Alytė Skeberienė. Kodėl sutikau kandidatuoti į Širvintų savivaldybės Tarybos narius ? (I dalis)    Balta žiema kviečia džiaugtis kiekviena diena!    Vasario Tarybos posėdis (VIDEO)    Širvintų mieste užpilamos duobės gatvėse    Krantas, į kurį viltis sudėjau   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

„VINGIORYKŠTEI“ 10 METŲ

Koks gražus mažytis 

mūsų kraštas

- kaip lašelis tyro gintaro.

Myliu jį seniai audimų raštuos 

ir dainose kaimo gimtojo… “ 

      DSC_1099Šiuo poetės S. Nėries eilėraščio posmu rugsėjo 8 d. prasidėjo Širvintų kultūros centro Vileikiškių filialo folkloro ansamblio „Vingiorykštė“ 10 – mečio šventė. Ansambliui atlikus porą dainų renginio vedėjos Janina Jankauskienė ir Audronė Burakovienė žiūrovus trumpai supažindino su ansamblio istorija, pristatė atvykusius svečius. Pasveikinti ansamblį su jubiliejine sukaktimi atvyko Širvintų r. sav. administracijos direktorė Ingrida Baltušytė – Četrauskienė, Širvintų r. sav. merės padėjėja Janina Pažusienė, Širvintų kultūros centro direktorė Rytė Bareckaitė, Musninkų seniūnė Birutė Jankauskienė, Vileikiškių bendruomenės pirmininkas Zenonas Miselis. Į šventę atvyko ir du šaunūs kolektyvai, tai Panevėžio rajono Ramygalos kultūros centro kapela „Ramgala“ ir jos vadovas Virgilijus Kazlauskas bei Jonavos rajono Upninkų kultūros centro folkloro anamblis „Letaukėla“, vad. Laima Dobrovolskienė.

      DSC_1103Nuotaikingas „Ramgalos“ pasirodymas išjudino žiūrovus. Jie ne tik kartu traukė linksmas dainas, bet ir smagiai pašoko kartu su kapelos šokėjais. Po svečių šaunaus koncerto žiūrovai scenoje vėl išvydo šventės kaltininkus – „Vingiorykštės“ ansamblį. Garbios viešnios, pasveikino ansambliečius su gražia sukaktimi, perdavė merės sveikinimą ir dovanas, įteikė padėkas. Įteikdama didelę ir saldžią dovaną bei išsakydama gražius palinkėjimus kolektyvą pasveikino ir Širvintų kultūros centro direktorė Rytė Bareckaitė. Kadangi rajone tą pačią dieną vyko ir dar viena labai reikšminga ir svarbi šventė, viešnios atsiprašė ir  išskubėjo į tarptautinį folkloro festivalį „Griežynė“ Širvintose.

     DSC_1049„Vingiorykštės“ ansamblį, atlikusį nuotaikingas „Dzūkų dainas“, pakeitė svečiai iš Jonavos rajono Upninkų kultūros centro. Jie pasveikino jubiliatus savo krašto autentiškomis dainomis, melodijomis, šokiais bei pasakojimais. Po jų, pakeitę koncertinį rūbą į sceną vėl lipo vileikiškiečiai. Ansamblis parodė žiūrovams, kad gali dainuoti įvairaus žanro dainas – nuo folkloro iki estradinių dainų. Po nuotaikingo „Vingiorykštės“ pasirodymo renginio vedėjos pristatė visus ansamblio narius, padėkojo buvusiems ansambliečiams bei renginio rėmėjams. Vileikiškių filialo vedėja Janina Jankauskienė taip pat visiems ansambliečiams ir vadovei  įteikė po atminimo dovaną – įrėmintą nuotraukų koliažą, gėlių. Kolektyvą ir jo vadovę A. Burakovienę pasveikino Musninkų seniūnė ir Vileikiškių bendruomenės pirmininkas. Tuo šventė nesibaigė – ir svečiai, ir žiūrovai buvo paviesti prie vaišių stalo pasivaišinti jubiliejiniu tortu, kurį ansambliui padovanojo Vileikiškių bendruomenė. Čia dar ilgai skambėjo dainos, netilo kalbos.

    DSC_1047Reikšminga kiekviena mūsų gyvenimo diena. Mūsų dienos – gyvenimo miniatiūra.  Kaip nugyvenate dieną – taip nugyvenate visą gyvenimą. Ši diena, dabartis iš tikro yra viskas, ką turime. Ir ką nuveiksime šiandien, lems mūsų rytojų. Kad ir kokie užsiėmę būtume, kartais reikia paprasčiausiai nusišypsot. Kartais reikia įveikti tai, kas atrodo neįmanoma. Pamatyti tai, ko nemato kiti. Stengtis dėl to, kas tau svarbu tam, kad turėtum kažką daugiau nei turi.

Janina Jankauskienė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

3 Komentarai (-ų)

  1. širvintiškė sako:

    kalbu apie gretimą Musninkų mst., Vileikiškio k. Laibai gerai žinau, ką rašau, nenoriu nieko įžeidinėti, tik konstatuoju. Šventės visada yra gražios, nes daug atsidavusių žmonių neatlygintinai kuria tą grožį. Žaviuosi atsidavusia ansamblio vadove, kurios dėka ne vienas kaimas turi šventes.(p. Janina neturiu nieko prieš jus blogo:)

  2. širvintiškei sako:

    Nesuprantu jūsų komentaro. Prie ko čia valdžia? Ne ji organizavo renginį, o kad atvyko pagerbti ansamblyje dainuojančiu žmonių – tai tik pagirtina. O kas dėl bendravimo, tai neaišku apie kokį čia miestelį rašot, įvardinkit. Į šventę buvo pakviesti visi, kas norėjo, tas atvyko. Skelbimų buvo visur, o jei kam reikia “raudonos kepurės” – tai čia jau to žmogaus problema.

  3. širvintiškė sako:

    na dar pridurčiau šiam kaimui ir gretimam mažam miesteliui trūksta bendravimo, prisiminkite, kad čia ir dabar, šiandieną yra mano kaimynas ar pažįstamas, o rytoj jo gali nebūti. Valdžia visais laikais buvo laikina, kaip pažiūrėsite vieni kitiems į akis. Perdėtas jums dėmesys neatneš to, ką gauname su įdirbiu ir bendravimu. Sėkmės jums dirbant link gyventojų, o ne atvirkščiai.

Jūsų komentaras:


× šeši = dvylika

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]