Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Stovykla „Mes drauge“ Palangoje

    IMG_3346[1]Ankstų  pirmadienio rytą 49 vietų autobusas vežė Bagaslaviškio vaikų dienos centro ir kitų sunkiau gyvenančių šeimų, gyvenančių Gelvonų seniūnijoje, vaikus į stovyklą Palangoje. Daugelis vaikų važiavo pirmą kartą pamatyti jūros. Stovyklautojus nakvynei savo apartamentuose nemokamai priėmė UAB „Agbirsta“ vadovas.

     Įsikūrę jaukiuose su visais patogumais kambariuose, pasisotinę – vaikai skubėjo prie jūros. Pakeliui užsuko į pačią gražiausią Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią, traukianti visus neogotikiniu grožiu ir didybe. Pasimeldę ir apžiūrėję bažnyčios vidų, vaikai toliau gėrėjosi Basanavičiaus gatvėje įsikūrusiomis kavinėmis, prie kavinių įrengtais puošybos elementais: stovinčiais ir judančiais drakonais, meškutėmis, paukščiais, fontanais ir kt. Ir štai susitikimas su jūra. Ji vaikus pasitiko putojanti, nerami, skleidžianti garsius ošimo garsus. Pakrantėje plazdėjo raudona vėliava, įspėjanti visus poilsiautojus, kad  oro sąlygos yra prastos, didelis bangavimas, draudžianti maudytis. Bet vaikai labai norėjo bent pabraidyti, pašokinėti per bangas. Ir jų noras buvo išpildytas. Pailsėję ir pasigrožėję jūra Palangos paplūdimyje, vaikai skubėjo pietauti į G. Austevičienėi priklausančią  maitinimo įstaigą. Toliau vaikai galėjo grožėtis fontanu, kuris kiekvieną poilsiautoją stebina muzikos, šviesos ir vandens šokiu. Prisišokę ir pasidžiaugę vandens čiurkšlėmis, vaikai tęsė savo apžvalgą po skulptūrų parką, kuriame stovi 28 skulptūros. Ir kaip neaplankysi Palangoje vieną iš gražiausiai tvarkomo Botanikos parko. Pasigrožėję medelynais, vandens telkiniais, juose plaukiojančiais paukščiais, nuostabiais gėlynais prie Gintaro muziejaus, skulptūromis, Birutės kalno papėde, vaikai palei jūrą  grįžo į savo gyvenamąsias patalpas. Kaip viena mergaitė teigė, šią dieną kiekvienas nuėjo apie 20 kilometrų. Vaikai šios dienos įspūdžius perteikė, piešdami piešinius, rašydami atsiminimus.

      IMG_3368[1]Antra diena taip pat prabėgo įspūdingai. Vaikų laukė vasaros parke 1 val. trukmės batutai. Šią pramogą vaikams dovanojo „Batinė“ prekybos tinklo savininkas. Toliau sekė maudynės jūroje, kaitinanti saulė, žaidimai paplūdimyje, skanus maistas toje pačioje G. Austevičienės maitinimo įstaigoje. 17.00 val. vaikai Palangos koncertų salėje žiūrėjo spektaklį „Voro vestuvės“, kurį dovanojo Klaipėdos jaunimo teatras. Šią dieną vaikams labiausiai patiko batutai ir spektaklis. 22 val. vaikai dar kartą stebėjo šokantį fontaną.

     Trečia diena. Ši diena prabėgo Klaipėdoje ir Smiltynėje. Vaikų laukė plaukimas keltu, Jūrų muziejaus delfinariume įspūdingi delfinų pasirodymai, Saulės įlankoje kaliforninių jūros liūtų programa, naujai įrengto akvariumo  lankymas. Nei vieno abejingo nepaliko delfinų pasirodymai, jų šuolių atlikimai, pataikymas kamuolio į krepšinio lanką, piešimas, dainavimas, plastika, sinchronizacija ir kt. Viena mergaitė susižavėjusi pasakė: „Kokie jie protingi“. Jūros liūtai pakerėjo savo linksma programa: vis prašė ploti, piešė saulę, dainavo pagal natas, kaip tikri akrobatai ant savo nosyčių nešiojo kamuolius, suko lankus ir pan. Akvariumo ekspozicija sužavėjo vaikus įvairiaspalvėmis žuvimis, koralinio rifo fauna, bestuburiais. Bet didžiausią įspūdį vaikams paliko tunelis, kuriame jie pasijuto tarsi esantys po vandeniu, mat virš jų galvų plaukiojo eršketai, rajos ir kitos žuvys.

    IMG_3398[1] Vaikai liko sužavėti stovykla. Vykdami namo, jie kaip tikri gidai, pasakojo vairuotojui Mantui savo įspūdžius ir linkėjo gero kelio. Vaikai vėl norėjo grįžti atgal į Palangą. Šią stovyklą organizavo ir rėmėjų ieškojo „Gelbėkit vaikus“ Bagaslaviškio vaikų dienos centro vadovė Nijolė Masiulienė, kuri  atsiminimui iš šios stovyklos kiekvienam vaikui padovanojo rašiklių ir saldumynų. Vaikams ši stovykla nekainavo nei vieno cento. Labai dėkojame visiems kas rėmė šią stovyklą:  VO „Gelbėkit vaikus‘ , UAB „Agbirsta“ vadovui, prekybos „Batinė“ darbuotojams, Klaipėdos jaunimo teatrui, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai pagal vykdomą projektą „Antrieji namai“ ir kt.   Dėkojame UAB „Rabena“ vadovui Mantui Kreizai už suteiktą transportą, sudarytas komfortiškas sąlygas visos kelionės metu,  gerą nuotaiką, paslaugumą, Dienos centro darbuotojai Liucijai Rumšytei, kuri  rūpinosi vaikų saugumu visos stovyklos metu.

 Bagaslaviškio vaikų dienos centro informacija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


aštuoni × = penkiasdešimt šeši

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]