Širvintų ligoninės atsakymas į straipsnį    Bus atliekamas žemės sklypo ženklinimas Motiejūnų k.    Direktorė teigia, kad pagalba buvo suteikta, tačiau pacientui jos teko ieškoti kitame rajone    Žygis „Musninkų MŪŠIO takais“    Sostinė nuo penktadienio skelbia šildymo sezono pabaigą   

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau laikas išjungti šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Rajoniniai keliai ir klystkeliai

.Sprendiniai_Sirvintu_raj_infrastruktura_841x700_1/ VIRGINIJUS SARPAUSKAS /

    Ar žmonės ką nors privalo? Nemanau, nebūtinai. Tarkim, sunku įsivaizduoti gyvenimą be automobilio. Bet turėti jį nėra privaloma. Jeigu tik nori… O mes juk norim… Privaloma apsidrausti privalomu civilinės atsakomybės draudimu. Kuro pilti neprivaloma. Jeigu tik nori… Jeigu ne elektromobilis. Važiuoti neprivaloma, nebent labai nori.

      Bet, jeigu jau išvažiuoji į kelionę, tai į kelią dairytis reikėtų. Ir reikėtų žinoti, ar bent būti girdėjus apie “Nacionalinius kelių įrengimo ir priežiūros ypatumus”. Atmetus tuos ypatumus, vis tiek su kelio danga daug kas gali nutikti. Po žiemos atsiranda smegduobės. Asfaltas sutrupa. Po stiprių liūčių išplaunami žvyrkeliai arba asfaltuotų kelių kelkraščiai. Netaisant suskilinėja asfaltas. Žvyrkeliai turi savo ypatumus. Juos prižiūrėti nei lengva, nei pigu. Norint tokį kelią greideriuoti – profiliuoti, žvyro danga turi būti nei per sausa, nei per šlapia. Geriausia praėjus kelioms dienoms po stiproko lietaus.

      Ant kelio gali nuvirsti medžiai, gulėti partrenkti, užmušti gyvūnai. Yra ne viena priežastis, kodėl kiltų noras, ar tiesiog reiktų pranešti apie problemas valdžiai ar spec. tarnyboms. Nuvirtusių medžių atveju, ar susidūrus su laukiniais gyvūnais dažnas imam ir skambinam bendruoju pagalbos numeriu – 112.

     Tačiau, kaip elgtis, norint pranešti apie netinkamai prižiūrimą kelią ar staiga atsivėrusią duobę? Kam pranešti? Pasirodo, nėra taip paprasta, ir čia prasideda “žmogaus klystkeliai”. Žmogui tik atrodo, kad jis važiuoja iš taško A, į tašką B. O iš tiesų žmogus dalyvauja be galo sudėtingame procese. Tik lengvabūdiškai žiūrint, keliai atrodo vienodi. O prisimerkus ir pasižiūrėjus atidžiau, atrodo taip:

     Keliai, atsižvelgiant į transporto priemonių eismo pralaidumą, socialinę ir ekonominę jų reikšmę, skirstomi į valstybinės reikšmės ir vietinės reikšmės kelius. Valstybinės reikšmės keliai skirstomi į: magistralinius kelius, krašto kelius ir rajoninius kelius. Vietinės reikšmės keliai skirstomi į: viešuosius kelius ir vidaus kelius. Nėra jokių “Regioninių kelių” ir “Bendros paskirties kelių”.

    Ar žmogus privalo žinoti, apie kokį kelią jis nori pranešti? NEPRIVALO. Žmogus yra mokesčių mokėtojas. Jis žino, kuriame rajone gyvena. Jis turėtų pranešti rajono administracijai. Bendruoju numeriu, arba į taip populiarų “Vieną langelį”. Toliau jau administracijos rūpestis, ką daryti, kam toliau pagal kelio priklausomumą pranešti. Nes rajono savivaldybės administracija yra atsakinga ir prižiūri tik vietinės reikšmės kelius.

    Valdžios rūpestis – tarnauti žmonėms, jais rūpintis. Valdžiai NELEISTINA komentuoti ir replikuoti, jeigu žmogus parašė “Ne ten”. Valdžia privalo informuoti, kad gavo žmogaus pranešimą ir kokių veiksmų ėmėsi.

      Parašyti šį komentarą mintis kilo po peripetijų socialiniame tinkle Facebook. Detaliai nekomentuosiu. Spręskit patys. Tik parodysiu, kaip reiktų naudotis savivaldybės svetaine, kiek veiksmų reiktų atlikti, norint išsiaiškinti kelių priklausomumą – valstybinis ar vietinis. Gal kam nors bus įdomu ar naudinga.

       Lietuvos Respublikos kelių įstatymas:

https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.17779/EBIcBMZNyQ


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

2 Komentarai (-ų)

  1. rekonstrukcija ar darkymas? sako:

    pradėjo paruošiamuosius darbus savivaldybės aikštėje. Jei išsaugos vertingus medžius, jei neuždengs visko trinkelėm, jei ATSIŽVELGS į gyventojų nuomones ir prašymus- įvyks stebuklas.

  2. įdomiai sako:

    logiškai mąstant- mūsų rajonas tai ir keliai mūsų. skambinu valdžiai- ji rūpinasi kur i rkam toliau informaciją perduot ir eismo sąlygomis pasirūpint.

Jūsų komentaras:


aštuoni + penki =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]