Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Savivaldybė savo turtą kažkam tiesiog padovanojo (VIDEO)

Skaitytojo nuotrauka

Skaitytojo nuotrauka

/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Skaitytojo nuotrauka /

     Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.75 straipsnio 1 punktu, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 26 punktu ir atsižvelgdama į 2018 m. rugpjūčio 7 d. namo gyventojų (pavardės dėl asmens duomenų apsaugos įstatymo nėra skelbiamos) prašymą, Širvintų rajono savivaldybės taryba nusprendė nepretenduoti į bendrojo naudojimo patalpas – dalį palėpės (75,52 kv. m,), esančios gyvenamajame name.

    Aiškinamajame rašte rašoma: „Nepriklausomybės a. 3 namas yra dviejų galų medinis gyvenamasis pastatas, kuriame yra dvi atskiros laiptinės, vedančios į ten įrengtus butus. Dviejų atskirų dalių namas visiškai nesujungtas tarpusavyje. Kiekviena dalis turi atskirą pastogę. Pastogė, kaip bendrojo naudojimo patalpa, formaliai priklauso visiems to namo butams. Minėtame gyvenamajame name yra Širvintų rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausantys du butai, todėl Širvintų rajono savivaldybės administracijos specialistai, nagrinėdami prašymą, buvo nuvykę apžiūrėti pastogės. Įsitikinus, kad virš namo 4 ir 5 butų esanti pastogė yra atskirta plytų ir medžio konstrukcijomis, ir kad šia pastoge tikrai būtų nepatogu naudotis Širvintų rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausančiuose butuose gyvenantiems nuomininkams ir atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.75 straipsnio 1 dalyje įtvirtinta nuostata, kad: „Bendrosios dalinės nuosavybės teisės objektas valdomas, juo naudojamasi ir disponuojama bendraturčių sutarimu…“, buvo parengtas šis sprendimo projektas.“

        Nuo šio klausimo nusišalino Remigijus Bonikatas.

   Niekam nekilo klausimas, kodėl savivaldybė tiesiog atsisako savo dalies, o ne išnuomoja arba neparduoda? Juk kaip bebūtų, nekilnojamas turtas kainuoja. Juo labiau, kad skaitytojo atsiųstoje nuotraukoje matyti palėpėje įrengtas plastikinis langas. Kas paneigs, kad palėpėje nėra gyvenama?

      Tiesa, sprendimo projekte rašoma: „Šis sprendimas gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui (Žygimantų g. 2, LT-01102 Vilnius) arba Lietuvos administracinių ginčų komisijai (Vilniaus g. 27, LT-01402 Vilnius) per vieną mėnesį nuo pranešimo apie skundžiamo rašto priėmimą dienos Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.“


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

12 Komentarai (-ų)

 1. taip sako:

  anksčiau buvo MARIJONA ,dabar pasidarė MARIJA.

 2. Ona sako:

  O Marija tai motinų motina, už šitokios… dukrytes išauklėjimą visų apdovanojimų kartu sudejus verta. Tik Gudonis, amžiną jam atilsį, vargšas buvo, ne veltui bedavodavo.

 3. taškas sako:

  bus tylu ir ramu- čia savo žmogaus sava palėpė. Tik Tuškevičienė buvo ėdama už būstą, kurį nuomojosi. Čia viskas ypatingo skaidrumo- skaidriai padovanota. jei sąžiningai, tai man visai negaila- jauna šeima, vaikus augina, lai sau kuriasi. bet yra vienas bet- nesąžiningai viskas. taškas.

 4. nesupratau? sako:

  Tai Marija irgi apsidovanota šimtmečio širvintiške?

 5. Kaimietis sako:

  Ko jūs nabagai stebitės – Širvintų kraštui nusipelnusio žmogaus – nusipelnusi duktė. Viskas labai paprasta ir aišku.

 6. Sapnas sako:

  Po ilgo laiko vėl pradėjau sapnuoti. Trumpai papasakosiu kas mano galvoj vyko šiąnakt. Sėdžiu aš Širvintose, pas močiutę namie, jos pačios nėra. Ateina Živilė ( Marytės dukra :) ). Pradedam kalbėtis, flirtuoti ir galiausiai mylėtis. Procese aš jos klausiu: “O jeigu sužinos, kad taip darom, tavo mama nepradės pavyduliauti, karo neskelbs man?”. Ji atsako, kad ne ir tęsiam toliau. Močiutės svetainėj, Širvintose, su dukra Živile.

 7. Pala pala sako:

  Be merės žinios lapas nenukrenta, o čia įrengė palėpę. Ar merė prarado jutimus?
  Kas iš savivaldybės darbuotojų apžiūrėjo palėpę prieš atsisakant ir ar jie tikrai nieko ,,keisto,, nematė? KODĖL nematė galimai užimtos palėpės? Ar savivaldybė įstatė tą langą? Kokie vaikai pasirodo karts nuo karto tame lange? Ar Bonikatas neturėjo vietoj nusišalinimo pasakyti tiesą kas su ta palėpe, juk jo dukra ten gyvena? O gal čia kaip visada yra lygus ir lygesni…..?????kas atsakys į visus klausimus?

  Gerb. N.Tuškevičiene, ar nevertėtų to paklausti mūsų išrinktųjų? Ar tiesiog kreiptis į atitinkamas instancijas?

 8. na nepykit, sako:

  ar gaila jums tos palėpės? Gal tai tiesiog mažytė dėkingumo dovanėlė saviesiems. Už lojalumą

 9. Aha sako:

  Tai jei taip, tai ir mere turėjo nusišalinti. Juk jos šeimos laikraščio redaktoriaus namo reikalai buvo sprendziami

 10. Virginijus Sarpauskas sako:

  Aiškinamajame rašte yra toks sakinys: “Širvintų rajono savivaldybės administracijos specialistai, nagrinėdami prašymą, buvo nuvykę apžiūrėti pastogės”.
  Aš puikiai prisimenu, kai rašydamas vieną straipsnį išnaršiau visą STR( Statybą leidžiantis reglamentas). Puikiai prisimenu, kad yra visai kita situacija, jeigu norima gauti statybos leidimą, jeigu jau yra užfiksuota savavališka statyba. Situacija visai kita.
  STR IV Skyrius Pirmas skirsnis 13 dalis: “Užregistravus prašymą, savivaldybės administracijos įgaliotas valstybės tarnautojas (…) patikrina:”
  13.9. dalis. “ar nėra požymių, kad prašymą išduoti statybą leidžiantį dokumentą pateikęs asmuo siekia gauti statybą leidžiantį dokumentą, įteisinantį jau atliktus savavališkus statybos darbus, dėl kurių nėra surašytas savavališkos statybos aktas ir tai nenurodyta prašyme…”
  14.1. nustačius Reglamento 13.9 papunktyje nurodytus požymius (savavališka statyba), savivaldybės administracijos įgaliotas valstybės tarnautojas sustabdo statybą leidžiančio dokumento išdavimo procedūras ir apie tai informuoja Inspekciją ir prašymą pateikusį asmenį”
  Suprantu, kad tai nėra statybos leidimo išdavimas. Bet situacija labai panaši.
  Taigi klausimas toks. Ar Širvintų savivaldybės administracijos specialistai-valstybės tarnautojai, tinkamai atliko savo pareigas? Ar jie privalėjo ir ar patikrino aplinkybes, kurios leistų teigti, kad palėpė GALIMAI jau naudojama savavališkai, kad GALIMAI yra atlikti pastogės pakeitimai, kad GALIMAI įstatytas naujas langas, kad GALIMAI yra įrengta pertvara, kad GALIMAI yra įrengta sieninė spinta.
  Ar Širvintų savivaldybės administracijos specialistai-valstybės tarnautojai pasikalbėjo su kitais namo gyventojais, bendrosios dalinės nuosavybės teisės objekto bendraturčiais? Jeigu pasikalbėjo, kokias aplinkybes nustatė? Jeigu nepasikalbėjo, tai kodėl?
  Čia tik prielaidos. Nieko nesiruošiu kaltinti ir teisti. Nes tikrasis teisėjas yra LAIKAS ir ŽMONIŲ ATMINTIS.
  Šiaip tai, jau visi Širvintų šunys loja, po miestą nešioja prielaidas, kieno tas butas, kieno tai žentas, kieno tai darbuotojas…
  O kodėl nepasikalbėjus su šunimis?

 11. Kilo klausimas sako:

  Ar visa taryba buvo apžiūrėti patalpų? Ką matė?

 12. Ar tik sako:

  Ne Binikato dukros ir “Širvintų krasto” redaktoriaus šeima ten gyvena? Jie “savi”-galima ir padovanoti

Jūsų komentaras:


šeši − = trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]