Per Širvintų rajoną nusidrieks nauja dujotiekio trasa    Savivaldybės administracija vėl lipa ant to paties grėblio - išsisukinėja nuo atsakymų    Įstaiga kandidato nereklamavo, bet klientai plakatą nufotografavo    Šiltos eilės ir muzika sielai    Policija dėkoja   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Valdantieji, grąžinkite rajono žmonėms apie 300 tūkstančių eurų

DSC_0003/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

        “Krašto naujienos” jau rašė apie tai, kad balandžio 10 d. Tarybos posėdyje buvo planuojamas svarstyti klausimas dėl administracijos direktorės Ingridos Baltušytės – Četrauskienės tarnybinio pažeidimo. Pažeidimo esmė, ar administracijos direktorė padarė pažeidimą neteisėtai atleidusi administraijos darbuotojus, kuriuos teismai pripažino atleistais neteisėtai. Apie tai https://www.krastonaujienos.lt/2018/04/dvigubi-standartai-arba-kodel-slepiamas-tarybos-sprendimo-projektas-del-administracijos-direktores-tarnybinio-nusizengimo/

        Tarybos posėdyje nutarta pripažinti, kad Ingrida Baltušytė–Četrauskienė, Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorė, tarnybinio nusižengimo nepadarė. Rasa Tamošiūnienė susilaikė, valdančioji dauguma balsavo UŽ. Kęstutis Pakalnis, Vidmantas Mateika, Jonas Purvaneckas, Andrius Jozonis, Anna Kuznecovienė, Jūratė Šiukštienė ir Vytas Šimonėlis neturėdami jokios informacijos nebalsavo.

         Vytas Šimonėlis teigė, kad Tarybos nariai jokios informacijos nėra gavę. Jis klausė: “kaip pavadinti Vyriausybės atstovo raštą dėl informacijos pateikimo? Gal raštu, gal informacija… Jei Tarybos nariai nei apie Vyriausybės atstovo raštą, nei apie merės sudarytą komisiją nebuvo informuoti, tai nereikia šio klausimo teikti Tarybai. Merė pasirašė potvarkį, kurios mes taip pat nematėme, merė pasirašė aiškinamąjį raštą, lai merė pasirašo ir komisijos sprendimą. Teismas dėl atleistų darbuotojų yra pasisakęs, manau, ateis laikas, ir teismas pasisakys dėl savivaldybės vadovų.”

         Tarybos narys Kęstutis Pakalnis posėdžio metu įvardijo, kad kalbant apie iš rajono žmonių pagrobtus beveik tris šimtus tūkstančių eurų, atsakomybė mėtoma nuo merės administracijos direktorei, o nuo jos paprastiems darbuotojams. Jis pasiūlė merei sąžiningai prisiimti atsakomybę, pasakyti, kas kaltas šioje situacijoje, atsiprašyti žmonių ir padengti nuostolį savivaldybei.

       Vidmantas Mateika replikavo, kad “komisijos sudaromos valdančios daugumos, sprendimai priimami valdančios daugumos, o raštai suformuluoti taip, kad tarybos nariai ir administracijos darbuotojai kalčiausi.”

      IMG_0550  Po Tarybos posėdžio kalbinome Tarybos narį Kęstutį Pakalnį:

           Mano manymu, merė Živilė Pinskuvienė atėjo į valdžią keršto vedama. Vos patvirtinus ją mere, ji daro vieną pirmųjų sprendimų, kurį vėliau teismai pripažino neteisėtu – atleidžia Kultūros centro direktorių E.Druskiną. Vėliau taip pat elgiamasi su kitais žmonėmis. Merė priėmė sprendimą atleisti žmones, teikė sprendimo projektą Tarybai. Taryba (valdančiųjų dauguma) balsavo už reorganizaciją, tačiau nežinojo, kaip konkrečiai ji bus vykdoma. Į intrigą įveliami administracijos darbuotojai. Administracija turėjo gauti visą informaciją: reorganizacijos tikslus, priemones, naudą, bet to nežinojome net mes – Tarybos nariai. Deja, šiandien visą atsakomybę bandoma permesti eiliniams administracijos darbuotojams, kurie tik vykdė merės sumanymą ir administracijos direktorės nurodymus.

         Nustebino ir pasiteisinimas, kad administracijos direktorė tik pasirašė atleidimo dokumentus, o juos rengė administracijos specialistės. Juk puikiai suprantame, kad be vadovo nurodymo joks specialistas neparengs tokio dokumento. Ir nereikia dangstytis darbo krūviu. Juo labiau, kad už didesnį krūvį mokamas nemenkas priedas. Parašu vadovas garantuoja, kad dokumentas teisingas ir teisėtas. Kaip rašoma Širvintų rajono savivaldybės administracijos nuostatuose: “Savivaldybės administracijos direktorius: 21.1. tiesiogiai ir asmeniškai atsako už įstatymų, Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Savivaldybės tarybos sprendimų įgyvendinimą savivaldybės teritorijoje jo kompetencijai priskirtais klausimais.”

      Teismai jau pasisakę ir įvertinę darbuotojų atleidimus, tad atrodytų, jog jau nieko naujo ir nepasakysi. Tačiau iš niekur nieko atsiranda kažkoks tyrimas. Tarybos nariai nėra supažindinti su dokumentais ir absoliučiai nieko nežino. Iš niekur nieko komisija, apie kurios sudarymą ir veiklą nesame informuoti, priima kažkokį sprendimą, kurį mes – Tarybos nariai turime patvirtinti. Kaip galiu balsuoti už tai, ko nežinau, kaip galiu balsuoti už teisiškai pagrindo neturintį dokumentą? Kaip paskui galėsiu pažiūrėti rinkėjams į akis? Tokioje veikloje ir tokiame reikalavime aš matau neskaidrumo apraiškas. Sprendimo projektas jau pasako, kokio Tarybos balsavimo tikimasi. Jame teigiama, kad administracijos direktorė nepadarė tarnybinio nusižengimo. Kaip nepadarė? Dar kartą paskaitykime teismų sprendimus. Ten aiškiai rašoma, kad atleidimai buvo neteisėti.

        Merė surenka komisiją, kurios tvirtinime Tarybos nariai net nedalyvauja ir nenujaučia apie jos sukūrimą. Viešoje erdvėje informacijos nėra. Net viešai skelbti privaloma informacija (mero potvarkis) nėra skelbiama. Asmeniškai mes – opozicija – taip pat jokios informacijos apie komisijos sudarymą negavome. Kas keisčiausia šioje situacijoje, kad valdančiosios koalicijos Tarybos nariai, neturėdami informacijos (nebent jie ją gavo slapta nuo opozicijos?), nedalyvavę ir net nematę sudarytos komisijos narių, balsuoja. Man pagrįstai kyla klausimas, ar valdantieji bent suvokia, ką jie daro? Taip ir norisi ištarti“ Atleisk, Viešpatie, jie nežino, ką daro“. Deja nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia.

      Mere, kalbate apie emigracijos žalą mūsų rajonui, sukūrėte kažkokią organizaciją jų prišaukimui į rajoną, tad grąžinkite pinigus ir už juos nupirkime būstus emigrantams, pagerinkite jaunimo, daugiavaikių šeimų, neįgaliųjų gyvenimus. Galų gale, tų pinigų pakaktų išgelbėti bankrutuojančią ligoninę, kuri gyvybiškai yra svarbi kiekvienam rajono gyventojui.

     Dar kartą noriu pakviesti sąžiningai prisiimti atsakomybę merę, vicemerę, Tarybos narius, palaikiusius reorganizavimą, administracijos direktorę ir atsiprašyti administracijos darbuotojų, kuriuos įvėlė į šį negražų savo žaidimą,  žmonių ir jų šeimų, kuriuos pažemino neteisėtai atleisdami ar priversdami išeiti iš darbo, atsiprašyti rajono gyventojų, kurių lėšomis bylinėtasi ir mokėtos išmokos. Grąžindami pinigus į biudžetą įrodytumėte savo deklaruojamą meilę rajonui ir jo gyventojams.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

25 Komentarai (-ų)

 1. Mąstantis sako:

  Akivaizdu, kad valdantieji tarybos nariai tik kilnoja rankas pagal fiurerio komandą. Kreipiuosi į juos. Ar jūs turite nors kiek savigarbos, sąžinės? Ar suvokiate, kad jau tapote visiškais pajuokos objektais, bestuburiais, subinlaižiais? Ar suvokiate, kad jūs tapote rajono išvogimo bendrininkais? Ar galite nors kartą, kai matote, o tikrai matote, kad siūloma balsuoti už visišką absurdą, akivaizdžią vagystę, aferą, nubalsuoti ne taip, kaip reikalauja jūsų fiureris, o pagal savo sąžinę? Nors vieną vienintelį kartą?

 2. kabaldzianskui sako:

  Nežinau, kuria vieta žmonės galvoja, jei nemato akivaizdžių maklių, nebent patys tai laiko norma. Kokio meno reikia, kai yra pinigai? Imi ir darai. Visa Lietuva daro, nes pinigai būtent tam skirti. Ir, kadangi domiuosi, tai matau, kad europiniais pinigais žmonėms daug naudingesni dalykai daromi, negu estrados ir lieptai. Tvarkomi ištisi daugiabučių kvartalai ir t.t. Niekas nestato tokio dydžio sporto centrų, kaip pas mus. Tai va, kabaldiški , pagalvok gerai ir pasidomėk, tada kalbėk.

 3. Kabaldiškiui sako:

  Tu 20 milijonu „krištolinei” nereikėjo iš niekur traukti. Jie buvo pateikti ant lėkštutės dar ankstesnės valdžios o jai reikėjo tik juos panaudoti bet nešvaistyti.

 4. Kazys sako:

  Nieko Širvintose statybų prasme išskirtinumo nėra. Stato ir tvarkosi visos Lietuvos savivaldybės, nes tam skirti Europos Sąjungos pinigai. Gerai renkami savivaldybių biudžetai, panaudojami socialiniai pinigai. Skirtumas tik tas, kad Širvintų savivaldybė perka darbus brangiausiai, o stato pigiausiai ir prasčiausiai.

 5. kabaldiskiui sako:

  Sulyginot mokyklos stadiona ir tikra futbolo stadiona

 6. kabaldiškiui sako:

  kai mokiausi pirmoje vidurinėje mokykloje sportavau šiame “naujame”stadione,pripažįstu:tribūnos nebuvo.Tad nereikia meluoti,kad pastatė naują stadioną.

 7. kabaldiskis sako:

  Nelabai apie tuos finansus raukiu, bet što vižu to paju. Vilnius 30 metų stato stadioną o Zivka per metus pastatė

 8. prašom, kad nereiktų ieškoti sako:

  http://sportarchitecture.eu/
  Tik vienos projektavimo įmonės projektai.
  Sporto centrai, baseinai: Kupiškis, Rokiškis, Gargždai, Joniškis, Molėtai, Biržai, Šilutė, Šilalė ir t.t.

  Tai mes čia kuo ypatingi?

 9. kabaldiškiui sako:

  vat dėl tokio mąstymo Lietuva yra dabar š…oj, o savo vaikus matom tik per skype!
  Dėl pritraukimo, visi rajonai kažkaip “pritraukė” – visiems duoda, kas prašo. Pasigooglinkit kiek rajonų stato baseinus, daugiafunkcinius centrus, kloja šaligatvius ir t.t.

  P.S. Kažkada apie Zuoką taip kalbėjo: “Sau ima, bet ir Vilniui duoda”. Bet vilniečiai jau susiprato, kad taip neturi būti. Tai kiek mes čia metų nuo sostinės atsiliekam? Atrodo tik 50km nuo Vilniaus…

 10. Arlekinas sako:

  Galima kabaldiškio paklausti, gal jis asmeniniu iždininku pas Pinskuvienę dirba?

 11. kabaldiskis sako:

  Ko cia visi ja puola, 300 stuku prakniso o 20 lemu i rajona pritrauke, kaip ir neblogas raskladas. Rajonas liko dideliame pliuse. Jackpota paeme.

 12. neatsitiktinai sako:

  Niekas šiame pasaulyje nevyksta atsitiktinai. Ir tai, kas vyksta Širvintų rajone ir Lietuvoje, tiesiog paskirtas išbandymas. Vieniems paskirtas išbandymas valdžia, pinigais, kitiems – būti pažemintiems ir atsitiesti, dar kitiems- kovoti už teisybę, kad pažaboti valdžios puikybę ir godumą ir t.t. ir pan. Svarbu stengtis būti doru ir sąžiningu. Mes nei vienas nežinome savo likimo, nežinome, kiek mums skirta vaikščioti šia žeme. Kas trukdo žmogui elgtis teisingai? Puikybė ir išdidumas, tai – krikščionybėje laikoma mirtina nuodėme, laimingi tie, kurie pastebi savyje šias ydas ir jas nugali, kurie randa savyje išminties ir sugeba atsiskaityti su visom skolom, atsiprašyti ir sulaukti atleidimo už blogus darbus. Citata iš biblijos : ” O kai jo širdis pasiaukštino ir dvasia sukietėjo nuo išdidumo, jis buvo nustumtas nuo karališko sosto ir neteko savo šlovės”…

 13. ... sako:

  teisinis nihilizmas. baisiausia, kad visiems viską žinant, matant, pagavus už rankos, įrodžius kaltes vistiek niekas nekaltas arba kalti visi- nėra asmeninės atsakomybės. apsivogei- sėsk, atlygink, atsiskaityk savo asmeniniu turtu. tada ir kitiems vogt nesinorės, baimė blogą daryti atsirastų, o dabar cirkai nuo apačios iki viršūnių. pavogčiau iš kaimyno žąsiną- baudžiama byla. pavogiau iš viso rajono lietuvišką milijoną ir aš nekaltas- taryba kalta. kaip žmonės nebėgs iš Lietuvos, kai įstatymai ne tik kad netobuli, bet niekiniai arba kūrybiškai taikomi?

 14. OI sako:

  kur ten 300 štukų.O kur išmokos sodrai,savivaldybės samdytiems advokatams,teismų skirtos baudos,mokesčiai teismams už posėdžius?

 15. 300 štukų sako:

  Kur tiek padėjo? Prašom paviešinti! Grąžinkit mūsų pinigus

 16. Gyventojas sako:

  Pakalni! Pakalni! Tegyvuoja tiesa ir teisybė. Dievas yra! Visiems ateis paskutinė lemiama diena ir jie atsakys už visus savo veiksmus…

 17. VV sako:

  Administracijos direktorė yra atsakinga už visos administracijos veiklos organizavimą. Be jokių išlygų. Ir , padėjusi parašą ant dokumento, pilnai už jo turinį atsako. Negi tokiai superspecialistei tokie dalykai neaiškūs? Tada tokios pareigos yra jai per sunkios.
  Neteko girdėti, kad vadovas neatsakytų už pavaldinių darbą. Juk ir iš savivaldybės įstaigų vadovų tokio lygio pasiteisinimų, kaip čia kalbama, nepriimate, tai žinome iš praktikos. Teisme tokie pasiteisinimai būtų niekiniai.

 18. Tiesiog sako:

  Žmonės kalba, kad kažkokios apklausos vyksta. O Pakalnis malačius, kad nebijo pasakyti.

 19. /// sako:

  atsiprašyti? – NIEKADA to nesulauksim, nėra ko svaigti.

 20. Tam, kur siūlo sako:

  Lengva pasakyti, kteipkis į prokurorus. Tamsta apmokėsi advokato išlaidas? Vargu.

 21. Njolė sako:

  Opozicija – esate šaunuoliai.

 22. Pakalniui sako:

  Gerb Kęstutį, nustokit verkšlentii per spaudą. Pasielgit vyriškai- apskųskit “krikštolinio ketvertuko” veiksmus prokurorams ir teismui, reikalaujant atlyginti padarytą žalą savivaldybei ar jos įstaigoms ir moralines nuoskaudas atleistiesiems. O tada Jums viso rajono žmonių pagarba ir kelias į Širvintų rajono merus bus rožėm nuklotas.

 23. Puiki mintis sako:

  noriu pakviesti sąžiningai prisiimti atsakomybę merę, vicemerę, Tarybos narius, palaikiusius reorganizavimą, administracijos direktorę ir atsiprašyti administracijos darbuotojų, kuriuos įvėlė į šį negražų savo žaidimą, žmonių ir jų šeimų, kuriuos pažemino neteisėtai atleisdami ar priversdami išeiti iš darbo, atsiprašyti rajono gyventojų, kurių lėšomis bylinėtasi ir mokėtos išmokos

 24. Puiki mintis sako:

  Galų gale, tų pinigų pakaktų išgelbėti bankrutuojančią ligoninę, kuri gyvybiškai yra svarbi kiekvienam rajono gyventojui.

 25. Puiki mintis sako:

  Grąžindami pinigus į biudžetą įrodytumėte savo deklaruojamą meilę rajonui ir jo gyventojams.

Jūsų komentaras:


devyni × = aštuoniolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]