Sveikinimas Neringai    Savivaldybės pastatas aptveriamas, o informacijos jokios    Sveikiname A. Ručinską garbingo jubiliejaus proga    Debatai tarp kandidatų į mero postą. Kviečiame atvykti    Geri žmonės neturi likti pasyvūs   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Šuns ir žmogaus draugystė Ukmergėje stiprinama dresūros mokyklėlėje

35151394_115790492598513_5136365158951550976_n/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Nuotraukos Baltijos Kinologijos Centro /

   Pirmuosius žingsnius Ukmergėje žengia naujai atsidariusi šunų dresūros mokyklėlė, kurioje šeimininkai mokosi elgtis su savo augintiniais ir kartu paklusnumo moko šuniukus. Šiandien apie mokyklėlę kalbamės su Baltijos Kinologijos centro instruktore Meile:

- Kiek laiko veikia šunų dresūros mokyklėlė Ukmergėje?

35147122_115794572598105_6641798333465624576_n- Šunų dresūrą Ukmergėje atidarėme balandžio pradžioje. Įpusėjome trečiąjį mėnesį ir mums puikiai sekasi!

 - Kas ir kodėl nusprendė tuo užsiimti?

- Mūsų mokykla – Baltijos Kinologijos Centras, turintis dresūros mokyklas Kaune, Klaipėdoje, Kėdainiuose, o dabar ir Ukmergėje, turi didelę, virš trisdešimt metų patirtį kinologijos srityje. Įsikurimo pradžia Ukmergėje turi savo istoriją: vieną dieną, instruktorei vedant pratybas Kėdainiuose, sulaukėme naujokų, kurie atkeliavo su sunkiai kontroliuojamu Šveicarų aviganiu. Išsikalbėjus sužinojome, jog jie į Kėdainius atkeliavo iš Ukmergės tik dėl šios pamokos. Pamokos eigoje, pokalbis išsirutuliojo į tai, jog jiems bus gana komplikuota kelis kartus per savaitę važiuoti į Kėdainius, todėl paprašė, jog į Ukmergę atvažiuotume mes. Grindžiami tuo, jog susidomėjimas didžiulis, tačiau instruktorių Ukmergėje iš vis nėra. Tuomet savaitės eigoje, mūsų centras sulaukė dar keletos skambučių bei elektroninių laiškų su prašymu atvykti, ko pasekoje, sukūrę savo mokyklos paskyrą facebooke, sulaukėme be galo didelio susidomėjimo, žinutės plūdo visą dieną, instruktoriai nusprendė surizikuoti :)

 35078569_115790225931873_8608517021409214464_nKokie žmonės pas jus dirba?

- Vedami ilgametės kinologinės patirties 2005m. buvo įkurtas „Baltijos kinologijos centras“ apjungiantis daugelį kinologinių sričių. Pradedant nuo įvairių edukacinių programų šunų vedliams, įvairių šuniukų skirtų darbui veisimo iki specializuotų šunų rengimo programų ir jų įgyvendinimo.

    Per dešimt gyvavimo metų „Baltijos kinologijos centre“ yra „užaugintas“ ne vienas puikus kinologijos specialistas. Mūsų pasiekimai atsispindi diplomuose, padėkos raštuose, taurėse. Esame ne vieną kartą tape Baltijos bei Europos specialiųjų sukarintų su tarnybiniais šunimis čempionatų nugalėtojais. Esame dalyvavę Šveicarijoje, Čekijoje, Vokietijoje, Latvijoje, Olandijoje kinologinėse varžybose, todėl turime labai daug patirties darbe su šunimis. Mūsų partneriai yra Nyderlandų karališkosios Roterdamo Hunde/Ferde brigados policijos padaliniai, Latvijos sienos apsaugos tarnybos kinologijos k-9 padalinys, Didžiosios Britanijos k-9 Infinity padalinys, k-9 Faktory Group ir kt. Įvairiaus amžiaus specialistai nuolat stažuojasi tvirčiausią kinologinį pagrindą turinčiose Europos šalyse, kad mokiniai gautų pačią naujausią ir tiksliausią informaciją bei puikiai pasiruoštų savo šunelį. Bendrasis paklusnumas, kurio mokome išvardintuose miestuose yra pagrindas, tačiau tik maža dalis to, ką veikiame. Pasitelkiant tarnybinius bei kitus įvairius šunis „Baltijos Kinologijos centro K-9 GROUP“ atlieka:

  • 35188953_115794579264771_2014102278981550080_nDingusių žmonių paiešką (pasiklydusių miško masyve ar kitur);
  • Žmonių skenduolių (kūnų) paiešką (po vandeniu);
  • Gabenamų krovinių, įvairių objektų, transporto priemonių, asmenų apiešką (narkotinių ar psichotropinių medžiagų, sprogstamųjų medžiagų, sprogstamųjų užtaisų paiešką, alkoholio ar tabako paiešką);
  • buitinių, gamtinių dujų nuotekų paiešką;
  • Įvairių objektų, teritorijos apsaugą;
  • Fizinę asmenų apsaugą;
  • Eskortavimą/palydą;
  • Šunų-pagalbininkų ruošimą neįgaliesiems;
  • Terapiją su šunimis;
  • Kita pagal žmonių poreikį būtina pagalba naudojant specialiai parengus tam tikslui šunis.

35082831_115790305931865_440723121276715008_nAr ukmergiškiai noriai naudojasi jūsų paslaugomis?

- Sulaukiame ne tik didelio susidomėjimo skambučiais bei žinutėmis, tačiau kiekvieną pamoką ir naujų lankytojų, kurie nori pabandyti pirmąją pamoką padresuoti šunelį ir pažiūrėti kaip viskas vyksta. Dažniausiai, po pirmosios pamokos, atkeliauja ir antrąjį, trečiąjį kartą, kaip netyčia pasilieka visam mėnesiui. Svarbu paminėti tai, jog pirmoji pamoka – nemokama, todėl atkeliauti pasibandyti gali kiekvienas su savo šuneliu, nepriklausomai nuo amžiaus, veislės ir lyties.

 - Ko išmoksta šuo ir šeimininkas tokioje mokykloje?

- Visi nariai pritartų, jog pirmąjį mėnesį mokosi šeimininkas, o vėliau tikslingiau pradedamas dresuoti šuo. Iš pradžių pradedame nuo mažų žingsnelių – kinologinėje abėcėlėje raidės A: tai judėjimas greta, šuns dėmesio koncentravimas į šeimininką, mokymas netempti, nesiveržti, nekreipti dėmesio į kitus šunis, neloti, nepulti.

    35072298_115790122598550_6394051348383399936_nTuomet, seka ir kiti žingsneliai, kurie reikalingi kaip oras mūsų buityje: tai komandos – “sėdėti”, “gulėti”, “stovėti”, “pas mane”, “greta”, “vieta” ir kt. Tarp šių komandų mokomės ir eiti per kliūtis, nebijoti įveikti barjerų, laiptų, atsisakyti aukščio baimės. Svarbiausia tai, jog dresuojant šunelį, sustiprinamas tarpusavio ryšys tarp šeimininko ir šuns, nariai tampa viena draugiška šeima bei puikiai praleidžiamas laikas gamtos apsuptyje.

 - Kokie pagrindiniai klausimai kyla šunų savininkams ir kokių problemų spręsti jie eina pas jus?

- Dažniausiai žmonės ateina JAU su problema, kai nemato kaip galėtų tinkamai sukontroliuoti šunį. Tai vyksta visuose miestuose. Augina šunelį, lepina jį, gaili mažiuką vesti į užsiėmimus, tačiau, kai jam sueina pusantrų- du metukai ir jis pilnai subręsta, atsiranda begalės charakterio bruožų, kurie šeimininkams nepatinka ir trukdo gyventi kasdieniniame gyvenime. Tada, su dideliu kalnų problemų jie atkeliauja ir be galo prašo, jog pagelbėtume. Dažnai girdime frazę: jei neišdresuosiu, teks migdyti. Tačiau, dirbant, lankant užsiėmimus, net ir senesnio amžiaus šuo gali būti puikiai išdresuotas. Net Ukmergėje turime keletą pavyzdžių, tokių kaip senesnio amžiaus mišrūniukas Pikselis.  Didžiausios kylančios problemos: puolimas ant kitų šunų arba žmonių, betikslis nesibaigiantis kaukimas, lojimas, psichikos sutrikimai, tokie kaip: šlapinimąsis iš baimės, fejerverkų baimė ir kitos baimės. Kita grupė žmonių pareigingesni- kreipiasi ir atkeliauja, kai šuneliui sukanka trys sup use ar keturi mėnesiai. Tai puikus laikas pradėti dresuoti šunelį (lyg vaiką pradėti leisti į pirmąją klasę, kai jam sukanka septyneri). Na, o pagalvokite, kaip būtų jei aštuoniolikmetis vaikinas pradėtų eiti į pirmąją klasę? Taip dažnai nutinka ir su šunimis. Žmonės klausia įvairių dalykų: apie rūpinimąsi, dresavimą, bendravimą ir daugelį kitų, susijusių su šunimis.

35065611_115794559264773_5133353231530852352_n - Kas gali eiti į mokyklėlę?

- Mokyklą gali lankyti absoliučiai VISI šuneliai, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties bei veislės. Taip pat ir įvairių bėdų turintys šuneliai.  Su šuneliais ir įvairaus amžiaus žmonės – svarbu, jog būtų noro ir sveikatos, o visa kita, nuoširdžiai pagelbėja mūsų instruktoriai. Į Ukmergės užsiėmimus atkeliauja ir paaugliai ir vyresnio amžiaus žmonės. Pratimus parenkame pagal galimybes.

  Mūsų užsiėmimai vyksta pirmadieniais bei trečiadieniais nuo 18,30 val., Šunų vedžiojimo aikštelėje prie Autobusų stoties/Lidlo.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


šeši + aštuoni =

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]