Alytė Skeberienė. Kodėl sutikau kandidatuoti į Širvintų savivaldybės Tarybos narius ? (I dalis)    Balta žiema kviečia džiaugtis kiekviena diena!    Vasario Tarybos posėdis (VIDEO)    Širvintų mieste užpilamos duobės gatvėse    Krantas, į kurį viltis sudėjau   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

PSPC teismuose patirtą žalą atgaus, o kaip bus su ligonine?

00002/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

     Jau rašėme apie tai, kad  Vilniaus apygardos administracinis teismas priėmė sprendimą, kuriuo Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė įpareigota Širvintų PSPC kompensuoti daugiau nei  22 tūkst. eurų žalą, patirtą bylinėjantis su buvusia vadove Nijole Dimšiene dėl neteisėto jos atleidimo.

https://www.krastonaujienos.lt/2018/06/z-pinskuvienei-priteista-atlyginti-pspc-nuostoli-bylinejantis-su-neteisetai-atleista-vadove/

       Skaitytojams primename, kad būtent Ligonių kasos kreipėsi į prokurorus dėl šios patirtos žalos atlyginimo, o jie savo ruožtu kreipėsi į teismą ir gynė viešąjį interesą.

     images-1 „Krašto naujienos“, atsižvelgusios į skaitytojų klausimus, kreipėsi į Valstybines ligonių kasas ir pasiteiravo, ar planuojamas analogiškas ieškinys dėl Širvintų ligoninės patirtos žalos, bylinėjantis su neteisėtai atleista vadove Laima Meškauskiene. Juk suma gerokai didesnė (38 625,58 Eur) ir ji tikrai labai reikalinga ligoninei.

     Juo labiau, kad neteisėtai atleistos vadovės ieškinyje atsakovais buvo įvardijama ne tik Širvintų ligoninė, bet ir Širvintų rajono savivaldybės taryba, kuriai atstovaudama merė Ž.Pinskuvienė neteisėtai atleido Ligoninės direktorę Laimą Meškauskienę.

      Laimos Meškauskienės atleidimo ir bylinėjimosi istorijas galite prisiminti čia: https://www.krastonaujienos.lt/2018/03/medicina-sirvintose-teismas-padejo-galutini-taska-dvejus-metus-trukusioje-l-meskauskienes-byloje-neplanuota-dalis/

Gavome atsakymą:

„Valstybinės ligonių kasos prie  Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir Vilniaus teritorinės ligonių kasos (kuruojančios minimą veiklos zoną) atsakymas:

Informuojame, kad VLK ir Vilniaus TLK į teismą nesikreipė. Žemiau pateikiame Vilniaus TLK teisininkų išsamesnį komentarą minimu klausimu.

Taigi, Vilniaus TLK kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą dėl VšĮ Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centro išmokėtos išmokos neteisėtai atleistai vadovei Nijolei Dimšienei su prašymu imtis priemonių viešajam interesui ginti. Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą su prašymu dėl žalos VšĮ Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centrui atlyginimo. Vilniaus apygardos administracinis teismas administracinėje byloje Nr. eI-990-535/2018 2018 m. birželio 26 d. priėmė sprendimą žalos atlyginimą priteisti.

Vilniaus TLK į teismą dėl išmokėtų išmokų neteisėtai atleistai VšĮ Širvintų ligoninės direktorei Laimai Meškauskienei nesikreipė ir nėra pateikusi prokuratūrai prašymo šiuo atveju imtis priemonių viešajam interesui ginti – išieškoti VšĮ Širvintų ligoninei padarytą žalą.

Kadangi Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas administracinėje byloje Nr. eI-990-535/2018 nėra įsiteisėjęs, Vilniaus TLK, įvertinusi įstatymų nustatytą terminą, per kurį asmuo gali apginti pažeistas teises pareikšdamas ieškinį, ketina spręsti klausimą dėl viešojo intereso gynimo iniciavimo, atsižvelgdama į administracinės bylos dėl žalos VšĮ Širvintų rajono priminės sveikatos priežiūros centrui eigą, ar bus (ir koks) priimtas neskundžiamas Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimas.

Vis dėlto pastebėtina, kad tiesioginė žala yra padaryta VšĮ Širvintų ligoninei. Vilniaus TLK nuomone, VšĮ Širvintų ligoninė pati gali pasinaudoti įstatymų suteikta teise išsiieškoti padarytą žalą iš kaltų asmenų ir savarankiškai kreiptis į teismą dėl žalos atlyginimo priteisimo.“

    Ką šiuo klausimu galvoja Širvintų ligoninės vadovė, pasiteirausime ateityje. Juo labiau, kad minima suma ligoninei išties praverstų tiek teikiant paslaugas, tiek keliant medikams darbo užmokesčius, kurie dar nesiekia Sveikatos apsaugos ministerijos numatytų „grindų“. Nespėliokime, kam panaudotų ligoninė pinigus. Tam yra įstaigos vadovas, kuris geriausiai turėtų žinoti ir nuspręsti.

       Pasidomėsime, ką šiuo klausimu mano ir Tarybos nariai. Juk jie tvirtino ligoninės vadovės kandidatūrą.

       O šiandien klausiame mūsų skaitytojų, kaip manote jūs, mokesčių mokėtojai ir paslaugų gavėjai, ar turėtų ligoninės vadovė kreiptis į teisėsaugą, kad nustatytų, dėl kieno veiksmų Širvintų ligoninė patyrė finansinę žalą ir ginti viešąjį interesą? O gal to ligoninei ir jos darbuotojams bei pacientams visai nereikia?


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

11 Komentarai (-ų)

 1. Siūlau sako:

  Susigrąžinti pinigus ir pakelti algas sesutėms.

 2. Taip sako:

  Ukmergei visai nereikia tos ligoninės. Geriausia, kad ji išnyktų. Ir tada didieji srautai stacionarinių ligonių važiuotų į Ukmergę. O mūsų miestelin jie atsiųstų keletą ambulatoriškai konsultuojančių gydytojų. Ir to gana.

 3. Ne, Monika, sako:

  papuola vis kuinas…

 4. Monika sako:

  nesiseka krištolui: nori joti ant balto žirgo,o papuola vis juodas.

 5. Vytas sako:

  Pinskuv tikejosi kad Veryga su savo reforma uzdarys ligonine ir ji liks neklalta taciau reforma vetuota,viskas nusikelia taigi ponioms vis tiek reiks pacioms marinti ligonine:))

 6. Laimai sako:

  Noriu priminti ir pataisyti Laima,kad ligonine gauna finansavima uz pacientus,taigi ukmergieciams prijungimas visai nebutinas,uztenka kad sirvinriskiai ten vaziuoja gydytis.
  Ukmergieciai tikrai nepergyvena del KRISTOLINES veiksmu:))

 7. Laima sako:

  Jei tik krištolas nuspręs, ukmergiškiai ims ligoninę išskėtę rankas. Jų pelnas padidės nepriklausomai nuo to, važiuos ten gydytis širvintiškiai ar ne. Pastovus priedas būtų garantuotas.

 8. va tai tau sako:

  prezidentė vetavo medicinos optimizavimą.ką į tai kalbės mūsiškės? kaip gelbės ligoninę ty tai kas liko? Su Ukmerge jau nelabai susitars po tokio finto.

 9. Reikia sako:

  dar ir Ingrida su savo svita prisidėtų ir nereikėtų uždaryti ligoninės:)

 10. Šventas naivumas sako:

  O šventas naivume. Nu kas gi leis Elonai tai padaryti?

 11. Laima sako:

  Šiuo atveju VLK ir ypač Vilniaus TLK suinteresuotos uždaryti Širvintų ligoninę. Todėl, kad ir kaip norėtųsi, nesiims priemonių finansinei padėčiai pagerinti. Nors, įtariu, labai norėtų nuskalpuoti žp

Jūsų komentaras:


trys × = šeši

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]