Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Laisvė – nėra dovana, ją reikia išsikovoti ARBA Širvintose cenzūruojama žiniasklaida

NERINGA T../ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

         Antradienį Širvintų rajono tarybos posėdyje merė, tyliai pritariant valdančiajai daugumai, tyčiojosi iš žiniasklaidos ir varžė jos darbą.

      Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė jau į posėdį atėjo suirzusi. Labai greitai paaiškėjo, kad suirzimo priežastis – Lietuvos žurnalistų sąjungos raštas, kuriame itin mandagiai primenama, kad žurnalisto darbas – rinkti informaciją – negali būti ribojamas. Merė eilinį kartą nesugebėjo užmiršti asmeniškumų ir ėmė tyčiotis. Tiesa, pradžioje itin subtiliai.

    Pirmus keturis klausimus sėdėjau prie visų svečių ir filmavau iš vietos. Suskaičiavau per dvidešimt tuščių kėdžių. Visą tą laiką administracijos darbuotoja vaikščiojo ir fotografavo (tai matyti Tarybos posėdžio video).

     Po ketvirto klausimo merė staiga kreipiasi į mane cituodama Širvintų rajono savivaldybės tarybos reglamentą, kuriame rašoma, kad svečiai ir žiniasklaida sėdi jiems nurodytose vietose. Bandžiau jai paaiškinti, kad Tarybos reglamentas nėra viršesnis už LR Konstituciją ir Visuomenės informavimo įstatymą, kurie žurnalistui ir kiekvienam piliečiui garantuoja galimybę nevaržomai rinkti informaciją.

       DSC_0008Merė eilinį kartą nieko negirdėjo. Vis citavo Tarybos reglamentą, kurį pati Taryba  pasivirtino. Lyg tai būtų pats svarbiausias ar vienintelis dokumentas.

        Jau ne pirmą kartą rašau apie naujai paskirtas vietas žurnalistams. Tiesa, iš trijų rajono leidinių tik “Krašto naujienos” dalyvauja Tarybos posėdžiuose. Tad be kolegų palaikymo kovoti nėra lengva. Teisybės dėlei turiu pasakyti, kad merės dukters laikraščio du žurnalistai yra ir Tarybos nariai, tad jie sėdi prie apskritojo stalo.

        Vietos žiniasklaidai numatytos visai šone, palei pat praėjimo taką. Kėdės priglaustos prie radiatorių, dažnai ant kėdžių sukritusios užuolaidos. Praeidami ne vienas kliūna už fotoaparato stovo. Tad mano darbo technika nėra saugi. Iš to kampo išties nepatogu stebėti posėdžius. Valdantieji dažniausiai balsuoja vienodai, o opozicijos nuomonės dažnai skiriasi. Tačiau, iš to kampo tegaliu matyti opozicijos nugaras ir nematau, kaip kas balsuoja. Man asmeniškai tai panašu į neakivaizdinę cenzūrą.

       DSC_0006Merė aiškina, kad net ir Seime žurnalistams yra numatytos vietos. Tačiau kodėl ji nežino, kad Seimo komisijų metu žurnalistai laisvai vaikšto ir fotografuoja bei filmuoja. Niekada nesu pažeidusi tvarkos posėdžių metu, nesu kalbėjusi, triukšmavusi.

       Merė demonstratyviai skelbia pusės valandos pertrauką. Valdantieji klusniai seka paskui merę į jos kabinetą. Tikėjausi, kad merė pati imsis iniciatyvos ir išsiaiškins, kas teisus. Tačiau aš taip pat nesėdžiu rankų sudėjusi, skambinu LŽS pirmininkui D.Radzevičiui. Jis ramina ir pasakoja, kaip galėčiau elgtis, pokalbio metu dar kartą įsitikinu, kad mano žinios yra tikslios.Su juo kalbasi ir Tarybos nariai opozicijoje.

      Po pusvalandžio pertraukos grįžta Taryba ir vėl man reiškiamas reikalavimas eiti į aptvąrą, skirtą žiniasklaidai. Tarybos nariai opozicijoje bando kalbėti, bet jiems neleidžiama. Man vėl kartojamas reikalavimas. Tiesa, į mane, kaip niekad, merė kreipiasi pagarbiai “gerbiama žurnaliste”, “gerbiamos žiniasklaidos priemonės atstove”. Mintyse prisimenu, kad prieš savaitę televizijai merės buvau išvadinta purvasklaida. Neprimenu.

        DSC_0002 Paklusti neteisėtam reikalavimui atsisakau, vėl primenu įstatymus. Skelbiama valandos pertrauka. Vėl valdantieji eina į merės kabinetą.

     Skambinu respublikinei žiniasklaidai, vėl kalbuosi su Žurnalistų sąjunga. Darbo valandos pasibaigusios, tačiau konsultacijas gaunu. Žurnalistai nepatiki, kad gali vykti tokie dalykai, prašo informuoti apie tolimesnę eigą, siūlo tiesiogiai transliuoti posėdį.

       Belaukiant perskaitome, kad po antro įspėjimo iš posėdžių salės galiu būti pašalinta visam laikui. Žinodama situaciją nusprendžiu nerizikuoti. Juo labiau, kad laukia itin svarbus klausimas – dėl administracijos direktorės tarnybinio pažeidimo. Suprantu, kad galbūt čia ir yra tikroji priežastis – siekis mane išprovokuoti ir išprašyti.

       Būtent dėl šios priežasties dar kartą susirinkusiems Tarybos nariams primenu, kad jie pažeidžia LR Konstituciją ir įspėju ketinanti dėl to kreiptis į teismą. Jaučiu smerkiančius žvilgsnius – kas gi nori po darbo pusantros valandos laukti nežinia ko. Sėdu į gardą.

       Vyksta posėdis.

*******

         12065740_967088843399370_2754253132364909253_nPer dvylika metų, kuriuos dirbu Širvintų rajono žiniasklaidoje, pastarieji treji panašūs į vieną ilgą karą. Esu persekiojama ir terorizuojama dėl savo darbo.

         Mačiau ne vieną merą ir administracijos direktorių. Prireikus informacijos tereikėdavo paskambinti ir iškart pakomentuodavo, paaiškindavo. Ir ne tik rajono vadovai, bet ir skyrių, įstaigų vadovai, o kartais ir eiliniai specialistai.

     Pastaruosius trejus metus tik po skundų Seimo kontrolieriui pradėta mums atsakyti į paklausimus. Tačiau sugalvota nauja kliūtis. Į paklausimus atsakoma išimtinai raštu. Kad nepasirodytų per mažai, nutarta žiniasklaidai parodyti, ką ir kaip filmuoti Tarybos posėdžių metu. Kitaip tariant įvesta cenzūra.

      Tiek merei, tiek Tarybos nariams norėtųsi priminti, kad šalies įstatymai deklaruoja spaudos laisvę kaip vieną iš valstybės demokratiškumo kriterijų. Draudžiama visuomenės informavimo priemonių cenzūra. Valstybinės institucijos bei privačios struktūros negali kištis į žiniasklaidos veiklą.

     Mintyse tebeskamba iš Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininko Dainiaus Radzevičiaus girdėta mintis: „Laisvė toks dalykas, jos nepaimsi padėtos ant lėkštutės. Jei gavai dovanų laisvę – greičiausiai tai valdovo dovana vergui. Tikra laisvė yra iškovojama ir privalu ją nuolat saugoti.“

      “Krašto naujienos” ir toliau sieks teikti sąžiningą ir operatyvią informaciją. Mes kovosime už laisvą žodį ir nepriklausomą nuomonę. Iki susitikimų “Krašto naujienose”.

P.S. Šiuo metu renkami dokumentai ir ruošiamasi kreiptis į teismą. Niekas negali riboti ir varžyti žiniasklaidos darbo. Už bet kokią pagalbą būsiu dėkinga.

Visada su Jumis Neringa ir “Krašto naujienos”

JAU NETRUKUS

LIETUVOS ŽURNALISTŲ SĄJUNGOS PIRMININKO

DAINIAUS RADZEVIČIAUS KOMENTARAS

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

26 Komentarai (-ų)

 1. nuomone sako:

  Atitvaras kaip raupsuotiems.NERINGA PIRMYN.Geresnio zmogaus uz sia moteri dar nemaciau.

 2. Neringai sako:

  Neimk į širdį tų ponios patyčių.

  Nepriimk kiekvieno įžeidimo, kaip tau mestos pirštinės !
  Priimk tai, kaip šiukšles, pastumk kojomis ir keliauk toliau …

 3. Paguglinau sako:

  Monopolizuoti visuomenės informavimo priemones draudžiama.

 4. Paguglinau sako:

  Visuomenės informavimo priemonių cenzūra draudžiama.

 5. Paguglinau sako:

  Valstybės pareigūnai už trukdymą skleisti žinias visuomenės informavimo priemonėmis bei neteisėtą atsisakymą suteikti informaciją viešosios informacijos rengėjams ir žurnalistams atsako pagal Lietuvos Respublikos įstatymus.

 6. Konstatuoju faktą sako:

  Savo namuose galime elgtis ir reikalauti, kaip mums patinka. Bet viešoje įstaigoje galioja įstatymai. Ir kas įdomiausia, jie galioja ne tik eiliniam žmogui, bet ir valdžiai. O įstatymuose rašoma, kad draudžiama trukdyti rinkti informaciją.

 7. To sako:

  Vida,eik miegoti,nes jau galvelė nukvako,nors kiek pažystu VIDŲ,visoms ku kū.Neringa,jūs šaunuolė.Tik pirmyn.

 8. vida sako:

  Tvarka yra tvarka ir reik jos laikytis.Vaidinat tokia tvarkos puoseletoja,o pati kuriat intrigas.

 9. Arlekinas sako:

  Kažkokia nesąmonė – atitverta, prie radiatorių prispausta „vieta“ žurnalistui. Opozicijai už nugaros. Vaikščioti negalima. Tai gal salėje poros kėdžių negalima pastatyti? Nėra vietos? Kas davė teisę išsidirbinėti ir tyčiotis iš žmonių? Matai, tiek jau tų žurnalistų Širvintų savivaldybės salėje, kad tverti vietas jiems reikia. Du rašantieji į asmeninį merės šeimos laikraštį sėdi už stalo ir posėdžiauja, vieno leidinio žurnalistai neatvyksta (gal suprato, kad merei ne savi žurnalistai nereikalingi), lieka viena – p. Tuškevičienė, tad reik ją pastatyt, t.y. pasodint į vietą.
  Neringa, pakvieskite Žurnalistų sąjungos vadovus į svečius, tegu skelbia, kaip dirbama pas mus.
  Taip daroma tiesiog todėl, kad norima kliudyti nušviesti opozicijos veiklą. Po šimts pypkių, kažkokia Kruglodurovių , anot klasiko, valdžia.

 10. Laima sako:

  Sako prieš galą visi pasiūtę šunys drąskosi. O čia be tik drąskosi, čia sugebėtų – tai net sau šyknon įsikąstų.

 11. GYVENIMAS BUVO GERESNIS sako:

  Jo lietuvoije prie RUSU buvo gereu
  tokios baisios cenzūros nebuvo

 12. Gražina sako:

  Stiprybės Neringai. Teisingumas turi nugalėti, tik sunku iki tiesos kelią tiesti.

 13. kuo ta sako:

  vieta bloga? nelabai suprantu…

 14. .,. sako:

  Neringai ir kitiems doriems žmonėms
  prieš žolę nesilenk- ji pajus pranašumą. Pakelk prie lūpų grumstą prie kurio suklupai- daugiau nesuklupsi. Jei tave pažemins dailių medžių akivaizdoje- neverk! Perlaužk akmenį ir kelkis. Ąžuolai nesijuoks, jie stebėsis…

 15. To visur sako:

  Mūsų damos per daug susireiksminusios… Mano esą didelės žvaigždės. Visur kur susija su politika žurnalistai laisvai vaikšto. Čia gi personos iš sudegusio teatro. Živilė pirma aiškino kad ne ji atleidinejo o admin direktorė o dabar mat mąsto kaip jos sikna išsukti. Tegu atsako visi pradedant nuo mero baigiant taryba. Čia juk ne UAB kad daro ką nori.

 16. Vilnius sako:

  Vilniaus savivaldybėje vaikšto žurnalistai, kur nori. Bet ten nėra krištolinio valdymo

 17. visur sako:

  yra vietos zurnalistams…jus vilniuj pvz pabandykit daryt ka norit…tuoj apsaugos vyrukai prisistatys…

 18. vakar matėt laidą? sako:

  “Ant bangos” žavingoji neatrodė labai žavingai. Bandė meluot, kad tik žurnalistes iškirpo. Bet Krivickas pagavo. Pasimetė mūsų viršiausioji. Pareiškė: “Merės ataskaita ir dedu ką noriu”. O ataskaita tai vadinasi “2017m. merės Živilės Pinskuvienės ir SAVIVALDYBĖS veiklos ataskaita”. Taigi ataskaita ne asmeninė. Tegul apsimoka iš savo kišenės, tada bus asmeninė.

 19. tai sako:

  o du jos dukters įmonės žurnalistai/tarybos nariai, nuotraukas gaus iš Aušrinės. Jiems nereikia vargintis, taip parodo , kad tokie ir žurnalistai, tinka tik “pysulkas”rašyti. Šaunuolė Neringa, stiprybės jums.

 20. Taip sako:

  Tikriausiai „krištolinė” norėjo kad Neringa išeitu iš posėdžio, todėl darė tokias ilgas pertraukas, o paskui, kaip jau kartais nutinka, būtu techniniai sutrikimai ir niekas nelabai sužinotu kaip „gerai dirba” Baltušytė.

 21. Palaikysiu sako:

  Neringa, kaip palaikei mus teismuose, aš taip pat palaikysiu tave. Dalyvausiu bylos svarstyme, guosiu ir drąsinsiu. Kviečiu prisijungti ir kitus atleistuosius

 22. Monika sako:

  Neringa žaviuosi tavo darbu,stebiuosi iš kur pas tave tiek ištvermės.

 23. Negarantuoju už save sako:

  Man lieptų sėst į tą gardą ir šitaip pultų, paleisčiau kumščius į darbą

 24. Kodėl sako:

  O kodėl jums nepatinka filmuoti merės? Kam dar ta opozicija? Kaip merė balsuoja, taip ir kitiem dera balsuot.

 25. Cenzūra sako:

  Širvintose įvesta cenzūra.

 26. Jo sako:

  Tikra profesionale!!!

Jūsų komentaras:


keturi × = dvylika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]