Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Tarybos nariai: kiek galima taikyti dvigubus standartus? (VIDEO)

fcfa9efdeafe6205be3584160c025370/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Foto ir video autorės /

      Valdančiųjų sprendimu  įsteigtos Širvintų rajono savivaldybės 100 eurų premijos Širvintų rajono gimnazijų abiturientams, gavusiems valstybinių brandos egzaminų vieną ir daugiau 100 balų įvertinimus, po 100 eurų už kiekvieną 100 balų įvertinimą. Premijos bus įteikiamos kiekvienais metais per Širvintų rajono gimnazijų baigimo brandos atestatų įteikimo šventę. Giedriaus Jozonio siūlymas, pateiktas komitetų posėdžio metu, skirti tūkstančio eurų premijas, Taryboje net nesvarstytas. Nors Traybos narys aiškiai įvardijo motyvus: vietoj to, kad pinigai leidžiami baudoms mokėti ir bylinėjimuisi su rajono gyventojais, geriau jais paremtume rajono jaunimą, kuris išties puikiai mokosi siekdamas savo tikslų.

       Deja, merė Ž.Pinskuvienė akivaizdžiai vengė teikti Tarybai balsuoti už šį Tarybos nario pasiūlytą projektą, nors jis pateiktas buvo ir komitetų metu.

        Protestuodami prieš merės sprendimą nebalsuoti dėl pateikto siūlymo, septyni Tarybos nariai (V.Mateika, K.Pakalnis, J.Purvaneckas, G.Jozonis, A.Jozonis, A.Kuznecovienė ir J.Šiukštienė) paliko Tarybos posėdžių salę.

      Posėdžių salėje liko dvylika Tarybos narių ir posėdis buvo tęsiamas toliau.

       Pakalbinome posėdžių salę palikusius Tarybos narius ir pasiteiravome, kokie motyvai įtakojo sprendimą posėdžio metu palikti salę.

IMG_0583vKĘSTUTIS PAKALNIS: Ne pirmą kartą taikomi dvigubi merės standartai tiek Traybos posėdžiuose, tiek kasdieniame rajono valdyme. Penkioliktas klausimas buvo analogiškas. Du pasiūlymai ir už abu balsuota. Kodėl negalėjome šiuo klausimu balsuoti du kartus? Man atrodo, kad priežastis akivaizdi – politiškai nepatogu balsuoti prieš didesnę pasiūlytą sumą už šimtukus (kaip po to jaunimui į akis pažiūrės?). Tai geriau neleisti niekam balsuoti. Na, kad vėliau gėda nebūtų. Gaila ir pikta, kad vienu siūlymu elgiamasi vienaip, o kitu ktaip.

Beje, šis įvykis tik dar kartą parodo, kad komitetų posėdžių metu vyksta ne klausimų aptarimai, o generalinė repeticija prieš Tarybą. Ką besiūlytų opozicija – negirdima ir nereaguojama, o vėliau eskaluojama, kad mes tik skundžiam ir nieko nedirbam. Štai rinkėjui konkretus pavyzdys, tad tie komitetai Širvintose vyksta tik dėl akių ar tik dėl pliusiuko.

O išėjome siekdami jau ne žodžiais, o veiksmais rodyti savo nepasitenkinimą savivaldžiavimui. Kas belieka, kai tavęs negirdi ir galbūt jau net nemato. Esu už tai, kad biudžeto lėšos būtų skiriamos jaunimo skatinimui, nei advokatams bylinėjantis su savo krašto žmonėmis.

Aš asmeniškai būčiau balsavęs už tūkstančio eurų premiją, nes šimtukas yra visų dvylikos metų mokinio, jo tėvų ir pedagogų kruopštaus darbo ir didžiulių pastangų vaisius. Lai tie pinigai būna rajono indėlis į jauno ir gabaus žmogaus ateitį.

V.MateikaVIDMANTAS MATEIKA: Ko gero aš nepasakysiu nieko naujo, ką esu sakęs ir viešai kalbėjęs Tarybos posėdžio metu prieš kelis mėnesius, kai bandžiau užstoti Kęstutį dėl posėdių ir komitetų darbo metodikos.

Niekas nesikeičia – komitetuose brukami sprendimai be didelių diskusijų ir tai atsispindi Tarybos posėdyje.

Dauguma sprendimų būna priimti jau už uždarų durų, o paskui jie pateikiami Tarybos nariams dėl formalumo. Gali sau siūlyti, ką nori – sprendimą jau sudėliojo ir niekas nesikeis.

Aš gal būsiu naivus, bet darbas komitete, Taryboje, mano akimis, turi vykti taip: turime sprendimo objektą, sušaukiamas komitetas ir tos srities specialistai prie apskrito stalo. Sudėliojami pasiūlymai, galimybės, išdiskutuojama nauda rajono žmonėms, balsuojama komitete  ir tada teikiama tvirtinimui Tarybai.

Tad mano ir, manau, kitų Tarybos narių sprendimas palikti posėdį buvo kaip protestas prieš savivaliavimą ir reglamento nepaisymą.

annaANNA KUZNECOVIENĖ: Mano kolegos, Giedriaus Jozonio siūlymas, pateiktas komitetų posėdžio metu, skirti tūkstančio eurų premijas šimtukininkams buvo savalaikis, pagrįstas bei argumentuotas. Keista, kad mūsų rajono valdžia, deklaruodama visokeriopą paramą bei rūpestį jauno žmogaus atžvilgiu, šio posėdžio metu savo sprendimais (tiksliau nesprendimais) įrodė, kad viskas, ką jie daro tik farsas ir migla. Ir dar daugiau – pūčiant miglą buvo pažeistas reglamento 86 straipsnis, kuriame aiškiai išdėstyta kaip tokiu atveju turėtų balsuoti taryba.

Posėdžio metu palikti salę paskatino taikomi dvigubi standartai, kurie mūsų rajone tarybos posėdžių metu gana dažni. Paimkime kaip pavyzdį paskutinį posėdį. Tarybos posėdžio metu buvo teikiami keli sprendimų projektų svarstymai, kurių metu turėjo būti alternatyvūs balsavimai. Vienam, mano manymu, nelabai reikšmingo sprendimo projekto metu buvo nuspręsta balsuoti pasirenkant alternatyvų balsavimą, kuriame mes tvirtinome atstovų delegavimą į Širvintų rajono vietos veiklos grupės valdybos sudėtį. Nereikšmingas tuo, kad tikrai nėra gyvybiškai svarbu ar valdybos sudėtyje bus D. Audėjūtė, ar N. Lubytė (vis tiek jos abi priiminės sprendimus taip kaip reikia ir kokių reikia). O štai antram, mano manymu, labai svarbiam sprendimo projektui, kuris yra aktualus mūsų abiturientams, kurie yra mūsų visų ateitis, net nebuvo suteiktas šansas bent jau išvysti šviesą. Nebuvo suteiktas šansas alternatyviam balsavimui – Giedriaus Jozonio siūlymui, skirti tūkstančio eurų premijas. Visiems jau seniai aišku, kad valdančioji dauguma balsuoja tik už jai palankius bei patogius sprendimo projektus. Taip pat pasidarė aišku, kad ir kiekvienam sprendimo projektui turi pasirinkusi palankų bei parankų balsavimo būdą, nors jis ir prieštarauja reglamentui. Bet jiems turbūt jokio skirtumo – juk sutaupydami šimtukininkų premijoms daugiau turės advokatų bei teismų išlaidoms…

13962496_191649177917363_3401008383617482967_nJŪRATĖ ŠIUKŠTIENĖ: Kiek galima manipuliuoti savo teisėm ir galiom, ignoruoti kitų nuomonę ir tyčiotis? Leisti – neleisti, išmesti – ištrinti – teisti, balsuoti – nebalsuoti… Manęs nestebina, kad kai kurie tarybos nariai nelanko komitetų posėdžių. Juk tai tik formalumas, nes viskas jau nuspręsta vieno žmogaus. Socdemai komitete pasiūlė premiją abiturientams, gavusiams už valstybinį egzaminą šimtą balų, padidinti iki tūkstančio eurų. Ir aš tam pritariau. Nes tai sunkus ir ilgas dvylikos metų darbas. Tokių gabių jaunų žmonių – vienetai.

Vargu ar šiuo atveju šimtą eurų galima pavadinti premija. Manau, kad diskutuoti taryboje dėl to vertėjo, tačiau merės ambicijos to neleido. Manipuliavimas balsavimu – nebalsavimu už alternatyvų pasiūlymą buvo juokingas: vienas vadančiųjų atstovas prašė merės “leisti balsuoti” už alternatyvų balsavimą. O vicemerė ieškojo logikos balsavimo procedūroje, bet nerado. Tai gi balsuot buvo leista tik UŽ, nes susilaikyti ar balsuot PRIEŠ tūkstančio eurų premiją, valdantiesiems ir merei buvo politiškai nepatogu.

Nuomonės ignoravimas mums ne naujiena. Pasišaipymai ir patyčios kiekvieną posėdį – toks jau pirmosios rajono ponios elgesio strandartas opozicijai įprastas reiškinys. Kodėl išėjau? Tiesiog nebūtina tau priimti primetamo kilimėlio po kojom vietą ir apginti savo nuomonę “balsuojant kojom”. Šypsokimės ir viskas bus gerai… kada nors.

DSC_Jono PJONAS PURVANECKAS: Gerbiami Širvintų krašto žmonės, perskaitęs Krašto naujienose seimo nario Andriaus Navicko straipsnį pagalvojau, kaip taikliai įvardino mūsų rajono politinę padėtį. Perskaitykite ir suprasite, kodėl mes palikome posėdžio salę.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

12 Komentarai (-ų)

 1. skirta: Tarybos nariai sako:

  Spaudoje paskelbtame merės komentare ji nekalba apie tai kas parašyta Jūsų sakinyje “Visų pirma turėjo parengti tarybos sprendimo projektą ir pateikti ne vėliau kaip prieš 24 val. iki tarybos posėdžio”. Merė kalba apie visai kitokias “tariamas” priežastis. Traktuoju, kad rašote netiesą.

 2. Tarybos nariai sako:

  Visų pirma turėjo parengti tarybos sprendimo projektą ir pateikti ne vėliau kaip prieš 24 val. iki tarybos posėdžio. Tik tada galima buvo balsuoti už siūlytą 1000 eurų premiją.

 3. birute sako:

  mano nuomone,geda 100e skirti,kaip pasalpa uz labai gera moksla,bet ka daryt visu pirstai i save

 4. Regina sako:

  Aš to šimto tai neimčiau, palikčiau živiliukui susimokėti advokatams. Gal atsirastų gerų verslininkų, kurie paremtų šios gabius moksleivius, padarydami gėdą savivaldybės ponioms.

 5. Norim sako:

  Norim apsakymu!!!

 6. Astuntokui sako:

  Labai geras apsakymas, taiklus teisingas su ironija labai aktualus…
  Is Jusu iseitu tikrai neblogas rasytojas.
  O gal dar zinot istoriju apie pirtele? Taip pat mielai paskaitytume apsakymus pries miega :)

 7. Aštuntokas sako:

  Vienos panelės istorija. Artėjant aštuntos klasės egzaminams, viena panelė ėmė vis prasčiau jaustis. Lyg tai yra temperatūra, lyg tai nėra. Labai rūpestinga ir supratinga mama guldė, guldė ir paguldė dukrelę į ligoninę. Dukrelė panelė vis matuodavosi temperatūrą- gal jau pakankamai pakilo… Nervavosi, egzaminai artėja. Kaip būti, ką daryti? Kai žmonės nervuojasi, vieni nagus graužia, kiti pieštukus, kiti tušinukus…Bet, kai su mokslais ir tušinukais susiduri retai, belieka termometrą graužti. Istorija nutyli, kaip ten iš tiesų buvo, bet temperatūra ėmė ir pakilo. Kad pakilo būtent per egzaminus, tai tik visiškas sutapimas. Kol klasiokai laikė egzaminus, mergelė panelė ėmė ir pasveiko. Bet ką daryti, atestato tai reikia… Panelė vis tiek dar prastai jautėsi, tai mokytojai ir pagalvojo, ką čia dabar nekatą panelę varginsi… O kodėl neišvedus iš trimestrų pažymių vidurkio ir nepaskelbus to rezultato egzamino pažymiu? Visai gera išeitis. juk skaičiai ir pažymiai tyli, čia tik žmonės kalba visai ne tai ką reikia. Žmonės, tai klasės draugai ir mokytojai. Tik mes nežinome, kur ta istorija nutiko, ir aš iš vis taip gali būti… Būtų negražu…
  Pamanykit, šimtukininkai. Pats geriausiais šimtukininkas, tai komandos narys. Bus narys, bus ir šimtas, bus ir tūkstantis,bus ir premija, kiek reikia, tiek ir bus.

 8. Šaunuoliai sako:

  Tik taip galima pasiekti pagarbos ir teisių

 9. man tai nekeista sako:

  Tikriausiai tarp Pinskuvienės lojaliųjų nėra tokių, kurių vaikai labai gerai mokytųsi. Tai kam švaistyti pinigus neasaviems (juk dabar širvintiškiai taip suskirstyti)

 10. Tai taip sako:

  Neduoda nes prisimena ir zino, kad besimokydama butu niekad ne tik 1000 bet ir 100 negavusi (jei tokia premija butu bent uz teigiamus pazymius dalijama) O jei neturi sansu gauti pati, tai neduos ir kitam

 11. širvintiškė sako:

  Taip ir turėtų būti, jei negirdi jūsų nuomonės. Palaikau. Tiek niekam mėto, o kodėl nepaskatinti jaunimo, tai būtų motyvacija toliau mokytis. Na 100 erurų, sakytume nėra ta suma, vadinama premija. Tai jei duodi premiją, tai duok, negali duoti, neduok, tada nereikia sakyti premija, tai daugiau galima įvardinti priedu ar pašalpa…Tik pašalpa negražiai skamba, gal nominacija…

 12. Genutė sako:

  pirma šimtukus reikia gauti….

Jūsų komentaras:


+ vienas = šeši

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]