Per Širvintų rajoną nusidrieks nauja dujotiekio trasa    Savivaldybės administracija vėl lipa ant to paties grėblio - išsisukinėja nuo atsakymų    Įstaiga kandidato nereklamavo, bet klientai plakatą nufotografavo    Šiltos eilės ir muzika sielai    Policija dėkoja   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Kam naudingas nuoseklus žiniasklaidos tildymas?

      KNŠiomis dienomis itin plačiai nuskambėjo Širvintų rajonas. Buvau apkaltinta net sužvaigždėjimu. Skambino ne viena radijo laida, televizija.

        Noriu pasakyti, kad reklamos man nereikia. Nesu politikė ir neketinu ja tapti.

       Kas įvyko ir kodėl vyksta konfliktas? Priežastis labai paprasta. Širvintų rajone nuosekliai siekiama užčiaupti žiniasklaidą. Pradžiai buvo apribotas informacijos teikimas. Vėliau nustota  atsakinėti į klausimus. Dar vėliau imtasi šmeižto. Apie tai kalbėjau prieš dvejus metus Tarybai. (Įrašą pridedu, galėsite prisiminti).

     Deja, po kreipimosi niekas nepasikeitė. Sakyčiau, situacija net pablogėjo. Pasiektas lygis, kai visai nepiktybiški komentarai buvo apskųsti policijai ir pareikalauta atskleisti jų autorių IP kodus. Konsultuotasi su teisininkais, kitomis žiniasklaidos priemonėmis. Paaiškėjo, kad be ikiteisminio tyrimo atskleisti IP kodų portalas neprivalo. Taip ir pasielgta. Skaitytojai turi teisę laisvai reikšti savo nuomonę, nepažeisdami įstatymų. Tuose komentaruose įstatymo pažeidimo nebuvo. Gal todėl ir ikiteisminis tyrimas nepradėtas.

     nt1Tiesa, ši situacija rezultatus davė. Dalis komentatorių pabūgo ir nustojo rašyti, gerai, kad neilgam. Todėl dar ir dar kartą noriu priminti, kiekvienas Jūsų turi teisę skelbti savo nuomonę, nes tai garantuoja LR Konstitucija. Svarbu, kad iškilus konfliktui galėtumėte įrodyti paskelbtus faktus.

       Per trejus naujos valdžios vadovavimo metus būta visko. Kodėl valdžia pasirinko informaciją teikti tik vieno laikraščio skaitytojams? Sunku pasakyti. Bet žmogiškai suvokiu, kad tai pirmiausia parodymas gyventojui – rinkėjui, jei skaitai ne mano išrinktą laikraštį, reiškia tu nevertas žinoti, nevertas būti pakviestas į renginį, nevertas būti pasveikintas. Aš asmeniškai taip suprantu informacijos blokavimą.

      Beje, čia nėra kažkokia ypatinga naujiena. Visais laikais buvo aišku, jei turi sau palankią žiniasklaidą, paštą ir telegrafą – valdžia bus tavo rankose, nes bus skelbiama tik tavo tiesa. Tad šito siekė  ne vienas politikas, o siekė užčiaupdami neklusniuosius.

     Tik labai keista, kad politikai nežino, jog tik bendraujant ir bendradarbiaujant galima pasiekti geriausių rezultatų, nesupranta, kad žiniasklaida gali jiems atnešti naudos. Net ir tuomet, kai kalbama apie nesėkmes. Netikite?

     Štai pavyzdys. Griuvo statoma estrada/terasa. Tuoj buvome apkaltinti, kad keliame problemą lygioje vietoje, o avarija prilygsta ne to atspalvio plytelės parinkimui. Deja, šiandien žinome, kad Statybų inspekcija nurodė dalį statinio nuardyti. Įsivaizduokime, jei tuo metu merė būtų viešai pareiškusi statybininkams priekaištus dėl netinkamai vykdomo projekto ir garantavusi gyventojams, kad ji asmeniškai prižiūrės, jog brokas būtų ištaisytas. Ar įsivaizduojate, kokį gyventojų pasitikėjimą būtų gavusi? Deja, merė nuolankiai tyli. Kodėl? Tą žino tik ji.

        Tokių pavyzdžių daug mūsų rajone.

      Štai ir paskutinis konfliktas dėl filmavimo vietos. Rodos, koks skirtumas, iš kur filmuoti. Tačiau aš puikiai žinau, kad Ukmergės, Vilniaus rajonų savivaldybėse žurnalistai gali net vaikščioti posėdžių metu. Kodėl to negalima Širvintose? Kam naudinga, kad nėra girdimi opozicijos pasisakymai ir nesimato, kaip jie balsuoja?

         Niekas ir Širvintose nebūtų kėlęs šios problemos, jei nebūtų tyčiotasi. Kur matote lygybę, jei savivaldybės darbuotoja vaikšto ir fotografuoja, o žiniasklaidai tai nėra leidžiama? Kodėl ta darbuotoja nesėdi žiniasklaidai skirtoje vietoje? Nepatogu? Nesimato? Greičiausiai.

       Taip, tokį sprendimą. 2017 m. spalio 26 d priėmė Taryba. Tiksliau, sprendimas priimtas dvylikos valdančiosios daugumos tarybos narių balsais. Aštuoni Tarybos nariai, sėdintys merės kairėje, balsuodami susilaikė, vienas nedalyvavo posėdyje (balsavimą galite pasižiūrėti pridėtoje lentelėje).

      Gyvename laisvoje šalyje, kurios Konstitucija garantuoja, kad „Žmogus turi teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti. Žmogui neturi būti kliudoma ieškoti, gauti ir skleisti informaciją bei idėjas. Laisvė reikšti įsitikinimus, gauti ir skleisti informaciją negali būti ribojama kaip tik įstatymu, jei tai būtina apsaugoti žmogaus sveikatai, garbei ir orumui, privačiam gyvenimui, dorovei ar ginti konstitucinei santvarkai.“

     Nejau kažkas patikės, kad Savivaldybės tarybos sprendimas yra viršesnis už LR Konstituciją? O gal minimas sprendimas pažeidžia LR Konstituciją?

       Šiandien, kai visa Lietuva švenčia laisvo žodžio, žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų profesinę šventę, kaip niekad svarbu siekti, jog niekas negalėtų riboti jos darbo.

    Žurnalistas dažnai vadinamas ketvirtąja valdžia arba sarginiu šunimi. Nes pagrindinė žiniasklaidos priedermė yra stovėti sargyboje ir kontroliuoti valdžią. Tą pačią valdžią, kurią mes patys renkame ir, kuri privalo mums – rinkėjams – atsiskaityti.

       Gal jau pakelkim galvas ir neleiskime trypti mūsų laisvės. Kas su manim?

Visada Jūsų ir su Jumis

 Neringa Tuškevičienė ir „Krašto naujienos“


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

20 Komentarai (-ų)

 1. Tai jau taip sako:

  Del paminklo tai tikrai pritariu. O ir nesunku butu toki pastatyti. Eskizu galetu tapti 4 ar 5 kartus pakopintos ir papastintos 3 bezdzioneles ” nieko nemaciau, nieko negirdejau, nieko nesakysiu kol mere nenurodys”

 2. pagarbiai sako:

  sveikinu Neringą Tuškevičienę, nepaprastai drąsią ir stiprią moterį, gavus tikrai garbingą ir nebutaforinį apdovanojimą.

 3. replika sako:

  savivaldybių rinkimai yra proga atsiskaitymui. Tik reikia prisiminti, kad valdžia ir visi jai prijaučiantys iki vieno eina balsuoti (taip pat organizuojasi ir papildomų balsų). Todėl manau, kad po rinkimų esama situacija dar galės tęstis keturis metus. Valdžiai pakeisti reikia rimtos kritinės masės ir politiškai brandžios visuomenės.

 4. vyrgy sako:

  gerb Vyrgy- komentarus paskaičius respublikinėj spaudoj, ar pažiūrėjus reportažus apie merę norisi neprisipažint kad esu širvintų gyventojas. Sarmata, kad toks glušas buvau balsuodamas už ŽP. nu apsuko galvą kaip pacanui. nepagalvojau, kad rajoną tvarkyt pradės nuo keršto.O elgesys su žiniasklaida visai jos gražų veidą sugadino. Bet ne ji čia kalčiausia- kalčiausia jos svita, kad leidžia taip durnintis prieš visą Lt. Tuškevičienė maladiec, kad neišsigando, neužsičiaupė ir kitus pamokino, kad valdžios bijot nereikia, valdžia privalo su žmonėm skaitytis. ir su visais žmonėm, o ne pagal principą- patinka- nepatinka, savas- nesavas, gražus- negražus, sveikas- ligotas, naudingas- nenaudingas.

 5. o sako:

  geras- paminklas tylinčiai daugumai- būtume išskirtiniai . paminklą siūlau statyti vietoj blakstienų- arba vietoj taip žadėto miesto riboženklio kur baltas piknikas rinko lėšas jei neklystu

 6. nuomonė sako:

  tylinčios daugumos nariai visi iki vieno nusipelno grupinio paminklo prie savivaldybės: vėliau gyvensintys turi žinoti, kas čia vyko 2015 – 2019 metais. Tai būtų 12 tarybos narių, direktorė su pavaduotoja, merės padėjėja ir patarėjos.

 7. saule sako:

  FB Ž. Pinskuvienė pasveikino – nukopinau ir KN palinkėjimą perdaviau. Kas blogai? gi neparašė: sveikinu ir taip toliau išskyrus tuškevičienę

 8. Saule sako:

  Tik ir galvojat kaip ant merės pavaryti,ot tai žurnalistai.Geda.

 9. sveikinu sako:

  Su Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena! Tegu Jūsų darbas, žodis, informacija, kurią skleidžiate, visuomet turėtų tikslą kurti, padėti, šviesti. Tegu prieš 114 metų atgauta spaudos laisvė būna tikroji, o ne tik deklaruojama vertybė.
  Parašė merė Živilė Pinskuvienė. Aleluja.

 10. Neringai sako:

  Nuoširdžiausi sveikinimai !!! Ačiū, kad esi. Sėkmės, stiprios sveikatos ir kuo saugesnės aplinkos.

 11. sveikinu sako:

  su profesine švente.
  mūsų chrizantema su savo metodais ir begaliniu noru sunaikinti KN ir Tuškevičienę pasidarė sau meškos paslaugą- visi sužinojo kokiam šūde murkdomės ir kieno dėka.
  Širvis ir KN gerbiami ir vertinami- kuolas poniai.Būtų parodžius lankstumą, sutramdžius aroganciją- būtų išlošus. Dabar belieka graužt alkūnes, nes niekas jos laikraščiu nebetiki, net savi pavargo liaupses rašyti.
  Tegyvuoja spaudos ir žodžio laisvė

 12. Neringai sako:

  niekada per daug nesidomėjau politika ir savivalda. Bet su krištolinio skaidrumo ir nepriekaištingos reputacijos atėjimu į mūsų rajoną nesidomėti nebeįmanoma. Drąstiški būdai(atleidimai, gąsdinimai, patyčios, išsidirbinėjimai, šmeižimai, melas, varžymai, kiršinimai, panieka ir tttttttt) tokiam aukštai aukštam lygyje, kad tai įeis į istoriją. Šitam kontekste KN yra pavyzdys kaip reikia nebijoti ir ginti teisę žinoti, teisę pasisakyti, teisę turėti nuomonę, teisę būti pilietiškiems, teisę dalyvauti savivaldoje, teisę reikalauti informacijos.

 13. Virgis sako:

  Jau neturit ka rasyti tai tas pats per ta pati.Vargseliai

 14. super sako:

  >Ooo

  Ooo – Jūsų vardas ir pavardė?

 15. Laima sako:

  Šaunuolė Neringa. Ji stipri ir ne tokia kvaila, kad dėl menkystų krištolinės gerbėjų rankas prieš save kilnotų.

 16. VYRGIUI sako:

  O Jūs kada nors paskaitykite komentarus po straipsniu Delfyje apie Pinskuvienę ar jos naują partiją. Gali būti, kad “norėsite prieš save pakelti ranką”

 17. Ooo sako:

  Grasinimai prasidėjo. Bet bijantis pasirašyti savo tikru vardu ir pavarde vertas tik užuojautos. Skystos Vyrgys blauzdos

 18. Virginijus sako:

  “Merė ir valdančioji dauguma”. Kas netingi, paskaičiuokit, kiek žodžių, per tris šios suknistos kadencijos metus, yra ištaręs kiekvienas iš dvylikos valdančiųjų. Kiek iš jų aplamai kalba? Tiek Vytas, tiek Kęstutis, tiek Vidmantas ir Jonas yra pasakę daugiau, nei tie dvylika kartu sudėjus. Ir tai labai erzina. Nes opozicija turi savo nuomonę ir kalbėti moka. Nepakenčiama. Labai didelis kontrastas, palyginus su daržovėmis.
  Tiksliai parinkti žodžiai turi didelę galią. Pvz. Pagalvokim apie tokį terminą- “Valgančioji dauguma”. Viskas kur kar aiškiau. Žmonės daugiausia valgo, viskas suprantama. “Nuolankioji dauguma”. “Tylinčioji dauguma”.
  Paskaityk “VYRGYS”, gal ką nors suprasi?

 19. Vyrgys sako:

  Ponia, straipsnio antraštė ir straipsnio foto, rodo, kad spauda, tai jūs? Didelis susireiksminimas, daugiau nieko. Apie komentarus, nerašykite straipsnių Delfyje, nes paskaičius žmonių atsiliepimus, norėsite prieš save pakelti ranką. Geros kloties

Jūsų komentaras:


šeši + keturi =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]