Tegul varpai pašaukia laimę    Musninkiečiai papuošė Velykų medį    Saulėtos, prasmingos, viltingos Prisikėlimo šventės!    Tikėjimą, Meilę ir Viltį į kiekvienus namus teatneša     Sušaukiamas Tarybos posėdis   

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau laikas išjungti šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Per ilgai girdimas vaikų šurmulys miesto ir kaimo gatvėse, aikštelėse

40253686_450518612106109_8021884416454295552_n   Vakarais vaikai ieško pramogų – būriuojasi kiemuose, susirenka mėgstamose vietose. Tačiau ne visada tos pramogos yra tinkamos. Širvintų rajono savivaldybės taryba, siekdama užkirsti kelią teisės pažeidimams, sustiprinti vaikų priežiūrą namuose, dar 1998 m. priėmė sprendimą Nr. 57 „Dėl nepilnamečių buvimo viešose vietose“. Taryba nusprendė, kad vaikai iki 14 metų po 21 val. vieni be tėvų negali lankytis šokiuose, kavinėse, vaikščioti miesto ir kaimo gatvėse. Vyresni kaip 14 metų nepilnamečiai viešosiose vietose be tėvų gali būti žiemos metu iki 22 val., vasaros metu – iki 23 val. Taryba taip pat nurodė, kad už nepilnamečių apribojimų nesilaikymą atsakingi jų tėvai, renginių organizatoriai, įstaigų vadovai. 

 vaikai iki 14 metų po 21 val. vieni be tėvų negali lankytis šokiuose, kavinėse, vaikščioti miesto ir kaimo gatvėse. Vyresni kaip 14 metų nepilnamečiai viešosiose vietose be tėvų gali būti žiemos metu iki 22 val., vasaros metu – iki 23 val.

Prižiūrėti nepilnamečius vaikus ir kontroliuoti jų elgesį yra tėvų pareiga. Širvintų rajono policijos komisariato pareigūnai primena, kad nesilaikant Širvintų rajono tarybos sprendimo, tėvų veiksmai gali būti traktuojami pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 73 str. – tėvų valdžios nepanaudojimas arba panaudojimas priešingai vaiko interesams. Už šį pažeidimą tėvams gresia įspėjimas, o tokia pati veika padaryta tėvų, kurie jau anksčiau yra gavę įspėjimą, užtraukia baudą nuo 10 iki 100 eurų. Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 74 str. – Vaiko globėjo (rūpintojo) pareigų nevykdymas arba vykdymas priešingai vaiko interesams užtraukia įspėjimą globėjams (rūpintojams), administracinis nusižengimas padarytas pakartotinai,užtraukia baudą nuo 10 iki 100 eurų.
Širvintų rajono policija imsis priemonių ir kontroliuos nepilnamečius, padidins šios visuomenės grupės ir tėvų kontrolės stebėseną, užkertant kelią nusikalstamumui, kitiems teisės pažeidimams. Raginama tėvus domėtis kuo užsiima atžalos laisvalaikiu, su kuo ir kur leidžia laiką, vykdyti tėvų pareigas ir teisingai auklėti vaikus. Sukurkime vaikams saugią aplinką.

Širvintų rajono policijos komisariatas


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

5 Komentarai (-ų)

 1. pensininkas sako:

  Tai kad Širvintose nėra vaikų. Pamenu,kokie būriai lakstė mieste prie Davidonio. O kodėl jo nepaskelbė šimtmečio širvintiškiu?

 2. birute sako:

  pats laikas susirupinti nepriziurimais vaikais,nes zviegia po svetimais langais ,dauzo kamuolius i siena o tevams nerupi

 3. Taip sako:

  Labai liūdna, kad visi besipiktinantys nebuvo vaikais, neaugino savo vaikų, anūkų. Yra viena tylos vieta…

 4. Tai kodėl sako:

  Kiekvieną vakarą iki vidurnakčio po langais spygauja vaikai? Kodėl niekas nevykdo įstatymų?

 5. Reiškia sako:

  Miesto šventėj pilna pažeidėjų. Kodėl nei policija, nei vaikų teisės nesurenka vaikų, kurie be priežiūros?

Jūsų komentaras:


aštuoni − = vienas

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]