Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Švonderiai balsuoja

01/ VIRGINIJUS SARPAUSKAS /

       Tikriausiai gyvoji tautosaka nėra vien tik fantazijos vaisius. Ir visuotinai sklandantis juokelis – „Kaimyno stogas dega” turi daug gilesnę potekstę, ir nebūtina posakio suprasti tiesmukai. Juk galima nelaukti, kol kaimyno stogas užsidegs, nes gali pražilti nesulaukęs. Įtempi lanką, ir paleidi uždegtą strėlę… Lauki. Kyla gaisras, subėga kaimynai, aplink namą blaškosi šeimininkas. Gaisras numalšinamas, visi spėlioja, kaip tai galėjo atsitikti? Prieini ir klausinėji: gal kaminas buvo netvarkingas, gal su elektra negerai, gal žaibas trenkė, o gal šeimininkas palėpėje rūkė, ar šiaip, ėjo lašinių atsipjauti, pasišvietė degtukais – ir štai – gaisras… Žodžiu, pats kaltas.

      O dabar lygiai tas pats, tik su balsavimu.

Sąmoningas balsavimo sužlugdymas

BALSAVIMAS MERAS 1 (1)     Puikiausias pavyzdys, neseniai „Krašto naujienose” vykęs balsavimas „Ką norėtumėte matyti meru naujoje kadencijoje?”. Savaitę laiko trukęs anoniminis kandidatūrų pristatymas sufleravo, kad tikrai bus „FORMULĖ-1 ŠIRVINTOSE”: cyps padai, pirštai ir išmanieji įrenginiai. Jaučiau, kad bus daug žaidimo, bet kaip konkrečiai – nenujaučiau.

      Nežinau, ar sutiksit su manim, bet pasidalinsiu savo įžvalgomis. Balsavimo pradžia buvo tokia, kokios tikėjausi. Tikrinau rezultatus kas valandą. Tik prasidėjo tai, ko niekaip negalėjau tikėtis ir patikėti. Ėmiau neįtikėtinai sparčiai pirmauti. Niekaip negaliu suprasti, kaip mano oponentai iki šiol nesupranta, kad esu labai, labai nenaivus žmogus. Bet čia jų problemos.

      Iš karto paskambinau „Krašto naujienų” redaktorei Neringai Tuškevičienei ir paklausiau, ar mato, kas vyksta. Nekilo abejonių, kad tai per tarpinius proxi serverius vykdomas „balsavimas”. Pasiūliau pasižiūrėti, ar IP adresai nekelia abejonių, ar nėra kokie neįprasti. Kas vyko toliau, Neringa parašė – sulaukė pagalbos (konsultacijos ir patarimų) iš Alfa.lt IT specialistų. Bet reikia paminėti tai, ko Neringa pati nedrįso įvardinti. Ar susimąstėte, kiek žmogiškų pastangų kainavo visų (buvo virš 500) „balsų” patikrinimas. Jeigu vienam IP adresui skirtume minutę, tai susidarytų visa darbo diena.

Siunčiama žinutė

         BALSAVIMAS MERAS 1Kokią žinutę siunčia toks „Balsavimas”, palyginus su tikresniais rezultatais?

      Mano nuomone, tos žinutės dvi. Kiek tenka kalbėti ar kaip kitaip bendrauti su žmonėmis, vienintelis lyderis, kuris šiuo metu lygiaverčiai galėtų varžytis su mere Živile Pinskuviene, tai Vytas Šimonėlis. Jį palaikančių nėra kaip priskirti nei vienai partijai, nei vienam socialiniam sluoksniui, ar amžiaus grupei. Kai žmogus atsiejamas nuo partiškumo, toks palaikymas yra tikras. Manau, tai puikiai suvokia ir dabartinės merės gerbėjai. Tą rodė prasidėjęs balsavimas.

       Jie abu ėjo koja kojon. Bet viena bėda, kad negalima balsuoti PRIEŠ. Laukiau, kada merė išsiverš į priekį… Bet neatspėjau. Vietoje merės ėmė kilti mano balsai. Manot, tuo tikiu? Nejuokaukit… Balsavimų Švonderiams kilo mintis, kaip suktis iš padėties. Ogi mesti visus balsus tam, ant ko seniai griežė dantį. Du zuikiai vienu šūviu – Vytas nebepirmauja, o „pirmauja” žmogus, kuris realiai nėra lyderis. Žmonės mato tai, kuo patikėti negali. Greičiausiai rinkimų Švonderiai tikėjosi, kad apsidžiaugsiu tokia „dovana”. Puikiai suprantu, kad jokiu būdu nesu pirmas, o pripažinimas, kad kitas žmogus yra lyderis, nėra  silpnumo požymis. Tik kodėl tokiam „pirmavimui” buvau pasirinktas būtent aš? Manau, turiu savo versiją.

BALSAVIMAS MERAS 2Geopolitiniai Širvintų poliai

    Siūlau pradėti 2014 metų pradžia. Ir palyginti, kaip tuos pačius įvykius aprašo „Krašto Naujienos” ir „Širvintų kraštas”. O kodėl būtent jie? Taip susiklostė, kad jie dabar yra nuomonių „Geopolitiniai Širvintų poliai”.

TS-LKD (konservatorių) Širvintų skyrius

    Visa tolesnė istorija bus apie TS-LKD (konservatorių) Širvintų skyrių. Neturiu jokių įrodymų, bet visą laiką balsavau tik už konservatorius. Bet tai, kas įvyko su Širvintų skyriumi, neturi nieko bendra su visa Lietuvos konservatorių partija.

     Dvi stambios politikės – konservatorės 2014 metų pradžioje „Įtiki” Darbo partijos skleidžiama tiesa, ir prisijungia prie tuometinės opozicijos. Metų pabaigoje skyla Širvintų konservatorių skyrius. Sėkmingai finišo tiesiajai pasiruošta – tiesiai į merės glėbį. Su „įspūdingu” 136 balsų krepšeliu ponia Irena Vasiliauskienė tampa vicemere.

      BALSAVIMAS MERAS 3Kai nėra politinės – moralinės nuovokos, tenka viską pavyzdžiais paaiškinti. Ar kas nors gali įsivaizduoti Vytautą Landsbergį Širvintų vicemero pareigose? Aš – NE. Ar gali kas nors įsivaizduoti Rasą Juknevičienę administracijos direktorės pareigose? Aš – NE. O jeigu Irena Degutienė merės patarėja? Aš – NEįsivaizduoju. Gal kas gali įsivaizduoti Gabrielių Landsbergį sėdintį tarp tarybos daugumos politinės minties milžinų? Aš – NE. Tikrieji konservatoriai su Širvintų valdančia dauguma ir mere, manau, neturi nieko bendra.

       2014 metų pradžioje „Širvintų kraštas” trykšta džiaugsmu – „Byra valdančioji koalicija!”. 2017 metų spalio 17-18 dienomis jokių „karštų naujienų” apie tai, jog „spalio 17 d. teismas pripažino, kad 2015 m. Širvintų rajono mero rinkimuose buvo pirkti rinkėjų balsai Živilės Pinskuvienės naudai, spalio 18 d. TS-LKD Prezidiumas nusprendė įpareigoti TS-LKD Širvintų skyrių trauktis iš Ž. Pinskuvienės vadovaujamos valdančiosios koalicijos su Darbo partija ir Liberalų sąjūdžiu”.

      Takoskyra tarp dviejų minčių dar labiau išryškėja, kai 2018 sausio 10 dieną Irena Vasiliauskienė pašalinama iš  TS-LKD partijos. Nuo 2018 m. sausio 12 iki birželio 22 dienos „Širvintų krašte” apie Širvintų konservatorių skyrių nė žodžio. Turiu tokią nuojautą, o gal ką ir žinau, kad politikos Švonderiai rezgė kitą planą. Turėjo pasikeisti veidai, bet skyriaus kryptis – ne. TIK SU MERE.

      BALSAVIMAS MERAS 4Turiu pasakyti, kad nuo pat 2015 metų tikrai nesėdėjau rankų sudėjęs. Kas vyko 2018 sausio 4 dieną vykusiame konservatorių Širvintų skyriaus susirinkime, turiu gan tvirtą įsivaizdavimą, to nepaneigė ir pats skyrius… Ir kas gi tam susirinkimui vadovavo? Savo nuomone pasidalinau „Krašto naujienose” „TS-LKD ŠIRVINTŲ SKYRIUS. ANOMALIJA?”.

       Esu parašęs vieną straipsnį ne savo vardu („Pagal vertybes sutinkam, pagal koaliciją palydim?”) Tikėjausi, gal kaip nors pasikeis situacija, skyrius sureaguos, atsakys visuomenei, kas vyksta, ką jie galvoja toliau daryti. Bet klydau, po abiejų straipsnių – mirtina tyla.

Širvintų konservatorių skyrius galutinai „prarastas”

      Po kelių atsinaujinančio skyriaus susitikimų į sekantį, vykusį 2018 liepos 4 dieną, buvo nutarta pakviesti svečių iš Seimo, o vėliau mintis prasiplėtė, ir pasikvietėm Širvintų tarybos narius opozicijoje. Manau, kad nuo šio momento merės aplinkai tapo aišku, jog Širvintų konservatorių skyrius galutinai „prarastas”. Tik klausimas, kodėl „Širvintų kraštui” taip rūpi TS-LKD Širvintų skyriaus reikalai? Atsitiktinumas? Nemanau…

     BALSAVIMAS MERAS 5Turiu patikslinti vieną aplinkybę. Į visus susitikimus, ir liepos 4 d. vykusį taip pat, žmonės buvo kviečiami el. laiškais, buvo skambinama. Jokių skelbimų nebuvo nei skelbimų lentose, nei spaudoje, nei socialiniuose tinkluose. Vadinasi, susirinkimas buvo uždaras. Uždarame susirinkime įrašinėti  neperspėjus ir be leidimo NEGALIMA.

     Turiu patvirtinti, kad daug prisidedu atnaujinant skyrių, talkinu laikinajai skyriaus pirmininkei, TS-LKD vykdomajai sekretorei Aistei Gedvilienei, ir paskutinį susitikimą tikrai teko moderuoti. Manau, kad čia ir yra atsakymas, kodėl „balsavimo taikiniu” buvau pasirinktas būtent aš. Skyriuje lankosi NE TIE seimo nariai, NE TOS partijos nariai VRK, į svečius ateina NE TIE tarybos nariai ir susitikimą moderuoja NE TAS. Man tai aišku „KAS YRA KAS”. Tai tik mano nuomonė. Nėra būtina su ja sutikti.

Šiek tiek įvykių eilės tvarka:

 • NR1. KN, 2014-02-03, Vytas Šimonėlis. Pučia permainų vejai.

https://www.krastonaujienos.lt/2014/02/vytas-simonelis-pucia-permainu-vejai/

 • NR2. ŠK, 2014-02-04, Byra valdančioji koalicija!

BALSAVIMAS MERAS 6http://www.sirvinta.net/nuomones/byra-valdancioji-koalicija/

 • NR3, KN, 2017-04-27, Pagal vertybes sutinkam, pagal koaliciją palydim?

https://www.krastonaujienos.lt/2017/04/pagal-vertybes-sutinkam-pagal-koalicija-palydim/

 • NR4. KN, 2017-10-18 , Ar paklus I.Vasiliauskienė partijos sprendimui?

https://www.krastonaujienos.lt/2017/10/ar-paklus-i-vasiliauskiene-partijos-sprendimui/

 • NR5, KN, 2017-10-30, I.Vasiliauskienė atsistatydina iš vicemerės pareigų

https://www.krastonaujienos.lt/2017/10/i-vasiliauskiene-atsistatydina-is-vicemeres-pareigu/

 • NR6, ŠK, 2017-11-03, Karštas interviu! Kas užims vicemero kėdę? Merė Ž. Pinskuvienė: „Kandidatas yra“

http://www.sirvinta.net/savivalda-politika/karstas-interviu-kas-uzims-vicemero-kede-mere-z-pinskuviene-%e2%80%9ekandidatas-yra%e2%80%9c/

 • NR7. KN, 2017-12-11, Ekstremali situacija Širvintų politinėje padangėje

https://www.krastonaujienos.lt/2017/12/ekstremali-situacija-sirvintu-politineje-padangeje/

 • NR8. KN, 2018-01-11,  Širvintų vicemerė pašalinta iš konservatorių

https://www.krastonaujienos.lt/2018/01/sirvintu-vicemere-pasalinta-is-konservatoriu/

 • NR9, ŠK, 2018-01-12, Karšta naujiena: „Konservatoriams“ nebereikalinga Irena Vasiliauskienė?

http://www.sirvinta.net/savivalda-politika/karsta-naujiena-%e2%80%9ekonservatoriams%e2%80%9c-nebereikalinga-irena-vasiliauskiene/

 • NR10, KN, 2018-01-14, TS-LKD ŠIRVINTŲ SKYRIUS. ANOMALIJA?

https://www.krastonaujienos.lt/2018/01/ts-lkd-sirvintu-skyrius-anomalija/

 • NR11, KN, 2018-05-08, Širvintų TS-LKD skyriuje įvedamas tiesioginis valdymas

https://www.krastonaujienos.lt/2018/05/sirvintu-ts-lkd-skyriuje-ivedamas-tiesioginis-valdymas/

 • NR12, KN, 2018-05-22, Turėkime drąsos pripažinti praeities klaidas

https://www.krastonaujienos.lt/2018/05/turekime-drasos-pripazinti-praeities-klaidas/

 • NR13, KN, 2018-05-28, Pripažindami ir savo praeities kaltę, esame pasirengę nuoširdžiai padėti iš esmės keisti padėtį

https://www.krastonaujienos.lt/2018/05/pripazindami-ir-savo-praeities-kalte-esame-pasirenge-nuosirdziai-padeti-is-esmes-keisti-padeti/

 • NR14, KN, 2018-05-31, Prie besikeičiančio Širvintų TS-LKD skyriaus jungiasi visuomenininkas Virginijus Sarpauskas

https://www.krastonaujienos.lt/2018/05/prie-besikeiciancio-sirvintu-ts-lkd-skyriaus-jungiasi-visuomenininkas-virginijus-sarpauskas/

 • NR15, KN, 2018-06-15, A. GEDVILIENĖ: „Atsinaujinimas neapsieina be praradimų“

https://www.krastonaujienos.lt/2018/06/a-gedviliene-atsinaujinimas-neapsieina-be-praradimu/

 • NR16, ŠK, 2018-06-22, Ko Lietuvoje nepadarė Gorbačiovas, tą Širvintose padarė Landsbergis

http://www.sirvinta.net/savivalda-politika/ko-lietuvoje-nepadare-gorbaciovas-ta-sirvintose-padare-landsbergis/

 • NR17, ŠK, 2018-07-13, Informacija iš naujausio numerio: Ar tik Mateika su Šimonėliu nesiruošia stoti į „konservatorių“ partiją?

http://www.sirvinta.net/savivalda-politika/ar-tik-mateika-su-simoneliu-nesiruosia-stoti-i-%e2%80%9ekonservatoriu%e2%80%9c-partija/

 • NR18, ŠK, 2018-07-20, Informacija iš naujausio numerio: Nuo kada pilietiškumas – simpatizavimas konkrečiai partijai?

http://www.sirvinta.net/nuomones/informacija-is-naujausio-numerio-nuo-kada-pilietiskumas-simpatizavimas-konkreciai-partijai/


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

6 Komentarai (-ų)

 1. Ne ir dar kartą ne sako:

  Katės maiše nerinksim. Tegu pirma parodo, ką gali. O kitoj kadencijoj bus matyt. Savų užtenka. Kam mum atėjūnai? Užtenka vienos merės iš Vilniaus.

 2. Jau žinau kas jis sako:

  Lukas Radžiūnas. Jaunas, išsilavinęs, nepriekaištingos reputacijos, padaręs puikią karjerą asmuo. Puikus ėjimas būtų. Kai kažkam NEPAĖJO…..

 3. Pastabos sako:

  1. Autorius stipriai sureikšmina apklausos eigą ir jos rezultatus. Kam įdomi ta apklausa ir ką ji atspindi. Grupelės opozicijos fanatų ir merės palaikytojų priešpriešą. Daryti kažkokias išvadas iš tokios apklausos tas pats kaip burti iš kavos tirščių.

  2.Jokiu būdu nesutinku su autoriumi, kad su mere gali varžytis tik Šimonėlis. Šimonėlis jau praeitis, jis jau parodė ką gali. Dabartinė jo priešprieša su mere yra nulio verta. Su mere varžytis gali tik dar rajono politikos padangėje nepasirodžiusi asmenybė. Tai turėtų būti jaunas, išsilavinęs, nepriekaištingos reputacijos, padaręs puikią karjerą asmuo. Ieškokite jo.

 4. Patiko sako:

  Puikus straipsnis , analitinis mąstymas , ramus ir įtaigus aiškinimas . Kaip diena ir naktis skirias nuo ŠK karštų ar atvėsusių panegirikų ar pagiežos ir neapykantos pesunktų straipsnių . Dažniau rašyk , Virginijau…

 5. Pritariu Virginijui sako:

  Malonu skaityti žmogaus, kuris supranta , ką kalba, o viską grindžia ne emocijomis, o faktais. Nusibodo iki koktumo
  tas merės rėmėjų politinis švonderizmas . Taip norėtųsi, kad kiekvienas , einantis politikon, perskaitytų M.Bulgakovo romaną „Šuns širdis“ . Manau, perskaičius šį genialų kūrinį, švonderiais būti tikrai nesinorėtų…Pinskuvienei nesinori prarasti kad ir labai puolamos, bet vis tik labai įtakingos partijos skyriaus. Todėl ir visokie straipsniukai apie konservatorių uošvius ir žentus, perimti iš mockinės televizijos laidų vedėjų , perrašomi „Širvintų krašte“.

 6. Virginijui sako:

  šaunuolis- viskas su faktais, su nuorodom, ne iš tuščio į kiaurą. tik kas nuo to keičiasi? kaip vyko žaidimai taip ir vyks. o rajonui nuo to nei kiek ne geriau. gal pasvarstymam ir pamąstymam info ir užtenka, bet kas iš to? man patinka kad tau ne vis vien kas vyksta mūsų rajone, man patinka kad viešini, kad garbingai elgiesi, kad esi savimi. Sėkmės tau .

Jūsų komentaras:


šeši + keturi =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]