Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Siūloma nevyriausybinių organizacijų taryba

a62382e9f160394ba45c1e91bc37698e/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

    Vienas iš  Širvintų rajono savivaldybės tarybai parengtų sprendimo projektų siūlo: „Sudaryti Širvintų rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybą:

Rytė Bareckaitė, Širvintų rajono savivaldybės Kultūros centro direktorė;

Romualdas Chmieliauskas, Širvintų sporto klubo pirmininkas;

Rima Jasevičienė, Širvintų kaimo bendruomenės „Upė“ pirmininkė;

Neringa Lubytė, Širvintų rajono savivaldybės administracijos Investicijų skyriaus vedėjo pavaduotoja;

Indrė Meilūnienė, Širvintų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro socialinė darbuotoja;

Kęstutis Norušis, Širvintų senjorų klubo narys;

Gintarė Preikšaitienė, Širvintų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vyriausioji specialistė;

Inga Vaickienė, bendruomenės „Mūsų Širvintos“ pirmininkė;

Regina Stakauskienė, Širvintų rajono neįgaliųjų draugijos pirmininko pavaduotoja;

Alina Zapolskienė, Širvintų sporto centro l. e. p. direktorė.“

     Aiškinamajame rašte paaiškinta, kad „Nevyriausybinių organizacijų taryba skirta teikti pasiūlymus Savivaldybės institucijoms dėl Savivaldybės teritorijoje veikiančių nevyriausybinių organizacijų veiklos skatinimo, užtikrintų jų, kaip svarbaus pilietinės visuomenės elemento, veiklos ir plėtros sąlygas, prisidėti formuojant nevyriausybinių organizacijų plėtros politiką. Nevyriausybinių organizacijų taryba yra patariamoji institucija. Tarybos kadencija – dveji metai. Vadovaujantis įstatymu, Savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybos techninį aprūpinimą organizuoja Savivaldybės administracija, o Administracijos direktoriaus įsakymu paskirtas darbuotojas atsako už dokumentų tvarkymą ir saugumą.“

         Iš pirmo žvilgsnio, taryba kaip taryba. Tačiau pasigilinus matyti, kad dauguma jos narių vienaip ar kitaip yra susiję su rajonui vadovaujančia valdančiąja dauguma ir nė vieno, susijusio su opozicija. Ar tokia taryba bus pajėgi lygiaverčiai palaikyti visus nevyriausybininkus?

         Kol kas Tarybos posėdžio data nėra paskelbta, tad laiko tikrai turime. Kviečiame skaitytojus išsakyti savo pastebėjimus ir nuomones apie tarybos sudėtį. Gal net pasiūlyti savąjį kandidatą. Prisiminkime, merą ir tarybą renkame mes, tad jie privalo atsižvelgti į savo darbdavių – rinkėjų – nuomones ir pastebėjimus.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

17 Komentarai (-ų)

 1. Virginijus sako:

  Aš tai galvoju, nieko tuo klausimu nedarysiu, ramiai ant sofos pasėdėsiu. Tikit?

 2. ? sako:

  2015 o gal 2016 m. buvo patvirtinta Širvintų NVO taryba. Gal kas nors girdėjote apie jos veiklą? Gal buvo kur nors kokia nors informacija apie jos posėdžius ar nuveiktus darbus? Aš niekurneradau jokios informacijos apie ją, juolab savivaldybės puslapyje net nėra paskelbta jos sudėties ir kas pirmininkas. O gal aš tik nesugebu rasti? Aplamai Širvintų savivaldybės tinklalapis kažkoks sumautas reikalas. Informacija sudedama taip, kad jos nesimato, lyg įslaptinta. Pvz. Kvietimą deleguoti narius į NVO tarybą radau tik dabar, kai atkakliai ieškojau, pasirodo buvo paskelbta balandžio 19 d., terminas iki balandžio 27 d. Tačiau savivaldybės naujienose šio kvietimo nėra. Peršasi išvada, kad tai padaryta sąmoningai, gal būt bijota, kad narius į tarybą deleguos neparankios t.y. “nesavos” organizacijos?

 3. Zapolskiene sako:

  Vis dar lep?

 4. verta pasijuokti sako:

  iš tokios tarybos. Čia tik merės išrinktieji ir palaimintieji. Siūlau pirmoje eilėje Sarpauską ir A.Skėberienę. Prie merės išrinktųjų turi būti tiek pat ne jos palaimintų, nes kitaip bus žaidimas į vienus vartus, kaip šios kadencijos taryboje.

 5. Anonimas sako:

  jei opozicija pasielgtų pagal jūsų pasiūlymą pinskuvienė ačiū pasakytų,o gal net padėkos raštus parašytų.

 6. jei sako:

  Jei spręs taryba , tai visi žinome kaip bus prabalsuota. Aš manau ,kad reikia ne po vieną sau reitingus keliant dirbti ,o bendrai. Ir aplamai jei jau opozicijos nieks neklauso , o ir balsai nieko nereiškia , siūlyčiau aplamai visai opozicijai pareikšti nepasitikėjimą ir atsistatydinti iš tarybos. Tas pašūkaliojimas nieko nereiškia, nuo to nelengviau!

 7. iš šono sako:

  natūralu, kad valdžia formuoja kišeninę tarybą: tik įstatymų suteiktomis aktyviomis pilietinėmis akcijomis gal būt ką galima pakeisti. Apie tokias priemones nieko nesigirdėjo nuo 2015 metų rinkimų.

 8. kaimynas sako:

  Kęstutis Norušis, kol valdžioje buvo valstiečiai, abu su žmona buvo aktyvūs valstiečių partijos nariai, pasikeitus situacijai pakeitė politines pažiūras ir perėjo pas pinskus.

 9. vien sako:

  pinskuvienės lojalieji

 10. nenustebino sako:

  absoliučiai visi ponios komandos žmonės. Akivaizdus kitų visuomenininkų ignoravimas. Bjauriai viskas vyksta, ne tas žodis. Galėtų- išvarytų nepalaikančius ar kritikuojančius iš rajono. Kaip taip kvailai elgtis leidžia palaikančioji tarybos dauguma tai nesuvokiu. Leisdami kvailintis merei, kvailinatės patys- cirkininkai, ne kitaip

 11. taryba sako:

  tame sąraše yra kandidatų, kurie net nežino kas yra bendruomenė.

 12. Siūlau sako:

  V. Mateiką, A. Amankavičienę, A. Skėberienę, V.Sarpauską

 13. širvintiškė sako:

  pritariu, kad turi skirti atstovus iš nevyriausybinių organizacijų , tokia taryba tikrai nebus objektyvi.

 14. As sako:

  Sarpauska

 15. ojojoj sako:

  Visiškas farsas. Į NVO tarybą atstovus nuo nevyriausybinių organizacijų turėtų deleguoti pačios nevyriausybinės organizacijos, o ne valdžia turi nuspręsti kurios iš jų gali patekti į tarybą.Šitas sąrašas tik dar kartą parodo, kad demokratijos Širvintų rajone nėra…Tokiu pačiu, mano nuomone , neteisėtu principu buvo sudaryta ir ankstesnė NVO taryba, tačiau apie jos veiklą nieko neteko girdėti, galimai ji buvo tik “popierinė”?

 16. Ko jūs norit? sako:

  O po to stebimės finansavimu, palaikymu… Ši sudėtis man labai aiškiai pasako, kas laimės konursus

 17. Taip sako:

  Tai kad jie visi priklauso „merės” šutvei.

Jūsų komentaras:


× šeši = keturiasdešimt du

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]