Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Šimtmečio Dainų šventė kviečia visą tautą švęsti laisvę

    3430_d4e54e3e3009a9b31884f5be96472191 „Dainų šventė – magišką trauką turintis kultūros reiškinys, kuris apjungia Lietuvą ir viso pasaulio lietuvius. Jubiliejinės 20-oios Dainų šventės kūrėjai ir dalyviai tapo pagrindiniu ir didžiausiu mūsų valstybės šimtmečio paminėjimo kultūros įvykio varikliu. Dainų šventės iniciatoriai, kaip ir kiekvieną kartą su didele pagarba ir meile tradicijoms, mūsų kultūrai kuria vis kitokią, nepakartojamą reginį”, – ketvirtadienį vykusioje spaudos konferencijoje kalbėjo kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

       Birželio 30 – liepos 6 dienomis Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti skirtos Dainų šventės „Vardan tos…” metu vyks net penkiolika renginių. Nuo pasaulio lietuviams ir tautinėms bendrijoms skirto Rotušės aikštėje, įspūdingo Ansamblių vakaro, liaudies dainų kupinos Folkloro dienos, iki tūkstančius balsų vienijančios Dainų dienos Vilniaus Vingio parke. Šventės programa paremta šalies tradicijomis, jos istorija, pagarba Tėvynei, ja kūrusiems ir tebekuriantiems žmonėms.

       „Žiūrovų laukia įspūdinga menų, bendrystės, susitikimų šventė, kuri prasideda jau šį šeštadienį Kaune – mieste, kuriame 1924 metais buvo surengta pirmoji Dainų šventė. Nuo liepos 1 d. šventė persikels į Vilnių, kurio aikštėse, parkuose, bažnyčiose, koncertų salėse vyks renginiai ir koncertai, kuriuose pasirodys chorai, dainų ir šokių ansambliai, pučiamųjų ir liaudies instrumentų orkestrai, folkloro kolektyvai, senųjų amatų meistrai bei mėgėjų teatrai. Dainų šventės Tautinės giesmės  „Vardan tos…” idėja tapo tuo kūrybiniu pagrindu, kuris sujungia visus renginius”, – kalbėjo kultūros ministrė.

      Didžiausiame Valstybės šimtmečio minėjimo renginyje pasirodys 36 tūkst. dalyvių iš Lietuvos ir per 1600 pasaulio lietuvių iš 15 šalių (Airijos, Argentinos, Australijos, Austrijos, Belgijos, Brazilijos, D. Britanijos, JAV, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Švedijos, Ukrainos, Vokietijos).

     Pirmą kartą Lietuvos istorijoje liepos 1 d. Vilniaus Rotušės aikštėje vyks specialiai pasaulio lietuviams ir Lietuvoje gyvenančioms tautinėms bendrijoms skirtas renginys „Šimtas Lietuvos veidų – sujunkime Lietuvą”. Šis renginys sujungs skirtingų kartų ir tautų žmones, Rotušės aikštėje veiks lietuvių bendruomenių paviljonų miestelis, scenoje koncertuos pasaulio lietuvių ir 11 tautinių bendrijų kolektyvų, bus atidaryta užsienio lietuvių meno darbų paroda.

      Liepos 2 d. unikalioje sostinės istorinėje erdvėje – Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje vyks liaudies meno paroda „Gyvos jungtys”, kurioje bus pristatyti 550 tautodailininkų darbai. Parodą sudarys istoriniai muziejuose išsaugoti pirmųjų parodų dokumentai, eksponatai ir pristatomi per pastaruosius penkerius metus sukurti vaizduojamosios, taikomosios, paprotinės dailės kūriniai. Pirmą kartą parodoje savo kūrinius pristatys ir jaunieji kūrėjai iš įvairių Lietuvos vietovių.

      Simboliniu ugnies įžiebimu Katedros aikštėje  liepos 3 d. prasidės Folkloro diena „Didžių žmonių žemė”. Svarbiausias dienos akcentas – visus suvienijantis šventinis koncertas „Greta milžinų” ir vakaronės šėlsmas.

      Liepos 4 d. Kalnų parku nusidrieks simbolinis rugių laukas. Dainų ir šokių ansambliai, liaudies instrumentų ansambliai bei orkestrai, liaudiškos muzikos kapelos, folkloro dainininkai ir solistai instrumentalistai pristatys Ansamblių vakaro programą „Tėvyne mūsų”.

     Šokių dienos pasirodymai liepos 5 d. bus rengiami du kartus – vyks dieninis ir vakarinis koncertai. Įspūdingas šokių kompozicijas „Saulės rato ritimų” programoje atliks per 800 tūkst. dalyvių iš 400 kolektyvų.

      Kulminacija taps liepos 6-ąją vyksianti Dainų diena „Vienybė težydi”, kurioje dalyvaus 12 tūkst. dainininkų. Prie Lietuvos ir pasaulio lietuvių chorų prisijungs ir 2 užsienio chorai – vyrų chorų draugija „Jordankai” iš Japonijos ir moterų choras „Vocal orange” iš Austrijos. Baigiantis Dainų dienos koncertui 21 val. visi šventės dalyviai kartu su lietuviais visame pasaulyje giedos „Tautišką giesmę”.

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


− vienas = šeši

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]