Alytė Skeberienė. Kodėl sutikau kandidatuoti į Širvintų savivaldybės Tarybos narius ? (I dalis)    Balta žiema kviečia džiaugtis kiekviena diena!    Vasario Tarybos posėdis (VIDEO)    Širvintų mieste užpilamos duobės gatvėse    Krantas, į kurį viltis sudėjau   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Vilniaus apygardos teismas: Balsai Ž.Pinskuvienės naudai buvo pirkti

zivile-pinskuviene-5ab655becbb60/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

      Šiandien Vilniaus apygardos teisme paskelbta teismo nutartis paliekanti galioti Ukmergės teismo sprendimą, kuriuo pripažįstama, jog 2015 m. mero rinkimuose buvo perkami rinkėjų balsai Živilės Pinskuvienės naudai.

PAGAL TEISMO NUTARTĮ

        Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija teismo posėdyje išnagrinėjo baudžiamąją bylą pagal nuteistojo Sauliaus Bartusevičiaus gynėjo advokato Arūno Kontrimavičiaus ir nuteistojo Arūno Šarmavičiaus gynėjo advokato Lino Belevičiaus apeliacinius skundus dėl Ukmergės rajono apylinkės teismo 2017 m. spalio 16 d. nuosprendžio, kuriuo:

Saulius Bartusevičius pripažintas kaltu ir nuteistas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – BK) 172 straipsnio 1 dalį 150 MGL (5 649 Eur) dydžio bauda, nustatant šešių mėnesio savanoriško baudos sumokėjimo terminą.

Arūnas Šarmavičius pripažintas kaltu ir nuteistas pagal BK 172 straipsnio 1 dalį 100 MGL (3 766 Eur) dydžio bauda, nustatant šešių mėnesio savanoriško baudos sumokėjimo terminą.

DSC_0014Vadovaujantis BK 72 straipsnio 2 dalimi kaip nusikalstamos veikos priemonė iš Sauliaus Bartusevičiaus valstybės nuosavybėn konfiskuoti 2 009,43 Eur.

Abiem nuteistiesiems kardomąsias priemones – rašytinius pasižadėjimus neišvykti – nuspręsta baigti taikyti nuosprendžiui įsiteisėjus.

  Pirmosios instancijos teismo sprendimo esmė

       Saulius Bartusevičius ir Arūnas Šarmavičius nuteisti už tai, kad kartu organizavo trukdymą asmeniui realizuoti teisę rinkti, o būtent: 2015 m. kovo 15 d. Širvintų rajono savivaldybės II-ojo turo mero rinkimų metu, apie 11.00 val., Saulius Bartusevičius nurodė Arūnui Šarmavičiui iki 2015 m. kovo 15 d., 20.00 val., surasti balsavimo teisę turinčius asmenis, kurie už 5 eurų atlygį sutiktų prabalsuoti už Darbo partijos atstovę Živilę Pinskuvienę, sudaryti ir perduoti jam tokių asmenų sąrašą, po ko Arūnas Šarmavičius 2015 m. kovo 15 d., apie 12.33 val., susisiekęs su I. G., pastarojo paprašė surasti asmenis, kurie už 5 eurų atlygį prabalsuotų už Darbo partijos atstovę Živilę Pinskuvienę, kandidatuojančią į Širvintų rajono savivaldybės mero pareigas, ir I. G. sutikus su tokiu pasiūlymu bei 2015 m. kovo 15 d., apie 14.00 val., perdavus Arūnui Šarmavičiui keturiolikos asmenų sąrašą su vardais ir pavardėmis, kaip tariamai sutikusių prabalsuoti už Darbo partijos atstovę Živilę Pinskuvienę už atlygį, Arūnas Šarmavičius sudarė sąrašą ir apie tai pranešė Sauliui Bartusevičiui, po ko pastarasis, atvažiavęs su automobiliu Audi A6 Avant, valstybinis Nr. (duomenys neskelbtini) minėtą dieną, t.y. 2015 m. kovo 15 d., apie 18.10 val., bute, esančiame adresu (duomenys neskelbtini), iš Arūnas Šarmavičius paėmė sudarytų asmenų sąrašą ir perdavė Arūnas Šarmavičius pinigus, skirtus rinkėjų balsų pirkimui, tačiau vykdoma nusikalstama veika buvo nutraukta policijos pareigūnams sulaikius Arūnas Šarmavičius ir Saulius Bartusevičius. Jų veiksmai kvalifikuoti kaip nusikaltimas, numatytas BK 172 straipsnio 1 dalyje.

          Teismas, išnagrinėjęs abiejų nuteistųjų advokatų apeliacinius skundus ir visą byloje esančią medžiagą bei įrodymus, nusprendė skundus atmesti ir palikti galioti Ukmergės rajono apylinkės teismo sprendimą.

               Apie skundimo galimybę ar įsiteisėjimo laiką nuasmenintoje nutartyje nerašoma.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

19 Komentarai (-ų)

 1. Ramintai sako:

  Širvintų rajone balsai už darbo partiją buvo perkami, ir dėl to aš ir mano šeima niekada nebalsuoju už tokius žmones kaip Pinskuvienė ir jų negerbiu, nes pati mačiau, kaip kaime veikė „štabas“ ir kas jį „kontroliavo“. Taip kad faktai kaip blynai, brangioji, jei tokius renkat, tai taip ir gyvensime – mele, veidmainystėse ir aferose.

 2. ir vėl aš ... sako:

  Labas vakaras kraštiečiai ….
  Ir ko jūs čia ginčijatės ? Negalit perskaityti teismo nutarties ? Teismas pripažino kad pirko ,vadinasi -pirko. :)

  Ar tai jie darė savo valia ,ar buvo paprašyti ,jau kitas klausimas .
  Ir kokia partija dabar neperka balsų ? ;)
  Bet kad negražu ,tai jau tikrai ….

 3. ... sako:

  nejuokinkit- nežinojo? ir neprašė? ir nepirko? ir babkių tam neskyrė? ir perkančių tik 2 buvo? ir pardavusių tik 5?

 4. Raminta sako:

  o varge, kazkas nupirko 5 balsus uz kazka, o kur irodyta, kad buvo prasoma pirkti, as gal pvz kituose rinkimuose gal uzsinoresiu nupirkti konservams 5 balsus, jiems nezinant net, tai ka, konservams ragas?

 5. RINKĖJAS sako:

  Dar kartą aiškiai pasakyta, kad Pinskuvienė rinkimus laimėjo pirktais balsais. Jai reikia ATSISTATYDINTI!!!!!!

 6. aišku sako:

  aišku gali. gi ne ji pirko. kaip ir merė gali- ji nepirko ir neprašė, kad jai pirktų. viskas skaidru ir su reputacija nesipyksta

 7. klausimėlis sako:

  o kaip dėl S. Bartusevičiaus žmonos Vilmos? Ar ji gali toliau taryboje? Vyras perka balsus, o ji be jokios sąžinės graužaties dirba, pluša Širvintų labui!!! Pasityčiojimas iš visų!!!

 8. Ir dar sako:

  Dar 2008 metais, kai Pinskus Seiman kandidatavo, jauni žmonės buvo pajungti važinėti pas išgeriančius su „atlygiais“ir vežti juo balsuoti . Mačiau tą procesą, rašiau apie tai rajono spaudoje – niekas nepasikeitė iki šiol. Žema, iki kiek nusirista. Kas laukia Lietuvos, kuriai vadovauti braunasi tokios asabos….

 9. ... sako:

  kai pamačiau kad visas mišias globoja ŽP- net žagtelėjau. Va čia tai globėja- šventieji ilsisi.

 10. sako:

  Ir ji dar skelbiasi esanti šventų mišių globėja. Kaip ir turėtų jau perkūnas trenkti. O visos protingesnės padėjėjos tegu plauna rankeles ir bėga iš savivaldybės

 11. Robinas sako:

  „Krištolinė” nors ir mažais žingsneliais bet artėja prie suskilusios geldos.

 12. Tai sako:

  Sveikintina!Tačiau atsistatydinimo bus nesulaukta,o bus toliau siekta į aukštesnę teismo instansiją,nes rinkimai ne už kalnų.Krikštolas ne tik įskilo,bet jau byyyrrraaa!

 13. visi viską žinojo sako:

  visi viską žinojo, ir sumas, ir kas ir kam ir kada pardavė, kada bambaliais atsiskaitė, kaip viskas vyko, bet- nepagautas- ne vagis. kažkokie kvaili mes esam- žinom ir tylim, o paskui verkiam kad valdžia ne tokia kokios tikėjomės.

 14. duos sako:

  ir dar dadės tų babkių. Ji visiškai nekalta, skaisti, nelytėta. ir niekas jos sutept negali, ir nubaust už nekaltybę negalima, ir atleist nėra kaip…

 15. Klausimas sako:

  Gal Pinkuviene duos bapkiu baudoms sumoketi? Negerai butu prarasti tokius pagalbininkus pries pat naujus rinkimus

 16. Tai sako:

  Vėl turbūt Živilė eis atostogų… Kad pirko visi žino bet visi tyli nes nenori sudintis rankas į jų sudeliukus

 17. super sako:

  aišku pirko. asmeniškai pažįstų bent du žmones, kurie pardavė savo balsą. Visi taip pat žino, kas mokėjo. Žymus DJ ir sportininkas rajono. Bet gi pavardžių nepaminėsi. Užterorizavo žmones – čiut čto teisman, ginti savo garbės. Lyg žinotų ką tas žodis reiškia.

 18. Va sako:

  Tai vis tik pirko mero vietą valdžioje ir tai patvirtinta teismo sprendimais ? Na kita vertus nėra ko stebėtis balsų pirkimu, tai akivaizdžiai matėme rinkimų metu !

 19. Monika sako:

  garbingas žmogus atsistatydintu.

Jūsų komentaras:


− vienas = nulis

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]