Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

SVARBU. Užfiksuotas meningokokinės infekcijos atvejis Ukmergės švietimo įstaigoje

   meningokoinfekcija Nacionalinis visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamento Ukmergės skyrius (toliau – Ukmergės skyrius) informuoja, kad rugsėjo 12 d. iš gydymo įstaigos gautas pranešimas apie įtariamą meningokokinės infekcijos atvejį. Susirgo ikimokyklinę ugdymo įstaigą lankantis vaikas. Ukmergės skyriaus specialistai skubiai ėmėsi visų šios užkrečiamosios ligos valdymo priemonių. Šiuo metu gautas oficialus pranešimas, kad susirgimas patvirtintas.

  Ukmergės skyrius primena, kad meningokokinės infekcijos simptomai yra karščiavimas, sloga, kaklo sustingimas, gerklės skausmas, silpnumas, pykinimas, jautrumas šviesai ir garsams, galimas sąmonės netekimas. Pažengusios ligos stadijos požymis – odos bėrimas.

Liga pavojinga visiems

      Meningokokinė infekcija plinta lašiniu būdu per orą, artimai bendraujant su sergančiuoju ar sveiku bakterijų nešiotoju. Simptomai gali pasireikšti nuo 1 iki 10 dienų, tačiau vidutiniškai pasireiškia per 3–4 dienas. Liga pavojinga įvairaus amžiaus asmenims, bet labiausiai ja serga vaikai iki 5 m. amžiaus.

      Lietuvoje kasmet vidutiniškai registruojama apie 70 meningokokinės infekcijos atvejų. Lietuvoje š. m. sausio – liepos mėnesiais registruota 30 meningokokinės infekcijos atvejų, iš jų – 23 vaikų tarpe.

Kaip apsisaugoti nuo šios infekcijos?

    Efektyviausia apsisaugojimo nuo meningokokinės infekcijos priemonė – skiepai. Didžiąją dalį meningokokinės infekcijos atvejų Lietuvoje sukelia B serotipas. Skiepyti nuo meningokokinės B tipo infekcijos Lietuvoje pradėta 2014 metais. Kasmet paskiepijama vis daugiau asmenų.

     Nuo liepos 1 dienos nuo meningokokinės infekcijos valstybės biudžeto lėšomis yra skiepijami vaikai, kuriems liepos 1 d. sukako du mėnesiai. Norintiems pasiskiepyti asmenims rekomenduojame kreiptis į savo šeimos gydytoją.

     Siekiant apsisaugoti nuo meningokokinės infekcijos, NVSC specialistai rekomenduoja imtis ir kitų prevencijos priemonių – dažnai plauti rankas, nuolat valyti ir vėdinti patalpas, vengti kontakto su sergančiais asmenimis bei laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.

Ką turėtų žinoti vaikų ugdymo įstaigos bendruomenė?

– Pasireiškus meningokokinės infekcijos atvejui kolektyve (pvz. darželyje, mokykloje), svarbu nepanikuoti.
– Meningokokinė infekcija plinta tik artimo sąlyčio su sergančiuoju metu (bučiuojantis, valgant iš tų pačių indų, per seiles ar nosies išskyras).
– Pirmiausia, privaloma informuoti kolektyvo narius ir nustatyti, su kuo sergantis asmuo turėjo artimiausią sąlytį. Ukmergės skyrius kartu su įstaigos vadovybe sudarė artimiausią sąlytį turėjusių vaikų ir darbuotojų sąrašą.
– Artimiausią sąlytį turėjusius asmenis Ukmergės skyrius su siuntimais nukreipė pas šeimos gydytojus, kad būtų paskirta vienkartinė antibiotikų dozė, kitaip vadinama skubi chemoprofilaktika.
– Chemoprofilaktika turi būti pradėta kuo anksčiau (ne vėliau kaip per 7 paras po buvusio kontakto). Ji rekomenduojama tik artimiausią sąlytį su ligoniu turėjusiems asmenims – šeimos nariams, grupės draugams, personalui ir kitiems artimiausiai bendravusiems.
– Kolektyvo nariai turi stebėti savo sveikatą 10 dienų.
– Prasidėjus karščiavimui ar atsiradus kitiems būdingiems ligos požymiams (stiprus galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, odos bėrimai, sprando raumenų sustingimas), patariama nedelsiant kreiptis į gydytoją.
– Meningokokinės infekcijos sukėlėjas – labai neatsparus saulės ir aplinkos poveikiui, todėl pakanka atitraukti nuo langų užuolaidas, o patalpas dažnai vėdinti bei valyti drėgnuoju būdu, kas ir atliekama ugdymo įstaigose kiekvieną dieną.

   Daugiau informacijos apie meningokokinę infekciją, užsikrėtimo būdus, prevenciją galima rasti internetiniuose puslapiuose www.nvsc.lt ir www.ulac.lt.

Vyriausioji specialistė, laikinai vykdanti
Ukmergės skyriaus vedėjo funkcijas Vitalija Motiejūnienė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


penki − = vienas

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]