Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Turėkime drąsos pripažinti praeities klaidas

navickas/ ANDRIUS NAVICKAS, LR Seimo narys /

/ 2018-05-21 /

          Pirmadienis, kaip įprasta, skirtas bendravimui su žmonėmis anapus Seimo pastatų.
Pasinaudojau kvietimu pokalbiui į Širvintas. Prie miesto ligoninės automobilių ir filmavimo technikos sangrūda. Vietiniai paaiškino: “filmuojamos scenos filmui Černobylis”. Simboliška, nes politine prasme Širvintos jau kurį laiką yra tapę Zona, kurioje veikia atskiri dėsniai.
Pavyko pasikalbėti su penkerių partijų atstovais. Jų pasakojimai papaildė vienas kitą ir dėliojosi trikdantis autoritarizmo paveikslas. Ne tik autoritarizmo, bet ir specifinės kleptokratijos.

       Bandžiau būti “velnio advokatu” ir sakyti, kad Širvintos, nepaisant merės Pinskuvienės valdymo stiliaus, tvarkosi. Mano pašnekovai bėrė faktus, kad už padarytus darbus permokėta, jog daug kas daroma, pažeidžiant įstatymus. Nesu prokuroras ar teisėjas, jog galėčiau vienareikšmiškai įvertinti, kiek pagrįsti visi tie kaltinimai, kuriuos išgirdau. Daug kas labai priminė Druskininkų kunigaikštystės kronikas, tačiau šiuo atveju buvo kalbama apie politikę, kuri oficialiai pripažinta pirkusi balsus, kuri visai neseniai tapo G. Kirkilo pavaduotoja….

       Turiu pripažinti, kad šiandien Širvintose ne kartą teko atsiprašinėti už TS-LKD poziciją, Ilgą laiką vietinio skyriaus lyderė buvo moteris, kuri ne tik buvo Pinskuvienės pavaduotoja, bet ir paliko daug politinių griuvėsių. Šiuo metu Širvintų rajonas yra vienintelis TS-LKD skyrius, kur įvestas tiesioginis valdymas. Bandoma versti naują TS-LKD veiklos puslapį, pelnyti žmonių pasitikėjimą. Labai norėčiau, kad turėtume drąsos pripažinti praeities klaidas ir iš jų mokytumėmės, nes, priešingai, vėl ir vėl jas kartosime.

     Kas toliau? Politinė situacija Širvintų rajone sudėtinga, bet tikiu, kad ir šiuo atveju pasiteisins posakis – sutemos yra tirščiausios prieš aušrą, Svarbu, bent jau mažais žingsneliais, judėti tiesos link. Tikiu, kad ne baimei, o kuriančiai bendrystei priklauso paskutinis žodis. Tikiu, kad ateis laikas ir Širvintoms, kai niekam nešaus kalbėti ir elgtis kaip monarchui ar net Dievui.

       Dėkoju Aiste GedvilieneVytautas BudreikaLaurynas Preikša už bendrystę nelengvose pokalbiuose.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

12 Komentarai (-ų)

 1. Anonimas sako:

  Nežinau su kuo jūs ten kalbėjot, bet Širvintų Ts lkd tarybos nekvietėt. Kažin kodėl?

 2. konservatoriams sako:

  o tai kur anksčiau buvot? baidėtės carienės valdžios? bijojot represijų? sukruskit- žmonės laukia konkrečių veiksmų. Atsiplaut po parsidavimo bus sudėtinga. o ir laiko nedaug liko.Tarnavimas pagal komandą “balsuot už” prie gero neprivedė. Nusikalstamai ilgai tylėjot.

 3. patarimas sako:

  Jeigu tie nauji konservatoriai siekia po rinkimų dalyavauti savivaldybės tarybos gyvenime, turi nedelsiant imtis viešų įstatymais numatytų akcijų prieš dabartinius savivaldybės valdymo trūkumus. Tik tokiu atveju jais galima patikėti, kad siekia nuplauti šios kadencijos metu įgytą purvą. Vien tik tiesioginis skyriaus valdymas iš Vilniaus nepadės.

 4. vilties vaikams sako:

  O kur tokių idealistų, kurie rūpintųsi paprastais žmonėms surasti??? Tokių kaip krikštolinis 4, nors vežimu vežk, o idealistų ir altruistų su žiburiu tenka ieškoti :)

 5. Viltis sako:

  Yra viltis, kad konservatoriai Širvintose atgis. Labai norėtųsi, kad ten susiburtų žmonės vedini patriotizmo savo kraštui, sąžiningi ir pasiryžę dirbti vardan tiesos ir šviesos, tikėtis, kad susiburs tie, kurie neparsiduos už postą ar kokią nors šiltą darbo vietelę.

 6. objektyviai sako:

  Objektyviai šiuo metu konservatorių partijos Širvintose nėra. Rinkėjų akyse ji yra nepataisomai sugriuvusi.

 7. Pritariu sako:

  Kad susitiko su partijų atstovais, jau yra gerai. Dabar lauksim kito žingsnio. Susitikimo su žmonėmis. Neringa, parodykit iniciatyvą, Jūs mokate sukviesti žmones.

 8. Įdomu sako:

  Labai įdomu kaip ruošiasi konservatoriai restauruoti savo Širvintų skyrių, jei atvažiuoja seimo narys, o su savivaldybės įstaigų darbuotojais ar gyventojais nesusitinka, nepabendrauja, o eilinį kartą patyliukais išgeria kavos su keliais “išrinktaisiais” ir daro “gilias” išvadas. Kam iš vis vargti ir važiuoti į rajonus, jei išvadas apie carienės autoritarizmą ir iš Vilniaus galima padaryti. Tai kuo gi skiriasi koncervatoriai nuo carienės???

 9. skirta:Įtariu sako:

  įtariu, kad ne be reikalo nervinatės…

 10. Svečiui sako:

  Šiuo metu Širvintose tarp konservatorių ir merės dedamas lygybės ženklas. Tarnystė akivaizdi.

 11. Įtariu sako:

  Vėl Neringa ką sumąstė? Oi kaip reikia ją užčiaupt

 12. Nesilaužykit sako:

  Parašykit, kas konkrečiai su kuo susitiko. Reikia juk savo priešus pažinti ir man

Jūsų komentaras:


du × = keturiolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]