Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Miesto aikštės smėlio dėžė

IMG_3801/ VIRGINIJUS SARPAUSKAS /

    Visai nesenai, minėdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, rinkome idėją Lietuvai. Juk viskas prasideda nuo žodžio, nuo idėjos. Kai turime idėjų, jomis dalinamės, tai galim kažką bendro sukurti. Tačiau visi dideli darbai prasideda nuo mažų, taigi, mes, širvintiškiai, galėtumėm pasiūlyti idėjų Širvintoms. Bene vienintelė vieta, kur darbai planuojami, bet dar neprasidėjo, yra Širvintų miesto centrinė aikštė. Ir visai nesvarbu, kad teikti idėjas beveik niekas nekviečia, tebūnie tai bus virtualus pasidalinimas mintimis.

     Pagrindinė mano pasiūlymo mintis yra “Smėlis”. Tai neatsiejama kiekvieno lietuvio gyvenimo dalis. Gyvenimo kelias, prasidėjęs vystykluose, vėliau persikelia į mažą supamą lovytę. Neilgai trukęs vienišas gyvenimas baigiasi kai visi susitinkam smėlio dėžėje. Kai paaugam ir tampa ankšta, pirmai progai pasitaikius tėvai mus nuveža prie jūros… Tai pirma pažintis su išties dideliais dalykais – didele jūra, dideliu smėliu ir smėlio kopomis. Ir tas ryšys išlieka amžiams. Suaugę mes savo vaikus iš lopšio perkeliam į smėlio dėžę, o vėliau, pirmai progai pasitaikius – prie jūros…

       IMG_3803Kai išdžiūvęs smėlis nubyra nuo vaikų kojų, pats metas pasukti į visuomeninį gyvenimą. Gana dažnai pirma pažintis su visuomenine veikla prasideda bendruomenėse. Ir čia viskas prasideda nuo amžinųjų vertybių – nuo smėlio dėžių dovanojimo namui, gatvei, miestui. O kas matė smėlio dėžes be sūpynių? Tai klasika, tai valstybės saugomas kultūros paveldas.

      Kas būdinga visuomenininkui, bendruomenės narui, tas nesvetima ir politikui.

     Mano pasiūlymas miesto centrinei aikštei toks – dvi smėlio dėžės. Pirma smėlio dėžė dešinėje pusėje, link parduotuvės, turėtų būti mažesnė. Smėlis čia turėtų būti rupus, iš vietinio karjero. Kadangi šioje vietoje dažnai pavėsis, tai smėlis būtų drėgnas. Sūpynės paprastos, mažos. Ir jokio komforto. Kairėje pusėje, kur vietos daugiau, smėlio dėžė privalo būti didelė, patogi, aplink minkštos kėdės su atlošais. Smėlis būtinai nuo jūros, nesvarbu, kad brangu, argi pas mus dabar taupoma? Šalia daug sūpynių, kalnelių su nusileidimu tiesiai į smėlio dėžę. Čia pat turėtų būti šokantis ir grojantis fontanas. Tikriausiai jaučiat, kad skirtumas ne šiaip sau. Taip, mažesnėje dėžėje turėtų žaisti opozicija, skundikai ir kenkėjai. O didesnėje, kaip rojuje, dieneles leistų Teisioji Valdančioji Dauguma. Čia skambėtų juokas, grotų muzika, ir skrietų pašaipos į opozicijos pusę.

    IMG_3804Mintis parašyti tokį “Pasiūlymą” kilo ne šiaip sau. Nežinau, ar daug kas pastebėjot, bet prieš savivaldybės pastatą, ant pievelės link parduotuvės, nuo trečiadienio, rugpjūčio 29 dienos stovi stendas. Informuojama, kad 2018 metų rugsėjo 6 dieną 17 valandą Širvintų savivaldybės susirinkimų salėje, Vilniaus 61, vyks viešasis susirinkimas. Šiandien ryte dar kartą pasitikrinu visas įmanomas vietas internete, kur eilinis mirtingasis galėtų ieškoti, bet jokio pranešimo apie busimą renginį nerandu. Nenoriu būti tendencingas, bet patys paskaitykite tekstą nuotraukoje, ir pabandykite patys sau atsakyti į kelis klausimus:

    Kur galima susipažinti su projektiniais pasiūlymais? Ar patogu, ar jau bandėte susipažinti? Kam galima teikti pastabas ir pasiūlymus? Ar galima pastabas ir pasiūlymus teikti savivaldybei? Kas yra aukščiausias valdymo organas savivaldoje? Jeigu tai savivaldybės tarybos nariai, tai ar bandysite jiems teikti pasiūlymus? Ar žinote tarybos narių nuomonę projektinių pasiūlymų klausimu? Ar apie jus pagalvojo, kai paskelbė, kad susirinkimo laikas 17- ta valanda? Ar jums tai patogu? Kodėl prieš dvejus metus, 2016 m. rugsėjo 13 dieną, susitikimas su žmonėmis vyko kultūros centro salėje ir 17.30 val. o dabar savivaldybės salėje ir 17-tą val.?

   IMG_3805Manau, eilinį kartą, sudėliojus įvykius eilės tvarka, susidarytų tikresnis vaizdas, o išvadas pasidarytumėt patys. Gal nebūtinai viskas tikslu.

   2016 rugpjūčio 22 d. Širvintų savivaldybės svetainėje paskelbiama, kad planuotas pristatymas iš rugpjūčio 25 dienos perkeliamas į rugsėjo 13d. 17.30 val.

    2016 m. rugsėjo 13 dieną ryte, pasitikrinęs savivaldybės svetainėje, nerandu minėto skalbimo. Ilgai naršau, randu jį naujienų archyve. Parašau apie tai savo Facebook paskyroje. Dar kartą pasitikrinu, ir gan greitai skelbimas vėl savo vietoje – Naujienų skiltyje.

     2016 m. rugsėjo 13 dieną 17.30 įvyksta labai pikantiškas Širvintų miesto centrinės aikštės projektinio pasiūlymo pristatymas. Nesiplėsiu, kas sekė, kas buvo, kas skaitė, tas žinot apie ką aš čia.

    2016 m. rugsėjo 13 dieną 20 valandą merė savo paskyroje Facebook paskelbia, kad “Taip atrodys centrinė Širvintų miesto aikštė”. Nors nei pristatymas, nei balsavimas nepavyko, ir nebuvo pritarta pasiūlymui.

    2016 m. rugsėjo 14 dieną savivaldybės svetainėje atsiranda skelbimas: “Kviečiame teikti pasiūlymus dėl projekto “Širvintų miesto centrinės aikštės įrengimas”.

    IMG_3806Šiandien, 2018 m. rugsėjo 3 dieną ryte, lyg koks statistiškai vidutiniškas interneto naršytojas, dar kartą patikrinu savivaldybės svetainę, savivaldybės ir merės paskyras Facebook – jokios užuominos apie artėjantį įvykį.

    Kas bendro tarp 2016 ir 2018 metų įvykių? Pabandykit atsakyti patys.

   Kiek pasiūlymų teikiama dabar ir prieš dvejus metus? Kaip geranoriškai, aiškiai ir pakankamai skaidriai kviečiami gyventojai į pristatymą? Kas 2016 metais projektinio pasiūlymo metu buvo pagrindinis pranešėjas ir moderatorius? Kas pagrindinis projekto užsakovas? Ar žmonės buvo įtraukti į idėjų siūlymą? Klausimus būtų galima tęsti.

    Man susidaro toks įspūdis, kad ši aikštė labiausiai rūpi Širvintų rajono merei. Taigi gerbiama mere Živile Pinskuviene. Aš leidžiu sau pasinaudoti tuo, kas nėra draudžiama, ir teikiu dar vieną pasiūlymą.Siūlau tokį aikštės pavadinimą.

     ”Merės Živilės Pinskuvienės centrinė Širvintų miesto aikštė”. Čia dovanų, manau Jums turėtų patikti.

     P.S. Yra galimybė pasitikrinti savo internetinio naršymo įgūdžius. Informacija apie projektinio siūlymo pristatymą savivaldybės svetainėje tikrai yra. Bet ten, kur net nepagalvotum. Ne Naujienose. Ne projektuose. Paskaičiuokit, per kiek laiko rasit… Jeigu nerastumėt, vakare komentare parašysiu, kaip tai padaryti.

      Tik kaip teisingai šioje situacijoje pasielgti? Manau, ir aklam būtų aišku, kad oponuojantys ir turintys kitokią nuomonę nelaukiami. Gal tikrai nekelkim streso projektą pristatantiems, tegul būna jiems šventė. Į savivaldybės salę susirinks administracijos darbuotojai, atvažiuos seniūnai su seniūnaičiais, susirinks valdančiosios daugumos piligrimai, bus visi savi, jauku ir ramu. Bus pristatyti architektai. Bus labai atsakingai pristatyti projektiniai pasiūlymai. O mes vakare internetuose matysime daug laimingų žmonių. Kokia laimė, kai gauni savo gyvenimo barškutį…

   Bet visiškai nebūtina manimi tikėti. Geriau pasiklausykite labai gerą Lietuvos Radio rugsėjo pirmosios laidą “Kultūros savaitė” LRT archyve.

http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013701346/kulturos-savaite-2018-09-01-09-05#wowzaplaystart=0&wowzaplayduration=6329000

     Tiems, kas nenori klausytis visos laidos:

     Nuo 53 minutės labai įdomus “Kultūros komentaras” apie švietimą.

       Nuo 1.04 val. apie miesto viešąsias erdves. Apie visuomenės įtraukimą. Apie tai, kaip iš tiesų turėtų būti, bet nėra.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

11 Komentarai (-ų)

 1. Aras sako:

  Vilnius turi vieną vamzdį,o Širvintose jų daug.Aplenkėm sostinę.

 2. Virginijus sako:

  Baudžiavos ar panašiais laikais žemė būdavo parduodama kartu su pastatais, gyvuliais, tarnais, bernais, mergomis tai yra- vergais.
  Dabar projektas laimimas ( o gal *****), kartu su projektavimo ir įrengimo darbais. Tai gal ir su žmonių nuomonėmis?
  Kitaip sakant, savivaldybė stovi šalia ir rodo pirštu į rangovą- projektuotoją- su juo kalbėkitės…
  Ar nesijaučiat parduoti? Aš tai nenoriu būti prekė, ir jokiuose “Aptarimuose” nedalyvausiu.

 3. Na va sako:

  Jau paskelbė oficialiai savivaldybė apie šį renginį. Na įdomiai čia viskas vyksta. Paskelbė vos likus keletui dienų – tai jau tikrai galima daryti išvadą, kad bijo, jog susirinks ne tie …na vadinasi kuo mažiau žinos, tuo sklandžiau viskas praeis. Paskelbti alia du projektiniai pasiūlymai, bet kad ištikrųjų, tai ten vienas ir tas pats? Nu niekaip mūsų valdžuukė besugeba daugiau variantų pasiūlyti

 4. Vytui sako:

  Jūs teisus, kaip nebūtų liūdna, bet visų pirkimų laimėtojus
  galimai nulemia būtent tos “papildomos išlaidos, susijusios su Širvintų specifika”. Labai gaila, kad tokie akivaizdūs dalykai nerūpi atitinkamoms institucijoms, kad tvarkingas žalias miestelis tapo didžiule nepabaigiamų statybų aikšte.

 5. ??? sako:

  Tai jeigu viskas padaryta, tai kam ta komedija su pristatymu???Melagių melagiai – čia dar švelniai pasakyta.

 6. Vytas sako:

  Įdomu apie ką bus kalbama Savivaldybės salėje. Sutartis pasirašyta, darbai nupirkti kartu su projektavimo paslauga. Projektuoja statybininkai.Jie pasiūlė kainą už techninio projekto parengimą, medžiagas ir statybos darbus,manau, kad dar pridėjo papildomas išlaidas susijusias su Širvintų specifika. Jie šioje situacijoje šeimininkai. Tai apie ką čia žadama diskutuoti. Klausysitės kaip merė „kabins ant ausų makaronus“.

 7. širvintiškė sako:

  ko eiti kai viskas pagal merės norus ir vizijas. Geriau prieš savivaldybę asfaltą sutvarkytų o ne neveikiančius fontanus vienas prie kito lipdytų savo vizijose. Dar keli tokie projektai ir Širvintos virs trinkelių poligonu. Medžiai naikinami, žaliosios vejos naikinamos. Liūdna

 8. Greičiausiai sako:

  Nėda ko ten eit. Viskas nuspręsta be mūsų. Tai kam sau nervus gadinti?

 9. Akivaizdu sako:

  Akivaizdu,kad merė nenori visuomenės dalyvavimo viešame susirinkime. Skaidrumo šiame procese nei su žiburiu nerasi- imituojama jog visuomenei paskelbta, pakabinus lentelę su paveiksliuku, šiais šiuolaikinių tehnologijų laikais, juolab, kad egzistuoja savivaldybės internetinis puslapis, kur privalomai turėjo būti paskelbta. Bijo mūsų valdžia žmonių? Bijo visuomenės?Turi ką slėpti? Greičiausiai, kad taip. Žmonių merė bijo žmonių?

 10. Reiškia sako:

  Ir dar. Nėra žmonių – nėra problemų

 11. Reiškia sako:

  Niekam nereikia,kad žmonės ateitų. Plakato dauguma juk nepaskaitys.

Jūsų komentaras:


+ du = keturi

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]