Širvintos. Rugsėjo 11-17 d. įvykių suvestinė    Savivaldos parodija    "Dviračio žinios" apie Širvintų aktualijas    Bandytas priregistruoti vogtas automobilis    Pareigūnės rūpinasi gyventojų saugumu   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar Jūsų darbdavys suteikia laisvą pusdienį palydėti vaikus į mokyklą pirmą mokslo metų dieną?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Įvertintos kaimo bendruomenių paraiškos – parama skirta penkioms Širvintų r. bendruomenėms

         0fb49f8d35011de3b0479676f289f057  Įvertintos kaimo bendruomenių paraiškos – skirta parama 0,8 mln. eurų

       Veikli kaimo bendruomenė – tai ne tik dovana tai vietovei, bet ir visai valstybei. Juk iš čia atėję pagrindiniai papročiai ir šimtmečius saugojamos tradicijos. Galimybė prisidėti prie kaimo bendruomenių veiklos, jų puoselėjamų vertybių išsaugojimo yra ir vienas pagrindinių Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) uždavinių.

         Jau 12 metus iš eilės kaimo bendruomenėms skiriama finansinė parama. Šiais metais ji sudarė 0,8 mln. Eur. Bendruomeninių organizacijų skaičius nuolat auga, jos vis aktyviau teikia projektus gauti paramą. Tai patvirtina ir gautų paraiškų skaičius: pateiktos net 445 paraiškos, taigi beveik 7 proc. daugiau negu praėjusiais metais.

        „Bendruomenės vis aktyviau dalyvauja projektinėje veikloje, turime vis daugiau sėkmingų projektų,  o kad kaimo žmonės imasi iniciatyvos ir naudojasi parama, tuo pagerindami savo gyvenamąją aplinką, belieka tik džiaugtis“ – teigia ŽŪM Kaimo plėtros departamento direktorė Jurgita Stakėnienė.

       96 proc. pareiškėjų buvo kaimo bendruomenės. Jos galėjo kreiptis paramos materialinei bazei stiprinti, viešosioms erdvėms sutvarkyti ir kaimo renginiams organizuoti. Likusi dalis pareiškėjų buvo kaimo bendruomenes vienijančios organizacijos (sąjungos, vietos veiklos grupės). Pastarosios galėjo kreiptis paramos tik renginių organizavimui. Daugiausiai paraiškų pateikta iš Vilkaviškio, Raseinių ir Panevėžio rajonų.

        Bendra prašomos paramos suma net 34 proc. viršijo šioms paraiškoms skirtą biudžetą, tad atrankos kriterijai ir pagal juos skiriami balai turėjo lemiamos reikšmės: kuo daugiau jų atitiko bendruomenė ar jas vienijanti organizacija, tuo didesnė tikimybė, jog parama bus skirta. Pagal veiklos sritį, susijusią su materialinės bazės stiprinimu, gautos paraiškos sudarė 28 proc., viešųjų erdvių – 24 proc. visų gautų paraiškų. Renginių organizavimo paraiškos sudarė net 48 proc. visų gautų paraiškų. Taigi, didžiausias konkursas ir buvo tarp projektų, kuriais siekiama paramos renginiams vykdyti.

        Nacionalinės mokėjimo agentūros duomenimis (šiais metais ji atliko paraiškų vertinimą), tik 9 proc. (38 paraiškos) paramos paraiškų įvertintos neigiamai. Tai rodo, kad bendruomenės turi gebėjimų rengti kokybiškus projektus.

       Bendruomenių paraiškos gegužės 9 d. buvo apsvarstytos Projektų atrankos komiteto posėdyje. Su komiteto rekomendacijomis galite susipažinti čia.

       Projektų atrankos komiteto rekomendacijų pagrindu rengiamas žemės ūkio ministro įsakymas dėl paramos skyrimo ar neskyrimo. Jis bus parengtas artimiausiu metu.

        Primename, jog projekto išlaidas galima patirti po šio įsakymo įsigaliojimo dienos. Jam įsigaliojus pareiškėjai, kuriems skirta parama, tampa paramos gavėjais (paramos sutartys su paramos gavėjais šiais metais nebus sudaromos). Apie skirtą paramą paramos gavėjus informuos Nacionalinė mokėjimo agentūra išsiųsdama jiems pranešimus apie skirtą paramą (jos dydį, paramos intensyvumą). Taip pat bus išmokamas 70 proc. avansas.

        Pareiškėjai, kuriems parama nebus skirta taip pat bus informuoti.

        Daugiau informacijos apie paramą kaimo bendruomenėms skaitykite čia.

Širvintų rajono bendruomenės:

Avižonių krašto bendruomenė - „Graži ir skambi Avižonių krašto kapela“ - Atnaujinti tautiniai kostiumai ir įsigyta armonika. Išlaidos: tautiniai kostiumai; armonika; mikrofonas - 3000,00.

Zibalų kaimo bendruomenė - Zibalų kaimo bendruomenės materialinės bazės stiprinimas - Išlaidos: projektorius; garso technika; perkolatorius; virtuvėlės baldų komplektas; viešinimas - 2097,41.

Visuomeninė organizacija Musninkų kaimo bendruomenė - „Susėskime tautiškai ratu“ - Sustiprinti bendruomenės materialinę bazę. Pagrindinės išlaidos: sijonas, marškiniai, liemenė, prijuostė, viešinimas - 1409,00.

Širvintų kaimo bendruomenė upė - „Gegužinė 2018“ - Organizuoti šventę „Gegužinė 2018“. Pagrindinės išlaidos: įgarsinimo paslauga, biotualeto nuoma, batuto nuoma, atlygis atlikėjui, maitinimas, viešinimas, renginiui vykdyti būtinų priemonių įsigijimas - 1496,4.

Družų kaimo bendruomenė - „Kuriame tradicijas ir ateitį drauge“ - Organizuoti šventę „Kuriame tradicijas ir ateitį drauge“. Pagrindinės išlaidos: atlygis atlikėjui, maitinimas, viešinimas, renginiui vykdyti būtinų priemonių įsigijimas ir nuoma - 1483,25.

Kiauklių kaimo bendruomenėJauniūnų lenkų kultūros draugija dar turi vilties, nes komisija nutarė rekomenduoti skirti paramą projektui įgyvendinti, jeigu liks nepanaudotų valstybės biudžeto lėšų, kurios skiriamos pagal šias Taisykles. Jei atliekamų lėšų nebus – parama neskiriama

Širvintų rajono vietos veiklos grupė paramos negavo.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


trys × = dvidešimt vienas

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]