Sveikinimas Neringai    Savivaldybės pastatas aptveriamas, o informacijos jokios    Sveikiname A. Ručinską garbingo jubiliejaus proga    Debatai tarp kandidatų į mero postą. Kviečiame atvykti    Geri žmonės neturi likti pasyvūs   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Ant ligoninių sujungimo slenksčio

DSC_0017/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Nuotraukos autorės /

        Pirmadienio rytą savivaldybės tinklapyje visai netikėtai pasirodė kvietimas į pasitarimą – diskusiją dėl Širvintų ligoninės reorganizavo. Vos ne paskutinę minutę pasirodęs skelbimas bei laikas darbo metu greičiausiai ir lėmė, kad nė vienas širvintiškis joje nedalyvavo. Salėje sėdėjo keletas Tarybos narių, administracijos darbuotojų, svečiai iš Ligonių kasų bei Ukmergės. Kaip sužinojome vėliau, Tarybos nariai apie planuojamą pristatymą žinojo jau penktadienį. Nuo pirmų minučių buvo akivaizdu, kad kvietimas į pasitarimą nebuvo tikslus. Vyko elementarus projekto pristatymas.

     DSC_0012 Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas pristatė esamą situaciją ir papasakojo, kaip būtų sujungus abi ligonines. Meras pasakojo, kad galvojama apie transportą, kuriuo ne tik pacientai nuvyktų į ligoninę, bet ir juos lankantys giminaičiai galėtų pavažiuoti. Meras teigė, kad ligoninę perimtų su visomis skolomis, kurias tikimasi greitu laiku sumažinti. Tačiau meras pabrėžė, kad sujungus ligonines bus keliami medikų darbo užmokesčiai.

      Ukmergės ligoninės vyr.gydytojas Rimvydas Civilka pasakojo, kokias paslaugas gautų širvintiškiai. Jis žadėjo, kad paslaugų kiekis konsultacinėje poliklinikoje nemažės, o gerės. R.Civilka kalbėjo apie jaunų specialistų pritraukimą. Pasak vyr.gydytojo, širvintiškiai Ukmergėje nebus skriaudžiami, jais bus rūpinamasi taip pat, kaip ir ukmergiškiais. Jis akcentavo, kad jau dabar nemaža dalis širvintiškių atvažiuoja pas medikus Ukmergėje.  Tiesa, vadovas minėjo, kad specialistai į Širvintas atvažiuos dažniau nei vieną kartą per mėnesį.

       DSC_0009Teisininkė Aušra iš Ukmergės papasakojo teisinius ligoninių jungimo aspektus, reikalingus dokumentus, įsipareigojimus, apsidraudimus abiems pusėms. Ji garantavo, kad visiems darbuotojams bus pasiūlytas kitas darbas. Tiesa, šis siūlymas negalios pensijos sulaukusiems darbuotojams. Nesutikusiems su pasiūlymais darbuotojams bus išmokėtos šešių mėnesių kompensacijos. Pasak teisininkės, masinio darbuotojų atleidimo nebus.

     Vilniaus teritorinės ligonių kasos direktorius Vytautas Mockus itin gyrė Širvintų ir Ukmergės rajonų merus už pavyzdį, kaip galima gražiai susitarti ir taupyti lėšas. Čia pat prisiminė, kad Ligonių kasos kreipėsi į teisėsaugą dėl Širvintų merės neteisėtų veiksmų atleidžiant rajono sveikatos priežiūros vadoves. Tuo lyg ir norėdamas parodyti, kad ne visada merus giria. Ligonių kasų vadovas kalbėjo, kad tokie sprendimai yra labai nepopuliarūs politiškai, bet jie itin jautrūs ir aktualūs ypač senėjančiai bendruomenei. Pasak jo, šiai idėjai pritaria ir Sveikatos apsaugos ministras. Tad V.Mockus pakvietė ministro partijos atstovus palaikyti ligoninių jungimą. Jis net „išdavė idėją fix“ – neva likusiose tuščiose ligoninės patalpose galėtų įsikurti Vilniaus globos įstaiga. Ligonių kasų direktorius kalbėjo ir apie medikų populiarumą, jie net įtraukiami į partijų sąrašus rinkimų metu.

       DSC_0008Tarybos narys Vidmantas Mateika paprašė nekalbėti nepagarbiai apie medikus, nes jų yra ir salėje, ir labai gerų. V.Mateika pasisakydamas atviravo, kad žavisi tokiu veikliu Ukmergės rajono meru, kuris rūpinasi savo rajono įstaiga ir ieško galimybių jai išgyventi. „Norėčiau, kad toks meras vadovautų mūsų rajonui,“ – prasitarė Tarybos narys ir sukėlė vicemerės Irenos Vasiliauskienės nepasitenkinimą. Vicemerė visus ramino: „Nereikia emocijų, dabar ieškome išeities“.

      V.Mateika kalbėjo apie tai, kad jis – Tarybos narys – oficialiai pirmą kartą girdi apie ketinimą jungti ligonines, nors akivaizdu, kad dialogas tarp rajonų vyksta seniai. Jis stebėjosi, kodėl reikia taip slėpti informaciją nuo opozicijos. V.Mateikai priminus, kad atleidus visai neblogai besitvarkančią L.Meškauskienę ir pastačius savo pasirinktą vadovą, ligoninė grimzdo į skolas. Laikina ligoninės direktorė Elona Pečiukaitienė reikalavo įvardinti blogumus.

     DSC_0019Tarybos narys Romas Zibalas domėjosi, ar jis, gimęs Ukmergėje, turės galimybę numirti Širvintose, tai yra – ar Širvintose veiks palaikomasis skyrius. Jam buvo atsakyta, kad palaikomasis skyrius veiks ir jei bus paklausa, jis bus plečiamas.

         Jo partietis, Tarybos narys Remigijus Bonikatas - atvirkščiai, domėjosi, kaip bus kai globos skyriuje stos žmogui širdis. Kas jį gaivins? Jam atsakyta, kad gaivinti moka kiekvienas gydytojas, be to, tam yra greitoji pagalba.

       „Krašto naujienoms“ rūpėjo, kokios konkrečios paslaugos po galimo sujungimo bus teikiamos širvintiškiams Širvintose, o kurių teks važiuoti į Ukmergę. Atsakyta, kad liks palaikomasis skyrius, bus papildomas greitosios medicinos pagalbos automobilis. Pasak vadovo, išliks ir rentgenas bei bus atliekami tyrimai. Į Ukmergę teks važiuoti gulant į stacionarą. Planuojamas stacionarių paslaugų plėtimas.

        „Širviui“ pasiteiravus, iš kur toks gerumas ir kam reikalinga jiems skolose paskendusi ligoninė, meras atsakė, kad galvoja į priekį ir mato, kad mažėjant gyventojų skaičiui, kitaip ligoninės neišsaugos. Meras neslėpė, kad dialogas dėl prijungimo vyksta ir su Anykščiais.

*******

       DSC_0046Susitikime kiti galimi ligoninės gelbėjimo variantai nebuvo svarstomi.

    Pagal numatytą planą, gegužės mėnesio Tarybos posėdžiuose turėtų būti abiejų rajonų Tarybų sprendimai, pritariantys sujungimui. Tuomet liepą prasidėtų konkretūs darbai. Vienas pirmųjų darbų – įteikti atleidimų lapelius darbuotojams ir siūlyti jiems naują darbą. Jei viskas eitų pagal numatytą planą, tai nuo 2019 m. sausio 1 d. Širvintų ir Ukmergės ligoninės jau taptų vienu dariniu.

        Tad dabar viskas priklausys nuo Širvintų ir Ukmergės tarybos narių balsavimo.

       Kartu su šio straipsnio startu siunčiame Širvintų rajono tarybos nariams paklausimą. Mus domina kiekvieno jų pozicija ligoninių sujungimo klausimu. Savo poziciją galite išsakyti ir Jūs [email protected]  Visas nuomones planuojame pateikti ketvirtadienį „Krašto naujienose”.

APKLAUSA

Kartu skelbiame ir apklausą. Kurią ligoninę rinktumėtės susirgę?

Apklausą rasite dešiniajame stulpelyje. Būkite aktyvūs.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

67 Komentarai (-ų)

 1. o kur mere? sako:

  svarbus klausimai numesti specialistams ir pavaduotojams?…nieko nesuprantu…

 2. Chi chi sako:

  Buvo Valdariukas buvo kaip nebuvo ligoninėje pas daktarus. Abu kartu laukėm.

 3. Sup sako:

  Zivilei pofik tą ligoninė…ji išlėkė atostogų ir paskui sakys ją nivinavataja. Bus visi kalti tik ne ji

 4. Dėl Dariuko Valkausko sako:

  Taigi galėtų jis gal savo mamos, labai gerbiamos dirbusios slaugytojos pasiklausi ar reikalinga kam ta ligoninė, ar turėjo ji darbo. Va, kas gaunasi, kai nustoji mamos klausyti, o prasidedi su abejotinos reputacijos moterim.

 5. Va tai tau sako:

  Nei Eigelis, nei Elona, nei dar kazkas ka nors galetu padaryti, nes “visam paradui vadovauja dirigente, kuri sitoje muzikoje nieko neismano”. Gal Eigelis uz tai ir buvo isprasytas, nes nenorejo ponios klausyti ir nesamoningu jos sprendimu vykdyti. Negi prie sono toki laikysi, o jei dar ir protingesnis uz tave?! Del to dabar ir nesilanko tokio pobudzio susitikimuose nes savo kalte pateisinti argumentu neturi, o rekti ir purslais taskytis prie tokio islaikyto ir oraus Ukmerges mero nekaip atrodytu, marke kristu

 6. koks sako:

  nereikia jungti kad subankrotinti,ligonė jau subankrotinta, tik niekas neatsakinga – nei merė, nei jos statytinis eigelis, kaltų nėra. eigel bene 3 metus vadovavo, galima kažką buvo padaryti darant o ne smegenis plaunant, bet jis nevietinis, jam ta ligoninė dzin, sėdo ir išvažiavo

 7. politiko Valkauskio nuomonė sako:

  Ne pažodžiui , bet …Ilgai klausęsis Dariuks pareiškė:Sakykit kiek iš čia esančių (Savivaldybės salėj buvo apie 20 žmonių,ir keturi Ukmergės atstovai)salėje jums buvo rekalinga t a l i g o n i n ė? Man tai nė karto…Tai manau , kad ir kitiems ta ligoninė visai nereikalinga ir jokios čia tragedijos …Tai va tokia politiko Dariuko asmeninės patirties padiktuota s v a r i nuomonė buvo pareikšta pasitarime , kuriame beje nebuvo pačios pačiausios…ir net poziciniai tarybnariai pravėrė burnas be baimės.Na va apklausa kaip ir įvyko ,niekas neprisipažino garsiai iš 20 gyvųjų , kad bėdų prispausti jų artimieji ,šeimos nariai tikrai varstė palatų duris ir pakankamai maloniai bendravo su medikais .

 8. koks sako:

  koks gražiai skambantis “projekto” pavadinimas – “ligoninių sujungimas”. Ką šiuo žodžiu norima apgauti? Juk tai tyčinio Širvintų ligoninės subankrotinimo atvejis.

 9. Nijolė sako:

  Oooo, žiūriu, įdomu darosi Širvintose. Reikia spręsti sveikatos priežiūros organizavimo klausimus, o idėjų lauke – sausra. Na, taip, pagrindinės sveikatos vadybininkės – p. Pečiukaitienė, p. Braškienė, dar gal p. Vasiliauskienė… Ne kas, ne kas… Nors gydytoją ir tikrą (pagal profesiją) sveikatos organizavimo vadybininką Skorupską reikėjo stengtis išlaikyti. Ką jūs ten ruošiatės prie Ukmergės jungti – ligoninės pastatą, ligoninės lovas, ligoninės skalbinius ar dar ką? Medikai ne daiktai, jie patys pasirinks, kur dirbti, jeigu dar jų kiek liks. Nes pasirinkimas medikams gana aiškus – dirbti ten, kur labiausiai apsimoka atlyginimo prasme (indėlis į šeimos aruodą) ir profesine prasme. Manau, sprendimus visada galima rasti, nėra padėties be išeities. Kaži, ar šios moterys pačios įstaigų jungimo projektus rengs, ar joms Pinskuvienė pasakys kaip iki šiol tai darė. Įdomus dar vienas dalykas – poliklinikoje Laima tikriausiai dar tęsia rajono medicininės istorijos rašymą, pradėtą dar felčerio Balsevičiaus. Labai dabar įdomu visus saulėlydžio dokumentus surinkti. Dar galima pridėti Pinskuvienės rinkiminių pažadų įrašą, vadovių atleidimo kalbų įrašus, žadant baudžiamąsias bylas suorganizuoti. Neeiliniai gabumai taip viską sužlugdyti, ir vien tik iš savanaudiškų paskatų… Pasirodo, va kaip būna…

 10. vytui sako:

  priežastys teisingos – atleisti vadovai, didelės išeitinės, pastatyti kt nekompetetingi vadovai privedė ligoninę iki dabartinės būklės.
  esminis klausimas – ką dabar daryti su ligonine, nes nieko nedaryti nebeišeina, patiems išsikspstyti be rimtos finansinės injekcijos ir gero vadovo neįmanoma. o koks protingas vadovas eis, kai jam vadovaus merė

 11. Pritariu sako:

  Labai teisinga ir argumentais pagrįsta Vyto nuomonė. Kaip ten būtų toliau, sunku pasakyti, bet ligoninė, aišku, šiek tiek padedant savivaldybei, dar būtų išsilaikiusi netrumpą laiką. Aišku, gydytojai išvaikyti iš „unaro“, jokios bent nedidelės finansinės pagalbos nebuvo, tai ko norėt – nusivadovauta vienareikšmiškai. O ir kam Vilniaus poniai rajono ligoninė? Nei pasigirsi , nei ką, ir dar pinigo duok. O pinigai reikalingi kitiems dalykams, ir labai nemaži. Va ir rūpestis ir tarnavimas paprastiems rajono žmonėms. Baisu.

 12. 2 vytas sako:

  Teisingai. Jei ne Dimšienės, Meškauskienės ir Saidienės pralošti teismai ir į carienės PR sukišti pinigai, tai tiek PSPC, tiek ligoninei pinigų užtektų iki kaklo. O dėl daktarų, atsakymas labai paprastas- koks save gerbiantis medikas dirbs tokioje ligoninėje, kur pati carienė gydyti kaip Šiukštienę per spaudą moko. Ir išeičių pilna, tik reikia su gyventojais ir medikais tartis, o ne “spektaklius” ale svarstymus organizuoti.

 13. Vytas sako:

  Mūsų ligoninės finansinė padėtis nėra kažkokia išskirtinė. Gerbiami Živilės gerbėjai paklauskite savo ponios.
  Kodėl buvo neteisėtai atleisti medicinos įstaigų vadovai ir kiek tai mums visiems kainavo. Kas organizavo melagingas viešųjų ryšių akcijas dėl ligoninės reikalų ir gydytojų, neva, dirbančių be licencijų. Kas buvo iniciatorius ligoninės reformos, kur Taryboje buvo priimtas sprendimas, bet numestas. Ar protinga buvo kelti šį triukšmą, kuris tik kenkia ligoninei. Aš Jums galiu vardinti ir vardinti kitus per 3 metus padarytus, keistus,daugiau asmenine nauda ir kerštu paremtus sprendimus, kurie verti kvailiausių sprendimų nominacijų. Galima suskaičiuoti ir tam išleistus mūsų visų pinigus, tai bus įspūdingos sumos,ligoninės skola bus žymiai menkesnė.

 14. tikrai sako:

  kažkaip negirdėti nei vieno realaus, protingo pasiūlymo ką siūlo daryti su ligonine, jei neprijungti – iš kur atsiras gydytojų, kas padengs skolas ir t.t
  rėkti, kad neleisim daug proto nereikia.
  Neprisijungus koks variantas – po mėnesio kito ministerija uždaro ligoninę, skolas gražina savivaldybė ir kas toliau??? Jau nebėra ligoninės, ligoninė tai ne pastatai

 15. Tikrai sako:

  Pritariu tiems, kurie siūlo rajono valdžiai parodyti savo kaip rajono gyventojų pilietinę poziciją ir , kad su ją reikia skaitytis. Negalime tylėti kaip sprendžiasi tokių svarbių įstaigų kaip ligoninė likimas.

 16. Nesitikiu nieko gero sako:

  Ir mokyklų ir ligoninių reforma galimai prasidėjo daug anksčiau. Ir iš anksto reikėjo numanyti, kad tos reformos prie gero neprives ir liks tik tušti įstaigų pastatai. Med. punktai, ambulatorijos uždarytos, mokyklų rajone liko tik tiek, kad ir dešimties rankų pirštų suskaičiuoti pakanka. Ir niekam, šiltoje kėdėje sėdinčiam, nebuvo, nėra ir tikriausiai nebus nei svarbus, nei įdomus paprastas žmogus, nes valdžia žmonėmis tikrai nesirūpina. Jie tik “stengiasi” daryti, kad būtų geriau, o gaunas vis atvirkščiai. Ir kol valdžia nepradės rūpintis savo žmonėmis – NESITIKĖKIM NIEKO GERO.

 17. > įdomu sako:

  klausiate, ar ir toliau būsime pasyvūs? Taigi parodykit aktyvumą: inicijuokit kokį oficialų kreipimąsi į gyventojus, parašų rinkimą, kreipkitės į opozicijos atstovus Taryboje, pasiūlykite savo pagalbą, gal esat teisininkas ar turit pažįstamų toje srityje, kad NEATLYGINTINAI galėtų pakonsultuoti, surašyti dokumentus ir pan. Visi nepatenkinti, ir visi laukia, kad kažkas kitas imtųsi veiklos. Na nenusileis iš dangaus mesijas ir nepadarys to už jus, nes vieną “mesiją” jau išsirinkot (gal leidotės nuperkami…)

 18. klausimas sako:

  kažkaip visuose susitikimuose Širvintų merė nedalyvayja, turbūt nenori atsakomybės.
  bet turbūt neatsiras žmogaus kuris atgaivintų tai, ko jau nebėra, tam reikalingi didžiuliai pinigai.gal tikitės kad merė milijoną skirs gaivinimui:)

 19. stasys sako:

  tušti plepalai – turi likt ligoninė, jinai ir dabar yra- tik be daktarų. tai ji ir liks, negi visą ligoninę išsiveš.ligoninės tikros jau dabar nebėra, kas kalti – tai juk kitas klausimas, tikrai ne ukmergiečiai kalti, jie šiai dienai teikia visas paslaugas ir nenusimato nykimas

 20. pasakorius jeronimas sako:

  Išgyvensime be medicinos.Svarbu, kad tik merė po rinkimų liktų savo pareigose. Juk kuriama nauja moderni Širvintų istorija!

 21. Stasiui sako:

  Jei ir toliau vis tylėsim kaip teliukai, tai ne tik ligoninės, mokyklų, bet ir viso rajono nebeliks. Ligoninė privalo likti ir taškas. Be medžių , gėlių ir nagelų galima apseit, bet be sveikatos ir daktarų niekaip.

 22. stasys sako:

  eigelis žadėjo prieš tris metus padaryti klestinčią ligoninę, gražiai tik šnekėjo, kažkodėl valdžia tikėjo pasakomis o reali situacija per tuos metus tik pablogėjo. ne vien vadovas kaltas, bet nuo vadovo daug priklauso.
  jei būtų ėmesi priemonių prieš 3-5 metus, gal ir turėtų galimybių išlikti, dabar – jokių

 23. rinkimai sako:

  rinkimai yra toks procesas, kuriame už valdančiuosius balsuoja visi iki vieno su jais susiję, nes tai patikimas būdas toliau likti valdžioje. Būti valdžioje arba prie jos yra svarbiau už mediciną.

 24. Nuo medikų sako:

  Labai gaila, kad niekam nesvarbi rajono medikų nuomonė. Paskutinius 2 m. su mumis niekas nekalbėjo, nei pozicija, nei opozicija. Neteko matyti nei vieno rajono politiko, kuris norėtų padiskutuoti su medikais apie medicinos problemas ir ateitį rajone. O žymusis prijungimo planas prie Ukmergės sukurptas nei vienam Širvintų medikui nedalyvaujant. Kodėl niekas net nebandė ieškoti kitų sprendimų??? O nuo rajono medikų galim pasakyti- UŽ MERĘ RINKIMUOSE NIEKAS IŠ MŪSŲ IR MŪSŲ ŠEIMŲ NEBALSUOS>>> O visų kitų politikų, kuriems rūpi rajono medicinos ateitis, maloniai laukiam ligoninėje. Jūsų nuoširdaus rūpinimosi rajonu ir rajono medicina pamatysime gegužės 31 d. Taryboje, net ir “užpirkti” straipsniai ale nepriklausomam laikraštį nepadės.

 25. skirta jo sako:

  Zibalas turės galimybę per tarybos posėdį balsuoti kitaip nei paklusni dauguma. Tik spėju, kad jis ta galimybe nepasinaudos.

 26. iš šono sako:

  gal ligoninę būtų galima gaivinti, jeigu rajono valdžioje neliktų dabartinių valdančių. Rajono įvaizdis Lietuvoje sudirbtas iki nulio. Nevažiuos gydytojai čia gyventi ir dirbti. Be nuolatinių gydytojų – nėra ligoninės. Manau, kad panašus likimas po kiek metų laukia ir poliklinikos, kai nebus šeimos gydytojų kartų kaitos. O savivaldybės gyventojai bent ruošiasi protestuoti ar pareikalauti atsakomybės iš valdančių?

 27. Va tai tau sako:

  Štai kokį buvusio ligoninės direktoriaus Eigelio komentarą radau: “Nesileiskite klaidinami valdančiųjų. Paanalizuokite oficialią VLK ir Higienos instituto statistiką, kur Širvintų ligoninė tikrai nebuvo beviltiška ir jos statistiniai rodikliai pakakamai geri , lyginant su tokio pat lygio ligoninėmis. Tik kodėl valdantieji nepteikia skaičių, kokiomis piniginėmis ir nepiniginėmis injekcijomis buvo palaikomos kitos ligoninės (ta pati Ukmergės ligoninė). Netikėkite pasakomis …… Prisiminkite labai gerą liaudies išmintį “minkštai kloja – kietai reikės miegoti”. P.S. jei čia viskas taip gražu tai kodėl ministras jau 4 kartus atšaukė vizitą į Širvintas….”
  Gal jis šitą situaciją” iš arti” žino ir matė, dėl to ir valdžiai neįtiko.

 28. Jo sako:

  Gerai čia Zibalas išsireiškė…ar turės galimybę numirti Širvintose. TURĖSI!!!! Nes kai nebus ligoninės TURĖSI „dasigauti” iki Ukmergės,kaip kažkas komentavo greičiau per Vilnių, nei tiesioginiu reisu. O įdomu Valkauskas bent kokią nuomonę turi ar tik dėl skaičiaus ten sėdi ?

 29. Nu baikit, nemanau sako:

  Nemanau, kad padėtis beviltiška. Esu,įsitikinusi, kad šita krištolinė valdžiukė mus mulkina, tipo neva bus geriau, kai prijungs prie Ukmergės ligoninę, atseit jau kitų variantų nėra. Man kirba mintis, kad čia mūsų krištolinės nori atsikratyti problemos, kurią pačios savo kvailom galvelėm ir keršto vedinom ambicijom pridarė, bet jau kitaip nebeišsikapsto, tai mėtydamos, kaip tos ryžos lapės, uodega pėdsakus šluoja. Nepritariu šiam sprendimui, kaip ir daugelis kitų. Ligoninė brangieji- tai ne bankas ir ne turgus ar prekybos centras kur važiuoji susiplanavęs, kada nori ir su kuo nori. Liga ar trauma jštinka staiga, netikėčiausiu momentu, pagalba reikalinga nedelsiant. Ligoninė rajonui yra būtina ir taškas. O tie rajono politikai kurie privedė prie tokios krizės ir nesugeba jos išspręsti rajono žmonių labui- esate nieko verti ir daugiau jūsų prie valdžios šiukštu negalima prileisti…

 30. to Diskusijai sako:

  Jau senai peržengtos visos ribos: ligoninė yra nebeatgaivinama. Gal tik merės atsistatydinimas ir pasitraukimas iš savivaldybės politikos galėtų padėti. Nors ir tuo abejoju.

 31. Diskusijai sako:

  Kodėl niekas nediskutuoja apie ligoninės išsaugojimą??? Vien tik sukėlus PSPC į ligoninės patalpas, galima būtų sutaupyti nemažą sumą pinigų, kurią būtų galima skirti ne šildymui, bet medicinos įstaigų išlaikymui. O dar galima abejų įstaigų administraciją sumažinti. Vat jums ir pinigai iš niekur ir jokios žalos ligoniams.

 32. Vytas sako:

  Dabartinės Savivaldybės valdžios inicijuoti, Tarybos daugumos palaikyti, nelogiški ir keršto forma priimti sprendimai atleisti sveikatos įstaigų vadovus, reorganizuoti sveikatos įstaigas prijungiant ligoninę prie poliklinikos, privedė prie šiandieninės situacijos. Kokie vadovai, tokie ir sprendimai.

 33. stepas sako:

  Keleivinio transporto susisiekimas su Ukmerge daugiau negu tragiškas. Per Vilnių nuvažiuoji greičiau negu tiesiai (130 prieš 28 kilometrus). O gal Ukmergės ir Širvintų autobusų parkai organizuos susisiekimą?

 34. įdomu sako:

  įdomu ar valdžioje nesančios partijos ir rajono gyventojai tylės? Nejaugi nebus reikalavimų merei atsistatydinti? Ar ir toliau būsime pasyvūs?

 35. iš šono sako:

  gyventojų skaičius savivaldybės teritorijoje mažėja. Bet manau, kad artimiausius dešimt metų normali ligoninė dar galėjo funkcionuoti. Bet nevykęs rajono gyventojų pasirinkimas per 2015 metų savivaldybės rinkimųs, ligoninę pribaigė anksčiau laiko. Merė įeis į Lietuvos medicinos istoriją, kaip pirmoji savivaldybės centre “subankrotinusi” ligoninę.

 36. Pamąstymui sako:

  O pamenat laikus, kai mūsų senoliai dar tada su vežimaičiu traukiamu arkliuko važiavo gydytis šimtus kilometrų. Stipresni pagydavo, silpnesni dar bevažiuojant pagalbos pas daktarus mirdavo. Paskui buvo pradėtos kurti gydymo įstaigos arčiau žmonių, rajono centruose, net med. punktai veikė kaimiškosiose vietovėse. Ir išsilaikė, ir buvo pasiekiami, ir buvo reikalingi. O dabar 21 a. vėl sparčiu žingsniu algal. Ir tik atgal. Jei savo mašinos neturi, kad ir labai reikėtų medikų nepasieksi, nes problema susisiekimas, o dar ir iš anksto užsiregistruoti reikia, kad priimtų. Gerai, kad žmogus tik nelabai serga, nes belaukdamas eilės ir numirti gali, ir vėl daktariukai tik už šimto kilometrų. O ar spėsi palaukti eilėje ar nuvažiuoti, niekam nerūpi. Žmogau, tavo sveikata- tavo paties rankose. Nori gyventi – pats savimi ir rūpinkis ( o gal geriau ir gydykis)

 37. gal sako:

  tokiems besidarbuojantiems ir rajonas tikrai išnyks.

 38. Pamąstymui sako:

  Jaunų specialistų mažo rajono ligoninės dėl mažų atlyginimų nedomina, nes neperspektyvu. Aukščiausioji valdžia primąsto vis naujų įstatymų, įsakymų, kurių galimai būtina (privaloma)laikytis ir juos vykdyti, ir taip įstaigos(nebūtinai ligoninės) pamažėl prieina (galimai privedamos) liepto galą. O tada belieka TIK GELBĖTIS, žinoma jeigu dar yra galimybė. Įžvelgiu, kad visos mažų rajonų įstaigos pamažėl bus sunaikintos, nes galimai su laiku ir rajonai išnyks.

 39. Pamąstymui sako:

  O man atrodo, kad Širvintų ligoninė jau seniai buvo pradėta naikinti. Kiek metų neturime akušerijos, chirurgijos skyriaus ir kitų?O ir patys mes, žmonės, ar nesame dėl to kalti,kad rinkomės sostinės medicinos įstaigas? Ar tik rajono čia viena valdžia kalta dėl to, kad ligoninė negali išsilaikyti?

 40. Rašytojai Laimai sako:

  Ne visi gerbiamoji turi laisvadienių. Medikai, ypač slaugytojos iš vieno darbo eina į kitą darbą ir neturi laiko nei rašinėti, nei po abejotinus renginius vaikščioti, kaip ne kurios.

 41. Rašiusiam Laimai sako:

  Gerbiamasai (-oji), iš šalies žiūrint, nelabai atrodo, kad daugumai širvintiškių svarbu būtų gydytis Širvintose esančioje ligoninėje. O skaitant komentarus, juo labiau susidaro vaizdas, kad širvintiškiams duok tik paburnoti, anonimiškai ar pasivadinus kitų vardais, nei atvirai ginti savo interesus.
  O dėl to, kad dauguma dirba iki 16 val., drįstu suabejoti, o tam pagrindas yra paskelbtas gydytojų grafikas ir, kaip ir visose šalies ligoninėse, taip ir šiai ligoninei priskirtas visos paros darbas. Taigi, jei vieni tą dieną dirbo, kiti turėtų turėti laisvą dieną, tad ateiti, jei tokių yra, galėjo.

 42. geriau sako:

  Sveiki, geriau dar pora tiltų pastaykime, kelius išrauskime ir dar pora alėjų trinkelėm išklokime, kam mums ta ligoninė.

 43. Laimai sako:

  Gerbiamoji leiskite priminti, kad informacija apie savivaldybėje įvykusį svarstymą atsirado tik 2018.05.14d.ryte. Be to dauguma medikų ligoninėje dirba iki 16h,bet ne iki 14h.. O kur Širvintiškiams gydytis nuspręsime patys be pačios pagalbos ir dauguma gyventojų nori gydytis vietoje.

 44. kada sako:

  sirvintu savivaldybe jungs prie ukmerges

 45. taigi sako:

  kuriems galams reikalinga ir tokia savivaldybė su visais poziciniais tarybos nariais. Lai eina visa vadovybė šunims šėko pjauti, o jei jau dėkojate merui Janickui už ligoninės prisijungimą, tai paprašykit kad ir visą savivaldybės teritoriją perimtų. Tai tikrai susitaupys lėšų, kai iškepurnės visos krištolinės ir jų padlaižiai. Vo tada ir bus valio. Nes nieko jau ir taip neliko Širvintose, juk krištolinė matyt ir taip, kad tikriausiai ruošiasi į arklių gatvę o gal net ir Amerikon, taip sakant bus “Amerika pirtyje”

 46. Laima sako:

  Mano nuomone- tai pabaigos pradžia. O medikai nedalyvavo, nes jų be gyd. Šiukštienės tiesiog kitų, dirbančių tik ligoninėje, nėra. Visi kiti pusininkai ateiviai pagelbėti jai. Taigi.
  Šis jungimas yra geresnė blogybė iš dviejų, geriau nei uždarymas

 47. super sako:

  >Super’iui
  Del to gal aš ne Taryboje? Būčiau Taryboje, galvočiaus ką kalbu?
  Tą ir Mateikai linkiu. Jisai gi Taryboje, o ne aš.
  O merės negerbiu. Apsirikote.

 48. nejuokinkit sako:

  nejuokinkit su tuo pavežėjimu. Greitai paskelbs, kad nėra paklausos ir nuims. Netikiu, kad chaliavai vežios. Ir kaip patikrins, žmogus lankyt ligonio važiuoja ar į turgų lašinių?

 49. ir dar sako:

  o merė kodėl nedalyvavo?

 50. medikams sako:

  Vienintelė Šiukštienė iš visų medikų dalyvavo? Tai kitiems nerūpi, kas bus? Kodėl medikai nepasisako šiuo klausimu? Juk išsilavinę, protingi žmonės

 51. lietus sako:

  Nutariau paskaityti savivaldybės poziciją. Deja, nieko apie tai nėra parašyta. Matyt, ligoninė per maža smulkmena, palyginus su vilkėtų suknelių dovanojimu ar baltu pikniku

 52. giriu ir dėkoju sako:

  Tarybos narys užsistojo už savo rajono medikę. Taip ir turi elgtis kiekvienas pilietis, o juo labiau vadovas

 53. Super'iui sako:

  Jei jau toks teisuolis esate (arba juo dedatės), tai gal peržiūrėkite tarybos posėdžius ir pastebėsite (o to tikrai neįmanoma nepastebėti) kaip Jūsų garbinama merė(tikrai tokią nuomonę susidariau vis skaitydama Jūsų komentarus) savo pastabomis, pertraukinėjimais “niekina rajono žmonių išrinktus” (pabrėžiu “išrinktus”, o ne “nupirktus”) Tarybos narius (opozicionierius). 
  Perfrazuosiu: “Nesvarbu ką apie narius galvoji, bet esi Meras, turi buti pavyzdys, pats moralizuoji ir čia pat – elgiesi kaip kiaulė?”
  O paskutinė sakinio dalis labai tinka Jums pačiam, super’i. Kai kurie Jūsų komentarai (jų stilius, pyktis ir pagieža) būtų įžeidimas net kiaulei (vargšas gyvuliukas, jo elgesys man tikrai mielesnis)

 54. super sako:

  Apie merę kalbos nėra. Tai Širvintų nelaimė. Bet Msteikai nedera taip elgtis. Yra politinio elgesio etika. Tegu pasidomi mužikas.

 55. [] sako:

  Rožiniai akiniai ir psichologinis komfortas, ypač tais atvejais, kai tik toks ir belieka, yra paskutinis išsigelbėjimas krizės akivaizdoje. Jis leidžia patiems save užsiliūliuoti ir nesiimti jokių veiksmų, tikintis, kad kas nors atsitiks ir reikalai savaime pasitaisys. Ne, nepasitaisys. Ir kodėl turėtų? Nuo kada šeimininkas ima rūpintis savo vergais anksčiau, negu jie pradeda bruzdėti?

  Prasidėjus bruzdėjimams paprastai aktyviausiai bruzdantys nubaudžiami, kartais ir sušaudomi, o kulkos ne visada būna guminės. Tačiau lojalūs ir klusnūs vergai turi galimybę netgi šiek tiek pagerinti savo gyvenimo sąlygas neklusniųjų sąskaita. Jei nesiryžtama ginti savo teisių, telieka stengtis būti geru vergu.

 56. Superiui sako:

  O tai merė kaip elgiasi? Kaip pigi …. Kur jai naudinga ten ir lenkiasi

 57. super sako:

  Mateika prašo nekalbėti nepagarbiai apie gydytojus, o pats niekina rajono žmonių išrinktą merę. Nesvarbu ką apie merę galvoji, bet esi Tarybos narys, turi buti pavyzdys, pats moralizuoji ir čia pat – elgiesi kaip kiaulė?

 58. Stasiui sako:

  Kai normali savivaldybė , tai ir ligoninė normali. Žuvis genda nuo galvos…

 59. stasys sako:

  šauni ukmergiečių komanda – šneka dalykiškai, be jokių išsusikinėjimų, gerbia jklausiančius. Kai vadovai vykę – tai ligoninė neužsidaro, o plečiasi. pvz. širvintiškiams

 60. imam Janicką sako:

  Tegu sugrąžina ligoninę, bankus, prokuratūrą. Kitu atveju bijau, kad ir savivaldybę teks prijungti prie Ukmergės

 61. klausimas sako:

  O merę iš nuotraukų iškirpote ar ji nedalyvavo?

 62. kaip supratau sako:

  Jei nebuvo siūlyti kiti variantai, kaip išgelbėti ligoninę, tai jų niekas ir nesvarstė? Kodėl? Nesugalvojo ar nenorėjo galvoti?

 63. gyventojai ir Z. ir b. ir v. ir. P. ir B. sako:

  visiems dar žadėjo, kad galėsite čia ir lengvai numirti, bet dėkoti už tai nenorėčiau. Turėjau ligonį su širdies ritmo sutrikimu ir veliau insultu, tik buvusių gydytojų dėka per kelias min. suteikus pagalbą nebuvo baisių pasekmių. Linkiu gyventojams ir sau nesirgti, kad nereikėtų gydytis.Džiaukitės kol rimtai nesergate, o tada galėsite Dievo pagalbos prašytis, o ne medikų, nes jų nebus, o geriausieji išvažiavo. Noriu pasakyti svarbiausia kompetencija ir laikas, per kurį suteikiama skubi pagalba ir tik nesuprantantis gali džiaugtis.Apgailėtini žmogiukčiai tie kurie griauna savo rajone viską…

 64. mykolas sako:

  Tesidžiaugia tie rajono gyventojai, kurių balsavimas 2015 metais lėmė, kad pirmosios merės kadencijos metu gyvavimą pabaigia stacionari ligoninė. “Nuoširdus ačiū” šiems rinkėjams.

 65. pardavė sako:

  šitiek gintasi, šitiek išsisukinėta ir va – faktas kaip blynas

 66. Gyventojas sako:

  Seniai reikėjo jungti ligonines. Gaila Ukmergės, šitiek išlaidų turės padengti. Ačiū Ukmergei už ištiestą gelbėjimo ranką. Telydi sėkmė ir telaimina šį sujungimą aukščiausiasis.

 67. Tai sako:

  Norite pasakyti kad leido fotografuoti iš visų pusių ir laisvai vaikščioti? Pagarba tuomet. Visvien visi prisimins kaip Živilė sugriovė ligonine

Jūsų komentaras:


septyni × = penkiasdešimt šeši

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]