Sveikinimas Neringai    Savivaldybės pastatas aptveriamas, o informacijos jokios    Sveikiname A. Ručinską garbingo jubiliejaus proga    Debatai tarp kandidatų į mero postą. Kviečiame atvykti    Geri žmonės neturi likti pasyvūs   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Statybų inspekcija: statinį galima naudoti tik įvykdžius statinio statybos užbaigimo procedūras

images/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

       Kaip ir žadėjome, domėjomės apie galimybę nepriduotame objekte organizuoti renginį. Gavome tokį Valstybinės treitorijų planavimo ir statybos inspekcijos atsakymą:

       Vadovaujantis Statybos įstatymo 47 straipsnio 2 dalimi, pastatytą naują ypatingąjį ar neypatingąjį statinį galima naudoti tik įvykdžius statinio statybos užbaigimo procedūras ir statinį įregistravus Nekilnojamojo turto registre.

     Administracinių nusižengimų kodekso 359 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad statinio (jo patalpų) naudojimas pažeidžiant Lietuvos Respublikos statybos įstatyme ir kituose įstatymuose nustatytus reikalavimus ir (ar) naudojimas ne pagal paskirtį, išskyrus atvejus, kai statinys (jo patalpos) naudojamas (naudojamos) ne pagal paskirtį Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytais atvejais ir tvarka, užtraukia baudą <…>.

     Administracinių nusižengimų kodekso 589 straipsnyje numatyta, kad administracinių nusižengimų teiseną pradeda, administracinių nusižengimų tyrimą atlieka ir administracinių nusižengimų protokolus surašo šių institucijų pareigūnai: Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos ar jos įgaliotos įstaigos, Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos, Radiacinės saugos centro, saugos ir paskirties reikalavimų valstybinės priežiūros institucijos, savivaldybių administracijų – dėl šio kodekso 359 straipsnyje numatytų nusižengimų.

Statybos įstatymo 59 straipsnyje pažymėta, kad juridiniams asmenims už statinio (jo patalpų) naudojimą pažeidžiant šiame ir kituose Lietuvos Respublikos įstatymuose nustatytus reikalavimus ir (ar) naudojimą ne pagal paskirtį, išskyrus atvejus, kai statinys (jo patalpos) Vyriausybės nustatytais atvejais ir tvarka naudojamas (naudojamos) ne pagal paskirtį, juridiniams asmenims skiriama bauda nuo 1 448 iki 7 240 eurų.

     Už neužbaigtų statyti statinių naudojimo priežiūrą atsakinga savivaldybės administracija.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

14 Komentarai (-ų)

 1. Kas mokės sako:

  Mokesčių mokėtojai, kaip ir kitas baudas ir teismų išlaidas

 2. Paminklas nuomonei sako:

  Kaip matosi iš renginio “Balti vasaros arkliai” nuotraukų, tai be konkurencijos stumiamas įvažiavimo į miestą ženklas. Kaip nurodoma, autorius Algirdas Jazbutis- UAB “Dizaino meistrai” vadovas. Ne vietinis dailininkas, ne vietinis menininkas, ne vietinis dailės mokytojas ar mokytoja. NE. Vieniai neįdomūs. Vietiniai išplepės laimėjimo niuansus. O gal vietiniai tokiam absurde nedalyvauja? Prisimenat kokios dalyvavimo sąlygos? AUKŠTASIS IŠSILAVINIMAS. PATIRTIS… Tiks noras viską savimi paženklinti. Rašau šį postą, ir pro langą matau, kaip ciuciukas savo teritoriją ženklina…
  P.S. Surinkit Google “Algirdas Jazbutis” ir paskaitykit, http://www.skundailt.com; eteismai.lt/imone…
  Kas ir su kuo mums paminklus stato?

 3. Sliurpauskui sako:

  Nežinau kokio debilumo laipsnį reikia pasiekti, kad nesuprastumėt, kad kiekvieną objektą, koks jis bebūtu, pirma reikia priduoti, o paskui jau rengti iškilmingą atidarymą.

 4. Jonukas sako:

  Ir ką jau tu Birutėle tame stadione veiksi, kad jau taip džiaugies dėl atidarymo, net nepriduoto

 5. Sliurpauskas sako:

  Kaip man visų rašytojų, fotografu irbdtatybos žinovų gaila.

 6. birute sako:

  bet kiek piktu zmoniu,taip tik ir laukia,kad ka nubaustu,o gal reikia dziaugtis kad turim stadiona,o puolama kad rasytoja nori iskeldinti is neteisetai uzimto buto

 7. Skirtumas sako:

  Skirtumas toks, kad, jeigu nėra įvykdytos užbaigimo procedūros ir statinys nėra registruotas Nekilnojamojo turto registre, tai jame negali lankytis pašaliniai žmonės, o apie masinius renginius negali būti ir kalbos. Tai yra įstatymų pažeidimas. Įstatymai galioja ir Širvintose, ir krištoliniam ketvertui, ir jų gerbėjams. Raginimas nesilaikyti įstatymų, jų neigimas yra teisinis nihilizmas.
  1. Savivaldybės administracijos sudaryta komisija ir įmonė atliekanti techninę darbų priežiūrą patikrina atliktų darbų kokybę.
  2. Jeigu pažeidimų ir neatitikimų nerasta, pasirašomas priėmimo aktas.
  3. Statinys registruojamas Nekilnojamojo turto registre.
  4. Ir tik tada galima planuoti šventinius renginius ir apie darbų pabaigą ir planuojamą šventę pranešti visuomenei- tikrajam stadiono savininkui.
  5. Surengiama šventė.
  6. Fejerverkai.
  7. Nustatoma naudojimo tvarka, kuriai pritaria taryba.

 8. tai kaip yra sako:

  tai kaip iš tikro yra- priduotas- nepriduotas? registruotas- neregistruotas? ir koks skirtumas, jei pirma šventė, o paskui registruos? gi niekam niekas nei užkliuvo, nei nugriuvo, nei įlūžo?

 9. Įstatymas konstatuoja sako:

  “Vadovaujantis Statybos įstatymo 47 straipsnio 2 dalimi, pastatytą naują ypatingąjį ar neypatingąjį statinį galima naudoti tik įvykdžius statinio statybos užbaigimo procedūras ir statinį įregistravus Nekilnojamojo turto registre”

 10. Širvintiškė sako:

  Bet klausimas, ar tikrai tas stadionas neužbaigtas statinys? Nu kas galėtų tvirtai ir tiksliai tą konstatuoti?

 11. oho sako:

  kokia bauda…idomu kas mokes…

 12. Cituoju sako:

  Už neužbaigtų statyti statinių naudojimo priežiūrą atsakinga savivaldybės administracija.

 13. Cituoju sako:

  Vyriausybės nustatytais atvejais ir tvarka naudojamas (naudojamos) ne pagal paskirtį, juridiniams asmenims skiriama bauda nuo 1 448 iki 7 240 eurų.

 14. Gynė sako:

  Šitaip aktyviai faceboke klapčiukai gynė, o pasirodo, tikrai negalmėjo švęst

Jūsų komentaras:


du + septyni =

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]