Širvintiškiai ir vėl stojo į Baltijos kelią    Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2019-08-29 posėdžio darbotvarkė    Minint Baltijos kelio dieną lietuvių režisierių filmai nutiesia tiltus tarp Baltijos valstybių    Mūsų Baltijos kelias    Kada mūsų širdyse užgis okupacijų žaizdos?   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar pritartumėte siūlymui dalį kasmetinio biudžeto viešinimui skirti savivaldybės mažumos (opozicijos) veiklos viešinimui?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Virginijus Sarpauskas. Vieši klausimai Širvintų rajono merei Živilei Pinskuvienei

01/ VIRGINIJUS SARPAUSKAS /

/ www.15min.lt /

      Lietuvos žmonės dar niekada valstybės istorijoje nesijautė tokie saugūs ir laisvi. 2004 metų gegužės 1 d. Lietuva tapo pilnateise Europos Sąjungos nare. Žmogaus orumas, laisvė, demokratija, lygybė, teisinė valstybė ir pagarba žmogaus teisėms – tai pagrindinės ES vertybės. Lietuva ES narė jau keturiolika metų, pačiai Europos Sąjungai ir jos pirmtakei Europos Ekonominei Bendrijai dešimtmečiai (1957m.). Demokratijai, kaip Europos Sąjungos ir Vakarų pasaulio vertybiniam pamatui, tūkstančiai metų. Citata iš internetinės enciklopedijos sako, jog „demokratija, kaip ir pats terminas, pirmiausia atsirado Graikijos miestuose-valstybėse po ilgai trukusių kovų tarp didikų ir turtingųjų su paprasta liaudimi. Didžiausią išraišką demokratija pasiekė Atėnuose, kur visiems piliečiams vyrams buvo suteikta teisė dalyvauti valstybės valdyme. Pareigūnai buvo renkami tiesiogiai piliečių susirinkimo metu arba parenkami burtų keliu”. Taigi, demokratija suteikia teisę dalyvauti valstybės, savivaldybės valdyme, domėtis valstybės, savivaldybės reikalais, reikšti nuomonę ir gauti informaciją.

     Tuo tarpu piliečių išrinkti atstovai – Seimo, rajonų tarybų nariai ir rajonų merai turi rūpintis savo veiklos skaidrumu ir viešumu. Viešumas, tai valdžios atsiskaitymas juos rinkusiems žmonėms. Valdžia turi nuolatos rūpintis kaip galima didžiausia informacijos sklaida. Būtent tokį valstybinės ir vietinės valdžios bendravimą su visuomene ir žiniasklaida aš matau Vakarų valstybėse ir iš dalies Lietuvoje.

Širvintų rajone viskas kitaip

    Viso šito aš pasigendu Širvintų rajone. Ypač šiais metais. Metų pradžioje į viešumą iškilo informacija apie planuojamą plastiko perdirbimo gamyklos statybą prie pat Širvintų miesto ribos. Visuomenėje kilo didžiulis nepasitenkinimas.

    2018 metų kovo 19 dieną, atliekant betonavimo darbus naujai statomoje krantinės terasoje, įvyko techninis incidentas – terasa deformavosi. Visuomenei tai buvo didžiulis netikėtumas, rezonansinis įvykis, sukrėtęs ne vieną gyventoją.

       Aš, būdamas neabejingas viskam, kas vyksta Širvintų rajone ir mieste, nuolat domiuosi naujienomis, taip pat ir rajono valdžios reakcija į svarbius, rezonansinius įvykius. Kad ir kaip domėčiausi, tačiau man nėra pavykę rasti informacijos apie Širvintų rajono valdžios surengtas spaudos konferencijas šalies ir/ar rajono žiniasklaidai arba pranešimus spaudai.

     Būtent to tikėjausi, po incidento nutikusio šių metų kovo 19 dieną. Domino, ko imsis rajono valdžia. Tikėjausi, kad rangovo bus paprašyta sustabdyti bet kokią veiklą statybos aikštelėje, kad bus sudaryta komisija padėčiai ir priežastims ištirti, kad bus pasamdyti nepriklausomi ekspertai. Tikėjausi, kad visa tai bus pranešta visuomenei. Tačiau stebėjau atvirkščią procesą – darbai statybos aikštelėje intensyvėjo.

      Nesulaukęs tinkamos informacijos ir paaiškinimo, nutariau parašyti valstybinės valdžios institucijoms ir informuoti apie tai, kas man – Širvintų rajono gyventojui – kelia rūpestį, kuo aš abejoju. Pranešimą parašiau gegužės 9 dieną. Nesislėpiau, pasirašiau tikru vardu ir pavarde, pateikiau visą informaciją apie vykdomą projektą. Pateikiau ir nuorodas su nuotraukomis, iliustruojančiomis tai, kuo aš abejoju.

CPVA surengė patikrą vietoje

      2018 metų birželio 4 dieną Centrinė projektų valdymo agentūra surengė patikrą vietoje, į ją stebėtojo teisėmis buvau pakviestas ir aš. Apie patikros niuansus kol kas nerašysiu, susilaikau, nors tikrai turiu ką pasakyti. Ir pasakysiu, kai manysiu, kad yra tam tinkamas laikas. Praėjus kelioms dienoms po patikros gavau atsakymą. Jį taip pat paskelbsiu šiek teik vėliau. Nuo pranešimo pateikimo iki patikros jokios oficialios reakcijos iš Širvintų valdžios pusės girdėti neteko. Tačiau situacija pasikeitė pastarosiomis dienomis.

Merės atsakas – laikraštyje

    2018 metų birželio 12 dieną „Širvintų kraštas” svetainėje pastebėjau straipsnį „Živilė Pinskuvienė: žmonės privalo žinoti, kas yra stabdžiai”. http://www.sirvinta.net/aktualijos/zivile-pinskuviene-zmones-privalo-zinoti-kas-yra-stabdziai/ .

     Kad ir kiek domiuosi Lietuvos ir pasaulio įvykiais ir politika, bet nieko panašaus neteko girdėti. Sunkiai galiu patikėti, kad taip rašyti gali sau leisti rajono vadovas – meras ar merė.

      Ž. Pinskuvienė 2015 metais savo laisva valia dalyvavo savivaldos rinkimuose ir kandidatavo į Širvintų rajono mero postą. Laimėjo. Ir nuo to momento prisiėmė ne tik teises, bet ir pareigas. Mero pozicija nėra vien tik administracinė. Ji labiau vertybinė. Meras visada turi skleisti savo vertybines nuostatas, tiek atstovaudamas rajono gyventojams, tiek kalbėdamas, tiek rašydamas, ta prasme – meras neturi poilsio dienų. Jo darbo laikas yra visa kadencija.

      Po minėto straipsnio pasirodymo internete praėjo beveik savaitė, o nuo spausdinto laikraščio prekyboje – dar daugiau.

Klausimai merei

        Mano klausimai merei Živilei Pinskuvienei būtų tokie:

      Ar Jums yra žinoma apie minėtą straipsnį? Ar Jūs tikrai gavote redakcijos klausimus? Ar tikrai siuntėte jai atsakymus? Ar Jums buvo atsiųstas straipsnis prieš jį paviešinant? Ar Jūs sutikote su šiuo konkrečiu tekstu:

     „Praėjusį pirmadienį „Širvintų kraštas“ sulaukė skaitytojo paklausimo: „Šiandien Širvintų paupyje, prie statomos estrados, vaikščiojo visas pulkas kostiumuotų žmonių ir Savivaldybės tarnautojų su šalmais. Jie nešiojosi popierius, kalbėjo su darbininkais, apžiūrinėjo statybas, paskui ėjo prie statomo pėsčiųjų tilto. Noriu pasiteirauti, kas vyksta, kodėl sustojusi tilto statyba, ar estrados ant vandens jau nebebus?“

       Šiuos klausimus persiuntėme Savivaldybei. Gavome ir pateikiame Širvintų rajono merės Živilės Pinskuvienės atsakymą:

      – Širvintų žmonės turi žinoti, kad Savivaldybės kiekvienas žingsnis ir kiekvienas atliekamas darbas yra akylai stebimas, o labai dažnai – ir skundžiamas. Jau esu sakiusi, kas, mano nuomone, yra didžiausi rajono kenkėjai, kurie savo skundais stabdo kiekvieną darbą.

     Taigi, ir šį pirmadienį sulaukėme dar vienos patikros po dar vieno skundo. Šį kartą save vadinantis „pilietiškas gyventojas“, o gal dabar teisingiau būtų pasakyti – politiškas gyventojas, surašė skundą dėl projekto „Kompleksinis teritorijos prie Širvintų tvenkinio sutvarkymas“. Tiesiog juokinga, kaip ekspertu save skambiai vadinantis vyriškis aiškina atvykusiems Centrinės projektų valdymo agentūros atstovams apie takelio nuolydį, kuriuo su aukštais kulniukais žiemą bus nepatogu vaikščioti. Ar vos nepaėmęs už rankos vedasi apžiūrinėti tilto polių, kuriuos pats sugalvojo esant nenaujus. Ir nors po patikros jokių pažeidimų nebuvo nustatyta, žmonės turi žinoti, kad kiekvienas toks skundas, kiekviena patikra stabdo darbus.

      Atsakingai galiu pasakyti, kad tai, kas pažadėta Širvintų rajono žmonėms, bus įvykdyta. Tačiau darbų terminų dabar jau net planuoti negalime būtent dėl tokių dalykų, kurie mūsų krašte, deja, bet jau tampa įprasti.

      Mūsų žiniomis, jau kitą dieną po naujojo stadiono atidarymo, ankstų sekmadienio rytą su fotoaparatu po stadioną galimai lakstė ir „valstietis“ Vytas Šimonėlis. Tikriausiai, visiems aišku, dėl ko. Visgi aš labai džiaugiuosi, kad stadionas atidarytas. Kad minusus, kuriuos pastebėjome, rangovas dar turės laiko ištaisyti.

      Rajone vyksta begalė darbų. Manau, kad tokie pilietiški gyventojai, o ir ilgametę (nors ir nelabai rezultatyvią) patirtį turintys Tarybos nariai pirmiausiai turėtų ateiti, aiškiai pasakyti, dėl ko jiems neramu, kur reikėtų patikrinti, atidžiau pasižiūrėti. Juk esame to paties rajono žmonės. Tačiau jų pasirinktas metodas labai aiškus – bet kokiomis priemonėmis kenkti. Tik labai gaila, jog šie veikėjai nesupranta, kad savo veiksmais kenkia ne man, nes nei stadionas, nei pėsčiųjų tiltas, nei socialinių butų daugiabutis, nei kuris kitas projektas nėra statomas Živilei Pinskuvienei. Jie kenkia širvintiškiams, savo krašto žmonėms. Tiesiog apmaudu dėl tokių „politikų“, nes, mano nuomone, politikas yra renkamas tam, kad atstovautų žmonėms savo darbais, o ne darbų stabdymu.

      Taigi, už tai, kad mūsų rajone daug darbų stabdoma skundais ir patikromis, žmonės gali tiesiogiai padėkoti opozicijai, jai draugiškai purvasklaidai ir pilietiškiems, o gal – kaip minėjau – dabar jau politiškiems veikėjams”.

     Mere, ar sutikote su komentarais po nuotraukomis: „Pilietiškam gyventojui suabejojus, atkasamas estrados polis”; „V.Sarpauskas aiškina ekspertams, kad tako nuolydis bus nepatogus einant aukštakulniais”.

     Ar Jums priimtina, kad straipsnis yra anoniminis, tai yra, nėra nurodytas autorius?

     Kadangi man nėra žinoma, ar Jūs skundėte šį straipsnį, ar prisiimate išsakytos nuomonės autorystę, tai klausimus adresuoju Jums. Kadangi minėtos patikros metu dalyvavau būtent aš, nuotraukose taip pat esu aš, tai visi teiginiai ir komentarai išsakyti tekste, yra skirti būtent man.

       Ką reiškia šie teiginiai: „…o labai dažnai  ir skundžiamas”?

    Kas yra „Jau esu sakiusi, kas, mano nuomone, yra didžiausi rajono kenkėjai, kurie savo skundais stabdo kiekvieną darbą”? Prašau įvardinti Jums žinomus kenkėjus. Nurodyti ir argumentuotai pagrįsti, kokią konkrečiai žalą Jums žinomi kenkėjai padarė rajonui? Ar ėmėtės kokių nors priemonių kenkėjams demaskuoti ir jų žalai įvardinti?

     Ką reiškia teiginys: „Taigi, ir šį pirmadienį sulaukėme dar vienos patikros po dar vieno skundo“? Ar tai reiškia, kad mano pranešimą vertinate kaip skundą?

    Kokių konkrečiai priemonių ėmėtės po kovo 19 dieną įvykusio incidento? Ar Jus, kaip rajono vadovę, tenkina minimo investicinio projekto atliekamų darbų kokybė? Ar nekilo minčių po minimo incidento kviesti nepriklausomus ekspertus ir patikrinti atliekamų darbų kokybę, eiliškumą, dokumentų tvarkymą? Ar Jus tenkina įmonės, atliekančios statybų techninę priežiūrą, veikla?

      Ką reiškia šis teiginys: „šį kartą save vadinantis pilietiškas gyventojas, o gal dabar teisingiau būtų pasakyti politiškas gyventojas, surašė skundą dėl projekto „Кompleksinis teritorijos prie Širvintų tvenkinio sutvarkymas”? Ar tai reiškia, kad gyventojų pilietiškumas Jums sukelia juoką? Ar juoką sukelia tik mano pilietiškumas? Jūsų, kaip politikės, noriu paklausti, ką reiškia patikslinimas – „politiškas gyventojas”? Ar tai gerai, ar blogai?

       Ką reiškia teiginys: „Tiesiog juokinga, kaip ekspertu save skambiai vadinantis vyriškis…”? Prašau pateikti įrodymus, ir pagrįsti teiginį, kad aš save skambiai vadinu ekspertu. Kas konkrečiai Jums sukelia juoką?

      Ką reiškia teiginys: „Ar vos nepaėmęs už rankos vedasi apžiūrinėti tilto polių, kuriuos pats sugalvojo esant nenaujus”? Ar tai reiškia, kad Jūs žinot, ką aš galvoju? Ar tai reiškia, kad Jūs jau turite laboratorijoje atliktos ekspertizės rezultatus, kad metalas yra visiškai naujas? Jeigu ekspertizės išvadas turit, kodėl nesupažindinate visuomenės?

       Ką reiškia teiginys: „Ir nors po patikros jokių pažeidimų nebuvo nustatyta…”? Ar tai reiškia, kad patikra jau baigta? Gal jau turite išvadas? Kada supažindinsit visuomenę su tyrimo eiga ir visa turima informacija? Informuoju, kad po patikros SPVA mane informavo apie patikros rezultatus. Patikrai įvykus, toliau vyksta tyrimas.

      Ką reiškia teiginys: „Mūsų žiniomis, jau kitą dieną po naujojo stadiono atidarymo, ankstų sekmadienio rytą su fotoaparatu po stadioną galimai lakstė ir „valstietis” Vytas Šmonėlis”? Kas tie „Mūsų žiniomis”? Keliese esate? Ar stadionas atidarymo metu buvo priduotas? Ar pasirašytas darbų priėmimo aktas? Ar stadionas įregistruotas nekilnojamojo turto registre? Jeigu stadionas dar nepriduotas, tas jis yra statybos aikštelė. Už tvarką jame atsakingas rangovas. Ar tinkamai informavote rangovą apie pašalinius žmones statybos aikštelėje? Kodėl rangovas pats to nepastebėjo?

     Nors klausimų turėčiau dar ne vieną, bet tam kartui tiek. Nes, bet kokiu atveju, lieka galimybė, kad straipsnį rašė kažkas kitas. Gal ir pati redakcija nežino, kas rašė, nes po straipsniu autorius nėra nurodytas. Kiek žinau, tokiu atveju visa atsakomybė krenta redaktoriui.

      Informuoju, kad bet kokiu atveju apie šį straipsnį pranešiu Lietuvos žurnalistų sąjungai, Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai bei Visuomenės informavimo etikos komisijai. Tikiuosi, tyrimo metu bus nustatytos visos straipsnio „Živilė Pinskuvienė: žmonės privalo žinoti, kas yra stabdžiai” atsiradimo viešoje erdvėje aplinkybės, tikrąjį teksto autorių, teksto atitikimą etikos normoms.

      Širvintų rajono mere Živile Pinskuviene, Jūs taip pat turite galimybę apie šį straipsnį pranešti mano aukščiau paminėtoms tarnyboms, jeigu visgi tekstas yra ne Jūsų ir/arba Jūs su juo iš esmės arba dalinai nesutinkate.

Pagarbiai

Virginijus Sarpauskas

Virginijus Sarpauskas yra Širvintų visuomenininkas, TS-LKD narys


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

31 Komentarai (-ų)

 1. tai sako:

  Gi superiui neužtenka intelekto suprasti tokio sudėtingo klausimo. Iš jo komentarų, galimą susidaryti įspūdį, kad aplinkui jį vien durniai, oluchai ir ablauchai. Bet jei aplinkui tave visi tokie ir tu tik vienas toks protingas, tai gal verta susimastyti???

 2. superi sako:

  gali mylėti,gali nekęsti,tai tavo asmeninis reikalas,bet pasakyk ką tau blogo padarė du nepilnamečiai vaikai kad tu juos taip traumuoji.

 3. super sako:

  >o tai

  ajjajajajajajjjjj….
  Kodėl nepadedate?
  Pasamonėje turbūt suprantate, kas tai per žmogus.
  Sarpauskas dar ne iki galo suprato. Įtariu, vis gi, kad suprato, bet yra autentiškai padorus žmogus, ir nori padėti bet kam, net ir tokiam brudui.

 4. labai tikiuosi sako:

  kad anksčiau ar vėliau dabartinė valdžia bus nubausta, o pakalikų armija žygiuos į darbo biržą

 5. Mąstantis sako:

  Žinote, kuo skiriasi vagystė nuo korupcijos? Vagystė, tai svetimo turto, įskaitant pinigus, tylus pasisavinimas, tikintis, kad nepagaus.Vagis tylus, stengiasi neatkreipti dėmesio į save, iš gėdos slepia akis. Pagautas su įrodymais dažniausiai prisipažysta.
  Korupcija, tai patikėto turto, įskaitant pinigus, viešas pasisavinimas, tikintis, kad neįrodys. Korupcionierius veda save įžūliai, stengiasi būti dėmesio centre, progai pasitaikius mėgsta pakalbėti apie skaidrumą. Neturi gėdos jausmo. Pagautas su įrodymais, niekad neprisipažysta, kaltina visus aplinkui, ir savus, ir svetimus, išskyrus save. Čia jokiu būdu niekam netaikau, nes negaliu įrodyti. Šiaip, pamąstymas.

 6. o tai sako:

  kaip cia iseina?Neringa visiems padeda, o jai niekas nepades?tai kas jus per bendrazygiai?

 7. kerštas sako:

  vyksta žiaurus kerštas. buvo galima tikėtis visko, bet taip išsidirbinėti yra žema.apie sąžinę čia kalbėti nėra prasmės. Negali parklupdyt, tai daro viską, kad sunaikinti. Cha- demokratinė visuomenė su žmogaus teisėm ir vaikų apsauga- tušti žodžiai, nes Širvintose viskas priklauso tik nuo keršto vedinos vienos asabos

 8. Gražina sako:

  Virginijų pažinau dar kai Vakaris ėjo į darželį. Tai doras, sąžiningas žmogus, visada paklausdavo, gal reikia kokios pagalbos. Stiprybės Jums, nors ir kaip menkintų, nepasiduokite.Už Jus balsuočiau…

 9. Virginijau sako:

  nenustebčiau, jog neatiduotų raktų ir penktadienį. Kad Neringa pabėgiotų, prašytų, lenktųsi toms proto varguolėms. Manau, reikia eiti imti raktų su antstole, kad butų užfiksuotos faktinės aplinkybės. O tada per protingą laikotarpį, tinkamą tokiam darbui atlikti parsikraustyti. Kaip žmogui turinčiam sveikatos problemų reiktų kokio mėnesio, manau. O tad tremtinys laukiantis (jeigu toks yra) gal nesupyks ant valdžios blondinių, kad jos darbo nemoka dirbt.

 10. kur žiūri vaikų teisių apsauga? sako:

  psichologinis smurtas akivaizdus. kodėl nerūpi vaikų gerovė? Kodėl neįsikiša? Nemato problemos?

 11. siaubas sako:

  tai net ne tyčiojimasis, tai žmogaus trypimas. elgiasi kaip apsėstos.

 12. ???? sako:

  Matome kas darosi pasaulyje, kaip niekada akivaizdžiai susirėmę du poliai- vyksta kova tarp gėrio ir blogio. Pasaulyje nugalės arba žmoniškumas arba nežmoniškumas??? Žmonės pamąstykime apie tai.

 13. Virginijus sako:

  Man labai patinka žmonių jautrumas, gerumas ir dėmesys vienų kitiems. Empatija. Kai tik reikia pagalbos, patarimo, užtarimo ar paguodos, visi žinom ir neabejojam pas ką kreiptis, kas padės. Tai Neringa. Kai tik Neringai reikia mūsų pagalbos, mes pirmi siūlomės jai padėti. Neprašomi, neraginami. Štai sprendimą skirti socialinį būstą Neringa gavo prieš kelias savaites. Dabar užimamą būstą Neringa turėjo atlaisvinti…VAKAR. Tik štai parašas ant sprendimo pats savęs nepasirašo. Vienam parašui trys savaitės? Tai kokio ilgumo tas parašas?
  Gailiuosi, kad nepaskelbiau apklausos, nors planavau. “Ar Neringa sklandžiai persikels iš vieno būsto į kitą?”. Ir keli spėjimo variantai. Atrodė viskas pagaliau einasi sklandžiai. Persikelti iš vieno būsto į kitą savaitės laiko tikrai pakanka. Bet keli bandymai, nuėjus į savivaldybę, gauti raktus ir pasirašyti sutartį Neringai baigdavosi nesėkme. Sprendimo nepasirašė administracijos direktorė… labai užsiėmusi.
  O kaip anoniminių komentarų rašytojai ir skaitytojai? Ar labai užsiėmę? Į klausimą “Ar Lietuvoje galioja teisės aktai ir etikos normos?”, taip norėtųsi atsakyti klausimu :”O man būtent?”. Jeigu žmogus savas, komandos narys, ar šiaip reikalingas, tai tada jam teisingumas galioja. Priešingu atveju- NE.
  Taigi, mano prognozė tokia: pasirašytą sprendimą ir raktus Neringa gaus penktadienį 15.59 valandą. Kad žinotų iš kur kojos dygsta. Kad žinotų, kas čia sprendimus priima. Kad vietoje to, kad kaip ir visi męs, galėtų švęsti Rasas arba Jonines, ji turės skubiai kraustytis. O mes iš VALDŽIA švęsim. Ir prisiminsim Neringą, tik tada, kada mums patiems jos prireiks.
  Man labai patinka apsimestinis ir paradinis žmonių jautrumas, gerumas ir dėmesys vienų kitiems.

 14. Oi, sako:

  atrodo, Saulei visiškas užtemimas…

 15. To Subinlaizys sako:

  Gal kažkada ir buvo nuostabiausia ir geriausia, tik klausimas, per kurią vietą?

 16. Subinlaizys sako:

  Bet visvien mūsų merė pati nuostabiausia ir geriausia :-P

 17. Glušai Saulei sako:

  Tau iki klauno sugebėjimų,kaip iki mėnulio,o gerai atlikti darbus nelabai pavyksta,kai galvos blondinės.Pradėta dačiorta,o tolko ne_uja.

 18. Saule sako:

  Sito klouno uzduotys : ko daugiau skundu ,kad kaip galima maziau vyktu darbu Sirvintose .

 19. Arlekinas sako:

  Vieną kartą pas Staliną atėjo žurnalistė ir paklausė, kokia yra „didžiojo tautų vado“Stalino nuomonė apie vergus ir vergo sąmonę. Stalinas įsakė atnešti vištą ir čia pat ją gyvą nupešti. Nupeštoji, drebanti višta ėmė baugiai glaustis prie to, kuris ją nupešė.
  „Štai jums ir atsakymas,“- nusijuokė Stalinas,- kuo labiau ją peši, tuo labiau ji glaudžiasi prie savo kankintojo. Tai ir yra vergo sąmonė.“
  Citatą skyriu Pinskuvienės fanams, o Virginijui Sarpauskui linkiu niekada ir niekur netapti gyva, bet nupešta višta. Už straipsnį – 10 balų.

 20. Anonimas sako:

  Na kiek tas Virgis ,,inžinierius be diplomo” gali varyt tą patį per tą patį. Mes suprantam, kad jis ,,važiuoja” į rinkimus su ,, politiko” etikete….na bet soriukas….kiek galima.

 21. Petras sako:

  Nu va, nemoka Panevežio valdžia dirbti – atsargiai, paslapčia, biški po stalu – tai ir susėmė. Būtų darę kaip mūsiškė – atvirai meluodama, kainas dešimteriopai iškeldama, įžūliai draskydama akis visiems, prieš tai visus “nesavus” išmėčiusi iš kelio, kad netrukdytų – tai ir varo paviršiumi, jokioms tarnyboms neįdomi, kas kad laikraščiai net respublikiniai apie jos aferas rašo. Ot tai moka!

 22. gal sako:

  jau laikas baigt sitas nesamones?

 23. nesąmonė sako:

  mūsiškė skaidri ir nepriekaištingos reputacijos- atsakys Baltušytė

 24. Gal sako:

  Po Panevezio mero suemimo Širvintų mero eilė?

 25. virgi sako:

  geri klausimai. jei neatsakys, yra institucijos, kurios padės atsakymus gauti.

 26. ++++ sako:

  ateis rinkimai, išrinks meru pilietišką žmogų ir ramybė, teisybė ir gėris grįš į Širvintas. Skundus rašys kiti žmonės…nieko naujo nesitikiu

 27. To kas sekantis. sako:

  Nelyginkite musu vades su Rackausku. Tokio gudrumo zmogaus kaip ji dar reikia paieskoti. Ne veltui apsistate vaizdo kameromis. Mano, kad yra nuo visko apsisdraudusi? Daugiau tokiu straipsniu kaip V, Simonelio ir STT pagaliau atmerks akis.Viskam savo laikas

 28. esmė sako:

  esmė ta, kad manipuliuojama informacija, šmeižiami žmonės, arogancija liejasi laisvai, melas ir apgavystės ŠK laikraštyje, etatiniai komentuotojai su savo liaupsėmis krištoliniam skaidrumui. visi, kurie išsako pastabas ar nuomonę apšaukiami skundikais, stabdžiais, kenkėjais. Galėtų- visus nepatenkintus į getus ar sibirus išvarytų. O kai tokių galių neturi, belieka tik šaukti, kad dėl skundikų stoja darbai. O ar tikrai skundikai viską stabdo? ar ne pačių pridirbtas jovalas tarnybas sudomino? svyla užpakaliai, oi svyla.Ir jokio džiaugsmo nei vienam rajono žmogui nuo to svylėsių kvapo, nes vistiek iš to jovalo kapstytis teks visiems.Netiesiogiai, bet visiems- ir skundikams, ir tobulam balsuotojų rateliui

 29. kas sako:

  šais laikais skaito tokio ilgumo straipsnius?
  Esmę rašykit

 30. Manau sako:

  Su savivaldžiavimu kovoti įmanoma tik teisinėmis priemonėmis

Jūsų komentaras:


keturi + trys =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]