Sveikinimas Neringai    Savivaldybės pastatas aptveriamas, o informacijos jokios    Sveikiname A. Ručinską garbingo jubiliejaus proga    Debatai tarp kandidatų į mero postą. Kviečiame atvykti    Geri žmonės neturi likti pasyvūs   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Atvirų langų dienos

IMG_4198/ VIRGINIJUS SARPAUSKAS /
/ Nuotraukos autoriaus /
    Neslėpsiu, iš kur aš tai žinau. Paskambino žmogus ir papasakojo. Paklausė, ar būnu rytais prie savivaldybės pastato. Nebūnu, bet galiu ir nueiti. Pamaniau, kad negali taip būti. Bet yra.
    Taigi, ketvirtadienį aštuntą ryte aš prie Širvintų rajono savivaldybės pastato. Pati tikriausia “Atvirų langų diena”. Beveik kas antras langas atidarytas. Šiomis dienomis ankstyvą rytą temperatūra lauke kokie aštuoni laipsniai šilumos. O tuo tarpu, kaip teigia man paskambinęs žmogus, savivaldybės pastate apie 30 laipsnių šilumos. Kokios priežastys? Taip ir norisi paskambinti  Širvintų rajono savivaldybės “Ne mano reikalų” skyriaus vedėjui. Bet ką jis pasakys? Ir taip žinau. Bet kiek teko girdėti, oficiali versija: “Tiesiog negalima sumažinti temperatūros. Nesusimažina”. Nuosavuose namuose, daugiabučiuose namuose susimažina, o savivaldybės pastate – ne.
IMG_4190    Kai mes mokame už savo būsto šildymą iš savo kišenės,  mums visiems rūpi, kad kainuotų kuo pigiau. Ar savivaldybės pastatas yra kuo nors ypatingas? Beveik niekuo. Nebent didesni langai ir didesnis patalpų aukštis. Taigi, lyginti su daugiabučiais būtų netikslu. Bet šį tą galima nuveikti. Galima būtų panagrinėti paskutinių dešimties metų šildymo išlaidas. Kiek kainavo vieno kvadratinio metro šildymas, priklausomai nuo lauko temperatūros. Taip tiksliau, nes skirtingais metais tą patį mėnesį gali būti vis kita vidutinė temperatūra. Turim neįprastai šiltą spalio mėnesį. Ar mokėsim pigiau, nei per paskutinius dešimt metų? Tik kas atsakys, kas tokius duomenis pateiks?
     Bet gal čia ir yra visas įdomumas? Kaip iš vienos humoro laidos… “Tik varguoliai šilumą mažina, geriau atidaryti langus”. Manau, “Širvintų šiluma” kurios 99,91 procento akcijų priklauso savivaldybei, tikrai tam neprieštarauja. “Širvintų šiluma” labai gera įmonė – ji labai noriai remia savivaldybės renginius.
IMG_4188     Kitas klausimas, o gal reiktų savivaldybės pastatą renovuoti? Atrodo prastokai. O kai rašai renovacijos projektą, vienas iš lemiančių rodiklių yra šildymo išlaidos. Kuo jos didesnės, tuo įtikinamesnės. Po renovacijos uždarai langus, ir taupymas akivaizdus. Kodėl nepasimokius iš šampūno reklamos? Kai galva neplauta – nuotrauka nespalvota. O kai plauta – jau spalvota. Čia viskas tik dėl žmonių, kad jiems būtų aiškiau negu aišku.
    O kad būtų aišku ir Širvintų mokesčių mokėtojams, kiek savivaldybės pastato  vienas kvadratinis metras šildymo kainuoja, siūlau į jiems siunčiamas sąskaitas už šildymą įtraukti ir tokią eilutę: “Už savivaldybės pastato šildymą” Galėtų palyginti su savo išlaidomis.
    O dabar visai rimtai. Savivaldybės administracijos darbuotojai, nepagalvokit nieko blogo, čia ne jūs kalti, jūs tiesiog gelbėjatės, kaip galit. Esmė visai kitur. Bet apie tai nėra prasmės rašyti.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

10 Komentarai (-ų)

 1. Ciocei sako:

  Nu neee. Namą juk statosi

 2. cioce sako:

  o tai ka, jis pasalpinis

 3. birute sako:

  ar ne likas tam virgiui isidarbint o ne lakstyt ir fotografuot,o gal nuolaidos bego uz sildyma

 4. Seniunija sako:

  “Mano ŠIRVINTOS” – pasidalinkite šiluma, šviesa toliau už Vilniaus g.61. Atvykite į seniūnijas, ten taip pat dirba žmonės, lankosi gyventojai gal ir jiems įjunkite šilumą, gatvių apšvietimą. Senojoje sostinėje pagrindinėje alėjoje 22 val ir iki jos , nors “į akį durk”.

 5. Virgiui -alia apsimetėliui sako:

  Durnelis labai norėtų būti protingu, todėl pasivadino Virgiu, nu vis arčiau protingo, – gal čia juokinga?

 6. Eziuk*s sako:

  buvo laikai kad nepriklausomybes aikste buvo miestelio centras-cia ir turgaviete,cia ir uzeiga,cia ir zydu krautuveles…ir gristas kelias cia jau senai buvo o baigesi gristas kelias net Sirvintu kaimo gale ….

 7. Virgis sako:

  Durnelis

 8. pastabėjimas sako:

  Nesugeba nuslėpti iškilusios problemos. Galėtų naktį langus praverti: gal niekas nepamatytų.

 9. Gera gyventi Širvintose sako:

  Jums vis blogai ir blogai. O jie taip stengiasi, net kiemus šildo. Mes pirmi pasaulyje!!!

 10. Tarnautojas sako:

  Kai dirbo Radzevičius, tai viską sureguliuodavo ir šildė gerai (kai kurioms netgi buvo šalta), o dabar „savi” gal nelabai sugeba?

Jūsų komentaras:


penki + trys =

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]