Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

K.Pakalnis: Mere, Jūs vieną dieną paskęsite savo melagystėse ir aferose

IMG_0550/ KĘSTUTIS PAKALNIS, Tarybos narys /

     Perskaičiau eilinius merės kliedesius. O gal ir ne kliedesius, o sąmoningą melagystę ir šmeižtą. Eilinį kartą esu nustebęs šio žmogaus gebėjimu paimti žodžius iš konteksto ir juos išvartyti pagal save, paliekant esmę neliestą ir neaptartą. Kalbu apie straipsnį, kur merė kaltina mus, jog esame nusiteikę prieš rajono kelių gerinimą.

    Merei norėčiau priminti, kad opozicijos funcija, kontroliuoti valdančiųjų sprendimus ir atliekamus darbus, kad jie būtų sąžiningi ir skaidrūs. Kam kam, bet Ž.Pinskuvienei to aiškinti nereikia, nes ji pati praeityje buvo opozicijoje ir yra parašiusi ne vieną skundą.

     Tai gi, opozicijos pareiga rūpintis, kad rajono gyventojų lėšos niekur nedingtų, o būtų naudojamos skaidriai ir efektyviai, bei nebūtų pažeidžiami teisės aktai. Tą mes ir darome.

      Deja, Širvintų rajone yra kitaip. Mes, opozicija, ir aš asmeniškai visada palaikome gyventojams naudingus projektus. Tačiau mūsų tikslas, kad tie projektai būtų vykdomi skaidriai ir ilgai tarnautų žmonėms.

     prieš-po-300x224Mere, nemaišykite terminų, prašymas nėra skundas. Rašant prašymą ištirti galimai neskaidrius savivaldybės darbus, mūsų tikslas buvo pasakyti, kad švaistomos lėšos. Kiekvienais metais, Lietuvos automobilių ir kelių direkcijos prie susisiekimo ministerijos direktoriui, patvirtinus KPPP (Kelių priežiūros ir plėtros programos) lėšų paskirstymą savivaldybėms, Savivaldybės tarybos sprendimu tvirtinamas einamųjų metų objektų sąrašas, kuris metų bėgyje keičiamas kelis (3-5) kartus: 2015 m. – 6 kartus, 2016 m. – 5 kartus, 2017 m. – 3 kartus. Tokie pakeitimai atliekami dėl to, kad atlikus sąraše patvirtintų objektų viešuosius pirkimus, dalis objektų iš einamųjų metų sąrašo išbraukiami, vietoj jų įtraukiami nauji objektai ir vėl atliekami nauji pirkimai, neturint tam skirtų asignavimų. Dėl to neatsiskaitoma su rangovais laiku, kaupiasi neapmokėtos skolos. Tokia KPPP lėšų naudojimo praktika tęsiasi nuo kadencijos pradžios. Savivaldybės administracija be Savivaldybės tarybos sutikimo, kiekvienais metais sudaro po keletą didelės vertės kelių (gatvių) remonto, rekonstravimo darbų sutarčių su rangovais, neturėdama numatyto finansavimo nei Savivaldybės biudžete, nei KPPP. Objekte atliekami darbai ir tik po to objektas įtraukiamas į KPPP lėšomis finansuojamų objektų sąrašą ir teikiamas tvirtinti Tarybai.

     Kelių remonto darbų kainos Širvintų rajone išaugo iki dar negirdėto Lietuvoje dydžio. Kelio Lapelės – Brazeliai išplovų taisymo paprastojo remonto darbų (su projektavimo paslauga) – 180 metrų žvyruoto kelio, su 3 nuovažomis, viena pralaida ir stambios frakcijos akmens skaldos kaip priemonės, kuri turėtų apsaugoti nuo vandens išnašų, papylimas į kelio griovį ir važiuojamosios dalies žvyro dangos atstatymas – kaina 127 050,00 Eur (atitinkamai 1 km – 706 tūkst. Eur).

     Kiekvienoje srityje yra begalės pažeidimų ir lėšų švaistymų. Šešuolėlių kaimo socialinis būstas remontuotas neva už 29 tūkstančius eurų, kai reali jo remonto vertė apie šešis tūkstančius eurų. Mano manymu, naujas socialinis būstas pastatytas dviem-trim šimtais tūkstančių eurų brangiau, nei Lietuvoje. Būtent dėl be proto didelės kainos Finansų ministerija ir sustabdžiusi jo finansavimą, dėl to ir negalimas gyventojų apgyvendinimas. Barskūnų mokyklos valgyklos statybų sustabdymas ir naujas konkursas mums atsėjo apie penkiasdešimt tūkstančių eurų brangiau. Tokio paties tipo ir dydžio baseinai kituose rajonuose kainavo beveik milijonu – dviem milijonais pigiau. Sąrašą galima būtų tęsti. Ir aš tai tikrai padarysiu.

     Mere, Jūs nemulkinkit ne tik mūsų – Tarybos narių, bet ir rajono gyventojų. Nes jau skęstate savo melagysčių ir aferų liūne.

     Jūs pati suprantate, kad už tuos galimai iššvaistytus pinigus galėjote padaryti daug daugiau gerų darbų rajono žmonėms.

    P.S.: Pridedu kreipimosi tekstą, kad rajono gyventojai galėtų patys susidaryti nuomonę. Turiu pastebėti, kad sąžiningas meras taip turėjo įdėti tekstą į spaudą, o ne jį iškarpyti.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

21 Komentarai (-ų)

 1. Regina sako:

  Kai K.Pakalnis buvo meru, rajonas dar negaudavo tokių ES pinigų kaip dabar, bet buvo padaryta nemaža. Tik Pakalnio dėka buvo užbaigtas asfaltuoti kelias Liukonys-Astruvka.Dar ir dabar tame kelyje nėra duobių ir sutrukimų.O kur dabar eina ES pinigai, jeigu tą patį projektą daro ir ardo po tris kartus.Man atrodo žmones ne akli ir viską mato.

 2. Ieva sako:

  klaidas issitaisykit…..

 3. Anonimas sako:

  Rašyba super

 4. Jonas sako:

  Pirmiausiai visi išrinktieji turi dirbti, o ne vokti .

 5. Skaitytojas sako:

  Kęstuti, rinkit visą kelių ir objektų informaciją su visais pažeidimais ir nelogiškomis kainomis,išmokėtų priedų sąrašus , kiek išmokėta tarybos nariams ir pasamdytoms “gegutėms”, kad po rinkimų galėtumėt pateikti faktus tarnyboms. Jau šiandien dalis darbuotojų daug pasako. SĖKMĖS.

 6. Zose sako:

  Su rašyba susipykot ☺

 7. super sako:

  2Gulbės giesmė
  Visi projektai, kuriuos pabaigia dabar Pinskuvienė, ir už kuriuos giria tik save, yra pradėti prie Pakalnio. Beje, ar pamenate, koks tada laikas buvo? – Postkrizinis. Tad jusu žiniai – į renginius ir susitikimus su gyventojais Pakalnis važiuodavo nuosavu transportu, net geles pasitikti savivaldybės svečius pirkdavo iš savo kišenės. Na, o apie bendravimo su žmonėmis toną jau nekalbėsiu. Neliginkite garbingo žmogaus su įžulią ir niekšingą bobą.

 8. gulbės trėlinimui sako:

  Mieloji” gulbe giesmininke “, kiek aš pamenu gulbės muzikiniai sugebėjimai nelabai skiriasi nuo žąsies…Pardon , nenoriu įžeist gulbių , nei žąsų..Tai va kiek aš pamenu prie Pakalnio padaryta:-I. ŠEINIAUS gatvės projekto , kurį ruošė dar Šimonėlio komanda įgyvendinimas.
  Vilniaus g-tvės gabalas ir skveras prie Norfos
  Paplūdimis pradėtas tvarkyt
  Tęsta kultūros namų renovacija
  Pietvakarinio didelio kvartalo tarp benzokolonėlės ir SODROS gatvių asfaltavimas , šaligatviai , kas ir dabar dar nesuskilo , puikiai tarnauja , kas žinot padėkit vargšeliai gulbei atminties spragas užlopyt , kad taip durnai neklykautų.

 9. Valė sako:

  O Pakalnis ne tik gerus darbus darė būdamas meru, bet ir dabar, viešindamas Pinskuvienės darbus. Iš kur gi sužinotume, jeigu ne opozicija.

 10. Gulbės giesmei sako:

  Kas jūs tokie “mes”? Pasakyk kas tavo draugas, pasakysiu kas tu.Jeigu taip merę užstojat, reiškia pateisinat visus “skaidrius” jos darbelius. Atsibuskite jūs pagaliau!!!!!

 11. gulbė sako:

  Kas padaryta, tai pridirbta iki kaklo. Vilnius netoli galėjo valdžia investicijas pritraukti į rajoną, kokią gamyklą pastatyti, sukurti ne vieną naują darbo vietą, kaip kitos savivaldybės. Deja, nieko nepadarė, nes čia reikia galvą pasukti, o joje kai tuščia, tai sukasi kiti reikalai. Pasinaudojo kitų kadencijų parengtais projektais, gavo pinigus ir taško, nei vienas objektas nepriduotas, visi matyt su trūkumais. Gal gerai, kad jie nepriduoti, nes gali nutykti nelaimės, kokios kaip per plauką išvengta, centre į tvenkinį nukritus estradai. Aišku pinigus renka rinkimams, nes Viktoriukas nepadės, o Kirkilas matyt neturi, tai reikia kažkaip suktis. Kažin ar liepto galas toli.

 12. kabaldiškiui sako:

  Ką galite žinoti apie KIELIU sutvarkymą, jei gu net žodžio nesugebate parašyti.
  Man tai viskas turi buti padaryta teisėtai ir ne tiap liap.

 13. kabaldiskis sako:

  “Вор должен сидеть в тюрьме.И не важно,каким способом я его туда упрячу”
  Sparnuota Žiglovo fraze. Kieliai sutvarkyti ir liaudžiai nusispjauti, teisetai ar ne.

 14. Gulbės giesmė sako:

  „Atsibodo jusu buves, mere K.Pakalni,drabstymasis purvais Z.Pinskuvienes atzvilgiu.Dar mums neatsakete ,ka jus padarete gero Sirvintu miesteliui, kai buvote meru???Su nekantrumu laukiame buvusio musu miesto geradario K.Pakalnio geru darbu sarašo Širvintu miestui….Praejums 3 metams po Z.Pinskuvienes išrinkimo mere,vis dar negalite susitaikyti su pralaimejimu ir ,kad Širvintu miesto žmones gerbia ir pasitiki savo mere,dziaugiasi padarytais darbais…Reikia nepavydeti kitiems,o pačiam daryti gerus darbus K. PAKALNI.Tada ir jus girsime…“

 15. Butas sako:

  Tas butas tremtiniams. Kai Krištolinė Kyborgė bus ištremta į politikos patvorį, kaip tikra tremtinė galės bute gyventi. Ir remontuoti buto nereikės, nes jo kokybė kaip tik pagal Krištolinės supratimą.

 16. Belen kaip sako:

  Belen kaip prišlepsėjo ir vsio. Nu nesakysi, kad nepadarė. Bet ir naudos mažai, jei po pirmos žiemos asfaltas sutrūkinėjo. Kaimynas spėja, kad medžiagų gerokai pataupyta.
  Va ir gaunasi visiškas šūds. Nei pinigų, nei gero kelio

 17. As sako:

  Aš ne į temą, bet taip jau smalsu. Kaip ten su tuo tremtinių butų? Atlaisvinti atlaisvinti bet ar jame kas nors gyvena? Ar tiesa kad jis jau parduotas?

 18. Dieve dieve sako:

  Kaip tie buvę merai rajoną ir kelius nuvarė. Rajonas visiškoje duobėje. Žmonės verkė nuo buvusios valdžios abejingumo, sūrios ašaros liejosi ant kelio. Ašaros ištirpdė reglamentus ir kelio pagrindą. Tai koks gi asfaltas dabar gali laikytis? O kaip krištolinė dabar per tokį asfaltą suskilusį pas išrinkėjus važinės? Jai pačiai dabar labai blogai. O kaip tokiais keliais prieš rinkimus važinėti sunkiai krautomis mašinomis? Susiplaks krovinys, užputos, kad tik nesprogtų… Patinka man stiprus apynių kvapas. Ramina. O kai pasklinda po apylinkes… Tai daug stipriau ir toliau nei dainos, nes žmonės dabar beveik nedainuoja. Nebent prieš rinkimus…

 19. manau sako:

  kelias truko del anksciau priklotu valdzios reglamentu

 20. Petras sako:

  galvojau soc.būstas tai architektūros paminklas aptvertas tvora tam,kad atvykstančios ekskursijos pažiūrėti kaip pastatyti brangiausiai soc.būstą Lietuvoje neištryptų apie jį bujojančių piktžolių.

 21. o sako:

  ką jai reikia ruoštis rinkimams, o tam būtinos lėšos.

Jūsų komentaras:


aštuoni × = keturiasdešimt

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]