Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Žolinė – atsisveikinimo su vasara šventė

     39061411_396947034167389_2002307362483863552_nŽolinė – atsisveikinimo su vasara ir padėkos Žemei už derlių šventė.

     Vasarai įsibėgėjus, pasipuošę ryškiausiomis spalvomis Vilniaus rajono Riešės vaikų darželio auklėtiniai su savo pedagogais tyrinėjo ir rinko vaistažoles ir žolynėlius, kurie auga aplink darželio teritoriją. Bėgiodami po žydinčią pievą ir rinkdami augalus vaikai patyrė atradimo džiaugsmą. Jie ne tik patyrė daug džiugių akimirkų, emocijų, bet ir susipažino su augalų įvairove, jų nauda, kvapais, spalvomis.

    Sugrįžę į grupes visi vaišinosi arbata, kūrė žolynėlių vainikus, medalius, mokėsi džiovinti augalus. Auklėtinių tėveliai taip pat įsijungė į grupės veiklą: siuvo vaistažolėms maišelius, padėjo sudalyvauti „Vaistažolių portretų” respublikinėje foto parodoje. Juk dalelę vasaros šilumos, pievų, miškų ir sodų aromato galima išsaugoti ne tik mažuose drobiniuose maišeliuose, bet ir leidžiant laiką drauge su savo artimaisiais, su savo šeima.

       Riešės vaikų darželis linki visiems sutikti žolines su puokšte rankose. Nes, anot etnologės G.Kadžytės, tautosakos lobynuose sakoma: „Kas Žolinės dieną neturės žolynų puokštės, tam velnias į delną savo uodegą įbruks.”

Vilniaus rajono Riešės darželio pedagogė Agnė Rudytė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

2 Komentarai (-ų)

  1. Pastaba sako:

    Gražu, kad vaikai nuo mažų dienų yra mokomi rinkti vaistažoles, arbatas, mokomi bendrauti. O mes vaikystėje rinkome rudenines gėles,vaistažoles, gamindavome puokštes, įdedavome obuolių, kriaušių, morką. Su ta puokšte eidavome į bažnyčią, kuri buvo nuo mūsų namų nutolusi apie 10 km. tą puokštę Marijos Dangun Ėmimo diena(vadinamą liaudiškai Žolinė), šventinome dėkodami Šv. Marijai už derlių. O grįžę namo tuos obuoliukus, morkytes suvalgydavome, iš surinktų vaistažolių gaminome arbatas. Mes tikėjome, kad viskas eina nuo Dievo, kuris yra visagalis, gali duoti, gali neduoti.Žinojome, kad už viską reikia padėkoti. Kodėl mes norime žūt būt grįžti į pagonybę? Kur pasidėjo krikščioniškos vertybės.

  2. širvintiškė sako:

    garšvą dabar visi atrado, madinga gerti arbatą, dėti jas į salotas. Jau anksčiau, kai buvau pasigaminusi salotas su garšva, man uošvis pasakė, kad net arkliams jų neduodavo, nes nuodas.Dabar man tai tik piktžolė, kurią sunku išnaikinti. Atsargiai skanaukite arbatą. Šiaip jūsų sumanymas gražus, tik vaikams matyt geriausia arbata ramunėlių.

Jūsų komentaras:


− trys = vienas

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]