Telefoninių sukčių taikinys - senjorai    Pranešimas apie sukčiaujantį buto nuomotoją    Lietuvos žurnalistų sąjungos 90 mečiui skirtoje konferencijoje N.Tuškevičienės pasisakymas apie regioninę Lietuvos žiniasklaidą ir jos iššūkius    Moterų klubo sveikinimas švenčiančioms gimtadienį    Teismas išteisino mokytoją   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

N.Tuškevičienė: Šis apdovanojimas priklauso visiems širvintiškiams

31957005_10215358861100642_8586145885384081408_n     Ant mano darbo stalo stovi bronzinė skulptūrėlė su tekstu „Už drąsą ginant žurnalistų teises”. Sveria ji nemenkai. Tad ir jos priminimas, kad negaliu pasiduoti, kad privalau eiti pirmyn, bus svarus. Mano supratimu, kiekvienas įvertinimas ar apdovanojimas – tai tik dar didesnis įpareigojimas.

        Tačiau šiandien aš ne apie save. Nors ant skulptūrėlės įvardinta esu aš, tačiau puikiai suprantu, kad tai ne mano vienos darbas ir įvertinimas. Tad šiuo džiaugsmu labai noriu pasidalinti su kiekvienu Jūsų.

       Už šį įvertinimą pirmiausiai noriu padėkoti Širvintų rajono savivaldybės merei Živilei Pinskuvienei. Būtent jos vadovavimo stilius lėmė, kad tapau kovotoja. Ir darbų, vedusių mane  į  apdovanojimą, šis žmogus padarė net ne vieną. Tad padėkoti privalau.

        Esu dėkinga merei, kad ji nusprendė ir atleido būtent tuos per dvidešimt žmonių. Atleistųjų susitelkimas, vienas kito palaikymas, drąsa skundžiant teismui merės sprendimą, visuomenei parodė, kad yra galimybių gintis net nuo valdžios atstovų. Jie parodė, kad labai svarbu ryžtis ir siekti savo tiesos. Iš šių žmonių išmokau drąsos ir ryžto net tuomet, kai aplink vien tamsa. Iš šių žmonių išmokau džiaugtis kiekviena, kad ir labai maža pergale. Tarp šių žmonių sutikau ir tokių, kurie tapo mano draugais gyvenime. O tikras draugas – milžiniška vertybė.

        Noriu padėkoti advokatei Gitanai Gudaitei, kurios profesionalumas tiek atleistiesiems, tiek man suteikė tikėjimą ir pasitikėjimą teismais bei teisingumu Lietuvoje. Nė vienos pralaimėtos bylos! Ir tai mes kalbame apie paprasto žmogaus kovą prieš valstybės įstaigą! Iki šių bylų man niekas nebūtų įteigęs, kad eilinis žmogus gali laimėti prieš valstybinę įstaigą.

     31958766_1176459755823830_1823888004326883328_nTaip pat noriu padėkoti merei už visas patyčias ir šmeižtą mano ir mano šeimos atžvilgiu. Mes tapome dar labiau artimi ir vienas kitą palaikantys.

      Taip pat esu dėkinga merei už daug kuriozų viešuose pirkimuose. Ir nuoširdus ačiū Tarybos nariui Vytui Šimonėliui, kuris skyrė laiko ir mane išmokino, kur tos informacijos ieškoti ir ką joje matyti.

      Dėkoju merei, kad pati to nenorėdama tapau žvaigžde. Prisipažinsiu, žinomumas manęs visai nedžiugina. Tačiau, kad per mane vis labiau žinomos “Krašto naujienos”, jau yra daug. Sulaukiau net keleto verslo plėtimo pasiūlymų. Beje, šioje srityje daug vertingų patarimų davė Kęstutis Pakalnis. Ačiū jam už tai.

      Tik merės dėka ėmiau domėtis statybomis ir jų broku. Čia ne vienu patarimu pasidalija Vidmantas Mateika ir Jonas Purvaneckas. Jie turėjo kantrybės ir man, moteriai, atsakydavo kartais ir į kvailus klausimus.

      Taip pat merės informacijos valdymas ir mažinimas buvo tas spyris, kuris paskatino ieškoti. Kad jūs žinotumėte, kiek daug galima rasti skaitant teisės aktus, projektus, planus.

    Esu dėkinga net ir balsų pirkėjams. Kurių temos buvo be galo skaitomos. Kiek nesmagu, kad bylų nagrinėjimų metu girdėjau ir tai, ko nevalia viešai pasakoti, kol neįsiteisėjo paskutinis sprendimas. Beje, jau šiandien Vilniaus apygardos teisme bus skaitoma nutartis dėl balsų pirkimo. Kaip pasisuks byla – sužinosime po pietų.

     Esu dėkinga, kad Tarybos posėdžių metu mane pasodino ir dar aptvėrė gardelyje. Vienintelę visose Širvintose. Galbūt tai tokia pagerbimo forma, kurios aš nesuprantu? Dėkoju ir už tas dvi pertraukas, skirtas man apsigalvoti. Kaip smagiai pasišnekėjau su visais Tarybos nariais, sėdinčiais merės kairėje. Daug naudingos informacijos iš jų gavau. Gaila, kad merė valdančiuosius į savo kabinetą išsivedė. Būtų buvę smagu ir jų mintis išgirsti.

      Labai noriu padėkoti ir straipsnių komentatoriams. Ypatingai tiems, kurie mane kritikuoja. Jūsų dėka esu priversta augti ir stiprėti.

      Dėkoju ir savivaldybės pasamdytiems advokatams, kurie vis ieško, kaip prie mano straipsnių prikibti bei rašo įvairiausius skundus Ačiū, kad jūsų skundai vis pripažįstami nepagrįsti.

      Širvintose yra madinga bijoti. Bijoti bendrauti su tais, kurie valdžios užribyje, bijoti turėti ar pasakyti savo nuomonę. Tačiau su kiekviena diena bijančių gretos mažėja. Mažėja taip, kad vis daugiau notraukų, dokumentų  ir garso įrašų gauname. Labai labai noriu padėkoti žmonėms, kurie nebijo, kaupia informaciją ir dalinasi su “Krašto naujienomis”. Galbūt vieną dieną jie taps labai vertingais.

      4aa0e938d40da67a11a0eb288d14cb8cDidžiulis dėkui ir glėbys apkabinimų mano mažam rateliui draugių, kurios guodė, drąsino tuomet, kai nusileisdavo mano sparnai, kai verkdavau iš nevilties, jog niekam nereikia mano darbo ir, kurios tikėjo bei mane tikino, kad ši veikla be galo sunki ir labai labai reikalinga. Jos buvo pirmosios vakar sužinojusios apie apdovanojimą.

     Mano draugė Laimutė rašė: “Smagu, kad tave įvertino. Labai labai smagu. Bet…. demokratinėje šalyje apdovanojimas už drąsą ginant žurnalistų teises, sutikit, skamba šiek tiek makabriškai.
Šis tavo, Neringa, įvertinimas parodo, kokie mes esame menki savo demokratija ir kaip mus reikia drąsinti ir ginti kai tik susiduriame su agresiška aplinka…”

       Dėkoju ir Virginijui už gausybę nuotraukų, minčių. Už labai stiprų tikėjimą, kad mes galime pakeisti situaciją rajone.

      Žinoma, nuoširdus dėkui ir plačiajai žurnalistų bendromenei, kuri palaikė, patarė ir remia iki šiol. Ačiū ir Lietuvos žurnalistų sąjungai.

      Noriu priminti, kad dirbu tikrai ne dėl apdovanojimų. Aš tiesiog darau tai, kuo tikiu. Ir mano siekis labai jau kuklus – noriu netrukdoma atlikti savo darbą kuo geriau tam, kad galėčiau naujausia informacija pasidalinti su kiekvienu skaitytoju.·

        Nuoširdžiai lenkiuosi kiekvienam, vienaip ar kitaip prisidėjusiam, ir primenu, kad šis apdovanojimas – tai mūsų ilgų trejų metų įvertinimas.

          Likime vieningi ir drąsūs.

          Už laisvą mintį. Už laisvą žodį.  Už laisvą žmogų.

Visada Jūsų ir su Jumis

Neringa ir “Krašto naujienos”


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

18 Komentarai (-ų)

 1. Nuomone sako:

  Siulau paziuret lrytas tv.sendien vakare,manau bus aisku visiems kas ce vyksta.

 2. siūlau sako:

  sudėti visus tris laikraščius krūvon- vienam du lapai, kitam du lapai ir trečiam du lapai. visi rašo kaip jiem atrodo, o mes vienam egzemplioriuj turėsim tris nuomones ir pasidarysim savo išvadas.

 3. Krašto naujienoms sako:

  gerbiamieji laisvi ir nepriklausomi, drąsūs ir pilietiški, įžvalgūs ir garbingi- leiskit pagaliau normalų popierinį laikraštį. Ne butaforinį, o informatyvų- su nuotraukom, su dokumentais, su skiltimi komentarams. švieskit kaimus apie savivaldos esmę, prasmę ir užduotis. Budinkit visuomeniškumą ir atsakomybę už savo kraštą. Vienykit supjudytus rajono gyventojus.
  kas kitas, jei ne aš? Kada, jei nedabar? mums čia gyventi ir gyventi- gana ėstis, rietis, užgaulioti. Gana tų dviejų stovyklų- merės ir ne merės žmonių. Nėra merės Širvintų, ar skundikų Širvintų. Yra Širvintos ir Širvintų rajonas – mūsų visų.
  Pasižadu rašyti į popierinį laikraštį kiekvienam tiražui po gražų, teigiamą, optimistišką rašinį tema “čia mūsų VISŲ namai”, ne pinskiečių, ne mateikiečių, ne konservų, ne ateivių, ne išeivių o Širvintų krašto žmonių.

 4. VV sako:

  Neringa, džiaugiuosi ir Tave sveikinu su aukštu žurnalistinio darbo, jo profesionalumo ir reikalingumo įvertinimu. Esi labai reikalinga mums, kurie matome „garbingai“ išrinktos valdžios darbus. Rajono karaliukai nieko nebijo, bet, va, viešumas jiems nelabai….Ir labai nelabai…

 5. pastebėjimas sako:

  jokių ten jungimusi su ale pilietine ziniasklaida. jiem iki KN peskom iki afrikos- raso atsargiai, kaip apsidrausdami. patinskienė tokia zurnaliste kaip as popiezius. nu ir metai ne tie, ir supracio truksta, ir vistiek sovietinis prisitaikeliskas poziuris- nekibinkim, duokim kelia, neastrinkim, o kas bus jei kazkas bus, ai gal nereikia, neieskokim, neerzinkim, parasysim kai viskas nurims.
  ir komentaru pas Sirvi niekas neraso- kam jiem vardai ir pavardes? atsirinkineja kaip ir pinskuviene kas savi kas priesai?

 6. Virginijus sako:

  Neringa yra asmenybė ir prekės bei kokybės ženklas. Įmonės savininkė. Aš nesuprantu, kaip įsivaizduojamas susijungimas? Tai VŠĮ “Širvintų spauda” turėtų susijungti su VŠĮ “Širvis”? Ar Neringa turėtų uždaryti savo VŠĮ ir būti įdarbinta VŠĮ “Širvis”?
  Klausimas atviras. Kieno pozicija ir įžvalgos stipresnės? Kas giliau kapsto? Kodėl toks atkaklus ir vis netylantis raginimas suremti pečius su Širviu? Kam maišo nepriklausoma Neringa? Ar “Pečiai” lygiaverčiai? Gal Širvis norėtų suremti pečius su “Krašto Naujienomis”? Ir kam aplamai apsijungti?
  Niekada nepritarsiu nepasvertam, nepamatuotam nuosaikumui. “Gausi į vieną žandą, atsuk kitą” ir toliau rašyk “Apie ūkį ir bites”. Nes pas mus norinčių duoti į žandą atsiras eilė, kaip nuo Širvintos upės iki savivaldybės. Ir bus norinčių užlįsti be eilės.
  Tokia nerašyta užuomina aiškiai jaučiama- rašykit apie gėles, gražius žmonės( pirmiausia apie pačiausias), tik į politiką ir pasitvarkymus nelyskit.
  Gal būt tie, kas raginat suremti pečius, galėtumėt papasakoti apie sąlygas ir teigiamas puses? Nemanau, kad Neringos pašaukimas ir sugebėjimų viršūnė yra rašyti apie lopšelio- darželio vaikų popiečio miegą.

 7. ... sako:

  pagarba Neringai Tuškevičienei. Pilietiškumo pavyzdys. Atkaklios kovos su bezpridielu, su diktatorišku valdymu, nesiskaitymu su žmonėmis. Suremkit pečius su “Širviu”- bus didesnė sklaida po rajoną.

 8. Virgiui sako:

  Paskutinę nuotrauką atsiverskit, ten parašyta.
  Kai merija suteiks moteriai socialinį būstą, atlaisvins dabartinį

 9. Virgis sako:

  O tai kas ta sunku apdovanojima dave??? as irgi noriu iteikti neringai apdovanojima ,kad taip ryztingai neatlaisvina buto ,kuris priklauso kitam.

 10. Bonifacija sako:

  Džiugu,Neringa ,kad sėkmė aplankė ,Jūs to verta .Tegul geros emocijos gydo nuoskaudas ir gausina pasitikėjimo savimi ,profesinio pasitenkinimo , pilnatvės jausmus ir grūdina charakterį…O tada , kaip su tom”mūzom”???kur jus “įkvepia”???Ko joms palinkėt???Nu ir tep negerai , kad bujoja , nu jei nudus , tai irgi nuobodu bus?Suglumau

 11. Meilutė sako:

  Nuoširdžiausi sveikinimai. Džiaugiuosi.

 12. Norim žinoti sako:

  kas gi įteikė tą garbingą kabutėse apdovanojimą?

 13. Monika sako:

  Sveikinu,tikrai esi verta šio apdovanojimo.Džiaugiuosi.

  o krištolinei dar viena raukšlė veide,dvigubai džiugu.

 14. Laima sako:

  Dar kartą sveikinu, esate jo verta, šiltai apkabinu:)

 15. super sako:

  Sveikinu. Pelnyta be jokių diskusijų.
  O kas įvertino? Kas apdovanojimo autorius? Kodėl neįvardintas? Kur gautas? Kodėl nėra report from the party?

 16. Chm sako:

  Dar vienas smūgis krištolui. Bet gražu, kad dėkojate

 17. Nieko sau sako:

  Va tau ir nežurnalistė. Sveikinu

 18. Jurgita sako:

  Sveikinu tave Neringa.:)

Jūsų komentaras:


keturi + penki =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]