Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kaip išsirinkti geriausią paspirtuką?

     krastonaujienos 2Klasikinė, anksčiau labai populiari transporto priemonė – paspirtukas šiuo metu vėl išgyvena savo aukso amžių, kadangi daugėja žmonių, kurie judėjimui po miestą renkasi elektrinį arba kojos atsispyrimu varomą paspirtuką. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad paspirtuką išsirinkti gana nesudėtinga, tačiau perkant gali kilti tokių klausimų kaip ratų dydžio pasirinkimas ar amortizuojančios sistemos naudojimas. Siekiant išvengti painiavos, geriausia susipažinti su pagrindiniais paspirtukų parametrais ir faktoriais, įtakojančiais prekės pasirinkimą. Internetinės parduotuvės b-a.eu, prekiaujančios paspirtukais ir kitomis panašaus pobūdžio prekėmis, atstovas M. Meliešius pateikia kelis patarimus, kuriais vadovaudamiesi išsirinksite geriausią variantą.

     Renkantis paspirtuką reikėtų vertinti šias savybes: praktiškumas ir patikimumas, efektyvumas bei patogumas ir važiavimo kokybė. Šie faktoriai priklauso nuo aibės skirtingų techninių parametrų: ratų dydžio, rėmo kokybės, platformos dydžio, rankenos aukščio, amortizuojančių elementų, stabdžių sistemos ir kt. Žinant kaip kiekvienas parametras įtakoja važiavimo kokybę, galima išsirinkti patogiausią variantą.

Svarbu – ratų dydis

       Jeigu užmesite akį į kelis vienas šalia kito sustatytus paspirtukus, atkreipkite dėmesį, kad skiriasi jų ratai. Paspirtuko ratą paprastai sudaro plastikinė šerdis aplink kurią suformuotas poliuretano žiedas. Ratai pagaminti iš poliuretano labai tinka miesto erdvėse, nes gerai rieda asfaltu, trinkelėmis ir kitais kietais paviršiais, todėl jie naudojami ir riedlentėse ar riedučiuose. Tokie ratai yra lengvi, nenusidėvi.

     Ratai gali būti dideli (180, 200, 230 mm skersmens) arba maži (100, 120, 125, 145 mm skersmens). Didelių ratų privalumai yra ilgesnis riedėjimo kelias atsispyrus, lengviau ir tolygiau rieda nelygiu paviršiumi, pavyzdžiui plytelėmis, geriau sugeria smūgius. Paspirtukai su dideliais ratais turi didesnę platformą, ant kurios galima stovėti. Vienas iš tokių paspirtukų trūkumų – jų dydis. Dėl to paspirtukas yra sunkesnis. Taip pat reikia įdėti daugiau pastangų norint įsibėgėti.

       krastonaujienos 1Tuo tarpu paspirtukai su mažais ratais yra lengvi, jais lengviau įsibėgėti, jie yra manevringesni. Tačiau dėl mažo rato diametro, sumažėja distancija, nuvažiuojama vienu atsispyrimu, labiau jaučiami kelio nelygumai, didelė tikimybė, kad ratas užstrigs plyšyje.

Platformos dydis ir aukštis nuo žemės

      Platformos dydis paprastai būna susijęs su ratų dydžiu. Kuo didesni ratai, tuo didesnė platforma ir atvirkščiai. Didesnės platformos privalumai: patogiau stovėti ir balansuoti, kadangi galima perkelti svorį nuo vienos kojos ant kitos. Be to tokie paspirtukai labiau tinka važiuoti didelius atstumus ir važiuoti tiesia linija. Paprastai kiekvieną kartą atsispiriant paspirtukas šiek tiek vingiuoja. Paspirtukai su didele platforma vingiuoja mažiau.

        Kaip ir buvo minėta, kalbant apie ratus, tokie paspirtukai yra didesni ir sunkesni, taip pat reikia įdėti daugiau pastangų norint pasiekti didesnį greitį. Jeigu norite mobilumo ir judrumo, rinkitės paspirtukus su maža platforma. Priešingai, jeigu ieškote daugiau komforto, rinkitės paspirtukus su didele platforma.

       Vienas iš svarbiausių parametrų, lemiančių, ar bus patogu važiuoti paspirtuku yra platformos aukštis nuo žemės paviršiaus. Paprastai, kuo arčiau žemės yra platforma, tuo lengviau atsispirti, kadangi nereikia sulenkti kojos, kuria stovima, kelio. Kadangi paspirtuką, kurio platforma yra netoli žemės paviršiaus, pagaminti sunkiau, tokie sprendimai paprastai naudojami aukštos klasės modeliuose. Norėdami komfortiško važiavimo rinkitės patį žemiausią platformos aukštį, kokį tik galite.

Amortizatoriai

      Paspirtukuose gali būti naudojami spyruokliniai amortizatoriai, kurių tikslas – sugerti smūgius ir vibracijas. Paspirtuko, turinčio tokią sistemą privalumas – galimybės komfortiškai važiuoti nelygiais ir grublėtais paviršiais. Pagrindinis trūkumas – stipriai išaugęs paspirtuko svoris ir didesnė gedimų tikimybė. Iš esmės, norint važiuoti komfortiškai – amortizacinis mechanizmas yra privalumas, tačiau dėl jo nukenčia paspirtuko efektyvumas ir patikimumas. Amortizuojanti sistema nėra privalomas komponentas. Galima rinktis paspirtuką be amortizacijos ir puikiai juo važinėtis.

Paspirtukai internetu

       Internetinėje parduotuvėje b-a.eu siūloma daugiau nei 400 paspirtukų ir balansinių dviračių. Vaikiškų paspirtukų kainos prasideda nuo 20 Eur ir gali siekti 30-50 Eur. Tuo tarpu elektrinių paspirtukų kainos gali būti 400-600 Eur. Įprastiniai paspirtukai, kuriais norint važiuoti reikia atsispirti koja kainuoja 50 – 200 Eur.  Pagrindinis privalumas perkant internetu – išsirinktos ir užsakytos prekės bus pristatytos į namus net atokiausiame Lietuvos kampelyje. Be to, internetinėje parduotuvėje visuomet galima rasti patrauklesnių kainų.

Užsakymo Nr ŠS 18-28


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


du × aštuoni =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]