Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Prokuratūros ir Ž. Pinskuvienės ginčas bus nagrinėjamas Vilniaus apygardos administraciniame teisme

Seimo nario Jono Pinskaus þmona ûkio ministro patarëja Þivilë Pinskuvienë. / NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

     Vilniaus apygardos administracinis teismas vasario 6 d. nutartimi atnaujino administracinės bylos pagal Vilniaus apygardos prokuratūros prašymą apginti viešąjį interesą ir iš Širvintų merės Živilės Pinskuvienės priteisti atlyginti žalą, kurią Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centras patyrė dėl jos potvarkio atleisti centro vyriausiąjį gydytoją iš pareigų, ir nutarė kreiptis į Specialiąją teisėjų kolegiją su prašymu nuspręsti, ar ši byla teisminga Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

         “Krašto Naujienos” kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą ir pasiteiravo, kokioje stadijoje yra bylos nagrinėjimas ir kada galima tikėtis teismo sprendimo.

     Į mūsų paklausimą atsakė Vilniaus apygardos administracinio teismo pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene ir žiniasklaida Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė:

       Specialioji teisėjų kolegija bylos rūšinio teismingumo bendrosios kompetencijos ar administraciniam teismui klausimams spręsti balandžio 5 d. nutartimi konstatavo, kad byla teisminga administraciniam teismui. Tad byla pagal pareiškėjo Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro, ginančio viešąjį interesą, prašymą atsakovei Živilei Pinskuvienei (tretiesiems suinteresuotiems asmenims – VšĮ Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centrui ir Vilniaus teritorinei ligonių kasai) dėl žalos atlyginimo šia nutartimi grąžinta nagrinėti Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

      Nutartyje pažymima, kad Valstybės tarnautojo materialinės atsakomybės institutas yra valstybės tarnybos teisinių santykių sritis, todėl ginčai pagal atitinkamų valstybės institucijų reikalavimus valstybės tarnautojams dėl valstybės tarnautojų materialinės atsakomybės, vadovaujantis Administracinių bylų teisenos įstatymo 17 straipsnio 1 dalies 5 punktu, nagrinėtini administraciniame teisme. Šiame ginče reiškiamas reikalavimas Širvintų rajono savivaldybės merei atlyginti VšĮ Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centrui padarytą žalą, kilusią dėl merės neteisėto 2016 m. vasario 9 d. potvarkio, kuriuo VšĮ Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausioji gydytoja buvo atšaukta iš pareigų, nutraukiant su ja sudarytą darbo sutartį, priėmimo.

      Vietos savivaldos įstatymo 20 straipsnio 2 dalies 16 punkte nustatyta, kad meras priima į pareigas ir atleidžia iš jų biudžetinių įstaigų, išskyrus švietimo įstaigas ir seniūnijas – biudžetines įstaigas, vadovus; kitas funkcijas, susijusias su visų biudžetinių įstaigų vadovų darbo santykiais, Darbo kodekso ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka įgyvendina pats arba šio įstatymo nustatytais atvejais mero pareigas laikinai einantis savivaldybės tarybos narys. Šiuo atveju turtinės žalos atlyginimas siejamas su savivaldybės mero, t. y. savivaldybės pareigūno funkcijų įgyvendinimu. Aptariamas ginčas yra susijęs su valstybės tarnybos santykiais, todėl turi būti nagrinėjamas administraciniame teisme. Ši nutartis dėl teismingumo neskundžiama.

     Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro, ginančio viešąjį interesą, ir Ž.Pinskuvienės bylą Vilniaus apygardos administracinis teismas nagrinės birželio 12 d. paskirtame teismo posėdyje.

Prašo priteisti iš Širvintų rajono merės Živilės Pinskuvienės 22 071 euro

         Savo skaitytojams primename, kad Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras, ginantis viešąjį interesą, teismo prašė priteisti iš Širvintų rajono merės Živilės Pinskuvienės 22 071 euro, kuriuos Širvintų PSPC sumokėjo neteisėtai atleistai direktorei Nijolei Dimšienei. Šioje byloje trečiasis suinteresuotas asmuo yra Vilniaus teritorinė ligonių kasa.

      Prokurorų nuomone, įstaigos vadovas atleistas merės sprendimu, dėl jos kaltės patirta žala, kurią Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centras patyrė išmokėdamas didelę pinigų sumą dėl teismų neteisėtu pripažinto potvarkio atleisti centro vyriausiąjį gydytoją iš pareigų. N.Dimšienė iš pareigų atleista 2016-ųjų vasario 9 d. – ji buvo prisiteisusi 37 700 eurų už priverstines pravaikštas iki 2018-ųjų metų liepos 1-osios, kai turėjo baigtis jos darbo sutartis, taip pat teismo išlaidas. Po Širvintų PSPC skundo, Aukščiausiasis Teismas šią sumą sumažino iki 22 tūkst. eurų.

     Kaip rašoma prašyme teismui, Širvintų PSPC didelę pinigų sumą, užuot skyręs sveikatos priežiūros paslaugoms organizuoti ir teikti, turėjo skirti neteisėto merės potvarkio teisiniams padariniams likviduoti. Jei nebūtų priimtas šis neteisėtas potvarkis, PSPC tokių išlaidų nebūtų turėjęs ir žalos nepatyręs.

      Savo atsiliepime Ž. Pinskuvienė su prokurorų siūlymu nesutiko. Teismo posėdyje ją gynęs advokatas Jovitas Elzbergas nurodė, kad merė neviršijo savo įgaliojimų. Esą Ž. Pinskuvienė veikė kaip Širvintų savivaldybės Tarybos atstovė, o pati Taryba turėtų būti suvokiama kaip Širvintų pirminės priežiūros centro steigėja ir pagrindinė akcininkė.

     „Širvintų pirminės priežiūros centras nėra akcinė bendrovė, o meras nėra akcinės bendrovės dalyvis“, – prieštaravo prokuroras J. Rinkevičius teismo posėdžio metu sausį.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

8 Komentarai (-ų)

 1. versk sako:

  Nevertes….kas gi patikes….kad vyr specialistas nusprende ka atleist, o ka palikt

 2. girdėjusiam sako:

  kaip jie nebėgs: juk merė ant jų suvers kaltę už savo klaidas

 3. girdejau sako:

  Teisininkai bega is savivaldybes….

 4. > taip sako:

  Tesingai, jau kitos tokios „merės” tai tikrai geriau nebūtu, nes jeigu nespės „pribaigti” rajoną per šią kadenciją, tai per kitą rajonui tikrai galimai bus galas.

 5. taip sako:

  NEGI JUMS NEATSIBODO.MERES TOKIOS KITOS NEBUS, SEKMES JAI.

 6. Jo sako:

  Birzelio 12 posedis skelbs,birzelio 21 gimtadiniui dovanėlė.

 7. Vaje sako:

  Negi gudrios ryžos lapės uodegą prispaus?

 8. tai va sako:

  nepasisekė suversti kaltės tarybai.

Jūsų komentaras:


− trys = penki

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]