šiukšlėms sutvarkyti?

Jūsų komentaras:


trys + keturi =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]