Per Širvintų rajoną nusidrieks nauja dujotiekio trasa    Savivaldybės administracija vėl lipa ant to paties grėblio - išsisukinėja nuo atsakymų    Įstaiga kandidato nereklamavo, bet klientai plakatą nufotografavo    Šiltos eilės ir muzika sielai    Policija dėkoja   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Širvintose įtariama didelio mąsto gyvūnų nepriežiūra

33344855_1926343260738217_8703321659894923264_n/ Žirgų globos asociacija /

  Gegužės 14d. sulaukėme telefono skambučio, kuriuo susirūpinusi moteris pranešė mačiusi Širvintų raj., visai šalia kelio, keturis poni veislės arklius. Pašnekovės surinktoje vaizdinėje medžiagoje akivaizdžiai išsiskyrė vienas ponis, kurio kanopos buvo stipriai peraugusios. Atsiųstose nuotraukose vieno ponio kanopų būklė gerokai skyrėsi nuo kitų trijų, tai nustebino, todėl nusprendėme susidariusios situacijos priežastis aptarti su gyvūnų šeimininku.

     Atvykę į nurodytą vietą, radome ne tik minėtus keturis ponius, bet ir nemažą bandą kumelių su kumeliukais, eržilus, kastratus. Visų vizito metu pamatytų arklių kanopų būklė buvo išties prasta. Pagal galimybes apžiūrėjus vidines gyvūnų laikymo patalpas šiame ūkyje, pastebėjome, kad jos neatitinka gyvūnų gerovės standartų – ilgą laiką nevalyti gardai, patalpose trūksta apšvietimo, patalpų konstrukcija pasenusi, nesaugi, įgriuvęs stogas, ilgą laiką nevalytos geriamo vandens talpos. Be kanopinių gyvūnų, ūkyje taip pat laikoma apie 20-30 šunų, kai kuriems jų akivaizdžiai reikalinga skubi veterinarinė pagalba.

     33223730_1926343257404884_5529147284039663616_nŪkio savininkas A.U., susitikimo pradžioje su asociacijos atstovais bendravęs geranoriškai, teigė, kad ūkyje iš viso laiko apie 40 arklių. Paprašius nustatyti tikslų jų skaičių bei leisti juos visus apžiūrėti ir apsilankyti ne tik lauko ganyklose, bet ir visose uždarose gyvūnų laikymo patalpose, bendradarbiauti atsisakė. A.U. teigė, kad gyvūnų priežiūra užsiima daugelį metų, ją išmano, pagalbos priimti nenori, o pastebėtus pažeidimus vertina kaip nereikšmingus.

      Pokalbio metu, galima buvo įtarti, kad didesnį pažeidimo mąstą ūkio šeimininkas nori nuslėpti, todėl pasinaudojome galimybe nedelsiant susisiekti su teritorine Širvintų raj. Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba ir paprašyti pagalbos. Šis ūkis tarnybai puikiai pažįstamas, todėl inspektorės A.B. vizito sulaukėme vos po dešimties minučių.

      33197426_1926343344071542_5371198972671033344_nAtvykus inspektorei, buvo akivaizdu, kad spręsti esamą situaciją abipusiu sutarimu nepavyks. Pastebėtus pažeidimus pripažino ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotoja, todėl šio neoficialaus vizito metu, ji, bendraudama su gyvūnų šeimininku, rekomendavo su asociacijos atstovų išsakytomis pastabomis sutikti ir imtis skubių veiksmų trūkumus pašalinti, nes kitaip galima tikėtis administracinės atsakomybės. Gyvūnų šeimininkas A.U. šias pastabas ignoravo ir teigdamas, kad nebeturi daugiau laiko pokalbiui, išvyko.

      Oficialiu raštu kreipėmės į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą. Rašte nurodėme šiame ūkyje pastebėtus akivaizdžius pažeidimus ir paprašėme atlikti oficialų ūkio patikrinimą bei atsakyti į Žirgų globos asociacijos užduotus klausimus. Laukiame tarnybos atsakymo. Gali būti, kad turėsime dar vieną skaudžią ir sunkiai sprendžiamą, didelio mąsto gyvūnų nepriežiūros situaciją Lietuvoje.

PAPILDYTA 12.00 val.

Apie tai rašoma ir šalies žiniasklaidoje: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/kieta-sirvintu-ukininko-sirdis-erzila-pasmerke-tamsai-ir-vienatvei-bejegi-kumeliuka-visiskam-issekimui-56-977350


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

15 Komentarai (-ų)

 1. Cirkas sako:

  Visiems protingiems ir viska išmanantiems žmonems “ visiems neitiksi, o ir nereikia”

 2. As sako:

  Kad jo gint ir nereikia. Jis pats kuo puikiausiai gali apsiginti. Bet prieš kažką kaltindami ar izeisdami pirma įsitikinkite, ar nemanote kad jūs teikdami tokia neteisybė nieko nepazeidziate ir nesmeiziate?

 3. Koktu darosi sako:

  Ginkis jus ne gine savo kaimyna, drauga ar dar kaip ji pavadinti. Nuotraukos rodo faktus. O dar teko paskaityti senesni straispni apie sita “ukininka”. Tame rasynely atvirom kortom perteikta, kad savininkas uzsiima ne gyvunu veisimu (nors turi tikrai neblogu veisliu), o ju dauginimu komerciniais tikslais. Dauginimas nuo veisimo skiriasi tuo, kad tam zmogeliui dzin kaip jauciasi jo augintiniai, jam tik rupi, kad jie jauniklius atsivestu, kuriuos galetu poto gerai parduot. Tokiems zmonems turetu buti ne tik bauda skiriama, bet ir visam gyvenimui uzdrausta auginti, globoti ar dauginti gyvunus.

 4. Gyvūnų mylėtojams sako:

  Apvažiuokit kaimus. Pamatysit ko nematę. Dauguma šunų pririšti metro grandinėmis, be vandens. Šuniukai ir kačiukai skandinami, karvės tvartuose iki kelių mėšle. Dirbkit.

 5. Kai ginamas smurtas sako:

  Įtarčiau, kad šį gyvūnų “mylėtoją” gina ir jo “puikiai prižiūrimame” ūkyje “problemų nemato” (tikrai “nemato” nei peraugusių kanopų, nei deformuotų sąnarių, nei nešvarių vonių, nei nepastovinčio ant kojų kumeliuko) tie patys savaip akli piliečiai, kurie tradiciškai gina ir kitus gerus dalykus. Pvz.: smurtą prieš vaikus, priekabiavimą prie moterų, mokesčių slėpimą, kontrabandą ir t.t. Bent jau įspūdis toks kyla, skaitant, kaip aršiai liaupsinamas “puikusis žmogus”, leidęs tokiai bandai gyventi skausme ir purve.

 6. Savininkui sako:

  Dėkoju už kvietimą. Mielai išklausysiu ir Jūsų versiją. Mano nr. 864507043 (sutarsim dėl laiko)

 7. To sako:

  Kas pažįsta ir yra buvęs žino tikraja tiesa kaip ir kokiomis salygomis laikomi gyvunai , o “iš muses padaryti drambli” lietuvaičiai moka !

 8. Ir sako:

  Neringa išties labai siūlai nuvažiuoti ir susipažinti pačiai su laikinais gyvūnais ir šunimis ir viską pati pamatysite…

 9. To savininkui sako:

  Kas jus žino ir pas jus buvo tai visi viską teisingai ir žino. O kad ponioms nepatiko ar kas neįtiko tai jau jų beda

 10. savininkas sako:

  Reketas viduri baltos dienos,tai zga.zirgu geroves asociacija,duok kumeliuka ir viskas bus gerai,taciau negavo ir sumale su zemem.tai olga ir dar viena nepilnamete,kad tikrinti manau nors issilavinima toj sriti reik tureti.kas tuo straipsniu tiki,manau nezino situacijos,galiu savo ukely aprodyti ir turesit savo nuomone,krasto naujienos,prasau i svecius,galit su foto korespondentais,turit korespondente liepone,kuri tikra buvusi ir turinti issilavinima,zoo specialiste.isitikinkit,po to rasykit.tegul pasako,bet kuris rajono vet.gyd.kad per ne viena desimtmeti uzmigde nors viena mano sunii,jie visi gyvena iki gyvenimo pabaigos,o parodyti nuotrauka sesiolkos metu suns,kaip jis atrodo paprasta,kaip zmogus simto dvilykos metu.

 11. "aktyviu " pilieciu sako:

  “aktyvus” pilieciai cia visur skundus raso. Ir tik ziuri, kur ir kam galima pakenkti. Jau nuo savivaldybes persimete ir prie eiliniu zmoniu. Gaila, kad ju toks gyvenimo budas – kenkti visiems is eiles. Kai patys yra apgailetini ir nieko nesugeba – belieka tik skusti ir kenkti.

 12. kaimynas sako:

  įdomu kieno užsakymu viskas vyksta

 13. Pagaliau sako:

  Pagaliau gal kad sutvarkys ta gyvūnų kankintoją, dar šunis tegu patikrina kokiom sąlygim laikomi ir kokius ligotus parduoda

 14. Vaje sako:

  Pažiūrėjus nuotraukas ir paskaičius straipsnius, susidaro kraupus vaizdas. Tikėkimės, kad gyvūnais bus tinkamai pasirūpinta. Iš ties apie tą ūkio savininką buvau geresnės nuomonės

 15. Rimas sako:

  Jau čia virš visko, gal nebeturit ką veikti? Šis žmogus tikrai išmano apie gyvūnus ir jų priežiūra, ieškot šudo ne ten kur reikia. Per kažkokias pindas nebus galima vaikams gyvūnų parodyt

Jūsų komentaras:


+ septyni = aštuoni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]