Alytė Skeberienė. Kodėl sutikau kandidatuoti į Širvintų savivaldybės Tarybos narius ? (I dalis)    Balta žiema kviečia džiaugtis kiekviena diena!    Vasario Tarybos posėdis (VIDEO)    Širvintų mieste užpilamos duobės gatvėse    Krantas, į kurį viltis sudėjau   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Šventės ištroškusius Medžiukų gyventojus lietus neišgąsdino

ADSC_0023/NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Nuotraukos autorės /

      Keturioliktą kartą į Širvintų rajono padangę kartu su malda prie kryžiaus, vaikų paleistais balionais kilo lenkiškų dainų garsai ir svečių plojimai, o šalia scenos visų akis traukė jauno fotografo Gabrieliaus Tamošiūno autorinė paroda. Medžiukų kaime įvyko XIV lenkų kultūros festivalis „Dainuok su mumis“, kurį tradiciškai organizuoja Stefanija Tamašiūnienė ir jos vadovaujamas kolektyvas „Raudonosios aguonos“ („Czerwone Maki“).

       Šalia scenos vėjyje plaikstėsi trys vėliavos: Lietuvos, Lenkijos ir Europos sąjungos, lyg simbolizuodamos, kad festivalyje vietos pakaks kiekvienam, nepriklausomai nuo jo tautybės.

       DSC_0012Festivalio sumanytojų idėja, kad festivalis aplankytų kuo daugiau Širvintų rajono gyvenviečių. Tokiu būdu siekiama, kad į šventę negalintys atvykti gyventojai galėtų ja pasidžiaugti savo kaime. Tad festivalis jau skambėjo Šiaulių kaime, Jauniūnuose, Barskūnuose… Šį kartą Medžiukų bendruomenės pirmininko Renato Kasparo iniciatyva renginys džiugino vieno tolimiausių rajono kampelių – Medžiukus.  Pirmininkas Renatas ne tik aktyviai siekė šventės savo bendruomenei, bet ir savo darbu prisidėjo ruošiant aplinką festivaliui. Ši inciatyva neliko nepastebėta. Prie pripučiamo batuto savo vaikais besigrožinčios jaunos mamos “Krašto naujienoms” kalbėjo, kad Medžiukai labai seniai bematė kokį renginį. “Šiame Dievo užmirštame kampelyje niekas nevyksta,” – kalbėjo jaunos moterys, – “o juk taip smagu su šeima išeiti į visuomenę, kartu džiaugtis reginiais ir įspūdžiais.” Moterys sutartinai kalbėjo, jog tikisi dažnesnių renginių, koncertų, švenčių. “Ne vien darbu žmogus gyvas,” – teigė jos. Vyresnio amžiaus moteris stebėjosi, kad naujai renovuotuose bendruomenės namuose (jais rūpinasi senoji bendruomenė) nevyksta jokių renginių “Vilniečiai atvažiuoja pabaliavoti ir vėl tylu”, – kalbėjo moteris.

     DSC_0144Per keturiolika metų šis festivalis sukūrė ir turi ne vieną tradiciją. Festivalis neatsiejamas nuo kolektyvo „Czerwone Maki“ darbščiųjų moterų, o visus festivalius veda ta pati vedančioji – Edita Tamošiūnaitė. Be Editos jau neįsivaizduojamas šis festivalis. Beje, jis jau įgauna tarptautinio festivalio bruožų – jame dalyvauja ir kaimyninių šalių atlikėjai. Dar viena festivalio tradicija – garbingi svečiai ir kolektyvai pristatomi jų gimtąja kalba – lenkų – lenkiškai, lietuvių – lietuviškai.

     Į sceną pakviesta LR Seimo narė Rita Tamašunienė kalbėjo apie tai, kad rajone gyvena skirtingi žmonės, bet jie labai nuoširdūs. LR Seimo narys Česlovas Olševskis atviravo, kad yra sužavėtas gražia švente, vykstančia ne pirmus metus. Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė padėkojo Ritai Tamašunienei už pagalbą gaunant paramą Barskūnų mokyklos valgyklos įrangai. Tarybos narei Rasai Tamošiūnienei padėkota už tai, kad palaiko valdančiųjų sprendimus balsuodama. Ypatingai merės išgirta Stefanija Tamašiūnienė. Žinoma, gražus poelgis padėkoti to vertiems žmonėms, tačiau jis nuskambėjo keistai, žinant, kad „Czerwone Maki“, pasitelkusi aukščiausias instancijas, kovoja su rajono valdžia dėl galimybės turėti patalpas repeticijoms. Apie tai rašėme https://www.krastonaujienos.lt/2018/07/ar-sirvintu-padangeje-uzteks-vietos-tautinems-mazumoms/

    DSC_0196Be jau minėtų garbingų svečių, renginyje dalyvavo Širvintų rajono savivaldybės narys Vidmantas Mateika, Medžiukų bendruomenės pirmininkas Renatas Kasparas, Jauniūnų seniūnijos seniūnas Ramūnas Jasevičius, Maišiagalos mokyklos direktorė A.Jankovska, Maišiagalos seniūnas A.Adomaitis ir kiti. Reikėtų atkreipti skaitytojų dėmesį, kad renginyje dalyvavę abu Tarybos nariai – Rasa Tamošiūnienė ir Vidmantas Mateika – yra aktyvūs saviveiklininkai ir abu koncertavo su savo kolektyvais.

           Scenoje kolektyvas keitė kolektyvą, žiūrovai negailėjo aplodismentų, o drąsiausieji ir šoko priešais sceną.

     DSC_0016Festivalio dalyviai: liaudies ansamblis „Czerwone Maki“, “Ringė”, “Dvaro kapela”, Maišiagalos bažnyčios choras “Moderato”, “Avižonių kaimo kapela”, dainų ir šokių kolektyvas “Vilenka”, svečiai iš Lenkijos – choras “Ojczyzna”. Visus džiugino solistai Teresa Radžiun. Valdemar Dudoit, Silvija Kasparaitė ir Kataržyna Šydlovska.

       Šventės metu, netoli scenos vyko mugė, kurioje galima buvo įsigyti meno ir tautodailės kūrinių, žolynų arbatų, saldumynų, sausainių. Skambant dainoms, mažieji Medžiukų gyventojai džiaugėsi batutu.

         Deja, šį kartą dangus nebuvo gailestingas ir festivalio svečus bei dalyvius gerokai maudė lietus. Tačiau tie, kas išties norėjo švęsti, ir gamta neišgąsdino. Keletas šokėjų šoko per lietų, tuo džiugindami ne tik koncertuojančius kolektyvus, bet ir po skėčiais pasislėpusius kitus žiūrovus.

        Nors šventė ir baigėsi, tačiau organizatoriai jau planuoja kitų metų festivalį, kuris bus jubiliejinis – penkioliktas.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

7 Komentarai (-ų)

 1. gyventojams sako:

  atėmė iš jūsų biblioteką, kultūros namus, dar drįsta atvažiuoti, lyg niekur nieko. O žmonės šaunuoliai, kad linksminasi, džiaugiasi gyvenimu. Malonu matyti Stefaniją, Ritą, Rasą, kurios buvo ir yra nepaprastos moterys. Sėkmės jums.Gera matyti besišypsančius pažįstamus veidus.

 2. Gera švente sako:

  Ši Švente nuostabi, Didelis Ačiu Organizatoriams.

 3. kiaulės akys... sako:

  dūmų nebijo, taip sako žmonės. O kaip yra iš tikrųjų?. Kas išdrįstų šmeižti, tyčiotis, o po to atvažiavus į šventę glėbesčiuotis, bučiuotis, dovanas ir gražiausias gėlesdovanuoti, o po to vėl apdergti savo laikraštyje. Ir tai tiems patiems Tamošiunams,kuriems gatava buvo įlįsti į gerą vietą, vardan ko? Vardan balsų per rinkimus, bet to tikrai nebus.žmonėsviską mato ir supranta. O Rita važiuoja ne savo noru, ją siunčia, matyt yra to verta, o kai kam iki jos lygio reikia daaugti. Ne per intrigas, veidmainiškumą, melą, apgaulę, o per gėrį, sąžiningą darbą, dvasingumą.

 4. aaa sako:

  Šventė puiki ir žmonių atmintis gera!!!Žinome kieno dėka Barskūnų mokykla gavo nauja valgykla ir kas ten statybas stabdė intrigėles rezgė

 5. rinkėja sako:

  Net patiems lenkams buvo nrepatogu klausytis šito melo.Ką padarysi, kiekvienas žmogus elgiasi kaip supranta. Matot, rinkimai ne už kalnų.

 6. Bet sako:

  Bet pati šventė faina buvo net ir lyjant

 7. Cirkai sako:

  Jau kaip durnai tos padėkos lenkėms atrodė… Patalpų neduoda, bet dėkoja. Iš kur tiek naglumo?

Jūsų komentaras:


+ keturi = devyni

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]