Tegul varpai pašaukia laimę    Musninkiečiai papuošė Velykų medį    Saulėtos, prasmingos, viltingos Prisikėlimo šventės!    Tikėjimą, Meilę ir Viltį į kiekvienus namus teatneša     Sušaukiamas Tarybos posėdis   

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau laikas išjungti šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jaunimo trinkelių domino

DSC_0182/ VIRGINIJUS SARPAUSKAS /

/ Nuotraukos autoriaus /

     Nieko neskundžiu ir nieko nekaltinu. Tik šiaip, siūlau puikią temą esamiems ir pradedantiems žurnalistams.

     Šis skveras su jame esančiais fontanais, gal tiksliau “fontanais”, buvo įrenginėjamas kokiais 2007-2008 metais. Per pačią krizę, kai darbo jėga buvo labai pigi. Kiek prisimenu, statoma buvo ir žiemą, netgi betonuojama. Jau tada visų darbų eiliškumas ir kokybė kėlė daug klausimų. Fontanai beveik niekada neveikė, bent jau neprisimenu. Man atrodo, kad po metų viskas pradėjo byrėti. Tai nuo to laiko, visus šiuos metus atsilupusios trinkelės taip ir mėtydavosi, tai po vieną kitą, tai dešimtimis. Paskutiniu metu padėtis buvo nepakenčiama.

     DSC_0179Žinau, kad šis skveras yra sudėtinė projekto “Kompleksinis teritorijos prie Širvintų tvenkinio sutvarkymas” dalis. Visą tai žinau iš Širvintų rajono savivaldybės puslapyje rastų dokumentų.

      2016 metų kovo 14 dieną administracijos direktorė Ingrida Baltušytė Četrauskienė pasirašė įsakymą Nr. 9-221 DĖL STATYBOS TECHNINIO PROJEKTO ĮGYVENDINANT PROJEKTĄ “Kompleksinis teritorijos prie Širvintų tvenkinio sutvarkymas” PARENGIMO PROJEKTAVIMO IR DARBŲ ATLIKIMO UŽDUOTIES TVIRTINIMO.  Įsakyme yra skirsnis “Skvero sutvarkymas tarp Vilniaus gatvės ir krantinės tarp namų Nr.58-60, prie “Norfos” parduotuvės.

      DSC_0183Mus domina dvi užduotys: “Fontanų būklės įvertinimas kartu su užsakovu ir, prireikus, fontano konstrukcijų (orientaciniai 50 %) remontas”, ir “Atraminių sienučių iš betoninių trinkelių apdailos remontas (apie 20 m² betoninių trinkelių priklijavimas”). Nesiimu spręsti, ar bus klijuojamos senos, tos pačios trinkelės, ar naujos. Esmė visai kitur. Ar saugu žmonėms vaikščioti tokia skvero teritorija, kai visur mėtosi atsiklijavusios trinkelės? Manau, kad nesaugu, o ypač naktį, kai teritorija beveik neapšviesta. Manau, kad už saugumą mieste, tuo pačiu ir už saugų skvero eksploatavimą atsako administracija, tiksliau – administracijos direktorė.

      Juokingiausia, kad nuo skvero iki savivaldybės administracijos pastato tik kokie 300 žingsnių. Tik kodėl Širvintas gražinantys valstybės tarnautojai elgiasi labai jau šiaip sau? Juk niekas nesako, kad reikia remontuoti skverą, kai laukia tikrai rimta rekonstrukcija. Dažniausiai avariniai statiniai aptveriami. Bet manau, kad visiškai neracionalu aptverti visą skverą, pakaktų dalinio sprendimo – surinkti trinkeles, išvežti, arba sudėti saugiai ir jas aptverti. Skveras yra tapęs jaunimo pasisėdėjimo vieta. Jis renkasi čia “praleisti gerą laiką”, ir gan dažnai su muzika. Taigi skvero aptvėrimas jaunimui visai nepatiktų.

       Ir štai, einu vieną rytą, ir matau tai, kuo dalinuosi nuotraukose. Spėju, kad jaunimas neapsikentė, kol suaugę savivaldos tetos ir dėdės priims sprendimus, jie “ima REIKALĄ” į savo rankas. Ir saugu ir gražu. Auga jauna, atsakinga karta.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

5 Komentarai (-ų)

 1. Chernobyl sako:

  .

 2. super sako:

  Virginijau,
  tik neisizeiskite. Gerbiu jus, o tai tik mano pamastymai.

 3. Kandidatui į merus sako:

  Va va. Kandidatų griekai mums rūpi. Prašytume plačiau

 4. Virginujus sako:

  Gali būti, visiškai sutinku. Tik tiek, kad praeitą tekstą rašiau visiškai ekspromtu, būdamas laukuose. Neturėjau po ranka reikiamų dokumentų. Širvio kolektyvas pasiūlė nuotraukas ir tekstą nusiųsti ir jiems. Taigi, nutariau tekstą nors minimaliai, bet šiek tiek praplėsti, kad žmonėms būtų aiškiau. Galiu dar šiek tiek papildyti. Nenoriu būti smulkmeniškas, bet pagalvokim, kiek laiko užtruktų dviems “Širvintų šilumos” darbuotojams (nes Kik’o jau nėra), surinkti ir tvarkingai sudėti trinkeles saugiau į kokią krūvą ar išvežti? Manau, dienos būtų per akis. Ir taip, kartas nuo karto vis patikrinant, ar nėra nukritusių naujų. Išlaidos visiškai minimalios o sulaukti aikštės rekonstrukcijos būtų saugiau.
  Rytoj naujame “Širvis” numeryje rasite lygiai tą patį tekstą, ir tas pačias nuotraukas. Jeigu tekstai “Širvyje” ir “Krašto naujienose” skirtųsi, atrodytų taip pat negerai. Tikriausiai būtų buvę geriau KN papildyti seną tekstą. “Deja, esu ne be grieko”

 5. super sako:

  Grafomanija. Yra tokia psichinė liga, kai žmogus galvoja, kad jo rašyba yra pritrenkenčia ir iš koto verčiančia. Kai be rašomų paistalų žmogus negali nei dienos išgyventi. Svarbiausia, kad šita žodžinė diarėja butu viešai paskelbta. Serga ta liga visa Širvio redakcija, ir, kaip matau, Virginijus. Garbingas žmogus, ale irgi nebe grieko. Deja.

Jūsų komentaras:


keturi + = aštuoni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]