Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Statybų inspekcija teismui teigia, kad statybų leidimas UAB „RetroPlast“ išduotas neteisėtai

DSC_0003/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Nuotraukos iš Krašto naujienų archyvo /

    Kiekvieną kartą, kai imamės kažkokio projekto,  nesame tikri, ar pavyks. Lygiai taip pat buvo ir su „RetroPlast“ istorija. Net ne vieną kartą atrodė, kad tai tik kova su vėjo malūnais. Matėme kelis pavyzdžius, kai bendruomenių (Šalčininkų raj., Kauno raj.) metų metus besitęsiančios kovos nueidavo perniek.  Buvo be galo skaudu matyti, kaip yra akivaizdžiai meluojama rajono gyventojams, galima sakyti – sąmoningai jie apgaudinėjami.

   DSC_0006Čia į akis sakoma, kad rajoną saugosime ir atliekų perdirbėjų neįsileisime, neįsitikinę, kad tarša nekenks gyventojas, čia jau pasirašomas statybų leidimas. Taip taip. Jūs teisingai perskaitėte ir aš tikrai nesuklydau. Pasirodo, dar praėjusių metų gegužės 11 d. Širvintų rajono savivaldybės administracija išdavė statybų leidimą „RetroPlast‘ui“.

        Kasdien girdžiu neramių klausimų, tai kada tas monstras išdygs? Niekas netikėjo, kad yra galimybė jį kažkaip sustabdyti.

     DSC_0008Būta įvairių kaltinimų tiek opozicijos, tiek „Krašto naujienų“ adresu. Tarybos nariui Vidmantui Mateikai net gi teko vykti į apklausą policijoje ir aiškinti, kokiu tikslu mes kartu vykome į Skaidiškes. Mat policija gavo pareiškimą apie neva neteisėtą Tarybos nario veiką, kuri nepasitvirtino. Bet apie tai ir pastebėtus pažeidimus jau po kelių dienų „Krašto naujienų“ skaitytojams papasakos pats Tarybos narys (dėl pokalbio jau sutarta). Tikėtina, kad su juo kartu vykę Jonas Purvaneckas ir Virginijus Sarpauskas taip pat turi ką papasakoti ir dar kartą skaitytojams priminti, kokius pažeidimus jie pastebėjo. Bandysime pakalbinti ir juos. Šia istorija domėjosi visa opozicija. Žinome, kad domėjosi ir valdantieji, tiesa, žiemą jie nepanoro rajono gyventojams išsakyti savo pozicijos šiuo klausimu. Tačiau mes kantrūs ir vėl bandysime kalbinti visus, juk tai ne vien valdžios reikalas, tai viso rajono gyventojų gyvenimo kokybės klausimas.

    IMG_9316Šiandien galime nuraminti visus, kuriems rūpėjo šis klausimas ir kurie nerimavo dėl taršos mūsų rajono centre, bent kol kas „RetroPlast“ statybų rajone nevykdys.

      Iš patikimų šaltinių pavyko sužinoti, kad 2017-12-29 gavusi skundą, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos kreipėsi su ieškiniu į teismą. Statybų inspekcija teismui pateikė net ne vieną argumentą bei įrodymą, kad Širvintų rajono savivaldybės administracija neteisėtai išdavė statybų leidimą UAB „RetroPlast“: nesurinkti Statybų įstatyme numatyti ir reikalaujami dokumentai, nepridėti kaimyninių sklypų savininkų sutikimai, dokumentų įforminimas neatitinka teisės aktų reikalavimų, projekte neteisingai nurodyta projektuojamo statinio kategorija, nepateiktas projekto ekspertizės aktas ir taip toliau. Kol vyks teismų procesas, natūralu, kad nė viena šalis komentuoti negali. Tad abi proceso šalis kalbinsime po teismo nutarties.

     DSC_0014Informacijos turime pakankamai daug. Tačiau mus apriboja įstatymai ir kol kas visko negalime atskleisti. Bent jau tol, kol vyks teismas ir bus priimta nutartis. Taigi šių metų rugpjūčio antroje pusėje teismas nagrinės Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos ieškinį, kurio pirmu punktu įrašytas prašymas sustabdyti neteisėtai išduotą statybų leidimą UAB „RetroPlast“. Punktų yra ir daugiau.

      „Krašto naujienos“ seks teismo procesą ir teisės aktų nustatyta tvarka informuos rajono gyventojus.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

12 Komentarai (-ų)

 1. šiukšlės sako:

  protai auksiniai, ne kitaip- šiukšlės ne iš Lt miestų būtų vežamps o iš skandinavų, ir ne mašinytėm, o 20 tonų fūrom. ir darbas pamaininis- visą parą krematoriumas kūrentųsi… Galinga investicija į žmonių sveikatą, švarią aplinką. Valio, kad sveikai mąstančių atsirado

 2. Širvintiškė sako:

  Kokio dar jus paaiškinimo iš merės norit. Juk ji tik ji mūsų rajone viską žino ir gali.Išdavė – ir džiaukitės po metų šiukšlynę gyvendami. Juk jai smarvės uostyti neteks, o jūs visi vergai rankų kilnotojai liksit šiūkšlyne.

 3. Atsakau gal sako:

  Nemanau, kad statybų inspekcija būtų tiek durna, kad reikalautų panaikinti neišduotą leidimą. Perbrangūs juk teismai.

 4. Virginijus sako:

  „Gal“. Civilizuotame pasaulyje ne vėliau kaip po 24 valandų savivaldybė turėtų surengti spaudos konferenciją. Paaiškintų visuomenei situaciją, pakomentuotų visas aplinkybes. Ir parodytų legendiniu tapusį „Leidimą“. Įdomu, kieno parašas? Mano spejimas- nei merės, nei administracijos direktorės. O realiai, kad byla atsidurtų teisme, reiktų paminėti(ne eilės tvarka)- visuomenės nepasitenkinimo balsas, Neringa Tuškevičienė, Vidmantas Mateika, Jonas Purvaneckas, šiek tiek aš, ir didžiavyris Jurgis Marcinauskas, ir dar daug nežinomųjų. Taip kad, taupom pinigus, ir jeigu nugalės viešas interesas, pirksim fejerverkus….

 5. gal sako:

  pirma paviesinkit leidima o paskui lokit iki apsikakinimo

 6. Jonas sako:

  Nu va tai tau skaidrumas. Šiukšlėms leidimą išdavė, o sveikatos centrui pašto patalpose tai neišdavė. Svarbiau kad šiukšlės iš kitų miestų atvažiuotų, o ne gydytojai. Kokia gera mūsų merė! Išrinkim dar kartą, kad būtų laiko šiukšles sutvarkyti ir medikus galutinai išvaikyt

 7. va tai tau sako:

  ir vėl viskas neteisėtai, su apgaulėm. Baigiu priprast. “atsakingai pareiškė”vieną, o padarė kaip visada visai ką kitą.7

 8. Padeka sako:

  Aciu tau Sarpauskai!!

 9. gobšumas sako:

  Sklypų savininkų parašus tai greit surinks, nes žmonės įsitikinę, kad gamykla plėsis ir brangiai iš jų supirks žemę

 10. Skamba rimtai / cituoju sako:

  Statybų inspekcija teismui pateikė net ne vieną argumentą bei įrodymą, kad Širvintų rajono savivaldybės administracija neteisėtai išdavė statybų leidimą UAB „RetroPlast“: nesurinkti Statybų įstatyme numatyti ir reikalaujami dokumentai, nepridėti kaimyninių sklypų savininkų sutikimai, dokumentų įforminimas neatitinka teisės aktų reikalavimų, projekte neteisingai nurodyta projektuojamo statinio kategorija, nepateiktas projekto ekspertizės aktas ir taip toliau.

 11. Valio! sako:

  Puiki žinia nuo pirmadienio ryto.

 12. Netikiu sako:

  Netikiu. Merė būtų pasakius, kad išdavė statybos leidimą. Šmeižtas.

Jūsų komentaras:


− trys = šeši

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]