Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Rajono politikų mintys apie ligoninės jungimą prie Ukmergės

00002/NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

       Artimiausiame Tarybos posėdyje tiek Širvintų rajono, tiek Ukmergės rajono tarybos turės nuspręsti dėl tolimesnio ligoninių likimo, tai yra – jungti ar nejungti ligonines. Po susitikimo su Ukmergės vadovais nusprendėme pakalbinti rajono Tarybos narius, kad jie išsakytų savo nuomones šiuo klausimu.

Image-1-5

      Žinoma, žiūrint iš medicininės pusės, niekas nieko blogo nesako apie Ukmergės ligoninę (apie sąlygas joje pasakosime pirmadienį). Tačiau pažiūrėkime į situaciją iš politikų pusės. Paklausimą išsiuntėme VISIEMS Tarybos nariams. Ačiū tiems, kurie išdrįso viešai išsakyti savo poziciją, kokia ji bebūtų, o tie, kurie dar delsia, kviečiu ryžtis ir pasisakyti.

RASA TAMOŠIŪNIENĖ

    Aš žinau tikrai, kad tokio sprendimo nepalaikysiu. Apie pavežėjimą ką kalba, tai visiška nesąmonė. Jau žmogui tada geriau pasamdyti kažką, kas galės pavežti iki Ukmergės. Ir dar labai blogai, kad net neliks terapinio skyriaus, kuris labiausiai reikalingas pagyvenusiems mūsų rajono gyventojams. Taip, galbūt gyventojų mažėja, tai gal uždarom ir gaisrines ir t.t. Man, kaip medikei skaudu, kad taip žiūri į žmonių sveikatą, o ypač senjorų.

KĘSTUTIS PAKALNIS

        Esu tikras, kad  visada viską galima išspręsti, bet nes su šita rajono vadovybe, ne su šita mere ir  ne su šita komanda. Jeigu nesugeba rasti būdų išgelbėti ligoninės, jiems belieka atsistatydinti ir leisti dirbti tiems, kas supranta ir nori dirbti rajono gyventojų labui.

      IMG_0583Situacija liūdna, tačiau tai ir galima buvo numatyti. Šiandien ligonių sujungimas šiai valdžiai turbūt yra neišvengiamybė. Kažkokius veiksmus reikia daryti. Bet turi prisiimti atsakomybę merė ir vicemerė, o su jomis kartu Tarybos nariai, kurie tyliai palaikė medicinos įstaigų vadovių atleidimus.

      Antrinio lygio situacija buvo prastesnė. Tačiau šiandien ir PSPC yra pavojuje. Įstaigos, perduotos į nekompetentingų vadovų rankas, kuriems mokami milžiniški priedai. O šie be jokios sąžinės graužaties tuos priedus ima, kai jų darbuotojai, o ypač slaugytojos, dirba beveik už minimumą.

      Žinoma, sujungti ligonines yra geresnis variantas, nei visiškai uždaryti. Tačiau neramina klausimai, kas liks pas mus. Ar netapsime pamotės vaikais? Ar tai bus partnerystė, ar būsime reikalingi tik dėl pacientų skaičiaus? Ar derybininkai (savivaldybių atstovai) sieks užtikrinti rajono gyventojų teises? Konkrečiai kalbu apie mūsų rajono atstovus derybose. Kiek jie kompetentingi pasiekti kaip galima geresnes sąlygas rajono gyventojams? Labai svarbu numatyti ne tik paslaugas, kurias gaus mūsų rajono gyventojai, tačiau sutarti dėl nevykdymo sankcijų. Taip, kad negalėtų niekas pasiteisinti, jog nėra paklausos ir, tarkim, nuimti pažadėtą transportą ar kokią paslaugą.

        Derybinei grupei norėčiau priminti, kad būtina galvoti apie gyventojus, kurie yra mažiau mokūs, apie socialiai pažeidžiamas grupes: pensininkus, neįgaliuosius, daugiavaikes šeimas ir socialiais remiamus asmenis. Būtina užtikrinti šių grupių medicinos paslaugų pasiekiamumą. Neužmirškime, kad uždelstos, apleistos ligos gydymas daug brangesnis. Neužmirškime ir to, kad mūsų visuomenė sensta. Tad natūraliai medicinos paslaugų reikia vis dažniau ir daugiau.

       Man nesuprantama, kaip merė drįsta sakyti, kad pacientai vizituojami kas kelias dienas, kad ji čia negydytų savo mamos. Meras yra rajono šeimininkas ir jis privalo pasirūpinti rajonu. Atėjusi merė gavo pilnai veikiančią ligoninę su visa medikų komanda. Tačiau nepagrįsti kaltinimai ir įtarinėjimai, neteisėti vadovių atleidimai išvaikė medikus. O gandai nuvilnijo taip toli, kad net ir naujų medikų neina prisišaukti. Medikai greičiausiai nepasitiki rajono vadovybe – ligoninės steigėju – ir neina dirbti pas mus. Juk matė, kaip buvo susidorota su atleistomis vadovėmis, kaip buvo žeminami medikai, išvadinti klanu. Šito jau neatstatysime, bet galime pareikalauti atsakomybės. Nes būtent rajono vadovės veiksmai lėmė tokią Širvintų ligoninės situaciją. O netrukus jau panašiai bus ir su PSPC. Tą liudija ataskaitose pateikti skaičiai.

         Taip, aš sutinku, kad valstybinė politika siekia sumažinti ligoninių šalyje. Bet gal negriaukime savo ligoninės patys. Supraskime, jei tai bus valstybinis sprendimas, tai valstybė ir prisiims atsakomybę. Negreitinkime įvykių. Bet ne. Mes norime kažkam įsiteikti ir už juos padaryti juodą darbą. Šiuo atveju galiu pagirti Ukmergės rajono merą. Jis galvoja apie tai, kas geriausia jo rajono gyventojams.  Ir tai padarys mūsų gyventojų sąskaita.

       Man kyla daug klausimų, kodėl nesvarstomi kiti ligoninės gelbėjimo variantai? Gal geriau padarykime mažiau švenčių ir išsaugokime ligoninę rajone? Už tai rajono gyventojai būtų dėkingi. Tik ligoninė turi būti ne tokia, kaip dabar, o bent jau tokia, kokią merė perėmė iš buvusių merų.

      Vis pasigirsta pasiteisinimai, neva tai valstybės programa. Mere ir valdantieji, nesidangstykite valstybe ir nemeluokite gyventojams. Šiandien valstybės vadovai dar nėra paskelbę jokių ligonių sujungimo, vyksta tik diskusijos. O savivaldybės funkcija rūpintis rajono gyventojų sveikatos apsauga yra galiojanti. Tad vykdykite tai, kas Jums patikėta, o jei nesugebate – atsistatydinkite. Taip elgiasi viso pasaulio save gerbiantys politikai.

     Mere, kreipiuosi į Jus: išdrįskite prisiimkite atsakomybę su visa komanda. Nes mes esame Jus įspėję apie galimas tokias pasekmes. Tad nesiteisinkite, o dėkite atsistatydinimo raštą ant stalo. Tai geriausia, ką Jūs galite šiuo metu padaryti. Tegu nauji rinkimai parodo, kuo tiki ir pasitiki žmonės.

DSC_0003,LSDP FRAKCIJA (Anna Kuznecovienė, Andrius Jozonis, Giedrius Jozonis)

     Vakar dienos pasitarimo metu dėl VšĮ Širvintų ligoninės reorganizavimo galimybių pagaliau pamatėme realią mūsų ligoninės situaciją. Žinoma, idealiausia būtų patiems valdyti ligoninę, tačiau per pastaruosius kelis metus ligoninė „nuvaryta” tiek, kad neįmanoma jos išlaikyti, todėl priimamas kraštutinis sprendimas – prijungimas. Tokiu atveju manome, kad geriausiai būtų priklausyti perspektyviai gydymo įstaigai – kažkuriai   Vilniaus ligoninei. Nežinome, ar toks sprendimas buvo svarstytas, ar derėtasi dėl tokios pozicijos, tačiau šiandien turime valdančiųjų suformuotą sprendimą – jungtis prie regiono, t.y.  VšĮ Ukmergės ligoninės, kuri, manome, nėra perspektyvi. Nors Ukmergės rajono meras prijungimą pristatė išsamiai ir ateities planuose netgi su pakankamai dideliu pelnu, tačiau neįvardino paties svarbiausio – kaip bus su jaunais specialistais, kurių šiai dienai trūksta periferijos gydymo įstaigose, tačiau ne Vilniuje; kaip bus sprendžiamas gyventojų pavežėjimo iki gydymo įstaigos klausimas maršrutu, kuris nėra išvystytas. Juk gyventojams reikia ne būsimų pelno rodiklių, o saugios ir patikimos socialinės aplinkos. Todėl su tokiais rajono valdymo ypatumais, panašu, kad bus „išparceliuotos” visos rajono įstaigos (arba visoms įstaigoms vadovaus deleguoti žmonės iš Ukmergės) ir galiausiai pati savivaldybė ateityje bus prijungta prie Ukmergės.

DSC_0011JONAS PURVANECKAS

Apie kokį ligoninių sujungimą kalbame? Ukmergė turi savo ligoninę ji ir liks, o širvintiškiai liks pamestinukų vietoje. Jau buvo aišku kadencijos pradžioje, kada merė su pavaduotoja pradėjo gydymo įstaigų reformą, o dabar jau turime ir rezultatą. Keista, kad tam pritaria ir Liberalų sąjūdžio  tarybos narys D. Valkauskas. Kur buvo rajono tarybos pozicija, kada tvirtino šimtus tūkstančių eurų reklamoms, reprezentacinėms išlaidoms, perskirstė socialinei paramai nepanaudotas lėšas, o gydymo įstaigai neliko. Pasidomėjus kaip kiti rajonai sprendžia šią problemą, išgirstame, kad beveik visi remia gydymo įstaigas, todėl akivaizdžiai matome kaip rūpinamasi rajono gyventojų sveikatinimo problemomis.

atsisiųsti (1)DARIUS VALKAUSKAS

     Šiandieninė situacija sveikatos srityje rajone ir Lietuvoje labai neaiški ir jautri. Kalbos apie Širvintų ligoninės ateitį sklando jau pakankamai seniai.  Koks ligoninės likimas laukia diskutuojama turbūt  nuo 2010 metų. Pirmadienį buvo pristatytas ekspertų ruoštas Ukmergės ir Širvintų ligoninių sujungimo projektas. Pristatytas projektas Tarybos nariams priimti sprendimui ar mes jį toliau vystome, ar bandome ieškoti kitų sprendimų. Tik ir ar jų daug? Atsakymo tikrai dar neturiu, bet vertinti situaciją galima. Dabartinė padėtis  Lietuvoje sveikatos srityje turi daugiau klaustukų negu atsakymų.

        Turbūt pirma ir svarbiausias klausimas, kodėl du rajonai bando sujungti savo ligonines į vieną. Atsakymas: ne iš gero gyvenimo. Pasakyti, kad Ukmergės ligoninei mes šiuo metu labai reikalingi ,nelabai tikėtinas. Esmė: neaiški sveikatos kryptis Lietuvoje mažuose rajonuose. Numatoma sveikatos ministerijos kuriama reforma rajonuose slepiama, gal net galime įvardinti sveikatos ministro nenoro pasižiūrėti vietoje (ministras žada jau 4 kartus užsukti į Širvintas) ir išgirsti, kokioje situacijoje gyvena mūsų ligoninės, tai bendras valstybės požiūris į sveikatos padėtį ir ateitį. Girdime tik mažinti, tačiau ką darysis su perpildytomis didžiosiomis ligoninėmis, su pacientais, kurie grąžinami  dėl vietų trūkumo gydytis į Širvintas, neaišku.  Grįžtant prie Širvintų ligoninės ir žiūrint iš finansinės pusės, ar gali išgyventi ligoninė, kai atlyginimams sunaudojama bdaugiau kaip 80 proc. pajamų? Tai kas belieka vaistams, komunalinėms išlaidoms, pastatų eksploatacijai? Likusių pinigų tikrai nebepakanka elementariam ligoninės išlaikymui. Net ir padidinus per paskutinius metus Širvintų ligoninėje suteiktų paslaugų skaičių, nebuvo pasiektas norimas rezultatas. Gautos didesnės lėšos nepagerino situacijos.

        Susitikime pirmadienį, pristatant projektą, klausiau: kiek mūsų, iš esančių, gydosi Širvintų ligoninėje? Turbūt kad tik retkarčiais užklystame. Ar ir mes visi nesame kalti, kad renkamės ne Širvintų ligoninę o važiuojame į Vilnių, Ukmergę ir kitas gydymo įstaigas. Turbūt, kad tai rezultatas ne tik emigracija , bet ir nenoras patiems gydytis vietinėje ligoninėje.  Paprasčiausiai žmogus renkasi ir ieško ten, kur jam atrodo patogiau, greičiau ir suteikiamas pilnas kompleksas paslaugų. Kaltinti, kad neturime  gydytojų irgi negalima. Jų yra, atvažiuoja iš kitų miestų. bet ar yra motyvacijos užsibūti, kai negali kelti kvalifikacijos, nes nėra pacientų. Kai užsidarius skyriams gimdyti, operuotis, rimčiau gydytis važiuojame kitur. Pagrinde pagalba teikiama vyresnio amžiaus pacientams.

      Visa ši situacija verčia ieškoti sprendimų, Ukmergė parodė iniciatyvą,  nes ji irgi sprendžia išgyvenimo klausimus, kurie bus aktualūs netolimoje ateityje. Pliusus matau dėl paslaugų teikimo, dėl materialinės bazės išplėtimo, dėl administravimo išlaidų. Minusai -  ar tai geriausias sprendimas, įmonės valdymo, sprendimų galimybės praradimas?

       Dabar turime galimybę rinktis su argumentais tik iš vieno pristatyto varianto, bet ar turime dar daugiau noro ir galimybių rinktis, parodys sekančios dvi savaitės iki tarybos posėdžio.

atsisiųstiIRENA VASILIAUSKIENĖ

     Nuo 1998 m. Širvintų ligoninėje prasidėjo restruktūrizacijos etapas, vadinamas Sveikatos apsaugos ministerijos mažųjų ligoninų optimizavimo planu: uždaryti neurologiniai, akušerijos ir nėštumo patologijos, chirurgijos, vaikų ligų skyriai. Išlikusios reanimacijos ir skubios pagalbos visą parą budinčio chirurgo paslaugos buvo neapmokamos.

     Apie įvairius variantus išlaikyti ligoninės esamus skyrius  diskutuojama ir Savivaldybės tarybos Socialinio, sveikatos apsaugos ir šeimos komiteto posėdžiuose, ir sveikatos įstaigų kolektyvuose. Dar 2015 m. bandymas restruktūrizuoti ligoninę, prijungiant prie PSPC, sulaukė didelio PSPC vadovų ir dalies politikų pasipriešinimo.

      Zarasų, Šilutės ir Pakruojo rajonuose buvo bandyta restruktūrizuoti prijungimo būdu ligoninę ir pirminį sveikatos priežiūros centrą, tačiau dėl pakeistų teisės aktų įgyvendinti šio plano nepvyko nei vienai iš išvardintų rajonų sveikatos įstaigų.

      Ieškojome  geriausio sprendimo Širvintų gyventojams, kuris padėtų ligoninei pelningai vykdyti veiklą nemažinant skyrių ir paslaugų.

     Vienas iš variantų – jungimasis su Ukmergės,  kuri turi regiono ligoninės  statusą, ir jos veikla yra pelninga. Tai viena iš geresnių išeičių, leisiančių Širvintų ligoninei išlikti.

       Sveikatos apsaugos ministras A.Veryga, prieš dvi dienas lankydamasis Molėtų savivaldybėje, sakė, kad mažųjų ligoninių optimizacijos planas bus pateiktas jau šiais metais. Išeities pasiūlė ieškoti pačioms savivaldybėms.

     Bendraudami su Vilniaus teritorinių ligonių kasų atstovais, su Sveikatos apsaugos ministerijos specialistais bei Ukmergės rajono savivaldybės tarybos nariais, sveikatos įstaigų administracija, medikais, ieškome geriausio Širvintų rajono  gyventojams sprendimo, kuris padėtų ligoninei išlikti.

      Sujungus Ukmergės ir Širvintų ligonines būtų plečiamos ambulatorinės paslaugos, organizuojamas pavežėjimas, socialinio transporto paslauga, daugėtų Autobusų parko transporto  maršrutų. Sieksime, kad būtų skirtas papildomas  greitosios ekipažas Širvintų rajono ligoniams aptarnauti. Sujungus Ukmergės ir Širvintų ligonines, širvintiškiai  gautų kokybiškesnes sveikatos priežiūros paslaugas, turėtų puikias sąlygas gydytis naujai renovuotame vidaus ligų ir reanimacijos skyriuje Ukmergėje, esant poreikiui, naudotis transporto paslaugomis.

DSC_125-1-1VYTAS ŠIMONĖLIS

Savivaldybės valdomos medicinos įstaigos, tai ne privačios (akcinės) bendrovės, kurių pagrindinis tikslas gauti pelną iš vykdomos veiklos. Be abejo, Savivaldybės įstaigos turi būti valdomos efektyviai ir racionaliai ir suteikti mūsų gyventojams prieinamas bei kokybiškas paslaugas. Šiandiena visi supranta, kad rajoninėse ligoninėse neracionalu ir, ko gero, neįmanoma būtų suteikti visų kokybiškų bei saugių medicininių paslaugų, t.y. turėti ligonines su visais skyriais. Bet kas planuoja pertvarkas turi žinoti ir garantuoti kokias paslaugas mūsų rajono gyventojai gaus ateityje čia, Širvintose. Šios dienos pertvarkos iniciatoriai to pasakyti negali, nes sveikatos politiką formuoja Sveikatos apsaugos ministerija  ir per Ligonių kasas skirsto pinigus ligoninėms. Savivaldybės, kaip ligoninių steigėjos, tik prisideda (arba bent netrukdo) prie šių įstaigų veiklos. Mūsų savivaldybėje atsitiko priešingai. Savivaldybės valdžia savo neteisėtais veiksmais atleisdama sveikatos įstaigų vadovus, paskleidusi melą apie ligoninės veiklą ir ten dirbusius gydytojus, Savivaldybės taryboje turimais daugumos balsais priėmusi sprendimą dėl sveikatos įstaigų reorganizavimo, prijungiant polikliniką prie ligoninės, kuris taip ir nugulė stalčiuose, įnešė dar daugiau sumaišties ir  nuostolių ligoninės veikloje. Ar Jūs kur nors girdėjote, kad  Lietuvoje taip su sveikatos įstaigomis pasielgė arba apie jas taip  pasisakė kokios nors savivaldybės vadovas? Pertvarkos būtinos, bet ne  rajoninėse savivaldybėse gyvenančių žmonių sąskaita, todėl kitų savivaldybių vadovai pirmiausia reikalauja aiškumo. Nesvarbu kur žmogus gyvena, Vilniuje ar Širvintose, jis turi turėti tą pačią galimybę gauti kokybišką medicininę paslaugą.

          Taigi,  kas formuoja sveikatos politiką ir ją finansuoja, turi pasakyti, kad tokiuose rajonų centruose kaip Širvintos (tokių ligoninių Lietuvoje yra ne mažiau 14) bus prieinamos ir garantuotai teikiamos ( konkrečiai nurodytos) medicininės paslaugos. Kitas medicinines paslaugas mūsų gyventojai galės pasirinkti Ukmergės ar Vilniaus (įvardintose) ligoninėse. Kol to nėra, visos pertvarkos, tai tiesus kelias į susinaikinimą.

           Ukmergės savivaldybės ir ligoninės vadovai šiandieninėje situacijoje pirmiausia sprendžia savo problemas, tai natūralu ir suprantama. Jie jokių, toliau siekiančių, įsipareigojimų duoti negali. Vėliau, situacijai keičiantis, priims tokius sprendimus, kurie bus naudingi Ukmergei.

V.MateikaVIDMANTAS MATEIKA

     Ko gero reikėtų pradėti kalbą nuo mūsų rajono savivaldos valdymo. Daug kas rajone priklauso nuo mero ir valdančiosios tarybos narių. Šiandien mūsų Širvintų rajoną valdo  merė, kuri gavo didžiausią gyventojų pasitikėjimą. Ir ji neša didžiausią dalį atsakomybės už mūsų rajono įstaigas ir jų veiklą. Opozicijos tarybos nariai taip pat stengiasi prisidėti prie Tarybos darbo, tačiau opozicijos minčių, pasiūlymų ar pastabų niekas neklauso ir negirdi.

      Kiekviena savivalda turi tam tikrą veiklos strategiją, kuri priklauso nuo tuo metu valdančių tarybos narių ir mero. Šiandieninėje mūsų rajono valdymo strategijoje aš nebematau sveikatos sistemos tobulinimo arba investicijų į sveikatos sistemą. Prioritetai, kurie sudėlioti šios valdžios, visiškai neatitinka to gero savivaldos valdymo.

      Pirmadienio susitikimas dėl ligoninės man pasirodė ne pasitarimas, o pristatymas to, kas jau nuspręsta, tai yra Širvintų ligoninės prijungimas prie Ukmergės ligoninės. Tiksliau, Širvintų ligoninės nebelieka, paslaugų teikimą širvintiškiams perima Ukmergės ligoninė. Tų paslaugų didžiąją  dalį gausime Ukmergėje. Pagal pateiktą informaciją Ukmergės ligoninė kaip ir pasiruošusi suteikti kokybiškas medicinos paslaugas mums – širvintiškiams – netgi su pavežėjimu. Deja sutartyje yra numatytas iš Širvintų bendras biudžeto finansinis prisidėjimas. O gal mums vertėjo kiekvienais metais skirti po tam tikra procentą iš biudžeto ir šiandieninė situacija mūsų ligoninėje būtų visai kita, negu yra kalbama?

      Panagrinėkime rajono biudžetą. Didžiulės sumos skiriamos renginiams, savireklamai, grožiui. Aš nesakau, kad to nereikia. Bet jeigu turime rinktis, tai sveikatos apsauga kur kas svarbesnė ir labiau reikalinga, o renginiai galėtų būti ir kuklesni.

      Dalis kompetentingų medikų paliko gydymo įstaigas po merės įvestos destrukcijos gydymo įstaigose. Buvo neteisėtai atleisti vadovai, bandoma buvo apjungti pirminę sveikatos priežiūrą su antriniu lygiu Ir tai turėjo didelę įtaką mūsų rajono žmonėms  pasirenkant gydymo įstaigas.

        Norint įvertinti mūsų ligoninės situaciją turėtume turėti audito išvadas ir kalbėtis apie galimus ligoninės gelbėjimo variantus, tikimės gal pateiks. Deja, skaičiai kalba už save: 54 proc.  Širvintų raj. gyventojų gydosi Vilniuje,  11 proc. Ukmergėje ir 35 Širvintose (iš pristatymo). Paklausus, kodėl jie renkasi kitas gydimo įstaigas, atsakymas paprastas – kokybė. Norėdami įvertinti mūsų ligoninės situaciją, turėtume turėti audito išvadas ir pilną ataskaitą.

      Širvintos nėra didelis rajonas, suprantu, kad visų gydimo paslaugų gal ir negalime turėti, bet kelis pagrindinius skyrius ir konsultuojančius gydytojus tikrai galime turėti. Tereikia įdėti pastangų. Sako, kad neprisišaukia jaunų specialistų.  Žinau, kad kai kurios ligoninės gydytojams rezidentams apmoka rezidentūros studijas su sąlyga, kad jie ateis pas juos dirbti. Tą patį galėtume padaryti ir mes.

     Kai kadencijos pradžioje pasitarime tuometinė ligoninės direktorė L.Meškauskienė mums pristatinėjo viziją, kaip galima ligoninei  išgyventi, viskas buvo gražiai ir logiškai sudėliota. Gaila, kad valdantieji, vedami politinių asmeniškumų, siūlymą atmetė. Tuomet jie kritikavo direktorę, kad nori uždaryti vaikų skyrių tam, jog išgyventų ligoninė. Tačiau štai praėjo treji metai ir tie patys valdantieji nemato reikalo turėti Širvintose ligoninės. Ar taip smarkiai pasikeitė jų nuomonė?

          Aš, kaip Tarybos narys, šiandien nesu gavęs ligoninės audito ataskaitos ir nežinau tikrosios situacijos.  Nežinau, kas ir kokius kitus gelbėjimo planus siūlė. Tegul deda pilną ataskaitą ant stalo ir visi kartu galbūt surastume kitą sprendimą.

      Aš džiaugiuosi  mūsų kaimynais ukmergiškiais, jie bando ne tik išlaikyti medicinos paslaugas, bet jas plėsti ir modernizuoti. Jie sugeba biudžete kasmet rasti pinigų ne tik medicinai, bet ir bendruomenių patalpų išlaikymui.

         Turime suprasti, kad ligoninės neteksime. Tai bus Ukmergės ligoninės filialas ir konsultacinė poliklinika. Pati ligoninė bus Ukmergėje. O mes liksime ambulatorinis bažnytkaimis.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

30 Komentarai (-ų)

 1. Pries tai rasiusiam sako:

  Zinoma, kam ta ligonine, juk cia plastiniu operaciju nedaro, nei ka nusiubia, nei ka pakoreguoja, nei palygina. O kai kas, matyt, medicina tik taip ir isivaizduoja. O kai kuriems tarybos nariams tai irgi viso spec.skyriaus reikia. Musu ligonineje tokio nera.

 2. nu kas sako:

  toj ligoninej gydosi?…mere -ne, tarybos nariai kalbejo, kad irgi ne…tai kam jos reik?

 3. pasekmė sako:

  Ligoninės uždarymas yra žiauroka pamoka tiems penkiems tūkstančiams gyventojų, kurie 2015 metais balsavo už dabartinę merę, vicemerę ir Valkauską.

 4. Pastebėjimas sako:

  Labai gaila, kad daugelį rajono gyventojų užbūrė krištolinės pasakos. Bent gal ligoninės uždarymas bus tas įvykis, kuris privers atsitokėti ir pagalvoti prieš einant balsuoti per būsimus savivaldybių rinkimus.Kaip gali būti kitokia padėtis medicinoje, jei abiem įstaigom vadovauja ištikimos, bet apie mediciną mažai benutuokiančios direktorės. Bet baisiausia, kad merė viešai moko gydyti daktarus, kurie 10 m. vargo, kad baigti mediciną. Tai kaip gali netrūkti rajone specialistų, kurie yra laisvi žmonės ir renkasi bei žiūri kur geresnės sąlygos ir kur valdžia rūpinasi ne savo išvaizda, o paprastų žmonių gyvenimu bei rodo pagarbą jiems.

 5. Tai kad ligoninei seniai galas sako:

  Medicininių paslaugų seniai važiuojam ieškoti į Vilnių ar į Ukmergę. Dar 2002 metais gimdyti greitoji mane vežė į Ukmergės ligoninę, kai tėvui prireikė chirurginės pagalbos 2007m iš Širvintų priėmimo skyriaus tėtį išvežė į Vilnių, nes tuo metu dirbanti darbuotoja sakė, kad tokių chirurginių paslaugų seniai Širvintų ligoninė neteikia, nėra skyriaus, nėra gydytojų. Susirgus vaikui vėl iš Širvintų važiavom į Ukmergės ligoninę. Nu aš tai man prireikusių gydymo paslaugų Širvintų ligoninėje seniai negavau. Per tiek metų jau visi įpratom medicininių paslaugų ir pagalbos ieškoti kitose medicininėse įstaigose, nes BLOGA LIGONINĖJE padėtis ne pernai ir ne šiemet atsirado. Gerų gydytojų Širvintoms trūko jau seniai.

 6. superis sako:

  Paskaičiau komentarus. Visi geri, teisingai parašyta. Mielieji nevarkite, jau viskas nuspręsta. Nuo liepos ateis vadovauti pavaduotoja iš Ukmergės ligoninės. Gausit visi atleidimo iš darbo įspėjimo lapelius ir prasidės procesas. Mes pirmieji uždarom ligoninę Lietuvoje, tai bent gyvenimas geras Širvintose. Viskas buvo aišku, kai išsirinkote pažadukę, tikėjote, o ji melavo akiplėšiškai, patikėjote geresniu gyvenimu, nors kai kurie garbingi politikai sakė, kas bus prie ŽP, bet netikėjote. Nebūkit kvailinami, jau pamatėte kaip gyvename čia. Nedarykite tokių klaidų po metų kai vėl rinksime rajono tarybą, merą. Susimastykite, pagalvokite, jinai tai pabėgs, nes reiks atsakyti ką padarė ,,gero“, o mes liksime su didelėmis nosimis ir skolomis.

 7. O sako:

  O jei iš Širvintų medicinos dar 2 medicinos-ekonomes patraukus, tai išvis bėdų kaip nebūta :)

 8. >A sako:

  Jei turi galvą ant pečių, pasirinkimai visada yra, o jei makaulę tik blond spalva puošia, tada tikrai bėda… 100EUR nuo betono, 200EUR nuo našlaičių, 1000 nuo angelo , žiūrėk ir ligoninės skolos atiduotos.

 9. Uuu sako:

  Gaila, kur ritamės?

 10. A. sako:

  Ko tie politikai s… mala. Taigi ligonine II varianto neturi- arba uzsidaro arba jungiasi. Kokia Vilniaus lig.jungsis Sirvintas….baikit juokinti… pasimt nuvaryta praskolinta pastata???? AR SUPRANTAT KAD NERA PASIRINKIMO

 11. kur klausė kam sako:

  https://www.delfi.lt/verslas/verslas/vilnieciai-atnese-simasiui-siuksliu.d?id=78043561
  va pažiūrėkit, kokie Vilniečiai pilietiški. ką čia musiškei padovanoti reikėtų?

 12. Stasei sako:

  Manau peticiją palaikytų ne vienas Širvintiškis. Gal Neringa galėtų tekstuką parašyt? O visai neprošal būtų ir pensininkų piketukas dėl ligoninės po savivaldybės langais… Kaip jums idėja?

 13. kur klausė kam sako:

  nereikia tikėtis, kad jums ar jūsų artimiesiems neprireiks gydytojo pagalbos ir skubiai. Taip nebūna gyvenime, va tada ir suprasit savo klausimo beprasmiškumą. O jei čia negyvenat, o savo gyvenamojoje vietoje turite tinkamą medicininę pagalbą, tai leiskite spręsti čia gyvenantiems, ko mums reikia, o ko ne. Savo vizijas įgyvendinkit savo kieme ir patys naudokitės jų vaisiais, o mes norime mums konstitucijoje garantuotos tinkamos sveikatos priežiūros.

 14. kam sako:

  ta ligonine….

 15. Stasė sako:

  Gal kas sugebėtumėt kokią peticiją sukurti, kur primintume merei rinkiminius pažadus, visas savireklamai skirtas lėšas skirti ligoninės, gerai apsvarsčius galimas jos veiklos sritis, reikmėms. Ten tiktų ir pavežėjimui numatytos lėšos. Tada galima ir kokį paramos koncertą su vietos saviveiklininkais padaryti. Manau, kad savo ligoninei paaukotų ir žmonės. Tik reikia konkrečiai numatyti kas liks. Na ir labai svarbu vadovas, kuris būtų bent jau truputį patriotas, o svarbiausia specialistas, o ne visų galų meistras, kaip PSPC iš kurio pacientai masiškai bėga. Galėtų būti ir lepas, va per metus ir pasimatytų ką gali. Manau, kad ir kolektyvas paremtų. Ech, rinkėjai, rinkėjai, išrinkot destrukcijos meistrę, tai taip miestą sudarkė, kad nebeliko mūsų plento gatvę puošusių obelų, kur tik galėjo, betono pridrėbė, kalba apie gyvenimo kokybę, o šalia daugiabučio jau ir skalbinių pasidžiauti negalima, jai, matot, akis bado… taigi jaunimas, bandom kurti peticiją, nes jums čia dar ilgai gyventi. Tai kas parašyta, kad Širvintose gyventi gera, kelia klausimą, kam? Man tai ne.

 16. sako:

  Viską jungiam, naikinam, žmonių mažėja. Tai ir rajoną naikinkim. Nereikės merės ir visų gražių moteriškių. Galvojat būtų blogiau

 17. nevaldantysis sako:

  ir vėl tik kaltinimai be jokių konkrečių pasiūlymų – ar čia vienintelis pasiūlymas surasti pastovų vadovą ?
  Pirma – nei vienas protingas žmogus neis vadovauti, nes padėtis tragiška+reiks bendraut su neprognozuojama valdžia.Antra – naujam vadovui pritraukt naujus gydytojus – be šansų, reikia tam daug pinigų o jų nėra.Nebent surastų kokį aferistą kuris dar pasipelnytų metus kitus.

 18. Atsakymas ,,Apie politiką" sako:

  Ką Jūs siūlote opozicijoje esantiems tarybos nariams? Muštis su savivaldybės vadovėmis? tiesiog opozijos tarybos nariai yra labai kultūringi, jie savo siūlymus teikia, tik niekas jų negirdi arba perkreipia kitaip

 19. Ne(si)valdančiajam sako:

  Labiausiai patinka “baltųjų rūmų” užsakomieji komentatoriai, kurie toliau vienos, krikštolinės tiesos nieko nemato. Nėra tokių situacijų, kad nebūtų išeities. Jei kiti rajonai susitvarko su ligoninėmis, tai ir Širvintos ne išimtis, tik reikia norėti ir , kad ligoninei pripuolamai vadovautų ne LEPai ar “megėjai” iš savivaldybės, o pastovus direktorius. O visa kita yra padaromi. Ne šventieji puodus lipdo.

 20. nevaldantysis sako:

  kaip balsuosit pe kitus rinkimus bus matyt:)
  Oligoninei krachas jau šiandien.Nu ir kas kad rėksit, streikuosit,ar no to ligoninės būklė pagerės???
  Nubalsuos nesijungti – ir kas iš to, kam nuo to bus geriau – gyventojams, lb abejoju.neprisijungus atsiras gydytojų, išnyks skolos, kas bus po mėnesio – vėl streikuosit kad norit jungtis bet jūsų nenorės nes būsit dar didesnėj duobėj.
  Negirdėjau nei vieno kito rimto, ne politikavimu grįsto pasiūlymo – ką daryti jei nesijungti????

 21. Prisijungusiam sako:

  geriau reikia telktis ir rinkimuose pasakyti, ką galvojame apie dabartinę daugumą. Pakaktų pakeisti daugumą taryboje ir situacija, jei ne 180 laips, tai bent 90 pasikeistų

 22. Prisijungiu sako:

  Už ligoninės naikinimą reikalauju Širvintų rajono savivaldybės merės ir visos administracijos atsistatydinimo.

 23. Nu va, galas sako:

  Labiausiai dėl betvarkės reikia kaltint Valkauską su Vasiliauskiene. Liberalas su konservatore, rūpūs miltai! Nebūtų prisidėję prie tos Pinskuvienės, nekokios reputacijos moters (balsų pirkimai, išmesta iš viceministrų ir t.t…), nebūtų turėjusi Pinskuvienė daugumos, gal kitaip viskas būtų pakrypę, bent jau gydytojų nebūtų išvaikę. Nesigydo, mat, Valkauskas Širvintose, tai jį galimai Pinskuvienė gydo… Matosi, begalvis likęs.

 24. klausimas sako:

  ar bus paremiančių Pakalnį, kuris teigia, kad merė turi atsistatydinti? Ar bus viešai organizuotai protestuojančių prieš tokį ligoninės praradimą?

 25. Apie politiką sako:

  ką ir besakysi, pozicija ir vėl laimės rinkimus, nors daug nesąmonių ir blogų darbų padaryta. Paskaičiau apie steigiamąjį socdemų darbo partijos susirinkimą ir pasidarė aišku, kad opozicija bus bejėgė ką nors padaryti. Iš esmės opozicija yra silpna ir nieko negalėjo ir negali prieš pastatyti valdantiesiems. Kas ta opozicija, o gi buvę merai, administracijos darbuotojai, kurie įpratę vadovauti ir galvoja, kad parašius kelis skundus, pasisakius Neringos laikraštyje, kartą susitikus su rinkėjais merė bus įveikta. Ne tokiam darbui reikia veiklių charizmatiškų, atsidavusių asmenybių. Šiandien tokių asmenybių opozicija pasiūlyti negali, gaila.

 26. Taiklu sako:

  Labai taikliai pastebėta, kai krikštolinės žiniuonės imasi vadovaut, tai nieko gero nelauk. Kokia tau įstaiga atlaikys tokią naštą bei eksperimentus??? Lieka tik stebėtis kaip medikai dar išlaiko tokius vadybos krikštolus.

 27. širvintiškė sako:

  Kai tokie specialistai kaip Irena ar Živiliukas, Ingridutė, Ilonėlė gali suprasti apie mediciną. Gražinkitės ir toliau, tik negalvokite kad jums niekada nereikės tokių paslaugų. Turite pasakyti-aš nesuprantu, bet manau…prisiimti atsakomybę už pasekmes. Prisiminkit lazda turi du galus, nemanau, kad išlėksite į užsienį gyventi.

 28. Marazmas sako:

  Apie kokį pavežėjimą čia Vasiliauskienė kliedi. Tą jau girdėjome 2009m. kai uždarinėjo akušeriją ir chirurgiją. Bet jo kaip nėr, taip nėr. Iš kitos pusės jokių paslaugų už dyką nebūna. Tai ar nepaprasčiau būtų “pavežėjimo pinigais paremti ligoninę???

 29. širvintiškė sako:

  Tai genocidas.Sveikato apsauga naikinama lietuvoje
  tuo seka ir Širvintų rajonas.Į ukmergę per dieną važiuoja
  tik 4 autobusai.Tuo viskas ir pasakyta apie medicinos
  prieinamumą

Jūsų komentaras:


× devyni = keturiasdešimt penki

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]