Širvintų ligoninės atsakymas į straipsnį    Bus atliekamas žemės sklypo ženklinimas Motiejūnų k.    Direktorė teigia, kad pagalba buvo suteikta, tačiau pacientui jos teko ieškoti kitame rajone    Žygis „Musninkų MŪŠIO takais“    Sostinė nuo penktadienio skelbia šildymo sezono pabaigą   

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau laikas išjungti šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

90 vaikų per 9 paras

c7b9e04ab965b3a6d54df50ab23cf392/ DOVILĖ ŠAKALIENĖ /

    Skambina sunerimę žurnalistai ir klausia kodėl tiek daug, ką tai reiškia. Noriu užduoti kitą klausimą. Kai Lietuvoje turime daugiau nei pusę milijono vaikų, o daugiau nei pusė tėvų smurtą laiko tinkama auklėjimo priemone, kiek realybės atspindi apie 1500 oficialiai iki šių metų fiksuotų smurto prieš vaiką atvejų?

    Kaip priėmus Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą per pirmuosius metus pamatėme realybę kiek moterų Lietuvoje daužomos, vien per pirmuosius metus buvo pradėti virš 15 000 ikiteisminių tyrimų. Gyvai pamatėme kodėl apklausos rodė, kad kas trečia vyresnė nei 15 metų mergina ar moteris, patiria smurtą. Ir tai – tik dalis atvejų, nes vis dar ne visos kreipiasi, vis dar dažni tylaus kentėjimo atvejai.

       Todėl dabar nusiteikite, kad pamatysime realybę ir čia – statistikos augimas bus, ir bus nemažas, jei norime sąžiningai sureaguoti ir išgelbėti vaikus, kurie kenčia smūgius, alkį, slepiasi nuo savo nuolat apsvaigusių gimdytojų spintose, krūpčioja nuo pakeltos rankos ar nevalingai apsišlapina iš siaubo, kai turi eit iš mokyklos namo.

      Kiek metų visuomenė piktinosi – kur buvo tarnybos!? kodėl niekas negelbėjo vaiko!? Visi tie šimtai iki šiol nužudytų vaikų GALĖJO ir TURĖJO būti išgelbėti, ir dabar mes turime tą šansą.

      Ar bus lengva, ar visi tėvai sąžiningai pripažins smurtą ir nepriežiūrą? Žinoma, ne. Kaip mušamų moterų atveju tūkstančiai vyrų kūrė neįtikėtinas istorijas apie netyčia pasipainiojusius stalo kampus ar net sučiupti už rankos aršiai neigė savo rankų darbą, taip ir čia bus riksmo, pykčio, ašarų ir kaltinimų. Ir tik nuoseklus, atidus, sąžiningas tarnybų darbas, įtraukiant šeimą ir jos aplinką, psichologus ir socialinius darbuotojus, pareigūnus ir medikus, leis nustatyti tiesą ir išvengti dar vienos tragedijos.

     Didžiausias iššūkis dabar yra savivaldybėms pereiti nuo skundų dėl instrukcijų trūkumo prie aktyvių laikinųjų globėjų paieškų, vaikui artimų – emocinį ar kraujo ryšį turinčių – žmonių sąrašų sudarymo, kad paimtas vaikas – kol bus intensyviai dirbama su tėvais – nebūtų įstrigęs ligoninėje ar globos namuose, bet patektų į pakaitinę laikiną šeimą ir gautų dėmesio bei šilumos. Iššūkis yra susidėlioti kur kas didesnius šiais metais gautus biudžetus taip, kad užtektų lėšų kritiškai reikalingoms paslaugoms – psichologų konsultacijoms, šeimos terapijoms, pozityvios tėvystės kursams, priklausomybės gydymui ir kt.

         Jei nusprendėme gelbėti vaikus – padarykime tai, jie ir taip laukė žiauriai ilgai, pernelyg ilgai.

https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/per-9-paras-is-tevu-paimta-90-vaiku.d?id=78533939


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


− keturi = nulis

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]