Lietuvoje plinta tymai    Konkursas vaikams - linkėjimai klounui    Per Širvintų rajoną nusidrieks nauja dujotiekio trasa    Savivaldybės administracija vėl lipa ant to paties grėblio - išsisukinėja nuo atsakymų    Įstaiga kandidato nereklamavo, bet klientai plakatą nufotografavo   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Kur keliauja Savivaldybės biudžeto bei Kelių priežiūros ir programos lėšos

DSC_0001/ VYTAS ŠIMONĖLIS, Tarybos narys /

     Balandžio mėnesį Savivaldybės tarybos posėdyje patvirtinome Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis finansuojamą vietinės reikšmės kelių 2018 m. sąrašą, kuriame numatyta darbams skirti 868,7 tūkst. eurų. Paskutiniame, gegužės mėn. Tarybos posėdyje, šį sąrašą patvirtinome iš naujo, o numatytos lėšos sumažėjo iki 651,1 tūkstančių eurų. Šias lėšas vietiniams keliams tvarkyti skiria Lietuvos automobilių kelių direkcija pagal savivaldybėse esamų vietinės reikšmės kelių ilgį bei gyventojų skaičių. Bendra, Lietuvos savivaldybėms skiriama suma 85,9 mln. eurų, nesikeitė, bet kaip nurodyta Kelių direkcijos tinklalapyje – vietinės reikšmės keliams skirtus pinigus teko perskirstyti iš naujo, kadangi kai kurios savivaldybės pateikė neteisingus duomenis. Faktiškai, esminis perskirstymas įvyko tarp Vilniaus ir Kauno apskričių savivaldybių. Vilniaus apskričiai buvo sumažinta 230,8 tūkstančiai eurų, tame tarpe Širvintų savivaldybei 217,6 tūkst. eurų, Kauno apskričiai padidinta 375,1 tūkst. eurų. Sumažėjus lėšoms, Savivaldybei teko peržiūrėti ir patvirtintą objektų sąrašą. Iš šio sąrašo „iškrito“ Čiobiškio seniūnijos keliai, pernai suniokoti praūžusių liūčių.

      IMG_1345Verta prisiminti šios istorijos pradžią. Kaip mūsų Savivaldybėje tapo įprasta, visi darbai vykdomi ta pačia seka. Pirmiausia per valdžios (šeimos) laikraštį „Širvintų kraštas“ nuvilnija viešųjų ryšių akcija apie problemą ir kaip ją sprendžia Savivaldybės merė, atsiranda atsiprašymas už laikinus nepatogumus, jei ne stendo su akimi pavidalu, tai bent šeimos laikraštėlyje ar Savivaldybės tinklalapyje. Toliau vėl pagal tas pačias, išbandytas schemas – apie pirkimą viešai neskelbiama, pasirašoma kelių remonto sutartis, kaip daugumoje atvejų, su tuo pačiu rangovu. 2017 m. rugpjūčio 24 d. buvo pasirašytos 4 sutartys dėl Čiobiškio seniūnijos žvyrkelių remonto, kurių bendra vertė 247 445,00 eurų. Skaitytojams, išmanantiems viešųjų pirkimų reikalus, iškart kils bent 2 klausimai. Liūtis, sugadinusi kelią, nuvilnijo liepos pradžioje, vadinasi pirkimas buvo pradėtas po liepos 1 d. Kodėl Savivaldybės administracija apie darbų pirkimus neskelbė viešai, jeigu nuo 2017 m. liepos 1 d. privalėjo skelbti. Kodėl nesilaikė Viešųjų pirkimų įstatyme nustatytos tvarkos ir to paties kelio „Lapelės – Brazeliai“ remonto darbų pirkimą dirbtinai išskaidė į 2 atskirus pirkimus ir sudarė 2 atskiras sutartis su tuo pačiu tiekėju („iki tilto per Musę“ ir „nuo tilto per Musę), kurių kiekvienos atskirai vertė neviršija darbų mažos vertės pirkimo ribos. Bet šie neatitikimai, Širvintų savivaldybės viešųjų pirkimų kontekste, tai tik smulkmena.

     IMG_1349Dalį išlaidų šiam keliui Savivaldybė jau apmokėjo iš 2017 m. skirtų Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų. Šį kartą detaliau panagrinėkime tik vieną sutartį iš keturių. Kelio Lapelės – Brazeliai (nuo tilto per Musę link Brazelių) išplovų taisymo atkarpos kapitalinio remonto darbų su projektavimo paslauga sutartį (su sutartimi ir technine užduotimi galite susipažinti čia). Šios, 180 metrų ilgio atkarpos žvyrkelio remontas kainavo 127 tūkst. eurų. Netikite, galite pasitikrinti: koordinatės (nuo tilto) x 6091108, y 547452, atkarpos pabaiga x 6091082, y 547586. Šiame ruože numatyti atlikti darbai: 3 nuovažos, viena D-600 kelio pralaida, stambios frakcijos žvyro skaldos kaip priemonės, kuri turėtų apsaugoti nuo vandens išnašų (?), papylimas į kelio griovį ir važiuojamosios dalies žvyro dangos atstatymas. Siūlau nuvažiuoti ir nueiti 180 žingsnių nuo tilto link Brazelių, pasižiūrėti kaip ir kokie darbai atlikti bei įsitikinti, kaip sako Savivaldybės valdžios moterys: „Kas anksčiau buvo neįmanoma – tapo įmanoma“. Vieno žingsnio kaina – 706 eurai, o 1 km žvyrkelio remontas kainuotų – 706 tūkst. eurų. Orientacinės panašių kelių remonto ir tiesimo kainos Lietuvoje: suremontuoti 1 km žvyrkelio ruožą kainuoja 25 – 30 tūkst. eurų, nutiesti 1 km žvyruoto kelio apie 100 – 120 tūkst. eurų. 1 km žvyrkelio asfaltavimo kaina 200 – 230 tūkst. eurų. Tai kas padaryta ir kiek sutarta už tai sumokėti, prasilenkia su sveiku protu. Turime dar vieną neskaidraus veikimo, švaistūniškumo ir korupcijos pavyzdį. Suprantama, kelias buvo išplautas, darbo sąnaudų ir medžiagų reikėjo daugiau, bet pigiau būtų nutiesti 180 metrų kelio per pelkę. Be to, tikriausiai ne kastuvais griovius lygino ir ne su karučiais žvyrą iš karjero vežė. Gyventojai vargo kelis mėnesius, negalėdami privažiuoti prie savo sklypų ir gyvulių, kol valdžia sugalvojo tokį „gudrų“ planą, kad net lietaus stichija nesugebėjo tiek išplauti, kiek Širvintų savivaldybės valdžia.

      IMG_13462018 m. gegužės 29 d. Infrastruktūros skyriaus vedėja R. Gujienė paklausta ar šiuose objektuose darbai atlikti ir darbų atlikimo aktai pasirašyti, Tarybos nariams atsakė – taip, o apmokėti už kelio remontą pažadėjo savais, šiuo atveju, Savivaldybės biudžeto pinigais. Be abejo, koks skirtumas iš kurios kišenės apmokės, vis tiek tai visų mūsų pinigai, skirti rajono keliams tvarkyti.

     Dauguma mūsų kelių – nudėvėti ir akmenuoti vieškeliai. 2018 metams Savivaldybės vietinės reikšmės keliams ir gatvėms su žvyro danga (apie 650 km)  žvyravimui, greideriavimui numatyta 70 tūkst. eurų. Yra kelių, kur šiais metais greideris nepravažiavo nė vieno karto. Seniūnijos greideris, tempiamas traktoriuko (T-40), gali atlikti tik pagalbinius darbus, truputį palyginti, esant „minkštesnei“ kelio dangai. Pasamdyti kelininkų technikai, sako, trūksta pinigų. Taigi, kol valdžia dalina ir dalinasi, keliams remontuoti ir tiesti skirtus pinigus, nesulaukę pagalbos iš Savivaldybės gyventojai savo lėšomis prisideda prie žvyrkelių priežiūros, greideruodami turima technika arba samdydami kelininkus.

P.S. 2018 m. birželio 1 d. Savivaldybė pasirašiusi kelių, gatvių, šaligatvių remonto sutarčių ir dalinai atlikus darbų 1 533 182,00 eurų sumai, kuriai finansavimas nenumatytas (skolon).


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

14 Komentarai (-ų)

 1. Mąstantis sako:

  Žinote, kuo skiriasi vagystė nuo korupcijos? Vagystė, tai svetimo turto, įskaitant pinigus, tylus pasisavinimas, tikintis, kad nepagaus.Vagis tylus, stengiasi neatkreipti dėmesio į save, iš gėdos slepia akis. Pagautas su įrodymais dažniausiai prisipažysta.
  Korupcija, tai patikėto turto, įskaitant pinigus, viešas pasisavinimas, tikintis, kad neįrodys. Korupcionierius veda save įžūliai, stengiasi būti dėmesio centre, progai pasitaikius mėgsta pakalbėti apie skaidrumą. Neturi gėdos jausmo. Pagautas su įrodymais, niekad neprisipažysta, kaltina visus aplinkui, ir savus, ir svetimus, išskyrus save. Čia jokiu būdu niekam netaikau, nes negaliu įrodyti. Šiaip, pamąstymas.

 2. Vytui sako:

  Kad vagia tai aišku, bet kaip pasidalina? O kada nepasidalins, tada ir pasipils faktai.

 3. Birutei sako:

  O pati juk šauksi: SKUNDIKAI!

 4. birute sako:

  jei tai yra faktas ,tai prasom gerb.Simoneli kreiptis kur reiktu,tada issiaiskintu,kokios prabos auksu gristas kelias,jei zingsnis kainuoja 706 e

 5. Varažiju sako:

  Sekantis taškas – Širvintos

 6. Ona sako:

  Na, vien už tokius darbelius turi būti teisiama, ir prie bet kokios valdžios, kur susiję su finansais, neturi būt prileista nei toks žmogus, nei jo šeimos nariai. Va taip. O čia vyras gal padeda pinigėlius stumdyt. Įtariu.

 7. Jankis sako:

  kur keliauja lėšos keliams? Gal, sakau, skrenda pas mus Amerikon ir pavirsta doleriais?

 8. Vytui sako:

  Aciu Jums uz tikrai labai puiku atraipsni. Reikejo daug padirbeti renkant medziaga. Daugiau tokiu pastebejimu. Tegul ponios eilini karta paklykia del smeiziku. Jusu mintys visada teisingos ir dalykiskos. Aciu/

 9. kazkoks kosmosas sako:

  kazkoks kosmosas pas mus darosi. fantastiskom sumom svaidomasi ir jokiom STT ar FNTT nerūpi?

 10. prabangiai sako:

  prabangiai skurdinamas rajonas. tai būstai kosminėm kainom, tai remontai, tai keliai, tai estrados statomos ir vėl perstatomos. bet už tai baltas piknikas kaip Paryžiuj ar Vienoj

 11. Širvintiškė sako:

  Nusiųskite šitą Info, kaip pinigų “įsisavinimo” pavyzdį Širvintų rajone, susisiekimo ministrui Rokui Masiuliui. Pasidalinkime “gerąja” patirtimi…

 12. aras sako:

  STT, A Ū ŪŪ ŪŪŪ !

Jūsų komentaras:


šeši − du =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]