Sudie, gražuole vasara    Vasaros palydų šventė Musninkuose    Bočių kelionė į Varšuvą    Skundė ar neskundė Tarybos nariai projektą prieš miesto šventę?    Algirdas Kuzma ir Širvintų rajonas   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar pritartumėte siūlymui dalį kasmetinio biudžeto viešinimui skirti savivaldybės mažumos (opozicijos) veiklos viešinimui?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Ž.Pinskuvienei priteista atlyginti PSPC nuostolį bylinėjantis su neteisėtai atleista vadove

zivile-pinskuviene-5ab655becbb60/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

       Vilniaus apygardos administracinis teismas ką tik paskelbė sprendimą, kuriuo teigiama, kad Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė turi kompensuoti žalą Širvintų PSPC, iš kurios ji neteisėtai atleido vyriausiąją gydytoją Nijolę Dimšienę.

Ž. Pinskuvienė turės kompensuoti gydymo įstaigai daugiau nei  22 tūkst. eurų.

     Teisėja Jūratė Gaidytė-Lavrinovič, skaitydama sprendimą pažymėjo, kad neteisėtas potvarkis dėl medikės atleidimo priimtas dėl merės kaltės ir tyčios, o centras patyrė žalą, ją Ž.Pinskuvienė turi pilnai atlyginti.

    Pati Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė teismo posėdyje nedalyvavo. Jos advokatas atvyko, bet išėjo.

PRIMENAME 

Vilniaus apygardos administracinis teismas vasario 6 d. nutartimi atnaujino administracinės bylos pagal Vilniaus apygardos prokuratūros prašymą apginti viešąjį interesą ir iš Širvintų merės Živilės Pinskuvienės priteisti atlyginti žalą, kurią Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centras patyrė dėl jos potvarkio atleisti centro vyriausiąjį gydytoją iš pareigų, ir nutarė kreiptis į Specialiąją teisėjų kolegiją su prašymu nuspręsti, ar ši byla teisminga Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

“Krašto Naujienos” kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą ir pasiteiravo, kokioje stadijoje yra bylos nagrinėjimas ir kada galima tikėtis teismo sprendimo.

Į mūsų paklausimą atsakė Vilniaus apygardos administracinio teismo pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene ir žiniasklaida Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė:

Specialioji teisėjų kolegija bylos rūšinio teismingumo bendrosios kompetencijos ar administraciniam teismui klausimams spręsti balandžio 5 d. nutartimi konstatavo, kad byla teisminga administraciniam teismui. Tad byla pagal pareiškėjo Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro, ginančio viešąjį interesą, prašymą atsakovei Živilei Pinskuvienei (tretiesiems suinteresuotiems asmenims – VšĮ Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centrui ir Vilniaus teritorinei ligonių kasai) dėl žalos atlyginimo šia nutartimi grąžinta nagrinėti Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

Nutartyje pažymima, kad Valstybės tarnautojo materialinės atsakomybės institutas yra valstybės tarnybos teisinių santykių sritis, todėl ginčai pagal atitinkamų valstybės institucijų reikalavimus valstybės tarnautojams dėl valstybės tarnautojų materialinės atsakomybės, vadovaujantis Administracinių bylų teisenos įstatymo 17 straipsnio 1 dalies 5 punktu, nagrinėtini administraciniame teisme. Šiame ginče reiškiamas reikalavimas Širvintų rajono savivaldybės merei atlyginti VšĮ Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centrui padarytą žalą, kilusią dėl merės neteisėto 2016 m. vasario 9 d. potvarkio, kuriuo VšĮ Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausioji gydytoja buvo atšaukta iš pareigų, nutraukiant su ja sudarytą darbo sutartį, priėmimo.

Vietos savivaldos įstatymo 20 straipsnio 2 dalies 16 punkte nustatyta, kad meras priima į pareigas ir atleidžia iš jų biudžetinių įstaigų, išskyrus švietimo įstaigas ir seniūnijas – biudžetines įstaigas, vadovus; kitas funkcijas, susijusias su visų biudžetinių įstaigų vadovų darbo santykiais, Darbo kodekso ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka įgyvendina pats arba šio įstatymo nustatytais atvejais mero pareigas laikinai einantis savivaldybės tarybos narys. Šiuo atveju turtinės žalos atlyginimas siejamas su savivaldybės mero, t. y. savivaldybės pareigūno funkcijų įgyvendinimu. Aptariamas ginčas yra susijęs su valstybės tarnybos santykiais, todėl turi būti nagrinėjamas administraciniame teisme. Ši nutartis dėl teismingumo neskundžiama.

Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro, ginančio viešąjį interesą, ir Ž.Pinskuvienės bylą Vilniaus apygardos administracinis teismas nagrinės birželio 12 d. paskirtame teismo posėdyje.

Prašo priteisti iš Širvintų rajono merės Živilės Pinskuvienės 22 071 euro

Savo skaitytojams primename, kad Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras, ginantis viešąjį interesą, teismo prašė priteisti iš Širvintų rajono merės Živilės Pinskuvienės 22 071 euro, kuriuos Širvintų PSPC sumokėjo neteisėtai atleistai direktorei Nijolei Dimšienei. Šioje byloje trečiasis suinteresuotas asmuo yra Vilniaus teritorinė ligonių kasa.

Prokurorų nuomone, įstaigos vadovas atleistas merės sprendimu, dėl jos kaltės patirta žala, kurią Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centras patyrė išmokėdamas didelę pinigų sumą dėl teismų neteisėtu pripažinto potvarkio atleisti centro vyriausiąjį gydytoją iš pareigų. N.Dimšienė iš pareigų atleista 2016-ųjų vasario 9 d. – ji buvo prisiteisusi 37 700 eurų už priverstines pravaikštas iki 2018-ųjų metų liepos 1-osios, kai turėjo baigtis jos darbo sutartis, taip pat teismo išlaidas. Po Širvintų PSPC skundo, Aukščiausiasis Teismas šią sumą sumažino iki 22 tūkst. eurų.

Kaip rašoma prašyme teismui, Širvintų PSPC didelę pinigų sumą, užuot skyręs sveikatos priežiūros paslaugoms organizuoti ir teikti, turėjo skirti neteisėto merės potvarkio teisiniams padariniams likviduoti. Jei nebūtų priimtas šis neteisėtas potvarkis, PSPC tokių išlaidų nebūtų turėjęs ir žalos nepatyręs.

Savo atsiliepime Ž. Pinskuvienė su prokurorų siūlymu nesutiko. Teismo posėdyje ją gynęs advokatas Jovitas Elzbergas nurodė, kad merė neviršijo savo įgaliojimų. Esą Ž. Pinskuvienė veikė kaip Širvintų savivaldybės Tarybos atstovė, o pati Taryba turėtų būti suvokiama kaip Širvintų pirminės priežiūros centro steigėja ir pagrindinė akcininkė.

„Širvintų pirminės priežiūros centras nėra akcinė bendrovė, o meras nėra akcinės bendrovės dalyvis“, – prieštaravo prokuroras J. Rinkevičius teismo posėdžio metu sausį.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

35 Komentarai (-ų)

 1. Bynas sako:

  Kaži, o Kirkilas ne su Pinskuviene baliavojo? Kol su ja nebuvo susidėjęs taip nedarė?

 2. Serdiučkai sako:

  Tikrai įdomu. Tas paaiškės kitais metais po rinkimų. Bet tam reikia eit į rinkimus, visą šeimyną atsivest, kaimyną atsivest ir dar stebėti, kad Pinskuvienės partija nepirktų balsų – ką ji geriausiai moka. Ir taip jau greit sužinosim kiek kam inigų pervedė.

 3. Serdiučkai sako:

  Šita informacija turėtų būti paskelbta viešai, juk tai savivaldybės, tai yra mūsų visų pinigai. Mes turėtume žinoti ir tai yra mūsų teisė, o savivaldybės atsakingų asmenų yra pareiga tą padaryti. Kai valdininkai nevykdo savo pareigų, jiems ten ne vieta, ar ne?

 4. Serdiučka sako:

  Ar galėtų kas, nors preliminariai paskaičiuoti kiek išleista 2mokesčių mokėtojų pinigų atleistųjų kompensacijoms, baudoms, advokatų paslaugoms apmokėti ?

 5. Derėtų sunerimti sako:

  Derėtų sunerimti tam / tai, kas padirašė kitų atleidimus. Va ten tai sumos! Visą gyvenimą teks dykai dirbti.

 6. Nei daug, nei mažai sako:

  Metų alga maždaug. Paskui prisidės dar piros metų alga už Meškauskienę. Gal Jonukas pamaitins.

 7. Saidienei sako:

  Pagarba jums už drąsą ir turėjimą savo nuomonės. Daugeliui šito labai trūksta. O kerštauti manau čia jau jos hobis, kas tik užminė kaip sako ant mozolio to nepamirš. Jau įsitikinau savo kailiu , trys metai praėjo-nepamiršo. Bet lipčiau ant to mozolio ir dar kartą

 8. Saidienė sako:

  Žinau, kad jinai niekada neklysta, viską daro ,,įstatytų nustatyta tvarka“, kad visada teisi, tik kalti kiti. Aš ją, jos kerštą man, žinau, geriau nei bet kas. Mene bando iki šiol išmesti iš darbo, bet nesiseka. Labai gaila, kad tik per teismus randame teisybę, apsiginame. Įstatymai mūsų valstybėje, deja ne viską numato, ne viskas juose numatyta, tai patogu tokioms dirbti, tyčiotis iš kitų, bet ateina laikas, kai reikia atsakyti. Ir čia tik pradžia. Daugėja rajono žmonių, kurie praregėjo, kurie patikėję, nusivylė, suprato kas nutiko, kai jinai vadovauja. Opozicija dirba daug, bet vadovautis ir padaryti darbus, išspręsti problemas, įrodyti sąmoningai daromas klaidas reikia laiko. Tas laikas eina teisybės pusėn ir manau čia dar ne paskutinė byla dėl asmeninės atsakomybės. Po nakties ateina šviesus, saulėtas rytas, kurio laukia daugelis ir jų dar vis daugėja. Būkime kartu.

 9. Saidienei sako:

  Skaičiau Jūsų komentarą, ir negalėjau atsistebėti. Jūs ką, tikėjotės, kad ji prisipažins klydusi, neteisingai padariusi? Gal dar tikitės, kad atsiprašys nors vieno, kurį neteisėtai atleido, įžeidė, paniekino? Pirmiausiai, ji neklydo, ji tai padarė, ir toliau daro visiškai sąmoningai (pati pareiškė per TV), ir manau, kad su milžinišku pasimėgavimu. Ne pirmus metus vadovauja savivaldybei, visi mato jos vadovavimo stilių, kaip elgiasi su žmonėmis, todėl net neabejoju, kad Jums, jei tik sugebės, pasistengs atkeršyti už Jūsų išsakytą teisybę.

 10. Laima sako:

  Kadangi merės žodžiai pasakyti viešoje laidoje, reikia ir už tuos žodžius, skleidžiamą melą paduoti į teismą.Ji gydė mano artimuosius, labai gera ir profesionali gydytoja, man gaila, kad neduok dieve susidūrus su sunkia liga, nebus kvalifikuoto specialisto.

 11. Saidienei sako:

  Pritariu 100%.

 12. Saidienė sako:

  Nemačiau vakar Delfi straipsnio apie merės fiasko. Vakare žiūrėjau žinias ir pasidarė koktu. Kiek merė gali atvirai ir nesustabdomai meluoti. Šįkart apie N. Dimšienės atleidimą iš darbo neteisėtai. Merė negalėjo įvardinti nei vieno N. Dimšienės nusižengimo. Gėda, kad mūsų rajoną valdo tokios neišmanėlės, erogantiškos ir labai kerštingos moterys. Su N. Dimšiene dirbau daugelį metų.Tokio vadovo, sugebančio taip gerai dirbti, sustiguoti, kaip darbuotojai sako darbus, nebebus.Jinai pati labai daug dirbo, stengėsi dėl darbuotojų, pacientų, turėjo puikius vadybos duomenis, tiesiog buvo tam darbui atsidavusi. Ir šitaip merei vakar per rodomas žinias N. Dimšienę sumenkinti, sutrypti tikrai nevalia, merei garbės toks pažeminimas, netiesos pasakymas, garbės absoliutus 0. Aš ir kiti kartu su N. Dimšiene dirbę darbuotojai negali susitaikyti su skleidžiamu merės melu, tačiau viešai reikšti nenori, gal būt bijo dėl darbo, savo ateities, aš juos dalinai ir suprantu, nes žinau kokia rajone cenzūra. Gerai, kad vienintelis teisėtas kelias pasiekti teisybę yra teismas, nes valstybinės institucijos prieš pažeidimus aklos ir beveik nieko nedaro. Manau, kad mano šis komentaras bus žinomas nusipelnusei merei. Bus replikuojama, tačiau aš nebijau. Tai yra mano nuomonė ir parašyta tiesa.

 13. To pasidomėjimui sako:

  Tai kad suma turi tendenciją didėti aritmetine progresija. Šiandien teismas dar iš savivaldybės 68 000 priteisė. Taigi, greit skaičiavimo mašinėlės nebeužteks, teks savivaldybei, kaip pastaruoju metu įprasta, konsultantus-auditorius samdyti. Už kokius 30 000 eurų. Naivu tikėtis, bet gražu būtų, kad ir šiandieninius 68 000 kaltieji, o ne savivaldybė padengtų.

 14. tv ziurovui sako:

  Yra kaliniai, yra bambaliniai, zodziu, yra tu budu laimeti rinkimus :-)

 15. Pasidomėjimui sako:

  Įdomu, o ligonių kasa dėl atleistos ligoninės vadovės ką nors darys? Jei teisingai prisimenu iš straipsnių, tai Meškauskienei du kart tiek priteista.
  Tai kaip tada bus, pone mere, dėl Dimšienės priteista anot tamstos “milžiniška suma” turi tendenciją dar pamilžinėt ?

 16. Pamąstymui sako:

  Kiekvienam pagal nuopelnus. Deja, už padarytas klaidas reikia “susimokėti”.

 17. Tikrai taip sako:

  Labai jau akivaizdžiai matosi daugialypė mūsų merė,-tai ji pasireiškia kažkieno nugludintomis
  “kalbomis,tai išlenda pati su savo “erudicija”, tai įdeda viešųjų ryšių specialistų sukurptą alia politiškai analitinį straipsnį, tai spontaniškai brūkšteli savo neapgalvotus proveržius facebook,e. Kaip tais nesusidėlioja jai ta merės veikla, gal nespėja? Man tai labiausia patinka jos interviu žurnalistams, nu gal ji mano, kad pasirodo Super politikė? Bet man asmeniškai- tai parodo tkkrąjį savo veidą-pagiežingos moters dėl to ir patinka, kad atsiskleidža

 18. Patikslinimas sako:

  Taigi, kai tenka be pasiruosimo, be paruostu tekstu kalbeti, tai tokie perliukai ir gaunasi. Visai kitaip gali sublizgeti, kai kas nors straipsni tavo vardu sukurpia.

 19. super sako:

  Susimes savivaldybes darbuotojai, kurios prastumė, tarybos batlaižiai. Nieko ypatingo. Išsisuks. Ar tai pirmas kartas?

 20. Nieko baisaus sako:

  Nieko baisaus- parduos keletą kostiumėlių, aukštakulnių ir susimokės

 21. Interviu sako:

  Po tokių interviu galuma ir savimi suabejoti

 22. TV žiūrovas sako:

  Tik ką per LNK žinias žiūrėjau Pinskuvienės interviu. Prisipažinsiu, tokio išprusimo lygio dar nebuvau matęs. Interviu metu ji pareiškė, kad poliklinikos vadovę atleidimo, nes ji “blogai atliko savo darbą-gydė ne tais vaistais”. Šiaip, tai poliklinikos vadovo darbas yra vadovauti poliklinikai. Dėl poliklinikoje “gydymo ne tais vaistais”, tai čia Pinskuvienė leptelėjo kaip reikiant. Kur specialistų, ar medicininio audito išvadas? Matomai, Pinskuvienei tokių nereikia, nes ji save laiko užtenkamai kompetetinga gydymo klausimuose, ir ypač farmacijoje. Akivaizdu, kad nurodoma atleidimo priežastis yra išsigalvota, melaginga, ir absurdiška. Juo labiau, kad Teismai jau senai pripažino atleidimą neteisėtu. Tarp kitko, šis Teismo sprendimas įsiteisėjęs, ir valstybės tarnautojai yra mažų mažiausiai neetiška jį kvestionuoti.
  Sekantis Pinskuvienės minties skrydis visiškai pribloškia. Ji pareiškia, kad iš jos priteisti pinigai papildys valstybės biudžetą. Kaip gali taip būti, kad tokio lygio valdininkė, merė, vienos iš partijų rajono skyriaus vadovė iki šiol nesuvokia, su kokia organizacija teisiasi, kodėl,ir kur paklius iš jos priteisti pinigai?
  Nejaugi ir po tokio interviu rajono žmonės nesupras, už ką balsuoja?

 23. Stasė sako:

  VALIO.

 24. Marytė sako:

  baikit…. už valdiškus pinigus apskųs administraciniam teismui, o paskui pasistengs išsisukti… Netikiu, kad ji mokės.

 25. Bumerangas sako:

  Sugrįžo,ji kadaise 100 tūkst litų prisiteisė iš savivaldos,dabar panašiai iš jos kišenukės.

 26. Susimesti sako:

  Neteks,užteks nuo atkatų.Arba verslininkams bus prašymėlis paaauuukkkoooti!

 27. prognozuoju sako:

  kai bus pasiūlyta visiems paklusniesiems susimesti pinigus, jie pradės kalbėti. niekas nenorės dalintis. net iš didžiausios ištikimybės ar baimės. nors žinant įtikinėjimo ir grąsinimo meną galiu ir suklysti

 28. Tai sako:

  Čia šitai ………… gal gimimo dienos proga dovana?

 29. Mąstantis sako:

  Op, ir nukrito labas Teisme be jos žinios. Kaip suprantu, gyvenimas davė trūkį, ir ieškiniai už visus neteisėtus atleidimus pasipils kaip lapai po šalnos.

 30. Teisininkas sako:

  Kartu pasiųsta žinia ir tarybos nariams esantiems pozicijoje. Netoli tas laikas kai ir jiems reikės pakratyti savo pinigines. Juk jų balsais priimta tiek sprendimų, kurie galimai padarė finansinę žalą savivaldybei. Taip, kad kilnodami rankytes pagal merės komandą, nepamirškite ir savo piniginės.

 31. tikiuosi sako:

  advokatas samdytas iš asmeninės sąskaitos. Juk teisme gina savo piniginę

 32. teisingai sako:

  Širvintų pirminės priežiūros centras nėra akcinė bendrovė, o meras nėra akcinės bendrovės dalyvis“ Kaip ir Širvintų rajonas ir jo biudžetas nėra jos asmeninė nuosavybė.

 33. dar bylinėsis sako:

  dar ne pabaiga, dar bylinėsis. ir vistiek teks susimokėti. tikiuosi. kitaip velniam reikėjo tokio ilgo proceso?

 34. Arlekinas sako:

  Lyg ir šviesėja po truputį Lietuvoje. Gerai , kad save tik vadovais matantieji už vadybos pamokas patys užsimoka, kaip visame kultūringame pasaulyje….

 35. o man liūdna sako:

  kad taip ilgai įrodinėjama kas visiems ir taip aišku ir veltui švaistomi teismams pinigai ir brangus darbuotojų laikas. Manau, kad čia dar ne pabaiga. Liūdna, kad merės ambicijos aukščiau nei visi rajono žmonių reikalai. O kiek daug kur galima buvo panaudoti pinigus, išleistus bilinėjimuisi.

Jūsų komentaras:


+ šeši = aštuoni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]