Širvintos. Rugsėjo 11-17 d. įvykių suvestinė    Savivaldos parodija    "Dviračio žinios" apie Širvintų aktualijas    Bandytas priregistruoti vogtas automobilis    Pareigūnės rūpinasi gyventojų saugumu   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar Jūsų darbdavys suteikia laisvą pusdienį palydėti vaikus į mokyklą pirmą mokslo metų dieną?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Kai skambūs pažadai skiriasi nuo darbų – ligoninė ant uždarymo slenksčio

00002/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

      Širvintose jau tapo įprasta, kad valdžios pažadai gerokai skiriasi nuo darbų. Štai pirmąjį savo kadencijos rudenį merė Živilė Pinskuvienė Bagaslaviškio ir Vileikiškių kaimų gyventojams susitikimų metu žadėjo, kad ambulatorijos veiks jų gyvenvietėse ir “daktarytė spaudimą tikrai pamatuos”. Tuomet apie šiuos pažadus rašėme ir net įrašus pažadų darėme. Deja, šis pažadas greitai mirė. Net ir seniūnijų centruose ambulatorijos buvo uždarytos. Tiesa – tyliai. Taip be ambulatorijos liko Gelvonų ir Musninkų seniūnijos.

        Šį kartą eilė atėjo ligoninei. Jos likimas vis kabo ant plauko. Užplūdus atvirumo akimirkai, merė savo ataskaitos metu gyventojams prasitarė: “žiūrint į žmones, kokią jie gauna paslaugą, aš nenorėčiau, kad mano mamos ateitų per tris paras vieną kartą patikrinti gydytojas. Ar jūs norėtumėte, kad taip jūsų artimam žmogui būtų? <…> jeigu gydytojas Vidaus ligų skyriuje dirba ketvirčiu etato, <…> specialistų nėra<…> aš negaliu gulinčiam žmogui į akis meluoti, kad tave profesionaliai apžiūrės…”

       Taip kalbėta gyventojams, siekiant įrodyti, kad Širvintų ligoninę – blogį, reikia jungti prie gėrio – Ukmergės ligoninės.

      Būtent dėl to Ukmergės ligoninės vadovai ir rajono meras užsako mūsų ligoninės situacijos studiją, dėl to susitinka su mūsų rajono gyventojais. Ukmergės rajono savivaldybės taryba vienbalsiai pritaria jungimuisi.

       Tačiau grįžusi iš atostogų merė jau rėžia iš peties – apie jokį ligoninių sujungimą nebus kalbos, ji darys viską, jog ligoninė išliktų. Pažadėjo skambiai, tačiau ar vykdomas pažadas?

      Visai netikėtai, poliklinikoje laukdama prie gydytojo kabineto durų išgirdau pacientės ir darbuotojos pokalbį, kuriame buvo minimas kažkoks pranešimas ir licencijos atėmimas.

      Informacija išties neraminanti, tad mūsų tikslas išsiaiškinti kalbų pagrįstumą. Nieko nelaukdama išsiunčiu paklausimą laikinajai direktorei Elonai Pečiukaitienei ir Akreditavimo tarnybai, nes pokalbyje ji buvo minima. LEP direktorės atsakyme teigiama, kad “VšĮ Širvintų ligoninė nėra gavusi įspėjimo dėl paslaugų teikimo ir galimo licencijos sustabdymo.”

       Gerokai kitaip skamba Akreditavimo tarnybos atsakymas: “Pagrindinis trūkumas – neužtikrinama stacionarinė asmens sveikatos priežiūros – vidaus ligų paslauga visą parą. Įstaiga informuota, kad Akreditavimo tarnyba negavusi iki š. m. birželio 29 d. dokumentų, įrodančių trūkumų šalinimą, priims sprendimą sustabdyti teisę teikti stacionarines vidaus ligų paslaugas 3 mėnesiams.”

      Klausimus ir atsakymus pridedame straipsnio pabaigoje.

     Taigi, pagrindinis trūkumas ir yra tas, apie kurį kalbėjo merė gyventojams – visą parą nėra užtikrinama vidaus ligų gydytojo paslauga, kas ligoninėje yra privaloma. Neramina kitas faktas. Juk stebuklų nebūna ir gydytojų prisikviesti sudėtinga. O tai reiškia tik vieną – paslauga ir toliau nebus užtikrinta. Tokiu atveju, galimas licencijos sustabdymas net trims mėnesiams.

        Klausimas, kaip į mūsų rajono pacientus žiūrės Ukmergės medikai po to, kai liko apgauti?

      Negaliu nieko blogo pasakyti apie pačią Eloną Pečiukaitienę. Atvirkščiai. Mano akimis, ji buvo viena mandagiausių ir sąžiningiausių administracijos vadovių.

     Tačiau kyla pagrįstas klausimas, už ką jai skyrė 40% priedą. Juk ligoninė merdėja. Pacientai vizituojami kas tris dienas (tai savo ataskaitoje minėjo pati merė), vadinasi paslauga teikiama nekokybiškai. Tai už ką vadovė apdovanojama tokiu priedu? Ar Širvintų medikų atlygininai pasiekė ministro žadėtą lygį? Ne. Algos vis dar nesiekia trišalėje sutartyje minimų grindų.

       Dar kartą klausiu. Už ką skirtas toks priedas? Klausiu to kiekvieno Tarybos nario. Jūsų balsavimas tai lėmė. Laikinoji direktorė tapo valdančiosios daugumos įkaite. Gavo priedą ir skęstančią ligoninę.

        Kas išgelbėtų ligoninę? Sakote, neina jauni medikai? Paskaičiuokime, kiek Širvintose gyvenančių medikų dirba Ukmergėje ir Vilniuje. Patikėkite, ne savo malonumui jie kasdien važinėja dirbti į kitus miestus. O viena iš priežasčių – vienas mažesnių darbų užmokesčių mūsų rajono medikams.

     Išvaikėme medikus, tyčiojamės iš pacientų teikdami jiems nekokybiškas paslaugas, bet priedą vadovei skiriame. Logikos čia nė kruopelytės. Gal geriau baikime švęsti ir pasirūpinkime didžiausiu savo turtu – sveikata?

     Ir pabaigai. Kovo 20 d Tarybos posėdyje valdančiųjų balsais pritarta siūlymui leisti Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojai Elonai Pečiukaitienei dirbti VšĮ Širvintų ligoninės direktore nuo 2018 m. kovo 21 d. iki 2018 m. birželio 20 d. Šiandien jau birželio 21 d. Kas šiandien vadovauja Širvintų ligoninei?


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

22 Komentarai (-ų)

 1. jausmui sako:

  nelabai supratau. Gal argumentuotumėt?

 2. jausmas sako:

  jausmas, kad straipsni raso pilnaties paveiktas zmogus, pries rasant vertetu paskaityti nacionaline spauda, visos Lietuvos, ne pro sali perziureti seime registruotus istatymu projektus, paskaityti vyriausybes ir ministro nutarimus, nes ….nu net nera ka komentuot, bet kas gali rasyt bet ka

 3. Marytė sako:

  nu kam ta ligoninė – plastinių operacijų nedaro, nei užpakaliuką pakels, nei nosytę patiesins, nei skūrą patemps. Nu kam gi ji !!!

 4. Vat tai vat - taip sako:

  nu negi tas konvojus pro Širvintas nepravažiuos?…

 5. Taip sako:

  biednam rajonui ligoninė prabanga. Pritariu. Tai išlaikyti tokią gausią savivaldybės tarnautojų šutvę dar didesnė prabanga. Išeitis viena – jugti rajoną prie Ukmergės ar Vilniaus

 6. O sako:

  Tai kaip čia išeina,Pečiukaitienei nepratęstas leidimas dirbti,o 40%attyginimas pakeltas?Blondinių šaikai tikrai jau rimto gydymo reik.

 7. Glušai Saulei sako:

  Per mažai protelio turint ,nelabai ir suprasi.

 8. Saulei sako:

  Vėl pilnas užtemimas.

 9. Saule sako:

  Nesuprantu as kersto naujienu vades pozicijos . Noreta sujungti ligonine su Ukmerge tai reke ,kad blogai , db nejungia vel blogai , vel rekia .

 10. Širvintiškiams sako:

  Mielieji galvokit, jei norim išsaugoti rajoną ir toliau gyventi Širvintose, tai nėra kito kelio tik bet kokia kaina išsaugoti ligoninę. O ligoninės išsaugojimas lai būna visiems pagrindinis klausimas kitų metų savivaldos rinkimuose. Kokia partija pasiūlys ir įgyvendins ligoninės gelbėjimo planą , už tą ir reik balsuot. Tada bus labai aišku, kas darbais , o ne žodžiais rūpinasi paprastu Širvintiškiu.

 11. Žiauru sako:

  Palikti žones be medicininės pagalbos. Žiauru

 12. -> Super'i sako:

  Pamodeliuokim situaciją.
  Tu eini gatve netyčia paslydai, pargriuvai ir susitrenkei galvą į kažką kietą. Tarkime tau pasisekė ir tu vis dar gyvas, ir kaip tyčia aplinkui žmones greit sureagavo iškvietė greitąja. Tarkime Širvintų ligoninė neuždaryta ir buvo specialistas, kuris operatyviai sureagavo į esamą padėtį padarė visas gyvybiškai reikalingas procedūras ir išsiuntė tave operuoti į Vilnių (nes Širvintose nėra galimybės operuoti galvos). Ir tarkime tik tau suteiktos pirmosios skubiosios pagalbos dėka tave galėjo saugiai pergabenti ir taip išgelbėti tavo gyvybę ir gyvenimo džiaugsmą.
  Yra kitas variantas, tarkime ligoninės nėra, iškviesta greitoji atvažiuoja (neaišku iš kur, ne aišku per kiek). Be abejo pasirinkimas vienas vežti tave į Vilnių, bet greitosios pagalbos felčeriai gali tau padėti tik tuo kad uždės deguonies kaukę ir reikalui esant panaudos defibriliatorių. Aš nemenkinu felčerių sugebėjimų, tiesiog jų funkcijos yra išsaugoti gyvybę iki ligoninės, jie ne chirurgai, nors žinių ir patirties manau tūri daug. Taigi vietoj to, per 5 minutes tu gautum skubią gyvybiškai reikalingas procedūras tave veža 30 min. Tarkime tau pasisekė ir iki ligoninės Vilniuje tave atvežė su gyvybės ženklais. Tave operavo ir išgelbėjo tau gyvybę. Bet liko labai sunkių padarinių, tu likai daržovė ir tik dėl to, kad reikiama būtina pagalba buvo suteikta ne po 5 minučių, o po 30.
  Štai tau paprastas klausimas, ar reikalinga ligoninė ir priimamasis su budinčiu chirurgu Širvintose?
  Nors žinai, gerai pagalvojus, tau taip nenutiks. Kaip gali išsilieti kraujas į smegenys, jei jų nėra.
  Kita vertus, jei ir yra, tai koks gi tau skirtumas. Jei ir liksi gyvas tai tu vis tiek daržovė.
  Tai gi gal ir tiesą sakai “Tokia ligonine sirvintoms yra prabanga. Vis tiek kai kas rimtesnio veza i Vilniu ar Ukmerge. Nereikalinga nasta biednam rajonui.”

  Sekmės gyvenime.

 13. Širvintiškiams sako:

  Kaip sakė ministras pirmininkas ,,viską galima pakeisti per savivaldos rinkimus”, tai galvokit už ką balsuoti

 14. iš Ukmergės sako:

  koks normalus gydytojas esant tokiai rajono valdžiai eis dirbti į šią ligoninę? Pagalvokite, jeigu nebus per vėlu, prieš balsuodami savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose.

 15. Baisi situacija sako:

  Iš ties situacija baisi. Ukmergėje yra daug gerų specialistų gydytojų, tačiau kaip dabar širvintiškiams ten važiuoti, po tokio merės spjūvio? Jai bepigu išsidirbinėti, jaustis didžiąja politike, tačiau pasekmės tai gula ant mūsų pečių.

 16. Nepainiokim sako:

  Ligoninė reikalinga ne krikštoliniam 4, o paprastiems Širvintų žmonėms. Juk mūsų krikštolinės pačios pasakė, kad mūsų ligoninėje nesigydis. Tai joms galvos ir nesopa. Susimąstykit, ką darys bėdžiai iš kaimų, kuriems jau šiandien atvažiuoti į Širvintas yra prabanga. Taigi ligoninę išsaugoti yra BŪTINA. Čia ne džiaugtis, o verkti reikia, kad ligoninę uždarinėja. Ne jau rajone nėra galvotų žmonių, kurie surastų išeitį kaip palikt ligoninę Širvintose. O visokie jungimai, ar tai prie Ukmergės, ar tai prie Vilniaus, tai tik 1-as žingsnis į uždarymą. O gydytojų visada galima surast, jei iš jų nesityčiojama ir sudaromos sąlygos darbui.

 17. Sirvintiskiams sako:

  Taip jums ir reikia! Isrinkit zp dar vienai kadencijai, tai bus uzdaryta ne tik ligonine :)

 18. super sako:

  Tokia ligonine sirvintoms yra prabanga. Vis tiek kai kas rimtesnio veza i Vilniu ar Ukmerge. Nereikalinga nasta biednam rajonui.

 19. Daktaras sako:

  Na, neliks ligoninės, tai ir švenčių nereikės.

 20. Apsimelavo sako:

  Taip išeina, kad Pečiukaitienė apsimelavo?

 21. Jonukas sako:

  tai privirė košės Živiliukas. Gydytojus išvaikė, o naujų niekada neprisikvies. Jauni baigiantys rezidentūras gydytojai dalinasi informacija, kad į Širvintas dirbti eit neverta, – labai kvaila valdžia ir betvarkė. Visi žino, kad jauna šeimos gydytoja pabandė ir ištvėrė labai trumpai, kiti išsyk pabėgo atėjus šitai valdžiai. O ligoninėje gydytojus tiesiog pati merė liepė išvaikyt

Jūsų komentaras:


šeši − trys =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]