Administracijos direktoriumi išrinktas Darius Varnas    Per savaitgalį keturi ikiteisminiai tyrimai    Kviečiame į Raganaitės puotą    Sunkioji technika neišsiteko po Viesų viaduku    Ardomos ką tik paklotos plytelės. Kas atsakingas?   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar į antrąjį turą pateko kandidatas, už kurį/-ią balsavote?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Ar reikalinga “Piliečių tribūna”?

3b7e9e2b90b0295ba5cae7eccfed79d4/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

      Ukmergės rajono savivaldybės tinklapyje, kur skelbiama Tarybos medžiaga, posėdžių darbotvarkės, balsavimų statistika, radau širvintiškiams nedirdėtą punktą “Piliečių tribūna”. Jis pristatomas taip: “Piliečių tribūna – tai viena bendravimo su rajono gyventojais formų ir galimybė gyventojams dalyvauti savivaldoje, kelti probleminius klausimus, teikti pasiūlymus, išsakyti savo nuomonę. Piliečių tribūnoje gyventojai turi teisę pasisakyti nuo 2011 m.”

    Sudomino. Sutikite, valdžios iniciatyva bendrauti išties pagirtina ir suteikia vilties, kad Ukmergės rajone yra svarbi ir eilinio gyventojo nuomonė.

     Pirmiausiai parūpo sužinoti, ar šia puikia galimybe naudojasi rajono gyventojai. Ar puikus sumanymas veikia. Pasirodo, per keturis šių metų Tarybos posėdžius jau septynis kartus pasinaudota šia teise. Kreiptasi įvairiais klausimais: dėl darbo užmokesčio didinimo Ukmergės ligoninės gydytojams ir slaugytojams; dėl Ukmergės miesto seniūnaičių sueigos organizavimo bei seniūnaičių sueigos pirmininko atšaukimo ir naujo pirmininko išrinkimo pagrįstumo; dėl finansinės paramos sodų bendrijoms; dėl Pašilės mikrorajono infrastruktūros gerinimo; dėl atliekų tvarkymo; dėl Šventupės gyvenvietėje esančios pavojingos sankryžos; dėl Pašilės vaikų žaidimų aikštelės ir dėl miesto kapinių tualetų būklės.

      Po kiekvienu paklausimu pateikiamas išsamus atsakymas. Smagu matyti tokią kaimyninio rajono praktiką. Juk valdžia renkama tam, kad tarnautų žmogui – savo rinkėjui. Kaip kitaip galima įsivaizduoti tarnystę, jei nėra išklausoma rinkėjo nuomonė, pozicija ar abejonės? Neveltui sakoma, kad tik įvardiję problemą, išdiskutavę pajėgsime ją išspręsti.

a0b2270b0ff87c836d4e66e5bb424b11     Štai ir svarstau, o kodėl mes, širvintiškiai, negalėtume pasinaudoti gerąja ukmergiškių patirtimi ir neįvesti “Piliečių tribūnos” Širvintose?

     Tame pačiame aprašyme teigiama: “Savivaldybės tarybos veiklos reglamente numatyta, kad prieš prasidedant kiekvienam Tarybos posėdžiui, skiriamas laikas Piliečių tribūnai. Kiekvienas iš anksto užsiregistravęs gyventojas turi teisę iki 5 minučių pasisakyti rūpimu klausimu. Atitinkami komitetai kartu su savivaldybės administracijos specialistais išnagrinėja pateiktus klausimus ar problemas ir pateikia atsakymus. Artimiausiame eiliniame posėdyje Taryba informuojama apie priimtus sprendimus. Paklausėjas informuojamas asmeniškai.”

   Gerbiami Širvintų rajono savivaldybės tarybos nariai, gal metas pasisemti gerosios patirties iš kaimynų ir papildyti Tarybos reglamentą? Juk Jums turėtų rūpėti gyventojų pozicija įvairiais klausimais.

     Kol Jūs spręsite šį klausimą ir ruošite Reglamento pakeitimus, “Krašto naujienos” skelbia “Piliečių tribūnos” atidarymą. Kviečiame rajono gyventojus aktyviai naudotis šia galimybe. Rašykite savo pastebėjimus, kelkite klausimus, o mes paprašysime, kad rajono vadovai, įstaigų vadovai ir Tarybos nariai į juos atsakytų. Būkite drąsūs. Piliečių tribūnoje kviečiame pasisakyti ir kitų rajonų gyventojus.

PAPILDYMAS. Laiškų piliečių tribūnai laukiame el.pašto adresu [email protected]   Jie bus publikuojami naujoje “Krašto naujienų” rubrikoje PILIEČIO TRIBŪNA


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

7 Komentarai (-ų)

 1. Ačiū sako:

  Labai reikalinga. Numačiau jau tris problemas, kurias kelsiu

 2. Stasė sako:

  Labai gera mintis, pagarba ukmergiškiams, besinaudojantiems visomis demokratijos priemonėmis. Na, pas savo merę, tai mes jau neisim, bet paklausti tai tikrai yra apie ką. Pavyzdžiui: visai neseniai centrinėje miesto dalyje, nepasitarus su daugiabučių namų gyventojais, buvo išardytos skalbinių džiovyklės, kuriomis naudojosi daug gyventojų, turinčių didesnes šeimas, nepajėgiantys įsigyti šiuolaikinių džiovyklių, arba tiesiog mėgstantys vėju kvepiančius, išpurentus skalbinius, ypač šiltuoju metų laiku. Ir tai šiais laikais, kai net pradinukai mokykloje mokomi, kad reikia gyventi tausojant aplinką. Tai va, būtų malonu sužinoti, kieno tai sprendimas, kodėl nepasitarta su gyventojais ir neatsižvelgta į jų nuomonę, kodėl bloginamos miesto gyventojų gyvenimo sąlygos. Paklauskit, žinosim kam padėkoti susitikus.

 3. ? sako:

  Dėkui Krašto naujienoms už šią visuomenišką iniciatyvą. “Piliečių tribūna” labai reikalinga, pritariu ir palaikau. Kyla klausimas kur rašyti? Ar į komentarus po šiuo straipsniu, ar bus atskira rubrika? Temu ir klausimų susidarė labai daug, todėl manau, kad žmonės jau pilietiškesni ir aktyviai bei drąsiai pasisakys. Turiu keletą klausimų, kur juos talpinti?

 4. Kazys sako:

  Ugdyti pilietiškumą, telkti žmones visuomeninei veiklai, reikia ne vienų metų. Sugriauti, sumenkinti žmones, jų darbus, galima per kelis mėnesius. Kas Širvintose ir padaryta.

 5. gal sako:

  geriau butu turguje ant statines?

 6. Gerai ukmergiškiams sako:

  Jų meras mandagus ir elgiasi pagarbiai.

 7. Ne, ne ir dar kartą ne sako:

  O jūs matėt, kaip posėdžiuose elgiasi su tarybos nariais? Va!!! Ko ten mums eiti?

Jūsų komentaras:


devyni × = penkiasdešimt keturi

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]