Duona, žaidimai ir kraujas    Merė Ž.Pinskuvienė ir vėl melavo žiniasklaidai    Prezidentas kvietė apjuosti Lietuvą ne tik kilometrais, bet ir meile savo šaliai    Kviečiame į Baltų vienybės dieną Kernavėje    Širvintų rajono savivaldybei gresia tiesioginis valdymas   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar Jūsų darbdavys suteikia laisvą pusdienį palydėti vaikus į mokyklą pirmą mokslo metų dieną?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Statomas Širvintų miesto riboženklis

PARAŠAS

/ Nuotraukos VIRGINIJAUS SARPAUSKO /

    DSC_0340Širvintiškiai jau pastebėjo pradėtus darbus, kurie galimai liudija, kad jau visai netrukus turėsime naują Širvintų miestą žymintį ženklą. Kodėl galimai? Na, mes visi puikiai žinome, kaip Širvintose dirba viešieji ryšiai – niekas nieko neinformuoja, niekas nieko nežino. Tad pavartykime kartu viešai randamus dokumentus ir pasmalsaukime, kaip atrodys Širvintų miesto riboženklis, kurio kaina dokumentuose nurodoma 9896 eurų.

Kas rinko maketą?

     Kaip atrodys Širvintų miestą žymintis ženklas, sprendė Administracijos direktorės Ingridos Baltušytės Četrauskienės sudaryta komisija, kurios pirmininkė pati administracijos direktorė. Komisijos narės: Dalia Kunevičienė ir Dalė Karolaitienė, sekretorė – Veronika Dačkienė.

Kaip atrodys miesto ženklas? (iš sutarties)

ĮVAŽIAVIMO Į ŠIRVINTAS ŽENKLAS      Autorius dizaineris Algirdas Jazbutis Širvintų miesto ribas žymintį ženklo gamybą rekomenduoja atlikti iš ilgaamžių, lauko sąlygoms tinkančių medžiagų.

     Riboženklį sudarys dvi dalys: apatinė (pjedestalas) ir viršutinė – stilizuota briedžio figūra, kuri yra Širvintų rajono simbolis.

    Riboženklio apatinę dalį (pjedestalą) siūloma išlieti iš betono, apdailai naudojant fasadams skirtą dekoratyvų betono taškymo technologiją. Viršutinę, stilizuotą briedžio figūrą siūloma gaminti iš skardos, suteikiant surūdijusios geležies spalvą.

    Ant riboženklio pjedestalo siūloma sumontuoti tekstus: vienoje pusėje: „ŠIRVINTOS“, kitoje – „LAUKSIME SUGRĮŽTANT“. Raides siūloma gaminti iš 10 mmskardos, iš vidinės pusės pašviečiant LED apšvietimu, kuris nukreipiamas į foną ir taip refleksuojant sukuriamas geras šrifto skaitomumas. Betone sumontuoti apšvietimo lempas nukreiptas į viršų, kurios išdėstytos projekte tikslu – apšviesti vertikalias riboženklio kompozicijos detale, sukuriančios briedžio figūros ryškesnį vaizdą. Briedžio ragai nurodyti herbe, todėl figūros pasirinkimas yra paremtas herbo užuominomis.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

24 Komentarai (-ų)

 1. nepagalvojot sako:

  Reikejo Neringa su Sarpauskiuku pasikviesti isrinkti miesto zenkla… ot butu vaizdelis,tai butu parinke.

 2. joga sako:

  grazu ,sveikinam laukim miesto zenklo.

 3. SKAITAU sako:

  MERES VIETOJE NEDARYCIAU NIEKO JUK IR TAIP ATLYGINIMAS GAUNAMAS ,DARYK KA NORI NERINGOS IR SARPAUSKO PAKALIKAMS VISTIEK BUS BLOGAI,TRUKSTA ZODZIU …. MEREI ACIU LAUKIM ZENKLO ,MATOSI BUS VERTAS DEMESIO.

 4. Ir sako:

  miesčioniškumui, tuščiagarbiškumui, kvailumui…4

 5. Tikriausiai sako:

  tik briedžiai, nes CVPP skelbia, kad Ukmergės keliai simbolio pamatą įrengs už 3900 eurų.
  Menas kainuoja

 6. To virgi sako:

  Ko gero čia visi komentarai jo, tik skirtingais vardais.

 7. virgi sako:

  man atrodo, jau seniai tau laikas pasigydyt…..

 8. Margarinas sako:

  Grąžieje ne už grąžes akis. Nesvarbu kad pyzdina, svarbu, kad ir kitiems duoda, kad savo komanda pasirūpina.

 9. Rama sako:

  Aciu Meriai ŠIRVINTAI gazieje

 10. ? sako:

  Tai ir vėl nesupratau- 9000 eurų, tai čia galutinė kaina, ar tik už briedžių idėją???

 11. Kaimietis sako:

  gal kas galite pasakyti ir patvirtinti ar iš tiesų ant šimtmečio medalio yra užrašas, kad tai pinskuvienės medalis? Nes aš tuo patikėti nelabai galiu.

 12. Abu nesuprantam sako:

  Iš buvusių “Šimtmečio širvintiškio” apdovanojimų renginyje žinau, kad be pačių apdovanotųjų ir jų artimųjų, renginyje buvo tik vienas kitas žiūrovas. Dar kartą peržiūrėjau visą informaciją, tiek kvietimą siūlyti kandidatus, tiek nugalėtojų paskelbimą, tiek kvietimą į apdovanojimo renginį, jokios menkiausios užuominos apie medalį. Vadinasi žmonės buvo užklupti netikėtai. Nemenką vaidmenį čia vaidina kaimietiškas nuolankumas ir miesčioniškas tuščiagarbiškumas. Ko gero žmonės tik namuose atsipeikėjo ir suprato, kad “tie bučiniai galėjo juos ir uždusinti”.
  Ne pirmą kartą istorijoje taip yra nutikę. Prisiminkim, kas vyko po Stalino mirties- “Asmenybės kultas”. Ko verta ta mūsų Skaidrioji, tiksliau net nežinau kieno ji, nes tik ne mano… Išgrūdo iš visur, ponas Joncelis labai norėjo būti kandidatas į merus nuo LSDDPĖ, tai su visais susiriejo. Kaip Tapinas sako: NEPAĖJO.
  Gavo mama tą merės medalį, pasijuokėm namuose, ir gulės sekcijoje. Įdomiai čia pas jus, negi nėra opozicijos? Provincijos sindromas, nes pas mus Vilniuje tokios komedijos neįmanomos. Šimašiaus apdovanojimas?

 13. klausimėlis sako:

  Širvintų miesto ribos tai nenustatytos :) . Tai kodėl valdžiukė stato bele kur Širvintų miesto riboženklius, bene savo portretus kabins.

 14. nesuprantu sako:

  jei medalį turite, vadinasi ėjote jo atsiimti. Jei ėjote atsiimti, tai kur buvo jūsų orumas? Liko namie? Jei jūs medalį saugote namie kartu su orumu, tai ir vertas tik tokio ŽP vardo medalio. Nereikia jo didelio prie miesto įvažiavimo, kas burnoja prieš ŽP, o iš jos rankų ima tą apdovanojimą ir dar šypsosi ir pozuoja į kadrą – nieko nevertas. Jam įspaustas tas medalis jau ant kaktos :( . Jei merė ir jos medalis jums nepatinka, galėjote gi neiti į tą kvailą renginį. Ar negalėjote?

 15. Statau paminklą nuolankumui sako:

  Kas nemaitina savo kariuomenės, maitina svetimą.
  Kai žmonės neorganizuoja, nekuria, nestato įvažiavimo ženklų, juos stato valdžiukė.
  Tiksliau, valdžiukė pastato žmones į vietą, ir stato įvažiavimo ir ant žmonių užvažiavimo ženklus.

 16. ? sako:

  Keistas tas Šimtmečio medalis… Parašyta, kad jis Pinskuvienės, o moka už jį biudžeto pinigais? Ar aš čia ko nors nesuprantu?

 17. super'iui sako:

  O kur klaida?
  Vardininkas kas?- Širvintos-dgs.,mot. g.,(pvz. šakos)
  K. Ko? Sirvintu,šakų
  N. Kam? Sirvintoms, šakoms
  G. Ką? Sirvintas, šakas
  Į. Kuo? Širvintomis, sakomis

 18. super sako:

  Norėjau padėti. O jus mane užsipuolėte. Jus nenormalus? Verčiau praneškite žurnalistei kad klaida antraštėje yra.

 19. super sako:

  1 klaida.
  O kodėl jus mane tujinate?

 20. Duperis Superiui sako:

  Paskaityk garsiai ką pats parašei. Suskaičiuok savo rašliavos gramatines ir stiliaus klaidas. Ir parašyk dar kartą, tik dabar be klaidų.

 21. super sako:

  Savo FB paskyroje šaukia, kad gimtojo miesto pavadinimą su klaidomis rašoma, kokia gėda, kokia gėda.
  O čia antraštėje taisiklingai negali pavadinimą parašyti.

 22. Ir sako:

  Ir vel-surudijusio metalo vaizdas. Gal bus panašus į Vilniaus vamzdi

 23. O sako:

  Tai kaip ten su ta miesto plėtra ?

 24. Virginijus sako:

  Nr1. 2017 birželio 1d. Širvintų savivaldybės administracijos direktorius, įsakymas Nr.9-435. “Pasiūlyme pateiktos medžiagos turi būti ilgaamžės ir kokybiškos”
  “Fizinis asmuo, norintis dalyvauti konkurse kaip dalyvis, turi turėti meno studijų krypties (dailės, architektūros) aukštąjį universitetinį arba jam prilygstantį išsilavinimą. Juridinis asmuo, asmenų grupė ar ūkio subjektų grupė, norintys dalyvauti konkurse kaip dalyviai, pasiūlymo rengimui turi paskirti bent vieną architektą, turintį architektūros universitetinį arba prilygstantį išsilavinimą”
  Kitaip sakant, mes širvintiškiai nuo prigimimo neturim supratimo ir idėjų, kaip turėtų atrodyti MŪSŲ miesto ženklas. Vienas dalykas idėja ir vizija, kitas dalykas konstrukcinė dalis, kurią turėtų atlikti inžinierius.
  Nr.2 2017m. birželio 9 dieną vyko labai originalus “Baltas vasaros piknikas mieste”. Aišku, jis nieko bendrą su “Vakariene baltai” o tarptautinis pavadinimas “Dinner en blanc” ir kurį remia Prancūzijos ambasada Lietuvoje, nieką bendrą neturi. Vakarėlio metu Širvintose buvo renkami pinigai- “Surinktos lėšos bus skirtos įvažiavimo į Širvintas apipavidalinimo idėjos konkursui”. Neteko girdėti, kiek lėšų buvo surinkta.
  Nr.3 2017 rugsėjo 1d. Širvintų savivaldybės administracijos direktorius, įsakymas Nr.9-684. Sudaroma komisija.
  Nr4. 2017m. rugsėjo 1-11 dienomis pasiūlymai eksponuojami savivaldybės pastate. Skelbiama, kad pasiūlymų skaitmeninėmis kopijos bus eksponuojamos savivaldybės svetainėje. Nepamenu, ar tikrai buvo internete, bet jeigu kas turim parsisiuntę, galėtumėt pasidalinti su redakcija. Dėkui.
  Nr.4 2017m. rugsėjo 14d. vyksta konkursas. Nuo taip skaidriai vykdomo konkurso atsiribojau, bet iš nuogirdų žinau, kad iš to, kas buvo pasiūlyta, šis pasiūlymas geriausias. Ar tai mūsų- širvintiškių tapatybės ženklas, kiekvienas turim savo nuomonę.
  Nr. 5 2018m. rugpjūčio 13. Pasirašoma “Širvintų miesto ribas žyminčio ženklo pagaminimo ir pastatymo paslaugų teikimo sutartis Nr.S-256″

  Turiu tokią mintį, kuri ramybės neduoda. O jeigu taip pagaminus dviejų metrų diametro “Šimtmečio širvintiškio” medalio kopiją, ir ją ten pastačius? Gal ir geriau būtų? Tik pagalvokit. Atvažiuoji į Širvintas, ir tave pasitinka gražiai apšviestas, ir tolo matomas užrašas:
  “ŠIRVINTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS MERĖS ŽIVILĖS PINSKUVIENĖS MEDALIS”
  Gal būt žodį “MEDALIS” būtų galima pakeisti žodžiais “MIESTAS”, “ženklas”. Tik pasvarstymai, nieko asmeniško.

Jūsų komentaras:


du + septyni =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]