Sveikinimas Neringai    Savivaldybės pastatas aptveriamas, o informacijos jokios    Sveikiname A. Ručinską garbingo jubiliejaus proga    Debatai tarp kandidatų į mero postą. Kviečiame atvykti    Geri žmonės neturi likti pasyvūs   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Keliavome rudenėlio takeliu

20180920_105044     Širvintų lopšelis-darželis „Boružėlė“ inicijuoja  respublikinį  ikimokyklinių švietimo įstaigų kūrybinį projektą „Rodos, jau girdžiu, kaip sunkiai kalas žodis, daigas, paukštis ir gerumas“. Šiuo metų jau dalyvauja daugiau nei 50 švietimo įstaigų iš Lietuvos.

   Projektas skirtas tobulinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų meninę raišką, gamtosauginę ir kūrybinę savivoką.

     Ruduo – spalvingiausias metų laikas. Būtent šio metų sezono pradžioje visi vaikai sugrįžta į darželius. Turtingas ir sodrus metų laikas ruduo – puikus metas atskleisti naujas, kūrybingas idėjas.

    20180920_104351Projekto tikslas – tobulinti socialines, bendravimo, pažinimo, menines kompetencijas.

    Svarbiausia – teikti vaikams ir bendruomenei kuo daugiau malonių išgyvenimų, įspūdžių, džiaugsmo, žadinti vaikų teigiamas emocijas ir kūrybines erdves.

     Stengiamės, kad vaikai gautų kuo daugiau žinių apie gamtą, būdingiausius metų laikų pokyčius gyvojoje ir negyvojoje gamtoje, kuo daugiau laiko praleistų lauke.

     20180920_102210Vaikai mokosi gyventi iš mūsų, suaugusiųjų rodomo pavyzdžio ir savo patirčių. Kad vaikas suprastų gamtą, gautų kuo daugiau žinių apie mus supančią aplinką, išmoktų globoti gamtą ir pajaustų meilę ir pagarbą jai – reikia su vaiku pabūti joje, supažindinti su jos grožiu ir didybe .Reikia, kad vaikas savo akutėmis pamatytų žolės stiebeliu ropojančią boružėlę, skruzdėlyte , skrendantį paukštį. Reikia, kad jis išgirstų medžių ošimą, krentančių lapų šnabždesį, savo akutėmis pamatytų rudeninį voratinklį ant rasotos žolės. Labai svarbu, kad savo mažomis rankutėmis paliestų išdygusį raudonviršį, užuostų jo kvapą. Pats…Tokių akimirkų jis niekada nepamirš.

     20180920_105832Gražų ketvirtadienio rytą trys „Boružėlės“ darželio grupės („Drugeliai“, „Pelėdžiukai“, „Nykštukai“) keliavo į pažintinę išvyką  stebėti rudenėjančios gamtos. Netolima buvo ta kelionė. Tik  į mažą miškelį, esantį Širvintų vandentiekio teritorijoje. Bet kiek džiugių emocijų ir naujų potyrių išgyveno mūsų mažieji! Kiek  mažų  stebuklų  galima  parodyti vaikams kasdien, čia pat, šalia mūsų, tik reikia juos pastebėti ir rasti laiko pabūti su vaiku.

    Tik išėjus už darželio teritorijos visus nustebino veidrodinis upelio vanduo, kuriame atsispindėjo gatvės namai! Netoli miškelio kažkas iš vaikų  sušuko: „Žiūrėkit, kokie siūlai žolėje!“ Rudeninių voratinklių gijos…Kiek džiaugsmo buvo, kai žolėje po eglėmis pamatė lepšį, keletą nuostabių raudonviršių…Visi norėjo juos palaikyti savo rankutėje, uostė .Sužinojo, koks tai grybas. Nesvarbu, kad vaikutis  neprisimins pavadinimo,bet jis patirs atradimo, pažinimo džiaugsmą! To nesuteiks jokia ugdomoji veikla  grupės patalpoje.

   20180920_104215 Su didinimo stiklais apžiūrinėjo medžių kamienus, žolytėje ieškojo vabaliukų, savo mažomis rankytėmis lietė šiurkštų medžio kamieną, spėliojo, kiek metų galėtų būti aukštiems medžiams, apžiūrinėjo nupjauto medžio kelmą. Sužinojo,kad pagal rieves ant kelmo paviršiaus galima nuspėti, kiek medžiui metų.

    Grįžome pilni įspūdžių, gerų emocijų. Dažniau išeikime į gamtą. Gamta gydo, ramina,suteikia žinių, moko išminties. Buvimas gamtoje skatina vaiką mylėti visa, kas gyva, teikia pažinimo džiaugsmą, moko gerumo, pajusti pagarbą augalo gyvybei, ugdo susigyvenimo su tėviškės gamta jausmą. Dažnai leisdamas laiką gamtoje, užaugęs jis pats kurs grožį savo aplinkoje.

Mūsų darželis vykdo projektą „Augu gamtoje“.Kviečiame visus darželio bendruomenės tėvelius prisijungti, dalyvauti  darželyje vykstančiuose projektinėse veiklose.

Buvimas kartu suteikia tiek daug teigiamų emocijų, sutelkia mus visus bendriems kilniems tikslams. Prisijunkite, dalyvaukite, siūlykite savo idėjas, dalinkitės kūrybiškumu.

Dalinkimės gerumu, ir mūsų visų pasaulis taps gražesniu…

Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Virginija Stundytė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


devyni × = penkiasdešimt keturi

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]