Alytė Skeberienė. Kodėl sutikau kandidatuoti į Širvintų savivaldybės Tarybos narius ? (I dalis)    Balta žiema kviečia džiaugtis kiekviena diena!    Vasario Tarybos posėdis (VIDEO)    Širvintų mieste užpilamos duobės gatvėse    Krantas, į kurį viltis sudėjau   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Ukmergės ligoninėje dirbs vienas iš pirmųjų Lietuvoje skubiosios medicinos gydytojų

    lll006  Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas rugpjūčio 1-ąją apsilankė Ukmergės ligoninėje ir pasveikino jos vadovą -  antrajai kadencijai vyriausiojo gydytojo pareigose likusį Rimvydą Civilką bei naujus ligoninės darbuotojus: Priėmimo skyriaus vedėją -  Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) pirmosios skubiosios medicinos gydytojų laidos specialistą Laimoną Mišeikį, Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus kineziterapeutą Tomą Kiltinavičių bei Anesteziologijos-reanimacijos skyriaus slaugytoją Kamilę Lukoševičiūtę.

     Nuo 2000 metų Ukmergės ligoninėje dirbantis chirurgas R. Civilka jos vadovu tapo 2013 metų rugpjūčio 1 dieną. Prieš baigiantis penkerių metų jo kadencijai savivaldybė šių metų balandį buvo paskelbusi naują konkursą vyriausiojo ligoninės gydytojo  pareigoms užimti. Gegužės 23 dieną įvykusiame konkurse R. Civilka buvo vienintelis pretendentas. Jis surinko reikiamą balų skaičių ir buvo paskelbtas laimėtoju.

     lll010Pastaraisiais metais, vadovaudamas Ukmergės ligoninei, R. Civilka aktyviai įsijungė į Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos (LGVS) veiklą. 2017 metų kovo 31 dieną jis buvo išrinktas į LGVS Tarybą, o nuo šių metų gegužės 17-osios – į LGVS Valdybos narius.

    L. Mišeikis – vienas iš pirmųjų septynių šiais metais LSMU ir Vilniaus universiteto parengtų skubiosios medicinos gydytojų rezidentų, kurie stažavosi JAV bei puikiai išlaikė Europos Skubiosios medicinos egzaminų centro, esančio Belgijoje, Antverpeno mieste, egzaminus ir atitinka visus aukščiausius šiai specialybei keliamus tarptautinius reikalavimus. Naujieji gydytojai visą parą be kitų specialistų pagalbos galės atlikti visas gyvybę gelbstinčias procedūras – suteikti skubiąją medicinos pagalbą tiek vaikams, tiek suaugusiems, mirštantiems ar besiskundžiantiems gerklės skausmu, patyrusiems sunkias traumas ar miokardo infarktą.

      lll009Pagal aukščiausius pasaulio standartus Lietuvoje parengti pirmieji skubiosios medicinos pagalbos gydytojai darbus susirado Kauno ir Vilniaus gydymo įstaigose, o L. Mišeikis savo pagrindine darboviete pasirinko Ukmergė ligoninę. Jaunasis gydytojas dar papildomai darbuosis LSMU ligoninės Kauno klinikų Traumų ir Skubiosios pagalbos centre bei LSMU Skubiosios medicinos klinikos akademiniu patarėju rezidentams.

    „Skubios medicinos pagalbos arba Priėmimo skyrius – kiekvienos ligoninės veidas. Ir taip yra visame pasaulyje.  Nenuostabu, kad čia dirbantys yra ir patys blogiausi. Ir tai normalu – ligoninės Priėmimo skyrius sulaukia daugybės pacientų – nuo mažo iki didelio, nuo sergančio iki nesergančio. Apie tai, kaip juos sutiko Priėmimo skyriuje, žmonės susidaro nuomonę ir apie visą ligoninę.

      lll008Savo darbe norėčiau kuo daugiau objektyvumo, gydytojų darbo duomenų, rodiklių“, – kalbėjo naujasis Priėmimo skyriaus vedėjas.

       „Labai džiaugiuosi ir sveikinu, kad pasirinkote mūsų miestą. Žinant, jog jūsų -  pagal aukščiausius pasaulio standartus parengtų skubiosios medicinos gydytojų – laukia visa Lietuva, visas pasaulis, mums tai labai svarbu.

    Savivaldybė prisideda prie pagrindinių investicijų ligoninei. Šiuo metu mūsų galvos skausmas – ligoninės operacinis blokas. Labai tikimės kitais metais visus darbus jame pabaigti. O po to ateis eilė ir Priėmimo skyriui. Laukiame jūsų pasiūlymų, pastebėjimų“, – kalbėjo R. Janickas.

      lll015Pasak R. Civilkos, specialiai skubiajai medicinos pagalbai teikti paruoštas gydytojas bus didžiulė pagalba ir kitos specializacijos ligoninės medikams – jie žymiai rečiau bus iškviečiami į Priėmimo skyrių apžiūrėti ligonių, čia besikreipiantys gaus aukščiausio lygio pirmąją medicinos pagalbą.

     „Turbūt visiems aišku, koks svarbus yra šis skyrius, kokie didžiuliai srautai ligonių ten kreipiasi ir jų nuolat tik daugėja. Darbo dieną čia apsilanko 50-100, o savaitgaliais ar švenčių dienomis – 100-200 žmonių. Dėl didžiulių eilių nepatekdami pas šeimos gydytojus, žmonės tiesiog masiškai vyksta į ligoninės Priėmimo skyrių“ , – sakė Ukmergės ligoninės vadovas.

    lll013Pasak jo, Priėmimo skyrius vedėjo neturėjo nuo 2017 metų spalio, kuomet šiam skyriui vadovavęs gydytojas Valdemaras Macionis ėmė vadovauti kitam ligoninės skyriui – Palaikomojo gydymo ir slaugos. Žinią, kad Ukmergės ligoninei reikia Priėmimo skyriaus vedėjo paskleidė čia naktimis budintys ir tik gražiai apie darbą Ukmergėje atsiliepiantys skubiosios medicinos pagalbos rezidentai iš LSMU.

   R. Civilka pasidžiaugė, kad Ukmergės ligoninės specialistų gretas papildė ir daugiau naujų jaunų žmonių.

   Liepos mėnesį  Anesteziologijos-reanimacijos skyriuje pradėjo dirbti slaugytoja K. Lukoševičiūtė, Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje – ką tik studijas baigęs kineziterapeutas T. Kiltinavičius, Radiologijos skyriuje – radiologas Julius Vidikas,  Odontologijos paslaugų skyriuje – odontologas Martynas Pempė.

     lll007Jau daugiau nei pusmetį ligoninėje konsultantu dirba ir vaikų chirurgas Jonas Povilavičius. Santaros klinikų filialo – Vaikų ligoninės gydytojas Ukmergėje vaikams atlieka planines operacijas (iš viso jau buvo 10), atvyksta iškvietus skubiais atvejais.

     Nuo rugpjūčio 7 dienos Ukmergės ligoninėje pastoviai pradės dirbti dar dvi medikės. Tai – gydytoja gastroenterologė Diana Ramanauskienė, kuri ne tik konsultuos pacientus Konsultacinėje poliklinikoje, bet ir atliks skrandžio endoskopijas, žarnyno tyrimus, echoskopijas bei ką tik studijas baigusi  radiologijos technologė Evelina Šeduikytė.

    „Jau nebėra taip blogai, kai buvo. Šiuo metu mums trūksta tik kelių gydytojų. Visuose skyriuose sukomplektuoti pakankamai geri darbuotojų deriniai. Kartu darbuojasi ir patyrę, ir nauji, ką tik mokslus baigę specialistai“, – sakė R. Civilka.

     lll001Jis pasidalijo ir dar viena gera naujiena – liepos 28-ąją  Anesteziologijos-reanimacijos skyriuje atliktos pirmosios hemodializės procedūros, kurių metu, prijungus specialų aparatą, dar vadinamą dirbtiniu inkstu, valomas ligonio kraujas, pašalinant nereikalingus medžiagų apykaitos produktus ir skysčius.

     „Dar prieš pusmetį įsigijome hemodializės aparatą, siuntėme darbuotojus į mokymus, ilgai tvarkėme visus leidimus Akreditavimo tarnyboje, tam, kad galėtume daryti šias procedūras. Ir tik visai neseniai gavome visus patvirtinimus bei leidimus hemodializėms atlikti“, – teigė R.Civilka.

    R. Janickas naujuosius ligoninės darbuotojus informavo, jog Ukmergės rajono savivaldybė jau beveik dešimtmetį suteikia tarnybinius butus jauniems, į rajoną dirbti atvykstantiems gydytojams. Savivaldybės tarybos sprendimu yra patvirtintas ne tik socialinių būstų, bet ir tarnybinių gyvenamųjų patalpų fondas. Šiuolaikiški tarnybiniai butai įrengiami naujai pastatytuose arba renovuotuose pastatuose. Tokiame bute medikai gali gyventi terminuotai – iki kol pasikeis jų darbo pobūdis arba  nutrūks darbo santykiai su darbdaviu.

   Jei rajono gydymo įstaigoms reikalingi specialistai nepasirenka tarnybinio buto, minėtos įstaigos pagal galimybes padengia kelionės išlaidas iš kitų miestų į Ukmergę dirbti atvykstantiems.

   Savivaldybė taip pat remia ir gydytojų rezidentų parengimą – su VšĮ „Ukmergės ligoninė“ ir VšĮ „Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centras“ ( pagal jų vadovų pateiktus prašymus) pusiau dalinasi rezidentūros finansavimą. T. y. 50 proc. tam reikalingų lėšų skiria savivaldybė ir 50 proc. – gydymo įstaiga.

   „Šis rėmimo modelis tikrai pasiteisino. Bandysime jį pritaikyti prisiviliojant į rajoną ir kitų sričių specialistus. Šiuo metu Ukmergėje jaučiamas didelis inžinierių poreikis“, – sakė Ukmergės rajono savivaldybės meras.

Ukmergės rajono svaivaldybės informacija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

7 Komentarai (-ų)

 1. Laima sako:

  Tikrai Ukmerges ligonine pasikeite i gera,ir grazu,sviesu, ir nuvaziavus pilns jaunu gydytoju matosi,kaip kt pasauly

 2. na sako:

  malonu skaityti,gaila širvintiškių ir medikų, ir pacientų. Galime palinkėti tik sėkmės ukmergiškiams.

 3. vietinis sako:

  pasirodo apie mediciną yra ir gerų žinių,yra gerų pavyzdžių. ne vien tik juodieji ligoninių sąrašai, ne vien tik nykstančios ligoninės, uždarinėjami skyriai ir emigruojantys medikai

 4. širvintos pasmerktųjų sarase sako:

  Pasmerktųjų sąrašas“?
  DELFI pavyko gauti iki šiol po devyniais užraktas slėptą šalies ligoninių sąrašą, kuriame pateikiama jų finansinė būklė 2017-ais metais. Tiesa, ne visos jame išvardintos ligoninės, kaip matyti, dirba „į minusą“, tačiau didžiosios daugumos jų pavadinimai kartojasi kitose lentelėse, kurias DELFI pateikia šiame ir ankstesniame straipsniuose, ir kurios, pagal Valstybinės ligoninių kasos parengtą ataskaitą, buvo atrinktos pagal veiklos kriterijus, kaip labiausiai neefektyviai dirbančios ir nerentabilios. Neigiami balansai metinėse finansinėse ataskaitose nurodomi 17-os ligoninių, iš kurių regiono ar rajoninėms priklauso 15-a. Tarp jų blogiausia padėtis atrodo Mažeikių, Šilutės, Alytaus ligoninėse. Į sąrašą papuolė ir Marijampolės, Telšių, Širvintų, Švenčionių, Jurbarko, Pakruojo, Anykščių, Biržų, Ignalinos, Pasvalio, Rokiškio ir Zarasų ligoninės.

  https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/iki-siol-neskelbtas-juodasis-ligoniniu-sarasas-kodel-i-tas-istaigas-geriau-nepatekti.d?id=78704645

 5. paciente sako:

  tikrai pritariu, pasisekė su vadovais, dirba protingai, dėl to rezultatas matosi. kt rajonai gali tik pavydėti, kitur pjaunasi tarpusavy o ligoninės nyksta

 6. Ukmergeje sako:

  “Savivaldybė prisideda prie pagrindinių investicijų ligonineje”- čia apie Ukmergę, brangieji, ne apie Širvintas. Širvintose savivaldybė prisideda prie trinkeliu ir gėlių. Ir dar anot vieno iš komentuotojų, ” prie suoleliu” , ant kurių, nesulauke med. pagalbos, galėsite sėdėdami numirti.

 7. Pasisekė sako:

  Pasisekė Ukmergei su vadovais. Ligoninės ir rajono. Malačiai vyrai.

Jūsų komentaras:


− du = du

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]