Širvintos. Gegužės 15 – 21 d. įvykių suvestinė    Švęskime Tėvo dieną kartu    Kviečiame į "Akordeono ir vargonų muzikos valandą"    Sušaukiamas Tarybos posėdis    Merė pusdienį skyrė kandidato žmonai   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar į antrąjį turą pateko kandidatas, už kurį/-ią balsavote?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Statybų inspekcijos manymu, reikia išardyti užbetonuotą terasos plotą

IMG_0682/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Nuotraukos VIRGINIJAUS SARPAUSKO /

       Atlikusi Širvintų statomos estrados (terasos) avarijos tyrimą, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (toliau – VTPSI) sudaryta Komisija daro išvadą, kad terasos statybos  darbų vykdymas nesilaikant statinio projekto sprendinių, statybos metu panaudoti statybos produktai nenumatyti projekte, netinkama atliktų statybos darbų kokybė, atliktų darbų vykdymas nekontroliuojant statybos techninio prižiūrėtojo ir turėjo įtakos terasos griūčiai statybos metu. Komisija siūlo išardyti užbetonuotą terasos plotą, nuimant armatūros tinklus.

      Čia derėtų neužmiršti, kad Statybų inspekcijos rekomendacijos yra griežtos ir jas vykdyti privaloma. Kuo baigėsi rekomendacijų nevykdymas dėl Sporto komplekso, mes jau žinome – skirta 68 tūkstančių eurų bauda.

    IMG_0588 Jau rašėme, kad kovo 19-ąją po pietų ant estrados pilant betoną neatlaikė konstrukcijos. Pasigirdo traškesys ir estrados pagrindas ėmė deformuotis, banguoti. Su kiekviena valanda estrada deformavosi vis labiau ir tai buvo matoma net plika akimi.

     Jau tuomet būta spėjimų, kad greičiausiai teks griauti visą terasą ir statyti iš naujo. Tiesa, savivaldybė skelbė kitokią informaciją, neva bėda nedidelė ir pataisoma. UAB „Irdaiva“ generalinio direktoriaus Vito Lopinio komentaras po avarijos merės šeimos laikraštyje: “Tai gamybos procese nutikęs tam tikras nesklandumas, jei norite – darbinis incidentas, nesusipratimas”, – įvertino įmonės vadovas. Anot Vito Lopinio, pirminė versija ta, kad neatlaikė kažkuri detalė, todėl dalis konstrukcijos pasislinko. Nesklandumas, kurį vadovas prilygino, pavyzdžiui, nelygiai paklotai grindinio plytelei ar priklijuotai ne to atspalvio sienos plytelei, bus ištaisytas, statybininkai detalę pakeis, tą vietą išbetonuos dar kartą.”

            Kur kas griežčiau apie avariją pasisakė opozicijos lyderiai. Jie džiaugėsi, kad nenukentėjo žmonės, tačiau piktinosi neatsakingumu ir pažeidimais. Plačiau galite paskaityti čia:

https://www.krastonaujienos.lt/2018/03/opozicija-liudina-tokie-ivykiai-bet-butent-to-ir-tikejomes-apie-tai-kalbejome/

       IMG_06712018-03-21 Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos viršininko įsakymu sudaryta avarijos tyrimo komisija dėl statomo kitos paskirties inžinerinio statinio. Teisės aktuose reglamentuota, kad avarijos tyrimo aktą komisija pasirašo ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo komisijos sudarymo dienos. Plačiau apie tai rašėme čia:

https://www.krastonaujienos.lt/2018/03/del-netinkamo-plyteliu-atspalvio-susaukta-komisija/

    Praėjo dvidešimt darbo dienų nuo komisijos sudarymo dienos ir “Krašto naujienos” pasiteiravo, ką nustatė komisija ir ko galime tikėtis. Gavome labai išsamų atsakymą, kurį visą pateikiame skaitytojams.

Atsakymą pateikė Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos atstovė viešiesiems ryšiams Ligita Luščiauskaitė:

     IMG_0710Iki 2018-03-20 (įvykstant terasos griūčiai) terasoje sukalti poliai, įrengtas paklotas, įrengta viršutinė ir apatinė armatūros. Terasos paklotui  atremti panaudotas sijos, kurios atremtos prie polių pritvirtintų detalių. Visas paklotas, iš apačios paremtas statramsčiais (mediniais, metaliniais), kurie rėmėsi į tuo metu užšalusios upės ledą. Reikalingam aukščiui sureguliuoti po statramsčiais padėti mediniai tašai. Terasos plotą užpilant betonu neatlaikė išramstymai, lūžo sijos.

      UAB „Irdaiva“ pateikė betonavimo darbų technologinę kortelę, kurioje nurodyta, kad betonavimo darbai vykdomi esant 5°C ir aukštesnei temperatūrai. Avarijos dieną  12 val. oro temperatūra  siekė 1,1 °C, 15 val. apie 4 °C. Technologinėje kortelėje numatyta, kad perdangų ir kitų horizontalių paviršių monolitinimas atliekamas panaudojant medines santvarines sijas su faneros lakštais. Nei technologinėje kortelėje, nei statinio projekte nenurodyta kaip išramstoma horizontali perdanga, kuri įrengiama ant vandens .

     IMG_0693Komisija daro išvadą, kad terasos statybos  darbų vykdymas nesilaikant statinio projekto sprendinių, statybos metu panaudoti statybos produktai nenumatyti projekte, netinkama atliktų statybos darbų kokybė, atliktų darbų vykdymas nekontroliuojant statybos techninio prižiūrėtojo ir turėjo įtakos terasos griūčiai statybos metu.

     UAB“ Irdaiva“ privalėjo vykdyti statybos darbus pagal statinio projektą, statybos taisykles, taip pat aplinkos ministro nustatytais atvejais pagal rangovo parengtą statybos darbų technologijos projektą, vadovautis teisės aktais.

     Darbų vadovas privalėjo: organizuoti ir techniškai vadovauti atliekant visus statinio statybos darbus, koordinuoti jį paskyrusio (pasamdžiusio) rangovo, statinio statybos specialiųjų darbų padalinių, o kai statybą vykdo keli rangovai, – visų jų atliekamus specialiuosius darbus. Operatyviai spręsti visus statinio statybos klausimus ir, vadovaujantis įstatymais, Vyriausybės nutarimais, normatyvinių statybos techninių dokumentų, normatyvinių statinio saugos ir paskirties dokumentų reikalavimais, priimti reikalingus sprendimus.

IMG_0718Komisija rekomenduoja:

1. Išardyti užbetonuotą terasos plotą, nuimant armatūros tinklus.

2. Atlikti terasos polių įrengimo, polių aukščio padidinimo kontrolines nuotraukas.

3. Parengti terasos pakloto išramstymo schemas.

4. Kreiptis į statybos produktų sertifikavimo centrą dėl statybos dalyvių veiklos vertinimo.

5. Patraukti administracinėn atsakomybėn asmenis dėl kurių administracinio nusižengimo požymius atitinkančių veiklų.

Rekomendacijų įgyvendinimą kontroliuos VTPSI inspektorė.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

21 Komentarai (-ų)

 1. taip sako:

  iki nelaimės , bus vienas žingsnis.

 2. Širvintiškė sako:

  Tas pats bus ir sau tiltu.

 3. Siūlu sako:

  Bibliotekos kimelyje esančias medines terasas perkelti į vidurį tvenkinio ir nus miesto šventei scenos,laiveliais nuplukdys ponias,atlikėjus,bus vaizdelis,nes preinant matosi,kad nepasitarnaus terasos,jos jau pūti bepradeda.

 4. to Ooo sako:

  Ką statyti toliau, vien iš nuotraukų matosi, kad poliai sukišti kreivai. Po to privirintas gabaliukas norint padaryti vertikaliai tiesiai. Bet pagrindas grunte vis tiek jau pasviręs. Plius gal ir klystu, bet suvirintos vietos visuomet būna silpnesnės. Perkaitintas metalas minkštesnis. Taip pat siūlė bus kito tankumo nei pats vamzdis, tai prie didelių šalčių yra tikimybė kad atitrūks sąlyčio vieta kur skiriasi molekulinė struktūra. Ir turėkime, omeny kad atrama nėra griežtai vertikali, kaip minėjau nuotraukose matoma kad poliai pakrypę. Kaip manot, ant tokių polių uždėjus kelis šimtus tonų betono jie puikiai atliks savo paskirtį? Ir kai viskas po kurio laiko grius (kaip matom iš naujai tiestų kelių būklės ir tikimybių teorijos, tai yra labiau tikėtina nei netikėtina) ir tikėkimės kad nieko nesužalos ar pražudys. Jūs tuomet sakysit “nėra čia ko kritikuoti ir palaukime už tat gražiai atrodė”?

 5. nu vis kiečiau nei Vilniuje sako:

  Vilnius turi vieną kanalizacijos vamzdį prie upės, o štai Širvintos ~50 ir upėje. Nelabai suprantu kam reikėjo to tilto per vidurį marių. Buvo gražus vaizdas, plati upė, didelės marios. Buvo planų paplaukioti per marias su burlente, o ką dabar?

 6. Ooo sako:

  Koks uždarimas. Tegu stato toliau žiūrėsime.ne taip jau ten blogai. Bus gražu. Būkim optimistai!

 7. Pritariu nuomonei sako:

  Visiškai nereikalingas statinys, sudarkęs marių pakrantę ir kraštovaizdį prie Intos paminklo.

 8. Nuomonė sako:

  Nelaimina tokių darbų Dievulis vien todėl, kad užgriozdinamas to paties Dievulio duotas nuostabus vaizdas į tvenkinį…Ar ta terasa papuoš miestą ir ar ji buvo reikalinga? Tiesiogine to žodžio prasme sumerkti dideli pinigėliai į vandenį… Jei kam Dievo nereikia, tai tepriima šį akibrokštą kaip pačios Gamtos kerštą už puikybę, savivalę, lengvabūdiškumą.
  Geriau ir žmonėms naudingiau būt buvę už tuos sumerktus pinigėlius gyvenamųjų namų kvartalus sutvarkyti, automobilių aikštelių įrengti, įvažiavimus suremontuoti. Bet…., ko neduota mums, to neduota…

 9. Tai sako:

  Socbusto galimai nebaigia vien todėl kad Neringa neturėtų kur kraustytis kai ateis laikas palikti dabartinį busta

 10. Monika sako:

  džiaugsmo nėra,o susirūpinimas: taip ir didžiulis.Vien pagalvojus apie socialinį būstą kurio neleidžia eksplotuoti,jeigu ten gyventų žmonės ir jis taip įgriūtu kaip estrada.

 11. Virgiui sako:

  Jūs mažų mažiausiai keistas. Kur matote tą džiaugsmą?

 12. Virgis sako:

  Vaje vaje kiek jums džiaugsmo , kad tik blogiau butu norit.

 13. ojojoj sako:

  Baisiau negu baisu.Jau pridarė, tai pridarė. Sustatyti surūdiję sulopyti vamzdžiai, neaišku iš kurio šiukšlyno, vos stovi jau dabar išklypę į visas puses. Išlietas neaiškios kokybės betonas ir dar be to netinkamom oro sąlygom.Užterštos marios begale statybinių atliekų. Išeikvotas milžiniškas keikis medienos, kuri sulūžo. Ir ko gero tai tik mažoji dalis matomo nekokybiško darbo.Ar atkreipėte dėmesį, kokia pakrantė po visu šitu kraupiu statiniu? Ar atkreopėte dėmesį apie kyšančius senus kanalizacijų vamzdžius? matomai netgi nesutvarkyta ir požeminė kanalizacija, o juk šioje vietoje būtent ir subėga visi lietaus vandenys iš Vilniaus gatvės. Ojojoj, o jeigu dar ir toliau miestelyje čia pradės visokius kitų objektų darbus, tokiu pačiu stiliumi, tai bus dar baisiau? Ei Jūs ten valdžiuke- gal jau baikit, gal užteks, geriau jau daugiau nieko nedarykit.

 14. tai sako:

  nebus terasos????

 15. rekordas sako:

  Net dviejų mėnesių prireikė mažų nsklandumų įvertinimui. Merė ir valdanti dauguma politiškai neįvertino šio įvykio: tarsi nebūtų savivaldybėje jokios valdžios. Opozicijos juk neapkaltinsi.

 16. A. sako:

  Įtariu, kad pirmasis komentartorius gali būti teisus…

 17. Išties sako:

  Merei derėjo pasisakyti šiuo klausimu. Juk ilgėja statybų terminai, miesto šventei trukdoma, galų gale, rizikuota širvintiškiais. Jei merė būtų griežtai kritikavusi broko darytojus, būtų gerokai sau reitingus pasikėlusi žmonių akyse. Deja, tyla reiškia palaikymą. Kodėl? Pagalvokime

 18. Virginijus sako:

  UAB „Irdaiva“ generalinio direktoriaus Vito Lopinio komentaras: Tai gamybos procese nutikęs tam tikras nesklandumas, jei norite – darbinis incidentas, nesusipratimas, – įvertino įmonės vadovas. Anot Vito Lopinio, pirminė versija ta, kad neatlaikė kažkuri detalė, todėl dalis konstrukcijos pasislinko. Nesklandumas, kurį vadovas prilygino, pavyzdžiui, nelygiai paklotai grindinio plytelei ar priklijuotai ne to atspalvio sienos plytelei, bus ištaisytas, statybininkai detalę pakeis, tą vietą išbetonuos dar kartą.
  Svarbiausia procesas, visa kita tik detalės. Tos detalės, tai visuomenė, jos nuomonė, tarybos nariai opozicijoje… Visuomenės nuomonę galima pakeisti, ją įtikinant, tarybos narius galima pakeisti, nepavykus įtikinti. Vienintelis dalykas, ko nevalia keisti, tai mylimos merės ir generalinio visų statybų rangovo. Ir dar vienas dalykas, kuris stebina, tai merės ir administracijos direktorės mirtina tyla ir kritikos nebuvimas rangovo atžvilgiu. Iš kur toks draugiškumas? Ir kaip tokį draugiškumą įgyti? Ar sunku, ar DAUG, taip sakant, pastangų kainuoja?

 19. Vaizdzelis sako:

  Nu bet vaidzelis tai visai nekoks

 20. Prisiminkim sako:

  Kaip ten rangovas sakė? Sukėlė skandalą dėl ne to atspalvio plytelės… ir už tai dabar teks ardyti???

 21. Pavasarinis babaausis sako:

  O kuo čia stebėtis? Atidavus 5-10 procentų “atkatą” ir pasiliekant 10 procentų pelną, statybos darbams ir medžiagoms lieka “mizeris”. Su tuo “mizeriu” amfiteatro nepastatysi.

Jūsų komentaras:


penki × šeši =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]