Per Širvintų rajoną nusidrieks nauja dujotiekio trasa    Savivaldybės administracija vėl lipa ant to paties grėblio - išsisukinėja nuo atsakymų    Įstaiga kandidato nereklamavo, bet klientai plakatą nufotografavo    Šiltos eilės ir muzika sielai    Policija dėkoja   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Siekiama didinti savivaldybių kontroliuojamų įmonių veiklos viešumą ir skaidrumą

    Lietuvos_savivaldybesŠiandien Vyriausybė posėdyje pritarė Ūkio ministerijos siūlymui stiprinti valstybės nuosavybės funkcijas – siekiama VšĮ „Stebėsenos ir prognozių agentūra” suteikti įgaliojimus stebėti savivaldybių kontroliuojamų įmonių veiklas, analizuoti rodiklius ir kasmet rengti šių įmonių veiklą apibendrinančias metines ataskaitas bei teikti pagalbą savivaldybėms su įmonių valdymu susijusiais klausimais. Taip pat siekiama sudaryti lankstesnes sąlygas valstybei ir savivaldybei pasitraukti iš viešųjų įstaigų, kurios nevykdo veiklos arba kurių vykdomoje veikloje netikslinga dalyvauti.

      „Šie pakeitimai labai reikalingi siekiant dar didesnio savivaldybių kontroliuojamų įmonių veiklos viešumo ir skaidrumo bei užtikrinti valstybės valdomų įmonių veiklos koordinavimo nepriklausomumą. Šiuo metu VšĮ „Stebėsenos ir prognozių agentūra” nėra nustatyta pakankamai įgaliojimų ir funkcijų, kurios leistų gauti informaciją iš institucijų apie savivaldybių kontroliuojamų įmonių veiklą, jų rezultatus ir sprendimus, taip pat tokią informaciją gauti tiesiogiai iš valstybės ir savivaldybės valdomų įmonių”, – sako ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

        Taip pat dabar valstybė ir savivaldybė negali parduoti jai nuosavybės teise priklausančių viešosios įstaigos dalininko teisių, jeigu, steigiant VšĮ ar didinant VšĮ dalininkų kapitalą, investavo valstybei ar savivaldybei nuosavybės teise priklausantį nekilnojamąjį turtą ar VšĮ yra valstybės ar savivaldybės turto panaudos gavėja, nors jai dalyvauti viešosios įstaigos veikloje netikslinga.

Vyriausybės patvirtinti Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo ir Vietos savivaldos įstatymo pakeitimai bus teikiami svarstyti Seimui.

LR Ūkio ministerija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


vienas + du =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]