Administracijos direktoriumi išrinktas Darius Varnas    Per savaitgalį keturi ikiteisminiai tyrimai    Kviečiame į Raganaitės puotą    Sunkioji technika neišsiteko po Viesų viaduku    Ardomos ką tik paklotos plytelės. Kas atsakingas?   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar į antrąjį turą pateko kandidatas, už kurį/-ią balsavote?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Į Širvintą paleista dar 1890 vienetų paauginto starkių mailiaus

33404483_1574195552678955_1360925082829979648_n/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Nuotraukos iš EDVARDO GEIGALO asmeninio archyvo /

       Jau trečią kartą žvejų inciatyva yra įžuvinamas Širvintų tvenkinys. Šį kartą akcijos ”Įžuvink Širvintų tvenkinį 2018” metu įleista 1890 vnt. paauginto starkių mailiaus (18 maišų po 105 vnt.). Visos žuvytės pirktos iš savanoriškai paaukotų pinigų. Iš viso žvejai surinko 450 €.

      Edvardas Geigalas pasakojo, kad savo parduotuvės žvejybos reikmenų skyriuje dažnai pabendrauja su žvejais. Tad prieš dvejus metus kilusi idėja sėkmingai gyvuoja ir štai jau trečią kartą vykdoma įžuvinimo akcija.

    Pirmą kartą 2016 rugsėjį už savanorių, Širvintų žvejų surinktas lėšas įleista 500 vnt. starkiukų. Aplinkos ministerija pamatė žvejų iniciatyvą ir buvo nuspręsta juos palaikyti. Tad tų pačių metų spalį į Širvintas atvežta 600 jau ūgtelėjusių starkiukų.

Asmeninis Edvardo rekordas – Molėtuose prieš dvejus metus pagautas 6,2 kg starkis.

Asmeninis Edvardo rekordas – Molėtuose prieš dvejus metus pagautas 6,2 kg starkis.

       „Dėkojame visiems žvejams ir ne tik, prisidėjusiems prie mūsų tvenkinio įžuvinimo vertingomis žuvimis. Stengsimės kiekvienais metais organizuoti panašias akcijas ir tikėsimės iš visų žvejų ir Širvintiškių paramos ir pritarimo,“ – savo facebook paskyroje po pirmo įžuvinimo rašė Edvardas Geigalas, pagrindinis šios idėjos iniciatorius ir organizatorius.

     Visi organizaciniai darbai krito ant Edvardo pečių, o įžuvinti jam pagelbėjo Širvintų rajono aplinkosaugos agentūros vadovas Romualdas Sližauskas.

     Šį kartą į tvenkinį įleistas jau paaugintas mailius, maždaug 4 cm ilgio. Pasak Edvardo, priklausomai nuo mitybinės bazės užaugs maždaug per 4-5 metus. Tuomet svers nuo kilogramo iki pusantro. Edvardo teigimu, ši žuvis užauga ir gerokai didesnė – gali buti 5-6 kg. Retai net 8 kg. Asmeninis Edvardo rekordas – Molėtuose prieš dvejus metus pagautas 6,2 kg starkis.

    33398248_1574195449345632_3568559266774122496_n Edvardas pasakoja, kad tai labia skani žuvis, kuri beveik neturi kaulų. Viena iš vertingiausių Lietuvos žuvų. Tad belieka laukti, kol paleisti starkiai paūgės ir bus tinkami žvejybai.

*****

         Belieka tik pasidžiaugti, kad paprasti mūsų rajono gyventojai ėmėsi iniciatyvos ir patys įžuvino tvenkinį. Juk gamta yra ne tik tam, kad mums duotų. Davę gamtai mes tik galėsime pasidžiaugti dar didesniais ir gražesniais laimikiais. Juk žmogaus galia ir yra tame, kad jis gali numatyti, kada, ko norės ateityje ir kaip to pasiekti. Tik saugodami ir tausodami gamtą, galėsime mėgautis jos dovanomis.

            Šaunuoliai, Vyrai!


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

1 Komentaras

  1. Valio vyrams sako:

    Malačiai jūs! Kitą kartą paviešinkit akciją per spaudą. Prisidėčiau ir aš, nors nežvejoju

Jūsų komentaras:


− trys = du

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]