Administracijos direktoriumi išrinktas Darius Varnas    Per savaitgalį keturi ikiteisminiai tyrimai    Kviečiame į Raganaitės puotą    Sunkioji technika neišsiteko po Viesų viaduku    Ardomos ką tik paklotos plytelės. Kas atsakingas?   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar į antrąjį turą pateko kandidatas, už kurį/-ią balsavote?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Planuojama vasarą leisti pakaitomis nedirbti miesto darželiams

foto euras.blogspot.com

foto euras.blogspot.com

/NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

      Dar šio mėnesio posėdyje Tarybai bus siūloma leisti Širvintų vaikų lopšeliui darželiui nedirbti dalį vasaros.

   Kaip rašoma projekte, tokį prašymą pateikė lopšelio-darželio „Boružėlė“ direktoriaus pavaduotoja ūkio reikalams, laikinai vykdanti Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ direktoriaus funkcijas Sondros Bartulienės.

Tarybai siūloma:

 • Leisti Širvintų lopšeliui-darželiui „Boružėlė“, esančiam adresu: Vilniaus g. 55, Širvintos, laikinai nedirbti nuo 2018 m. birželio 11 d. iki 2018 m. liepos 5 d. įskaitytinai.
 • Leisti Širvintų lopšeliui-darželiui „Boružėlė“, esančiam adresu: Jaunimo g. 16, Širvintos, laikinai nedirbti nuo 2018 m. liepos 9 d. iki 2018 m. rugpjūčio 3 d. įskaitytinai.
 • Siūloma leisti minimais periodais tėvams ir/ar globėjams nemokėti mėnesinio mokesčio ugdymo reikmėms įsigyti. Šiuo laikotarpiu vaikus ugdyti planuojama kitame tuo metu veikiančiame Širvintų darželio filiale.

        Aiškinamajame rašte teigiama, kad numatoma, jog darželį nuo birželio 11 d. iki liepos 5 d. lankys 204 vaikai (grupėje vidurkis bus 17 vaikų), o nuo liepos 9 d. iki rugpjūčio 3 d. lankys 120 vaikų (vidurkis veikiančiose grupėse po 20 vaikų).

      Suprantama, kad vasarą dalis tėvų atostogauja ir vaikų į darželį neveda, tačiau ką daryti kitems tėvams, kurie negali vasarą atostogauti? Ar lengva mažyliui keisti ne tik grupę, auklėtojas, bet ir patį darželį? Niekas nepriekaištauja. Tačiau kasmet ši problema paliečia ne vieną jauną šeimą visoje Lietuvoje. Nejau nėra kitos galimybės? O gal jos tiesiog neieškoma?

     Beje, viename renginyje sutikta mama skundėsi, kad jai birželį baigiasi vaiko priežiūros atostogos, ji privalanti eiti dirbti, tačiau vaiko iki rugsėjo nepriima į darželį. Suprantama darželio pozicija, juk mažam vaikui adaptuotis sujungtose grupėse nėra lengva, juo labiau, kad ir auklėtojos keisis, vienos kitas išleisdamos atostogų. Tačiau, ką daryti šeimai? Ne kiekvienas darbdavys sutiks laukti darbuotojo ilgiau, nei tą reglamentuoja įstatymas.

    Ką apie darželių darbą vasarą manote Jūs, mažųjų širvintiškių tėvai ir seneliai? Laukiame komentarų, kurie galbūt Tarybos nariams pasufleruos, kaip balsuoti šiuo klausimu.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

14 Komentarai (-ų)

 1. patarimas sako:

  jeigu tėvams blogai, tai kodėl jie neorganizuoja viešų protesto akcijų.

 2. ? sako:

  Trūksta informacijos, maždaug “po manęs nors ir tvanas”, “man atostogos-dėl kitų nieko nežinau”, “jūsų vaikas- jūsų problemos”.
  O kaip su higienos normom- grupėje ne daugiau 15 vaikų?
  Ir gal galima kitais metais iš anksto pranešti apie tokias reformas. Normaliose įmonėse atostogos planuojamos nuo sausio mėn, ir likus mėnesiui iki vasaros vargiai ar gali tėvai bei seneliai pasikeisti grafikus pagal pedagogų atostogas.

 3. O sako:

  Kogi aukleyojos tyli,bijo papriestarauti valdziukei?Tevai irgi galetu reikalauti o ne dejuoti.Ūvede vadovauja ne savo galva,o blondiniu.

 4. Gyventojui sako:

  Jūsų mąstymas atgyvenęs.
  1. Seneliai irgi žmonės, jie irgi nori ilsėtis ir ne visiems anūkų priežiūra 3 mėn. tai poilsis.
  2. Seneliai galbūt gyvena už šimtų kilometrų arba aplamai emigravę.
  3. Seneliai gali dirbti, o daugumoje darboviečių vasarą daugiau 2 savaičių vasarą atostogų negausi.
  4. Ne visi seneliai turi tiek sveikatos, kad sužiūrėtų anūkusю
  5. Galų gale ne visi turi senelius.

 5. Gyventojas sako:

  Visi nori vasarą atostogų. Tėveliai galėtų vasarą seneliams vaikus palikti, kurie jeigu dirbantys galėtų savo atostogas prisiderint prie tėvelių ir taip vaikui nebus streso ir visi bus patenkinti..

 6. Blogiau negali būti... sako:

  Vaikui stresas baisu koks, kad teks eiti į kitą darželį…kai neturiu nei savaitės atostogų vasarą, nei senelių nei šiaip kas galėtų pažiūrėti, tai bus viena išeitis- samdyti auklę šiam periodui…ir auklę surasti užduotis nelengva…gal čia atsiras kas gali tuo laiku padirbėti?!

 7. iš šono sako:

  O juk buvo skelbiama, kad Širvintose – idealios sąlygos vaikų auginimui. Prisiminkite tai per rinkimus….

 8. Mamytė sako:

  Tikras chaosas bus vasarą, grupės apjungtos, vaikų daug, net pačios auklėtojos sako, kur reiks vaikus guldyt. Mano atveju tik 2 savaites nevesiu vaikų į darželį, nes turėsiu atostogų. Dar labai blogai, kad vasarą nebus prailgintos grupės. Aš dirbu Vilniuj ir tikrai neturiu galimybės paimt vaikus iki 17.30 val., dėl to man ir reikalinga prailginta grupė, vasarą taip pat. Bet į tėvų norus matomai neatsižvelgiama.

 9. Gal sako:

  Gal ir darželį į Ukmergę iškels, na pradžiai bent jau vasarą? Buvo du darželiai, padarė vieną, po to tą vieną dar per pusę. Pusę per pusę ir vuolia.:)))

 10. Anonimas sako:

  Net neplanuojama, o jau suplanuota. Darželyje jau prieš gerą mėnesį informavo ir domėjosi, ar mums reikės to kito darželio. Atsisakėme, nes tikrai neainori tampyti vaiko ir kelti jam papildomą įtampą. Galiu tik užjausti tėvelius, kurie neturi kitos išeities.

 11. Manau sako:

  kad didesnės nesąmonės sugalvoti dar nesugebėjo. Kita įstaiga, kitos auklėtojos ir draugai kiti -stresas vaikui. Nejaugi nors po kelias grupes veikiančias vasarą kiekvienam daržely negalėjo palikti.Arba mes čia kažko nesuprantam, gal taupyti reikia, o gal renovacijos bus?

 12. ? sako:

  gal jau apklausė tėvus ir mato, kad dauguma tėvų vasarą vaikų neleis į darželius?

 13. ? sako:

  O kodėl negali dirbti abu darželiai, negi visom reikia būtent vasarą atostogų?

 14. Tragedija sako:

  Nežinau, kur dėti vaiką. Neseniai tik baigė verkt rytais paliekamas darželyje. Bijau, kad košmaras vėl kartosis.

Jūsų komentaras:


penki × du =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]