Lietuvoje plinta tymai    Konkursas vaikams - linkėjimai klounui    Per Širvintų rajoną nusidrieks nauja dujotiekio trasa    Savivaldybės administracija vėl lipa ant to paties grėblio - išsisukinėja nuo atsakymų    Įstaiga kandidato nereklamavo, bet klientai plakatą nufotografavo   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Puota maro metu

Alfredas Astikas

Alfredas Astikas

/ ALFREDAS ASTIKAS /

      Turbūt nerasime Lietuvoje kito tokio stebuklingo miesto, kaip Širvintos. Čia, rodos, ir pragyvenimo lygis kitas, ir šiaip problemų nerasta, nes ištisai švenčiama. Panašu, kad miestelis su savo apylinkėmis gyvena muzikos klasiko Vytauto Kernagio dainos ritmu: „Mūsų dienos kaip šventė“. Širvintose švenčiama plačiu mostu, taip, kad saviems patiktų ir svetimiems įtiktų. Su proga ir be progos aidi muzika, skamba dainos, danguje vartosi akrobatinio skraidymo meistrų lėktuvai, plaikstosi plevėsuoja vėliavos, kyla balionėliai ir dideli balionai. Kad švęsti – tai iš peties: su skanumynais gardumynais, meduoliais ir raguoliais, vaikišku ir ne visai vaikišku šampanu.

    Aišku, pagrindinis visų švenčių – minėjimų – draugiškų pasibuvimų akcentas yra ponios merės Živilės Pinskuvienės pasirodymas publikai. Šiai personai, panašu, labai svarbu rodytis-atrodyti-pasirodyti. Jai atitenka geriausiai suderintas mikrofonas, per kurį ponia reiškiasi, ponia sveikina, ponia priima plojimus ir liaupses. Tarsi burtų fėja su stebuklinga lazdele, dovanoja dovanėles, teikia suvenyrus, skirsto prizus. Graži merė: visa išsidabinusi, išsipuoselėjusi, makijažuota, manikiūruota. Gražios šventės: miestiečiai šypsosi, ploja į taktą, džiūgauja ir pramogauja. Ponia merė linkčioja patenkinta: šventė pavyko. 

VISŲ MŪSŲ PINIGAI IŠLEIDŽIAMI

 • Švenčių įgarsinimo įranga 52  778 eur.
 • Maisto produktai ir gėrimai 23 065 eur.
 •  Skintos gėlės 18 tūkst. eur.
 • Dovanos ir prizai 20 tūkst. eur.
 • Batutų nuoma 30 553 eur.
 • Baldai 28 290 eur.
 •  Atvirukai – 6000 eur.
 •  Dekoratyviniai daiktai ir indai – 13 331 eur.
 •  Viešinimo stendai – 9 000 eur. 

 

     Panašios šventės rengiamos ir kituose rajonuose bei valstybėse, tačiau jos skirtos gyventojams bei svečiams ir ten nesiveržia merai ant scenos savo naujo undaroko parodyti.

     Ir čia, tarp daugybės pavykusių švenčių, kai ateina darbadieniai ir tenka sugrįžti į ne tokią šventinę realybę, paskaičiuokime pinigus: kiek gi iš tikrųjų kainuoja mieste organizuojamos šventės. Visų pirma reikia pažymėti, jog savivaldybės kontrolieriaus ataskaitoje už 2017 aiškiai juodu ant balto pažymėta, jog Širvintose neužtikrinama finansų kontrolė naudojant savivaldybės reprezentacines lėšas. Taip pat: savivaldybės administracijoje nesilaikoma viešuosius pirkimus reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų – neužtikrinamas viešųjų pirkimų viešinimas. Panašu, kad neskaidru. Labai neskaidru.

     Mieste organizuojamos šventės galbūt yra merės užgaida, bet ne nuopelnas: ne savais finansais ji disponuoja, ne iš savos kišenės moka, kad nuo scenų aidėtų muzika ir dainos. Tai yra VISŲ MŪSŲ PINIGAI, po eurą, sunkiai uždirbtą eurą sumokėti į rajono biudžetą. Kad būtų aiškiau, negu aišku, pasitelkime skaičių kalbą. Pagal savivaldybės prikimų planą – 2018 metais tų švenčių ir minėjimų įgarsinimo įranga kainuoja 52 tūkst. 778 eurus. Pasibuvimams skirti maisto produktai ir gėrimai sveteliams vaišinti kainuoja 23 tūkst. 065 eurus. Skintos gėlės kainuoja 18 tūkst. eurų. Dovanos ir prizai kainuoja 20 tūkst. eurų. Batutų nuoma kainuoja 30 tūkst. 553 eurus. Baldai sveteliams susėsti kainuoja 28 tūkst. 290 eurų. O taip pat: atvirukai – 6000 eurų, įvairūs dekoratyviniai daiktai ir indai – 13 tūkst. 331 euras, viešinimo stendai – 9000 eurų. Už tokias sumas tikrai galima puikiai „išdekoruoti“ Širvintas. Po šventės už tokias sumas telieka susirinkti šiukšles ir laukti sekančios šventės, kai į tribūną vėl kops miestui pramogas dovanojanti ponia merė.

     Dabar, gerbiami miestiečiai, žinote tikslias sumas. Netikslių nežinote: niekas nesuskaičiuos, ar už 18 tūkst. eurų nupirkta vienu gėlių bukietu daugiau ar mažiau. Ar nedingo noras švęsti? Ar renginiai renginukai, kuriems skiriami tūkstančiai, vyksta laiku ir vietoj? Ar neapkarsta merės siūlomas meduolis, kai suskaitliuojama visų pyragų kaina? Ar Ž. Pinskuvienė gavo eilinio rinkėjo sutikimą į kairę ir į dešinę be asmeninių atsakomybių taškyti visų gyventojų pinigus? Tikrai ne. Bet regalijomis pasidabinusiai damai, panašu, tai visiškai nėra svarbu.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

40 Komentarai (-ų)

 1. ooooo sako:

  administracija skaito krasto naujienas?!…idomu…

 2. Ieva sako:

  alfredai, kaip ten su to namo statybomis?gal koki straipsniuka placiau apie tai? butu visiems idomu….

 3. Bebrų koalicija sako:

  Ką tik potencialus politikai Alfredas ir Darius įveike Bebro kelia, nes zmonės ruosiasi darbui Sirvintų rajono taryboje. Darbo partijos atstovai seime taip pat pasirinko teisingą kryptį. Senų bebrų partija su usuotais bebrais priesakyje. Ir nesvarbu, kad viskas jau uzpakalyje. “Kur jusų rankos” nekaltos jaunos mergelės, ir siaip visokie rinkėjai. Jusų politikai laukia dėmesio.

 4. o sako:

  prasidėjo apatinių ir balinių rūbų viešas skalbimas.

 5. Fredi sako:

  o kaip gražiai abudu kukavot, kaip gražiai skleidėt tą pačią vienintelę tiesą Širvintoms. Ar tave apgavo? kažko nedavė? Praspyrė? man tai giliai dzin jūsų pjautynės. Kažkiek tiesos parašei. visiems tik geriau, jei daugiau sužinos. Tik atsargiai rašyk- kerštinga ponia atkeršys rafinuotai, rankų nesitepliodama.

 6. pikčiurna sako:

  tikiu karma. VISIEMS vogusiems iš žmonių (valstybės) anksčiau ar vėliau atsirūgs. Ne jiems, tai jų vaikams ar anūkams…

 7. Širvintiškis sako:

  Alfredai, namą tai už valdiškus pasistatei, tai ką pinigai tirpsta, rinkiminė kampaniją prasidėjo?

 8. Neskubėčiau džiaugtis sako:

  Abu labu tokiu

 9. Virginijus sako:

  Teigiamai yra tai, kad surinkti skaičiai ir žmonėms aiškiai parodyta, kiek kainuoja tos „Nemokamos“ šventės. Nes vienaip ar kitaip, bet vis tiek už viską sukame mes, žmonės mokesčių mokėtojai.

 10. Yla sako:

  Išlindo yla iš maišo. Va, iš kur skaičiukai.
  Ydomu. O kas rašė straipsnį?

 11. Virginijus sako:

  Tas pats, tik dar plačiau ir išsamiau.
  https://www.krastonaujienos.lt/2018/05/artimiausi-savivaldybes-pirkiniai/

 12. Patiko sako:

  Man patiko, labai įdomu, Alfredai Astikai – rašykite daugiau, jums puikiai sekasi.

 13. cha cha sako:

  sakiau, kad prabils “bendražygiai”.O apie įstaigą poliklinikos ketvirtame aukšte kodėl nieko nepasakoja? dar ne laikas?

 14. O sako:

  Tai ką gal per mažas sumas parašė, gal reikia po vieną nulį pridėti?

 15. Fest sako:

  Nesu naivus vertindamas rajono politikus. Savo nuomonės apie poną Alfredą nereiškiu, nes ją seniai pareiškiau.
  „O bet tačiau“ šįsyk jis teisus, būkim biedni, bet teisingi . Pinigai švaistomi kairėn , dešinėn už menkavertę pompastiką, o pažiūrėkime, kas kad ir švietime darosi – mokyklose, darželiuose aptarnaujančiam personalui darbo krūvius padidino nežmoniškai, nes nukapojo etatus – „Pinigųųųųųųų nėraaaaa…“, klasėse mokinių skaičius padidintas – „Pinigųųųųųų nėraaaaa“, bet kam tų mokslų, kai ir taip mūsų dienos – ištisa šventė.

 16. Garantuoju sako:

  Po rinkimų kitam laikraštyje šitas puikuosis

 17. super sako:

  Na ir gerai. Imkites priemoniu. Dar tegu BNS imasi priemoniu del ju neteisetai rodomu nuotrauku. Galu gale gal uzdarys sitos moralines invalides puslapi.

 18. tai sako:

  matyt ir imsis priemonių, kad paneigtų.

 19. Širvintų rajono savivaldybės administracija sako:

  Širvintų rajono savivaldybės administracija rengia prašymą paneigti Alfredo Astiko viešai išplatintą melagingą informaciją dėl viešųjų pirkimų sumų ir pirkimų objektų. Jei informacija nebus paneigta per 14 dienų, bus kreipiamasi į teismą. Rajono gyventojai apie tai bus informuoti.

 20. Mes dar sugrįšim!!!!! sako:

  Šaunuolis Alfredas !!!!
  Lai rytojus laisvas Lietuvai nušvinta!!!!

 21. Tiesa sako:

  Oi Alfredas :D bet kokia kaina veršis prie lovio dabar :D

 22. Janina sako:

  Astikas kai dingsta tai ilgam, bet kai pasirodo tai taikliai.

 23. rinkejas sako:

  neblogas tinklapis buvo, kol nepradėjo reikštis tokie veikėjai

 24. Janina sako:

  Geras straipsnis. Tokios informacijos gyventojams truksta

 25. Anonimas sako:

  Saunuolis Alfredas. Daugiau faktu daugiau teisybes !!!!

 26. na sako:

  papasakok daugiau, vis vien jau su ja matyt praeitas etapas. Kas dabar bus tavo draugu? O gal Alfredai sąžinė prabilo, tai būtų labai gerai, nes sąžinė ji yra tik miega:) „Sėkmės“ tau braidant labirintais.

 27. Mokinys sako:

  pinigai į orą, o kur reikia pinigėliu, ten net nedrįsk prasyti
  Stuokoj dėl 2 vaikų trūkumo, nors Buziene labai ir praše finansavimo, liko klasės po 30 virš vaikų. Kaip mokytis, kokia mokslo kokybė????
  Atsakymas iš Jagminienės – lėšų nera.
  Po to stebisi, kad vaikai bėga i kaimo mokyklas nes gauna geresnį žinių bagažą, geriau išlaiko valstybinius egzaminus ir t.t.
  Ten kur reikia dėti visas jėgas, ten akys užmerktos
  Kai vaikai kažką pasikią, tuomet fotografuojasi vidury ir piara sau darosi…
  Na kaip pati buvo “SUPER” gera mokinė, tai jos požiūris į mokslo kokybę šiuo klausimu aiškus56

 28. Stanislavskis sako:

  straipsnis, žinoma, aktualus, tik… “gimė’ jis, manau, ne iš rūpesčio dėl švaistomų pinigų, o dėl tų pačių artėjančių rinkimų. Na netikiu aš tuo rašytoju, nu niekaip.

 29. Verkt norisi sako:

  Šitokie pinigai vėjais leidžiami. Juk tai totalus švaistymas, nenešantis ilgalaikės naudos

 30. rinkejas sako:

  Prie ko čia šitas veikėjas

 31. Nesuprantu sako:

  O kiek tie lėktuvai kainavo? A?

 32. Nesuprantu sako:

  Kam taip pinigus mėtyt?

 33. Diktatūra sako:

  Širvintos – Šiaurės Korėja.

 34. Batutai sako:

  Nesuprantu. Batutų nuoma 30 štukių, tai kodėl tėvai už vaikus moka? Gudriai pinigus plauna kažkas

 35. Šamanas sako:

  Nevaryk ko nereikia ir žmonai darbą išsaugosi

 36. Astikui sako:

  Laukiu tęsinio

 37. Geras sako:

  Astikas pabudo. Galėtų daug papasakot apie carienės bajerius

 38. jojo sako:

  Ir paskutinė šventė graži patiko.Tik gal galima šiek tiek kukliau.Na ar būtina dalint gaiviuosius gėrimu,arbatą nemokamai.Nesam tokie turtingi

 39. Širvintiškis sako:

  Viskas aišku kodėl apstu švenčių.Juk rinkimai artinasi !!!!! Norisi bet kokia kaina į antrą kadenciją. Juk vèl bus rojus: darau ką noriu, pinigus taškau kur noriu. Čia gi aš, niekas neturi teisės manęs kontroliuoti!!!!

 40. super sako:

  Kas tas Astikas? Nei politikas, nei valdininkas. O dabar ir žmoną išpirdolins iš darbo:)
  Tave kadaise šerė, tai leidai jam čia srutas papilti?
  Jisai ir ant tavęs papils, jei reikės. Jam ne problema. Kaip ir tau, beje.

Jūsų komentaras:


devyni + = keturiolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]