Telefoninių sukčių taikinys - senjorai    Pranešimas apie sukčiaujantį buto nuomotoją    Lietuvos žurnalistų sąjungos 90 mečiui skirtoje konferencijoje N.Tuškevičienės pasisakymas apie regioninę Lietuvos žiniasklaidą ir jos iššūkius    Moterų klubo sveikinimas švenčiančioms gimtadienį    Teismas išteisino mokytoją   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Kol rajono medikai tenkinasi mažesniais atlyginimais, jų vadovėms skiriami maximalūs priedai

fb-tu217117-50fe646696221/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

     VLmedicina.lt rašoma, kad “sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kreipėsi į šalies medikus prašydamas netylėti ir aktyviai dalintis informacija, kaip keliamos jų algos, siunčiant ministerijai nuasmenintus algalapius. Nuo gegužės 1 dienos darbo užmokesčio fondas didėjo 20 proc., tam buvo skirta beveik 100 mln. eurų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF). Tačiau iki šiol tik kelios gydymo įstaigos yra pranešusios, kaip ir kiek didės darbuotojų atlyginimai.

    Anot jo, norint užtikrinti sąžiningą medikų algų didėjimą, labai reikalinga vieninga medikų bendruomenė, kuri geriausiai žino realią situaciją ir mato – pokyčiai vyksta ar ne. „Būtent tam yra prašoma medikų pagalbos – dalintis aktualia informacija. Tik turint visapusišką ir objektyvią informaciją bus galima pareikalauti iš įstaigų vadovų atsakomybės ir sąžiningo pažadėto atlyginimų didinimo medikų bendruomenei“, – medikams rašo ministras.”

Vadovėms – maximalūs priedai

     Šią informaciją perskaičiau prieš pat Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdį. Beje, tame pačiame posėdyje medicinos įstaigų vadovėms patvirtinti maximalūs leistini priedai – po 40 %. PSPC vadovei toks priedas ir buvo numatytas iškarto, o štai ligoninės vadovei priedas buvo numatytas keturis kartus mažesnis, bet merės sprendimu jis padidintas. Priminsime, kad prieš metus, Tarybai svarstant ligoninės vadovo priedą, tuometinis LEP direktorius V.Eigėlis pats paprašė jį sumažinti dėl sudėtingos ligoninės finansinės situacijos.

Kaip algos kilo rajono medikams?

     Iš to galime spręsti, jei medicinos įstaigų vadovėms skiriamas maximalus priedas, reiškia, ir kolektyvas turi gauti bent jau mažiausią numatytą darbo užmokestį.

       Todėl klausėme abiejų gydymo įstaigų vadovių:

 1. Ar Jūsų vadovaujamoje įstaigoje gegužės mėnesį didėjo medikų darbo užmokestis? Jei didėjo – kiek? Jei nedidėjo – kodėl?
 2. Koks dabar yra gydytojo ir koks bendrosios praktikos slaugytojos darbo užmokestis Jūsų vadovaujamoje įstaigoje?
 3. Kiek etatų gydytojų ir kiek bendrosios praktikos slaugytojų šiuo metu dirba jūsų įsataigoje?
 4. Ar atlyginimų kėlimui prisidėjo finansiškai SAM ar Ligonių kasos? Jei prisidėjo, kiek konrečiai skyrė lėšų?

Gavome atsakymus:

Elona Pečiukaitienė, VšĮ Širvintų ligoninė:

      Atsižvelgiant į ministro pasirašytą 2017-06-16 Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos šakos kolektyvinės sutarties priedą Nr. 2, 2018-05-04 ir siekant užtikrinti mažiausią  darbo užmokesčio dydį,  VšĮ Širvintų ligoninės asmens sveikatos priežiuros paslaugas teikiančių darbuotojų darbo užmokestį padidino vidutiniškai 13 procentų.

        VšĮ Širvintų ligoninės internetinėje svetainėje  http://www.sirvintuligonine.lt/?q=node/31 visada galite rasti  informaciją apie darbuotojų etatų skaičių ir vidutinį darbo užmokestį.

        Valstybinė  ligonių kasa bazines sveikatos priežiūros paslaugų bazines kainas padidino vidutiniškai 12 proc. Tačiau įstaiga pinigus gauna tik už suteiktas paslaugas, todėl lėšas, skirtas darbo užmokesčio pakėlimui turėsime užsidirbti.

Liudmila Braškienė, Širvintų PSPC:

Atsakydami į Jūsų paklausimą, informuojame:

1. Mūsų įstaigoje medicinos darbuotojų atlyginimai didės. Dabar pasirašytas įsakymas dėl pagrindinio atlyginimo pastoviosios dalies  skaičiavimui taikomo bazinio dydžio padidinimo nuo 380 Eur iki 400 Eur (pastovioji atlyginimo dalis gydytojams dėl to padidės 42 Eur),  ir toliau  vertiname, kiek  šiuo metu galėtume padidinti medikams kintamąją atlyginimo dalį. Kitą savaitę žinosime konkrečius skaičius ( procentus).

2. ir 3. Informacija  koks dabar yra  gydytojų  ir  bendrosios praktikos slaugytojų atlyginimas bei apie jų etatų skaičių yra paskelbta mūsų internetinėje svetainėje  http://www.sirvintupspc.lt/pspc-veikla/darbo-uzmokestis/ .

4. Sveikatos priežiūros įstaigų pagrindinė veikla didžiąja dalimi finansuojama iš privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto. Metų pradžioje su teritorinėmis ligonių kasomis (TLK) pasirašomos sutartys, kurios apibrėžia  paslaugų pagal įstaigų turimas licencijas teikimo sąlygas ir  planines  jų finansavimo sumas.

SAM pirminės sveikatos priežiūros įstaigų nefinansuoja ir realiai „finansiškai prisidėti” prie kiekvienos įstaigos medikų atlyginimų didinimo negali. Ji gali „nuleisti” rodiklius (padidinti atlyginimus vidutiniškai 20 proc.), numatyti  tam reikalingas lėšas ir įpareigoti TLK paskirstyti jas (pasirašant papildomus susitarimus) kiekvienai įstaigai, su TLK pasirašiusiai sutartį dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir apmokėjimo už jas iš PSDF biudžeto.

 Vilniaus TLK mums moka už prisirašiusius  prie įstaigos gyventojus kiekvieno mėnesio paskutinės dienos duomenimis. Taip pat gauname lėšas  už prisirašiusiems pacientams faktiškai suteiktas skatinamąsias paslaugas bei prevencinių programų vykdymą, už slaugos paslaugas namuose ir kt.

Norėtume atkreipti dėmesį į tai, kad lėšos už kiekvieną mėnesį suteiktas paslaugas ir prisirašiusius pacientus gaunamos tik po to, kai  TLK  patvirtina mūsų perduotas statistines ataskaitas (paprastai iki kito mėnesio 10 d.). Tuomet išrašoma sąskaita faktūra lėšoms gauti. Todėl net jeigu sutartinė suma ir bus padidinta, o paslaugų suteikta mažiau nei  planuota pasirašant sutartį (ir/ar susitarimą dėl papildomo lėšų skyrimo ), tai ir papildomų pinigų negausime arba gausime jų mažiau.

Taigi, medikų algų pakėlimui skirtas lėšas dar reikia užsidirbti, t. y. gauti jas ne „ant popieriaus”, o į sąskaitą. Todėl planuojant   atlyginimų padidinimą  būtina atlikti skaičiavimus, įvertinant įstaigos veiklos perspektyvas,  pacientų skaičiaus kitimo tendencijas, jų  amžiaus grupes, rajono demografinę situaciją, darbuotojų skaičių, teikiamų paslaugų struktūrą ir apimtis, naujų gydytojų pritraukimo galimybes ir pan. Tačiau galime užtikrinti, kad visos atlyginimams kelti gautos lėšos bus tam ir panaudotos.

Ligoninėje galioja šakos kolektyvinė sutartis

   Paskutinėmis savo darbo dienomis Širvintų ligoninėje, buvęs LEP direktorius V.Eigėlis pasirašė įsakymą, kuriuo nutraukiama kolektyvinė ligoninės darbotojų sutratis ir vietoj jos ima galioti Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos šakos kolektyvinė  sutartis. Tai reiškia, kad Širvintų ligoninės gydytojo alga turi būti ne mažesnė kaip tūkstantis eurų, o bendrosios praktikos slagytojos alga ne mažesnė kaip 600 eurų.

     LNSS kolektyvinė šakos sutartis:

https://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/Naujienos/2017/LNSS_sakos_kolektyvines_sutartis_2017_06_22_SPALVOTA_REGISTRUOTA.pdf

Priedas Nr. 2  prie sutarties: http://www.lsadps.lt/images/LNSSsakine/SKS-priedas-05-04.pdf

Čia viskas aiškiai sudėliota:

Atlyginimas = Bazinė dalis + kintamoji (priedo 7.1 punkto nuostatos).

Bazinė alga gydytojui 1000, slaugytojai 600 (7.3.1 ir 7,3,6 nuostata)

Kintamoji dalis taip pat privaloma ir iš ko ji susidaro nustato 8 punktas.

Net galvoti nereikia – imi ir vykdai.

Klausimai rajono medikams

Ar Jūs –Širvintų  gydytojai – gaunate tūkstančio eurų atlyginimą už etatą?

Ar Jūs – Širvintų slaugytojos – gaunate 600 eurų darbo užmokestį?

Jei negaunate, kodėl tylite? Juk sutartis galioja visoje Lietuvoje.

Ar pranešėte ministrui, kaip jis prašė, apie savo darbo užmokesčio dydį?

       Jei nepranešėte, vadinasi niekada jis jums nebus pakeltas iki numatytos sumos. Kodėl? Todėl, kad savo įstaigų vadovams jūs leidžiate mokėti tiek, kiek jie nori. Ir tik nuo Jūsų priklauso, ar išsikovosite tokius atlyginimus, kokie numatyti SAM ministro įsakyme. Paskaičiuokime, jei kas mėnesį gaunate, tarkime, šimtu eurų mažiau, tai per metus savo darbdaviui dovanojate 1200 eurų už tai, kad jums leidžiama vergauti.

P.S.: Išdrįskite bent čia anonimiškai pranešti, kokį darbo užmokestį gaunate Širvintų gydymo įstaigose. Ačiū.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

11 Komentarai (-ų)

 1. Ramu sako:

  Jei jau pati pati paciausia emesi rupintis ligonine,nepergyvenkite-bus tu pinigu,pakels tas algas visiems medikams.pinigu lietus virs ligonines garantuotas:))

 2. Lig buchalterei sako:

  Mokekite priedus vadovams,nepaveluokite,stenkites bet vistiek ilgai nedirbsite:)menesi kita kol ateis sildymo sezonas ir bankrotas:)))sekmes

 3. 2?? sako:

  Kur čia taip geriau, ar ne išgirtoje Ukmergės ligoninėje. Kaip, tai per 2018m. I ketv. sugebėjo minus uždirbti – 59056 EUR…

 4. ?? sako:

  juk medikai to ir norėjo -geriau ubagai bet savarankiški

 5. A. sako:

  pacientų mažėjimas poliklinikoje 2018m:
  9 286 9 236 9 176 9 128 9 104

  tuo tarpu Gruodė:
  2 577 2 603 2 614 2 626 2 634
  Mūsų šeimos klinika:
  3 072 3 093 3 111 3 123 3 133

 6. ....... sako:

  Džiugu, kad 40% priedu prie atlyginimo buvo įvertinta PSPC didžioji darbo strategė ir nepakartojama vadovė L. Braškienė baigianti sugriauti buvusį idealiai sustyguotą kolektyvo darbą. Juk pas turtingesnį poną net šunys sotesni.Dieve laimink vadovę ir gausink jos gėrybes.

 7. medikė sako:

  apie gydytojus nekalbu – jie niekada nebuvo nuskriausti.Seselės dirba,algos tikrai mažos,bet kantrybė turi rybas,nebedaug belikę.Nors ir myli savo darbą,myli žmones,bet gana ,,lopais”mus laikyti

 8. Pirmam sako:

  Aš tai prekinuosi maXimoj

 9. Matyt sako:

  Matyt Širvintose medikų algos kaip Veruga patvirtino. Užtat ir tyli visi. Bet mūsų miestelis mažas, dažnai tenka klausytis virkavimų, kaio skriaudžiami medikai

 10. Medikams sako:

  Baigėt aukštuosius, bet bijot už save pakovoti. Kvailai atrodo

 11. Justas sako:

  Maksimalūs

Jūsų komentaras:


trys × = devyni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]